oneConcept CarribeanBlue – kompaktný ochladzovač vzduchu (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
oneConcept Carribean Blue
 • prietok vzduchu: 400 m³/h
 • chladenie odparovaním vody: ano
 • nádrž na vodu: 4l
 • spotreba: 70 Wattov
 • rozmery: 25 x 55 x 28 cm (ŠxVxH)
 • hmotnosť: 4,6 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Mobilné klimatizácie
64,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

V prípade chladiča vzduchu oneConcept CarribeanBlue ide o cenovo veľmi dostupné zariadenie, ktoré napriek nízkej cene ponúka aj ďalšie funkcie – môžete ho použiť aj ako ventilátor, osviežovač a zvlhčovač vzduchu. Štvorlitrový zásobník na vodu vytvára dobrú vlhkosť a príjemné teploty.

Čítať viac...

kde kúpiť
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
64,91 € Do obchodu Electronic-star.sk

oneConcept CarribeanBlue – základné informácie

Pri rekordných teplotách posledných rokov sa stáva chladenie obytných priestorov priam nevyhnutnosťou. Inštalácia klimatizačného systému je však zložitá a často si vyžaduje stavebné zmeny. oneConcept CarribeanBlue ponúka príjemné chladenie bez toho, aby bola potrebná vonkajšia výfuková hadica. Výkonný ventilátor rozhýbe do 400 m³ vzduchu za hodinu v 3 stupňoch. Nastaviteľné vetracie lamely sú zárukou lepšieho rozšírenia prúdu vzduchu v miestnosti.

ochladzovač vzduchu oneConcept CarribeanBlue

Dôležité parametre: 
Počet stupňov rýchlosti:3
Objem nádrže:4 l
Spotreba energie:70 W
Hmotnosť:cca 4,6 kg
Rozmery (ŠxVxH):25 x 55 x 28 cm
Prietok vzduchu:400m3/h

 

Vlastnosti a funkcie

Zariadenie je kombináciou ventilátora, ochladzovača a osviežovača vzduchu. Obsluha jednotlivých funkcií a nastavenie rýchlosti vetrania sa vykonáva pomocou šiestich veľkých tlačidiel v hornej časti zariadenia. Carribean Blue má štyri kolieska, pomocou ktorých sa dá ľahko presúvať. Výhodou tohto zariadenia je, že nemá žiadne inštalačné obmedzenia – dokonca aj mobilné klimatizačné systémy vyžadujú výfukovú hadicu, ktorá odvádza odsávaný vzduch a teda vyžadujú umiestnenie blízko okna.

Carribean Blue je vybavený filtračným systémom, ktorý odstraňuje prach, nečistoty alebo nepríjemný zápach zo vzduchu v miestnosti a tým umožňuje výrazne zlepšiť klímu v miestnosti pre alergikov. Filtre sa dajú jednoducho vybrať a vyčistiť.

 

Ako funguje ochladzovač vzduchu oneConcept CarribeanBlue?

Na rozdiel od konvenčného mobilného klimatizačného systému, ktorý využíva kompresor a chladivo na chladenie vzduchu v miestnosti, oneConcept funguje ako ventilátor, ktorý využíva odparovacie (adiabatické) chladenie  vodou, aby udržal vzduch v miestnosti chladný a čerstvý. Funkcia ventilátora vám umožňuje výber z troch rôznych rýchlostí. Ventilačné lišty sa navyše dajú pohybovať horizontálne aj vertikálne a môžete upraviť prúdenie vzduchu podľa vašich preferencií. Po zapnutí funkcie chladenia zariadenie začne vyparovať vodu zo svojej štvorlitrovej nádrže, ktorá ochladzuje vzduch a vašu miestnosť. Ak to máte radi ešte sviežejšie, chladiacu vodu môžete ďalej ochladiť pomocou kociek ľadu, alebo zmrazením ľadových balíčkov, ktoré sú súčasťou balenia. Takto môžete miestnosť ochladiť podľa vašich individuálnych potrieb.

Spotreba elektriny je podstatne nižšia ako spotreba iných mobilných klimatizačných zariadení. To nie je len výhoda pre vašu peňaženku, ale aj pre životné prostredie. Ďalšou veľkou výhodou tohto relatívne malého a lacného zariadenia je to, že nie je potrebné žiadne výfukové potrubie. To znamená, že žiadne okná sa nemusia otvárať, ani vyklápať a miestnosť sa relatívne rýchlo ochladí. S pomerne nízkou hmotnosťou, iba asi 4,6 kg a kolieskami sa dá tento mobilný ochladzovací systém ľahko presunúť celým bytom do požadovanej oblasti. Obsluha zariadenia je jednoduchá a preto je návod, ktorý je veľmi stručný, absolútne postačujúci. Nájdete ho tu.

 

➡️Praktický test oneConcept CarribeanBlue

Cirkulácia funguje okamžite po zapnutí. Hladina hluku je znesiteľná. Po niekoľkých minútach prevádzky sa miestnosť ochladí na nastavenú teplotu. Nízka úroveň výkonu prináša ľahký vánok a je ideálna v noci, stredná alebo vyššia úroveň výkonu má dokonale osviežujúci, chladiaci účinok. Vzduch sa vďaka vloženým ľadovým balíčkom zreteľne ochladzuje.

 

➡️ Pre aké priestory je zariadenie vhodné?

