Kombinovaný sporák Mora K 865 BW – mnoho funkcií za dobrú cenu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 1
MORA K 865 BW
 • energetická trieda: A
 • typ sporáku: kombinovaný
 • počet horákov: 4
 • objem rúry: 62 l
 • bezpečnostná poistka: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Sporáky
268,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Kombinovaný sporák Mora K 865 BW patrí medzi domáce spotrebiče, bez ktorých si už nevieme predstaviť život. Pomáha nám pri príprave jedál rôzneho druhu, či už sa rozhodneme niečo napiecť, uvariť, podusiť, vysmažiť či ugrilovať. Model Mora K 865 BW je kombinovaný sporák, čo znamená, že disponuje plynovými horákmi a elektrickou rúrou. Je to najbežnejší typ sporákov dnešných domácností.

Mora K 865 BW sa vyznačuje dobrým pomerom kvalita / cena. Nakoľko patrí do nízkej cenovej kategórie, nemôžete čakať zázraky. Je to jeden z najbežnejších modelov kombinovaných sporákov vhodný pre klasické, aj každodenné používanie v domácnostiach, pre nenáročných zákazníkov. Svojimi funkciami vás však určite nesklame. Prečítajte si všetky potrebné informácie o tomto praktickom a nevyhnutnom spotrebiči. Možno sa stane súčasťou aj vašej kuchyne.

Čítať viac...

porovnanie cien
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
268,90 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
265,68 € Do obchodu Heureka.sk
e-spotrebice.sk ⭐️ ocenenie heureky - eshop roku 2018 (finalista)
⭐️ možnosť osobného odberu v Bratislave (kontakt)
⭐️ možnosť vynesenia zásielky kurérom DHL (na poschodie za pomoci príjemcu) za 15 €
299,00 € Do obchodu e-spotrebice.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
269,00 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
269,00 € Do obchodu Hej.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
276,80 € Do obchodu Mall.sk

Vlastnosti a funkcie kombinovaného sporáka Mora K 865 BW

➡️ Základné informácie

Kombinovaný sporák Mora K 865 BW sa skladá z dvoch hlavných častí, ktorými je doska so štyrmi plynovými horákmi a multifunkčná elektrická rúra, ktorá ponúka jedenásť rôznych programov na pečenie. Trieda energetickej účinnosti je A. Výrobca myslel aj na bezpečnosť, preto je poistka plynových horákov samozrejmosťou. Sporák sa predáva v klasickej bielej farbe s bežnou šírkou 50 cm. Vnútorný objem rúry predstavuje 62 litrov.

kombinovaný sporák Mora K 865 BW

 

➡️ Úsporná energetická trieda A

Spotrebič Mora K 865 BW patrí vďaka svojej nízkej spotrebe do úspornej, vysoko efektívnej triedy A, čo znamená, že v konečnom dôsledku ušetríte aj na energiách, a tým pádom nebude trpieť ani vaša peňaženka. Túto, ale aj ďalšie základné parametre sa pri kúpe dočítate na energetickom štítku výrobku.

Energetický štítok pre kombinovaný sporák

 

➡️ Čistiaca funkcia EcoClean

Čistenie tohto kombinovaného sporáka bude hračkou. A to hlavne vďaka praktickej čistiacej funkcii EcoClean. Rúra sa vyčistí skutočne ľahko, bez veľkej námahy a takmer úplne sama. Všetkom čo musíte urobiť vy, je do pekáča naliať asi 0,5 l vody, vložiť na dno rúry a vybrať voľbu EcoClean. Vnútro rúry potom jednoducho vytriete handrou a je to. Mriežky na sporáku môžete bez obáv vyčistiť aj v umývačke riadu alebo jednoducho špongiou v saponátovej vode.

