LG 49SM8200 – 4K televízor s brilantným obrazom za férovú cenu (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
LG 49SM8200
 • uhlopriečka: 123 cm/49” (palcov)
 • rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K
 • typ obrazovky: LED
 • energetická trieda: A
 • 4x výstup HDMI
 • 2x výstup USB
 • Wi-Fi
 • Smart
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Televízory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kórejská elektronická spoločnosť LG uviedla na trh v roku 2019 širokú škálu 4K televízorov s Nano Cell technológiami – od vstupného modelu LG 49SM8200 až po 8K televízor LG 75SM9900PLA s vysokým rozlíšením. Televízory s technológiou Nano Cell umožňujú dokonalejšiu reprodukciu farieb a ponúkajú vyššiu kvalitu obrazu ako bežné modely LED. V našom praktickom teste sme sa bližšie pozreli na cenovo dostupný základný model LG 49SM8200.

LG 49SM8200 – základné informácie

LG 49SM8200 bol predstavený v roku 2019. Má LCD obrazovku s rozlíšením 4K UHD (3840 x 2160) a obnovovacou frekvenciou 50 Hz. Televízor je kompatibilný s HDR. Podporuje HDR10, Dolby Vision a HLG. Jeho výkonný obrazový procesor Quad Core Processor zaručuje vysoko kvalitné vylepšenie akéhokoľvek zdroja s nízkym rozlíšením na 4K UHD (3840 x 2160).

4K televízor LG 49SM8200

 

Dôležité parametre: 
Typ:LED
Uhlopriečka:123 cm
Priemerný príkon:89 W
Priemerná ročná spotreba energie:123 kWh
DVB-T tuner:áno
DVB-T2:áno
DVB-S/S2:áno
DVB-C/C2:áno
Smart Tv:áno
4K:áno
Modelový rok:2019
Rozostup otvorov VESA:200 x 200
Formát obrazovky:16:9
Rozlíšenie:3840 x 2160
Podpora HDR:áno
Počet HDMI vstupov:4
USB port:áno 2
Ďalšie funkcie:slúchadlový výstup, Wi-Fi, HbbTV, LAN konektor, Podpora kodeku H.265 HEVC, hotelový mód, záznam na USB
Operačný systém:webOS Smart TV

 

Test LG 49SM8200

Televízor s technológiou Nano Cell sľubuje živé farby a lepšiu kvalitu obrazu ako bežné zariadenia. LG 49SM8200 je najlacnejším modelom NanoCell technológie. Za cenu 519,01 € ponúka skvelú hodnotu. Vďaka takmer bezrámovému displeju a hĺbke tela iba 6 cm pôsobí tento 49-palcový model štíhlo a moderne. Stojan, ktorý je súčasťou balenia je dizajnom rovnako atraktívny. Základňa v tvare polmesiaca v brúsenom hliníkovom vzhľade nielenže vyzerá elegantne, ale je aj garanciou stability 15 kilogramového televízora.

Ak chcete televízor radšej zavesiť, môžete namiesto stojana použiť nástennú konzolu VESA 200 x 200 (nie je súčasťou dodávky).
Súčasťou dodávky je diaľkové ovládanie Magic Remote, napájací a adaptérový kábel, dvojdielny stojan, ako aj montážny a prevádzkový manual.

 

💡 Čo je to Nano Cell technológia? Technológia LG Nano Cell využíva častice na absorbovanie nežiaducich vlnových dĺžok svetla a na zvýšenie čistoty červenej a zelenej farby zobrazenej na obrazovke. Okrem toho vytvára jemnejšie a presnejšie farby, ktoré zostanú verné, a to aj pri širokom uhle pohľadu. Takže aj keď je celá rodina zhromaždená okolo televízora, každý má to najlepšie miesto na sledovanie, či už je vpredu alebo v strede, naprieč miestnosti, alebo po stranách.

 

➡️ Funkcie

LG 49SM8200 má takmer všetko, čo môžete očakávať od súčasného prémiového modelu. Patria medzi ne SmartTV s aktuálnym operačným systémom WebOS 4.5, rýchly trojitý televízny tuner. Na zadnej strane sú 4 porty HDMI verzie 2.0 s ARC, dve rozhrania USB, optický digitálny výstup a dokonca aj analógové AV pripojenie.

 

➡️ Triple Tuner 4 K

Na príjem televízneho vysielania je k dispozícii 4K trojitý tuner. Pre zmenu kanálov potrebuje LG iba 1 – 2 sekundy. Nahrávky tiež nie sú problémom, ale je potrebný aj externý pevný disk USB s maximálnou kapacitou 2 TB. Dôležité: USB kľúč nie je vhodný z dôvodu vysokých cyklov zápisu!