Táto jednotka je obzvlášť univerzálna a nielen účinne chladí v súkromných obytných priestoroch, ale zaistí aj príjemnú pracovnú atmosféru v menších kanceláriách, obchodných a pracovných priestoroch. Prehriata kancelária, dielňa, alebo obchod bránia sústredenej práci. V malých predajniach a butikoch zaistí príjemnú, chladnú atmosféru, v ktorej zákazníci radi zostanú aj dlhšie a užívajú si nakupovanie bez potenia. V súkromných obytných priestoroch je chladič ideálny na vychladenie spální, kde nahromadený letný horúci vzduch môže spôsobiť zlý a nepokojný spánok.

oneConcept Carribean Blue

Rozdiely medzi klimatizačnými jednotkami a odparovacími chladičmi

 • Bežný klimatizačný systém nie je spojený iba s vyššími obstarávacími nákladmi, ale často si vyžaduje aj určité inštalačné práce, ktoré môžu zaťažiť finančný rozpočet. Na rozdiel od chladiča vzduchu možno klimatizáciu prevádzkovať iba s výfukovou hadicou, ktorá odvádza teplý vzduch von. Chladič vzduchu je ľahký, prenosný rýchlo pripravený na použitie kdekoľvek v obytnom priestore.
 • Klimatizačný systém má nepochybne vyššiu chladiacu kapacitu, ale je to tiež spojené s vyššou spotrebou energie. Kým ochladzovač bez výfukovej hadice so spotrebou energie 45 alebo 70 wattov šetrí náklady na energiu, uvedenie klimatizácie do prevádzky môže výrazne zmeniť faktúru za elektrinu.
 • Chladič vzduchu pracuje podobne ako konvenčný ventilátor s nízkou úrovňou hluku, zatiaľ čo klimatizačný systém môže byť nepríjemný v dôsledku hlasného výkonu kompresora.

 

💡 TIP Ak by ste sa o mobilných ochladzovačoch vzduchu chceli dozvedieť viac, prečítajte si nákupného poradcu, ktorý vás výberom tohto praktického zariadenia prevedie krok po kroku.

 

Čo sa nám na oneConcept CarribeanBlue páči?

 • mobilný klimatizačný systém oneConcept CarribeanBlue sa veľmi ľahko používa
 • presvedčí aj možnosťou výberu funkcie ventilátoru alebo chladenia
 • neprítomnosť výfukovej hadice je obzvlášť veľké plus
 • kompaktný dizajn a kvalitné spracovanie
 • najmä vo vzťahu k relatívne nízkej obstarávacej cene je produkt oneConcept na rozdiel od mnohých iných mobilných chladiacich systémov hodný odporúčania
 • robí presne to, čo výrobca sľubuje

 

Čo sa nám na oneConcept CarribeanBlue nepáči?

 • prináša len občerstvenie, neznižuje teplotu miestnosti natoľko ako klimatizácia
 • pri maximálnej prevádzke trocha hlučný
 • ako malú nevýhodu vidíme absenciu časovača a diaľkového ovládania

 

Recenzie zákazníkov

oneConcept CarribeanBlue je v priemere ohodnotený na 74 %. Väčšina zákazníkov je so zariadením spokojná a dáva mobilnej klimatizačnej jednotke najvyššie hodnotenie 5 hviezdičiek. Recenzie, ktoré viedli k nízkemu hodnoteniu, spomínajú predovšetkým slabý výkon jednotky, ktorý porovnávajú s výkonom klimatizácie. Treba si však uvedomiť, že v tomto prípade nejde o klimatizáciu. Niektoré z recenzií si pozrime aj spoločne:

oneConcept CarribeanBlue recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Chladič vzduchu oneConcept CarribeanBlue môže prispieť k zlepšeniu a ochladeniu vnútornej klímy a súčasne poskytnúť čerstvý a čistý vzduch v miestnosti. Na rozdiel od klimatizácie je cenovo dostupný a vďaka svojej kompaktnosti a hmotnosti sa dá flexibilne prepravovať a uviesť do prevádzky v akomkoľvek obytnom priestore. Na rozdiel od drahých klimatizačných zariadení má táto verzia nižšiu chladiacu kapacitu, ale je tiež spojená s nižšou spotrebou energie a nevyžaduje výfukovú hadicu. Možnou hrozbou jeho častého používania môže byť, že riskujete škvrny od plesní na miestach, kde vzduch nemôže prúdiť, napr. za skrinkami, obrazmi… Môže sa o to postarať zvýšená vlhkosť vzduchu, ktorá sa spomína aj v zákazníckych hodnoteniach. Tomuto odporúčame venovať pozornosť.

Výhody

 • vynikajúca cena
 • ľahké, kompaktné a ľahko prenosné
 • výkon (v kategórii ochladzovačov, nie klimatizácií)

Nevýhody

 • hlučnosť
 • vhodný len do menších priestorov (byt, kancelária)

Záver recenzie: Ľahký a kompaktný mobilný ochladzovač vzduchu nemeckej kvality, vhodný do malých priestorov.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • dizajn
 • jednoduchosť ovládania
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ak hľadáte malé a kompaktné zariadenie na chladenie menších miestností, oneConcept CarribeanBlue je dobrou voľbou.

4.8

oneConcept Carribean Blue

✅ Cena: 64,91 €

Chcem oneConcept CarribeanBlue Electronic-star.sk
Vývoj ceny oneConcept CarribeanBlue


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.