 👉 Jedna z tých najpraktickejších funkcií, ktorými sporák disponuje:

Kombinované sporáky MORA - ECO Clean

 

➡️ Štyri plynové horáky

Sporák od značky Mora je vybavený štyrmi plynovými horákmi. Vďaka rozdielnemu výkonu jednotlivých horákov si vždy zvolíte ten najvhodnejší pre potrebný výkon. A čo je najlepšie, rúra ponúka systém zabudovaného zapaľovania. Stačí jednoducho otočiť gombíkom a elektrická iskra automaticky zapáli plynový horák. Zabudované zapaľovanie je kryté dvojdielnou mriežkou Stabil Plus, ktorá zároveň umožní bezpečné posúvanie nádob v akomkoľvek smere. Ani pri najmenšej neopatrnosti sa tak na sporáku neprevráti žiadny hrniec. Mriežka je bezpečná aj pri použití menšieho riadu. Mriežky možno bez obáv vyčistiť aj v umývačke riadu. O bezpečnosť vašej domácnosti sa postará plynová poistka.

Plynové horáky na sporáku

 👉 Varná doska:

Ľavý predný horák: 1 kW, 54 mm
Ľavý zadný horák: 1,9 kW, 74 mm
Pravý zadný horák: 1,9 kW, 74 mm
Pravý predný horák: 3 kW, 99 mm

 

➡️ Bezpečnostná plynová poistka Stop Gas

Určite oceníte, že spomínané štyri plynové horáky sú zabezpečené poistkou Stop Gas. Táto funkcia zabezpečí, že vždy, keď náhodou dôjde k zhasnutiu plameňa, prístroj ihneď zastaví prívod plynu, aby nehrozilo žiadne nebezpečie a prevádzka spotrebiča bola bezproblémová za všetkých okolností.

 

➡️ Digitálny displej

Tento spotrebič vám maximálne uľahčí život. Dotykový digitálny programátor dozrie, aby sa jedlo nespálilo. Pomôže mu pri tom časovač a možnosť nastaviť ukončenie pečenia. Určite vás teda poteší možnosť programovania doby pečenia. Nastavenie časovača je riešené cez praktický digitálny dotykový spínač. Takisto môžete vyskúšať veľmi obľúbený a praktický odložený štart. Teplota rúry sa nastavuje pomocou gombíka teploty a môže sa pohybovať od 50 do 275 °C. Otočením gombíka v smere hodinových ručičiek nastavíte vyššiu teplotu a otočením proti smeru hodinových ručičiek naopak teplotu znížite.

Displej na sporáku

 

➡️ Úložný priestor

V neposlednom rade treba spomenúť aj super úložný priestor v spodnej časti rúry. Využijú ho teda aj majitelia menších bytov. Pohodlne sa do neho zmestia aj rošty či hlboké XXL pekáče, ktoré sú súčasťou príslušenstva.

 

Elektrická rúra a jej funkcie

Elektrická multifunkčná rúra s objemom 62 l vyniká celým radom inteligentných funkcií a určite nájde uplatnenie v každej domácnosti. Disponuje veľkým rozsahom teploty od 50 do 275 °C a je vybavená 11 rôznymi programami. Iste oceníte funkciu teplovzdušného pečenia, ktorá umožňuje piecť vo viacerých vrstvách naraz, bez toho aby došlo k vzájomnému ovplyvneniu chutí. Pomocou digitálneho programátora môžete pohodlne nastaviť odložený štart a ukončenie pečenia.

Dvierka rúry zostávajú v priebehu pečenia chladné, takže nedôjde k nechcenému popáleniu. Rúra má tiež klasické prelisované bočné drážky v štyroch úrovniach pre zasunutie roštu a plechov na pečenie. Vďaka vnútornému osvetleniu budete mať vždy dokonalý prehľad nad pripravovaným jedlom. Súčasťou je 1x rošt a 1x MAXI pekáč XXL, ktorý je možné uložiť do praktického úložného priestoru v spodnej časti sporáka.