 

➡️ SmartTV

LG 49SM8200 je SmartTV najnovšej generácie. Operačný systém WebOS 4.5 je vytvorený prehľadne a beží hladko. Okrem známych streamingových služieb, ako je napríklad Netflix, existuje aj množstvo mediálnych knižníc, plnohodnotný webový prehliadač a obchod s aplikáciami. Domovský panel vám tiež poskytuje rýchly prístup k domácim spotrebičom zapojeným do siete, napr. video zvonček vchodových dvier alebo vnútorné ovládanie osvetlenia.

 

➡️ Google Assistant a Amazon Alexa

Vstavané Wi-Fi pripojenie výrazne uľahčuje interakciu. Televízor s podporou vlastnej webovej platformy LG webOS je 100% kompatibilný so všetkými pohodlnými funkciami, ktoré ponúka hlasová služba Amazon Alexa aj Google Assistant. Ovládate ich hlasom a postupne si zapamätajú vaše preferencie, na základe ktorých vám odporúčajú programy. Môžete im dokonca klásť otázky a odpoveď sa zobrazí na obrazovke.

 

➡️ Diaľkové ovládanie Magic Remote

Pomocou Magic Remote ovládate kurzor, ktorý sa objaví na obrazovke. Keď si na to zvyknete, prídete na to, že je to naozaj praktický spôsob ovládania televízora. Diaľkové ovládanie má však tiež plnohodnotné doplnkové tlačidlá, aby ste ho mohli používať tradičným spôsobom, ak si budete priať. Diaľkové ovládanie je možné nakonfigurovať aj na používanie ďalších pripojených zariadení.

Diaľkový ovládač LG 49SM8200

 

➡️ Kvalita obrazu

Séria SM8200 na rozdiel od všetkých vyšších modelov spoločnosti LG nepoužíva procesor Alpha7 druhej generácie. To znamená, že funkcie ako AI Picture a AI Brigthness nie sú k dispozícii. Napriek tomu je celkový výkon spracovania obrazu stále vynikajúci.

LG 49SM8200 má 49-palcovú (123 cm) 4K obrazovku s rozlíšením 3840 x 2160 pixelov. Vo vnútri sa využíva panel IPS NanoCell s technológiou Edge LED a 50 Hz, respektíve 100 TM. Okrem rozšíreného farebného priestoru až o 1 miliardu farieb môže LG zobrazovať aj všetky bežné štandardy HDR (HDR10 a Dolby Vision) so zvýšeným rozsahom farieb a kontrastov.

Pri praktickom teste má model LG 49SM8200 veľmi rovnomerne osvetlený panel. Ak plníte LG s obsahom 4K vo vysokom rozlíšení, prezentuje brilantný a ostrý obraz so živými farbami. Dokonca aj s filmami HD 720p a 1080p je obrazová kvalita pôsobivá. 50 Hz panel tiež veľmi dobre zvláda rýchle pohyby obrazu. Inteligentným výpočtom medzi obrazov sa do veľkej miery zabráni chveniu obrazu alebo pruhom.

S Input-Lag (oneskorenie medzi vstupom a výstupom) výrazne nižším ako 20 ms je LG ideálny aj ako herný monitor XXL. Vďaka HDMI 2.0 je tu tiež podporované plné rozlíšenie 4K pri 60 Hz vrátane HDR. LG 49SM8200 dokáže presvedčiť vysokou kvalitou obrazu.

 

💡 HDR10, Dolby Vision a HLG HDR formáty. Spoločnosť LG pokrýva väčšinu základne HDR svojou modelovou radou 2019. Modely OLED sa dodávajú so štyrmi zabudovanými formátmi, takže nebude veľa zariadení ani obsah HDR, s ktorým nebudú kompatibilné. HDR10 je v súčasnosti štandardným formátom, hoci podpora spoločnosti Samsung a Panasonic pre HDR10 + to môže zmeniť.

HLG je typ HDR, ktorý prevádzkovatelia vysielania použijú pri spustení kanálov HDR. Teraz to nie je také nevyhnutné, ale vzhľadom na to, že väčšina z nás nemení televízor každý rok, je dobré vedieť, že bude fungovať aj s novými kanálmi.