 

Všetky funkcie rúry:

 • Klasické pečenie – statický ohrev rúry pomocou horného vyhrievacieho telesa a dolného vyhrievacieho telesa.
 • Elektrický gril malý – v prevádzke je grilovacie výhrevné teleso.
 • Elektrický gril – v prevádzke sú horné výhrevné a grilovacie teleso, umiestnené na strope rúry.
 • Elektrický gril s ventilátorom – funkcia je vhodná pre grilovanie mäsa, rýb a zeleniny.
 • Rýchloohrev rúry – použite ho, ak chcete rýchlo ohriať rúru na určitú teplotu.
 • Dolné a kruhové teleso s ventilátorom – v tomto režime pečenia pracuje teleso grilu súčasne s ventilátorom, vhodný na grilovanie mäsa, rýb a zeleniny.
 • Kruhové teleso s ventilátorom – zabezpečuje stálu cirkuláciu horúceho vzduchu okolo pečeného mäsa alebo pečiva.
 • Dolné teleso s ventilátorom – funkcia je vhodná pre pečenie nízkych, kysnutých ciest a dokonca pre zaváranie ovocia a zeleniny.
 • Ohrev tanierov – funkcia na ohriatie riadu (tanierov, šálok) pred podávaním jedla, aby ste jedlo udržali dlhšie teplé.
 • Šetrné rozmrazovanie – slúži pre šetrné sušenie a rozmrazovanie potravín. Funkcia je vhodná na rozmrazovanie pokrmov a polotovarov pred finálnou úpravou.
 • Osvetlenie rúry – osvetlenie rúry sa automaticky zapne vtedy, keď sa vyberie akýkoľvek režim pečenia.
 • Čistenie rúry Water Clean – teplo bude šíriť len dolné vyhrievacie teleso. Túto funkciu použite na odstránenie škvŕn a zvyškov potravín z rúry. Program trvá 30 minút.

 

Ďalšie funkcie kombinovaného sporáka:

Sporák ponúka všetky dôležité funkcie vrátane grilu či rozmrazovaniarýchloohrevu a predhrievanie taniera. V tele má aj priestor pre príslušenstvo, pretože v balení dostanete rošt a maxi pekáč.

 

Technické parametre kombinovaného sporáka Mora K 865 BW

 

VýrobcaMora
Typ sporákakombinovaný
Typ doskyplynová
Farbabiela
Počet horákov4
Displejáno
Ovládaniemechanické-gombíkové
Príklopnie
Počet skiel vo dverách3
Počet funkcií rúry11
Energetická triedaA
Spotreba el. energie na cyklus (statické pečenie)0.97 kWh
Spotreba na cyklus (ventilátor – horúci vzduch)0,85 kWh
Maximálny príkon3200 W
Objem rúry62 litrov
Poistka plynuáno
Elektrické zapaľovanieáno
Digitálny programátoráno
Griláno
Minútkaáno
Ventilátoráno
Horný a spodný ohreváno
Horúci vzducháno
Otočný ražeňnie
Samočistenie rúryáno – funkcia EcoClean
Rozmrazovanieáno
Osvetlenie rúryáno
3D pečenienie
Varenie v parenie
Teleskopické vysunutie plechovnie
Automatické zapaľovanieáno
Ochladzovanie dvierokáno
Boosternie
Hmotnosť37,1 kg
Rozmery50 x 85 x 60 cm (Š x V x H)
Sieťový kábeláno
Šírka x hĺbka plechu42,4 x 36 cm

 

Údržba a čistenie sporáka

⭐ Hliníkové povrchy (plynové horáky) – Hliníkové povrchy čisťte jemnými tekutými čistiacimi prostriedkami určenými na takéto povrchy. Naneste čistiaci prostriedok na mokrú utierku a vyčistite povrch. Potom ho opláchnite vodou. Nenanášajte čistiaci prostriedok priamo na hliníkový povrch. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky alebo špongie. Povrch by sa nemal dostať do kontaktu s čistiacimi sprejmi na rúru, pretože by sa mohol viditeľne a permanentne poškodiť.

⭐ Predný panel – Vyčistite povrch s jemným čistiacim prostriedkom (mydlovou vodou) a mäkkou špongiou, ktorá nepoškriabe materiál. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky alebo rozpúšťadlá, pretože môžete poškodiť povrch krytu spotrebiča.

⭐ Lakované a umelohmotné povrchy – Gombíky a spínače, rukoväte dvierok, nálepky a typové štítky neumývajte drsnými čistiacimi prostriedkami alebo materiálmi, čistiacimi prostriedkami na alkoholovej báze či s obsahom alkoholu. Škvrny hneď odstráňte jemnou mäkkou utierkou a troškou vody, aby ste nepoškodili povrch. Môžete tiež použiť čistiace prostriedky a materiály určené pre tieto typy povrchov podľa pokynov výrobcov.

⭐ Smaltované povrchy (rúra, varná platňa) – Na čistenie použite navlhčenú špongiu s čistiacim prostriedkom. Mastné škvrny môžete odstrániť pomocou teplej vody a špeciálneho čistiaceho prostriedku určeného na smaltované povrchy. Smaltované povrchy nikdy nečistite pomocou drsných prostriedkov, ktoré natrvalo poškodzujú materiál.

⭐ Sklenené povrchy – Pri čistení sklenených dvierok rúry nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky či drôtenky, pretože nimi môžete poškriabať povrch a spôsobiť tak narušenie skla. Sklenené povrchy umyte špeciálnymi prostriedkami na sklo, zrkadlá a okná.

 

Plynové horáky

Mriežku, varné zóny a časti horáka môžete umyť horúcou vodou a prostriedkom na umývanie riadu. Neumývajte ich v umývačke riadu. Termočlánky a zapaľovaciu sviečku vyčistite jemnou kefkou. Aby tieto časti fungovali správne, musia byť dokonale čisté. Vyčistite korunu a kryt horáka. Uistite sa, že otvory na korune horáka nie sú zanesené alebo upchaté. Po umytí všetky časti vysušte a znovu namontujte. Zapaľovanie horáka bude ťažšie, ak sa niektorá časť umiestni nakrivo. Kryty horáka sú smaltované. Kvôli vysokým teplotám sa nemožno vyhnúť ich sfarbeniu. Funkčnosť horáka to však neovplyvňuje.

 

Rúra

Steny rúry vyčistite navlhčenou špongiou a čistiacim prostriedkom. Ťažko odstrániteľné škvrny zapečené na stenách rúry umyte špeciálnym prostriedkom určeným na smaltované povrchy. Po vyčistení rúru opatrne utrite dosucha. Rúru umývajte len vtedy, keď je úplne vychladená. Nikdy nepoužívajte abrazívne čistiace  prostriedky, pretože môžu poškriabať smaltovaný povrch.

Náčinie rúry vyčistite špongiou a čistiacim prostriedkom alebo ich dajte do umývačky riadu (mriežku, plech a pod.). Ťažko odstrániteľné škvrny a spálené škvrny od jedla môžete odstrániť pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov. Alebo využite praktickú samočistiacu funkciu EcoClean, ktorá to urobí za vás.

👉 Pozrite sa, aké je to jednoduché:

MORA - Sporáky s programem EcoClean pro čištění trouby na expert.cz

 

Rady na úsporu energie

 • Priemer dna nádoby a panvice by mal byť zhodný s priemerom varnej zóny. Ak je nádoba alebo panvica príliš malá, potom sa časť tepla stratí a varná zóna sa môže poškodiť.
 • Použite pokrievku, pokiaľ to varný proces umožňuje.
 • Používajte vhodnú veľkosť riadu, ktorý zodpovedá množstvu jedla. Ak varíte malé množstvo jedla vo veľkom hrnci alebo panvici, spotrebujete oveľa viac energie.
 • Ak varíte jedlo dlho, použite tlakový hrniec.
 • Zeleninu, zemiaky a pod. možno variť s menším množstvom vody. Jedlo sa uvarí rovnako dobre, ak je nádoba uzavretá pokrievkou. Po uvedení vody do varu znížte príkon ohrievanie, ktorý postačí pre udržanie varu.
 • Zohrievanie prázdnej rúry spotrebuje veľa energie. Preto pečenie viacerých typov pečiva alebo viacero pízz postupne ušetrí veľa energie, keďže rúra je už predhriata.
 • Rúru vypnite približne 10 minút pred skončením pečenia, aby ste šetrili energiou využitím akumulovaného tepla.