Na rozdiel od HDR10, Dolby Vision stojí výrobcu licenčný poplatok za použitie. Odhliadnuc od nákladov, hlavným rozdielom medzi ňou a HDR10 sú metaúdaje – to sú údaje, ktoré vytvárajú kvalitu obrazu. HDR10 dostane jeden výpis informácií pre každý film a televíznu reláciu kompatibilnú s HDR; to znamená, že verzia sledovaného videa v HDR bude rovnaká bez ohľadu na to, na ktorom televízore sa zobrazuje. Na druhej strane Dolby Vision môže reagovať na to, čo je na obrazovke, a to tak, že pripíše jas, farbu a kontrast rôznych televízorov.

Kvalita obrazu LG 49SM8200

➡️ Kvalita zvuku

LG 49SM8200 kvalitou zvuku nedokáže úplne presvedčiť. Vstavané 2.0-kanálové reproduktory neznejú zle, ale nepribližujú sa k výkonu externého soundbaru. Akustika je napriek tomu, vďaka DTS Virtual: X, dobre koordinovaná. Dokonca ani pri vysokej hlasitosti nedochádza k skresleniu alebo šumu. Ponúka dobrý zvuk pre bežné sledovanie televízie, ale rýchlo sa prejavia obmedzenia, keď hráte robustnejšie zvukové stopy alebo agresívnejšie hudobné žánre. V tejto kategórii to však neprekvapuje. Ak sa však nechcete zriecť sýteho zvuku, najlepšou možnosťou je bezdrôtový soundbar.

 

💡 TIP Ak vás LG 49SM8200 z nejakého dôvodu nepresvedčil a hľadáte ďalej, nevynechajte veľké porovnanie najlepších televízorov aktuálnej ponuky trhu, ktoré nájdete tu.

 

Čo sa nám na LG 49SM8200 páči?

 • technológia NanoCell pre optimalizáciu farieb a pozorovacích uhlov
 • obrazovka s ultra vysokým rozlíšením
 • intuitívny operačný systém, súčasťou je Magic Remote
 • trojitý DVB tuner, nahrávanie a časový posun
 • rýchlosť prepínania
 • hlasové ovládanie
 • vynikajúci pomer cena/hodnota

 

Čo sa nám na LG 49SM8200 nepáči?

 • priemerný zvukový výkon

 

Recenzie zákazníkov

Slovenská Heureka zatiaľ žiadne nepriniesla. Českí zákazníci však hodnotia LG 49SM8200 na 97% kladne, negatívne hodnotenie tento model ani nedostal. V zásade mu ani niet veľmi čo vytknúť a cena 519,01 € je za ponúkanú hodnotu viac ako akceptovateľná. Niektoré z hodnotení vám aj predstavíme:

LG 49SM8200 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

49SM8200PLS používa osvedčenú receptúru LG: panel IPS v kombinácii s relatívne obmedzeným lokálnym stmievaním. Výsledkom je zreteľné zlepšenie kontrastu, ale rovnako ako u vyšších modelov, aj tu narazíte na obmedzenia, keď kombinujete tmavé obrazy s jasnými akcentmi. Avšak rušivý účinok zostáva pomerne dobre pod kontrolou, ak sú vykonané správne nastavenia. Zvukový výkon nie je zlý, ale nie je nadpriemerný a Dolby Atmos nemá podporu.

Televízor LG 49SM8200 NanoCell 4K ponúka širokú škálu funkcií a presvedčí vynikajúcou kvalitou obrazu. Má brilantnú farebnú reprodukciu, dostatok čiernych detailov, vynikajúce spracovanie obrazu a dokáže zobrazovať kvalitný HDR obraz. Krátke oneskorenie vstupu je prínosom pre milovníkov hier. A s WebOS 4.5 získate pre svoj domov moderný, príjemný a inteligentný televízny systém. Pôsobivý je aj štíhly, minimalistický dizajn.

Výhody

 • široký pozorovací uhol
 • jednoduchý a harmonický design
 • dynamické farby a kontrast
 • k dispozícii aj 4K HDR Gaming

Nevýhody

 • občas pomalšia reakcia
 • slabší zvukový výkon

Záver recenzie: Elegantná Smart tv do každej domácnosti s NanoCell technológiou a ultratenkým rámom.

Hodnotenie autora
 • kvalita obrazu
 • kvalita zvuku
 • funkčnosť
 • pripojiteľnosť
 • dizajn

Súhrn

LG 49SM8200 ponúka všetko, čo sa od súčasného televízora očakáva - brilantný obraz, tenký profil, jednoduchý dizajn a skvelú funkčnosť.

4.8

LG 49SM8200

✅ Cena: 519,01 €

Chcem LG 49SM8200 Heureka.sk
Vývoj ceny LG 49SM8200


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.