 

💡 Tip: Určite si prečítajte náš článok Tipy, ako znížiť v kuchyni náklady za energie, a ušetrite na energiách ešte o niečo viac.

 

O značke Mora

Logo značky Mora

Česká značka MORA, výrobca domácich spotrebičov s tradíciou začínajúcou v roku 1825, ponúka široký a komplexný sortiment pomocníkov do každej domácnosti a umožňuje tak bez problémov vybaviť celú kuchyňu v jednotnom a modernom štýle. Vstavané aj voľne stojace spotrebiče – varné platne, chladničky, mikrovlnné rúry, umývačky, odsávače pár, rúry, sporáky, ale aj plynové vykurovacie telesá a ohrievače vody. Zoznámte sa s novou generáciou kvalitných spotrebičov v čistom dizajne, ktorý vám ponúka maximum praktických funkcií. Stačí si len vybrať.

👉 Kombinované sporáky Mora a ich najväčšie prednosti:

Kombinované sporáky MORA - vlastnosti a funkce

 

Recenzie na kombinovaný sporák Mora K 865 BW

Určite vás zaujímajú aj reálne recenzie zákazníkov, ktorí si tento produkt zakúpili a vyskúšali ho. Väčšina ľudí si ho pochvaľuje, nájdu sa samozrejme aj nejaké muchy. Najviac sa zákazníkom páči využitie množstva funkcií, praktický časovač a čas na displeji, a to, že dobre varí, griluje aj pečie. Niektorí užívatelia sa však sťažujú na vyššiu hlučnosť rúry.

Mínusom môže byť aj horšie regulovanie intenzity plynu. To znamená, že keď chcete zmenšiť plameň, tak musíte otočiť kolieskom skoro o 2/3, kým sa zníži. Túto možnosť však poskytujú aj mnohé iné modely sporákov. Prečítajte si aj ďalšie ohlasy zákazníkov.Recenzie na kombinovaný sporák Mora K 865 BW Skúsenosti so sporákom Mora K 865 BW

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Kombinovaný sporák Mora K 865 BW je spojením štyroch kvalitných plynových horákov a elektrickej rúry, ktorá ponúka až 11 rôznych programov na prípravu jedál. Patrí do úspornej energetickej triedy A, čo je dobrá správa aj pre vašu peňaženku. Medzi najväčšie prednosti patrí tiež samočistiaca funkcia rúry s názvom EcoClean.

Sporák spĺňa požiadavky každej bežnej domácnosti a jeho klasický, elegantný, biely dizajn zapadne do každej kuchyne. Zaobstarať si ho môžete už za približne 268,90 €. V konečnom dôsledku je to kvalitný výrobok za rozumnú cenu.

 

💡 TIP: Zaujímajú vás aj iné modely tohto druhu spotrebiča? Naše porovnanie kombinovaných sporákov vás teda určite zaujme a poradí vám so všetkým, čo potrebujete vedieť.

Výhody

 • 11 rôznych programov na prípravu jedla v rúre
 • rokmi overená kvalita MORA
 • samočistiaca funkcia EcoClean
 • klasický biely dizajn
 • dobrá cena

Nevýhody

 • rúra je trochu hlučná

Záver recenzie: Kombinovaný sporák v klasickom dizajne s dobrými parametrami a mnohými funkciami za veľmi výhodnú cenu.

Hodnotenie autora
 • Funkcie rúry
 • Spotreba elektrickej energie
 • Hlučnosť
 • Bezpečnosť
 • Technické zabezpečenie
 • Cena

Súhrn

Kombinovaný sporák v klasickom dizajne s dobrými parametrami a mnohými funkciami za veľmi výhodnú cenu.

4.5

MORA K 865 BW

✅ Cena: 268,90 €

Chcem Moru K 865 BW Alza.sk
Vývoj ceny Mora K 865 BW


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.