Rovus Nano Steamer – parný čistič, ktorý vašu domácnosť zbaví baktérií (recenzia)

Petra Lyžičiarová Recenzia 15. októbra 2021 1
Rovus Nano - parný čistič
 • Objem nádoby na vodu: 220 ml
 • Doba prevádzky: 10 min
 • Doba ohrievania vody: 10,0 sec
 • Príkon: 1 100 W
 • Odnímateľný ručný čistič: Nie
 • Hmotnosť: 1,4 kg
 • Dĺžka kábla: 4,0 m
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Parné mopy
49,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Parný mop Rovus Nano Steamer je praktickým pomocníkom, ktorý je určený na umývanie podláh a čistenie kobercov. Využíva pritom zdokonalenú Nano technológiu parného čistenia. Pri čistení tento parný čistič nepretržite vytvára vysokotlakovú paru obsahujúcu nanočastice a kvalitné negatívne ióny. Para má dezinfekčné účinky a efektívne dokáže zneškodniť až 99,9 % baktérií. No a deje sa to bez použitia agresívnych čistiacich prostriedkov s obsahom chémie.

Čistenie podláh s parným mopom Rovus Nano je bezpečné, ekologické a zdravé. Z toho dôvodu je tento domáci pomocník výborný napríklad do domácností s malými deťmi, kde je umývanie podláh takmer na dennom poriadku. Ocenia ho aj alergici, pretože z vášho domova odstráni aj alergény a výborný je aj pre domácnosti s domácimi zvieratami. Keďže je ľahký a dobre sa s ním manipuluje, odporučili by sme ho aj seniorom.

Parný čistič Nano Rovus je vybavený mikrovláknovou utierkou, ktorá sa postará a maximálne efektívne použitie. Výkon zariadenia je 1100 W a objem nádobky na vodu je 220 ml, čo je celkom postačujúce množstvo. Oceňujeme, že parný mop Rovus je ľahký a vďaka hmotnosti len 1,4 kg sa s ním dobre manipuluje. Okrem toho, že s ním môžete umývať tvrdé podlahy, je vhodný aj na čistenie kobercov, čalúnenia ale i obkladačiek a okien. Cena parného mopu Rovus Nano je stále celkom prijateľná a zaradili by sme ho do strednej cenovej kategórie.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
49,99 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Rovus Nano v porovnaní s víťazmi testu parných mopov

Rovus Nano - parný čistič
Rovus Nano
Ľudová voľba Ariete 10v1 4164
Ariete 10v1 4164
Pre náročných Parný mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Zlatá stredná cesta Biely parný čistič s prívodným káblom
Rovus Parný čistič Nano Plus
Cena49,99 €52,90 €158,99 €99,99 €
Počet komôr1121
Objem nádoby na vodu (ml)2203501400
Doba prevádzky (min)10182027
Doba ohrievania vody (sec)10,0-30,010,0
Príkon (W)1 1001 5001 6001 100
Regulácia množstva paryAutomatickáÁnoÁnoÁno
Odvápňovací systémNieNieÁnoÁno
Kontrolná diódaÁnoÁnoÁnoÁno
Bezpečnostné ventilyNieNieÁnoNie
Detská poistkaNieNieÁnoNie
Indikátor pripravenosti paryÁnoNieÁnoNie
Odnímateľný zásobník na voduNieNieÁnoNie
Odnímateľný ručný čističNieÁnoNieNie

Porovnanie - Rozmery, hmotnosť a tvar

Rozmery, hmotnosť a tvar Rovus Nano v porovnaní s víťazmi testu parných mopov

Rovus Nano - parný čistič
Rovus Nano
Ľudová voľba Ariete 10v1 4164
Ariete 10v1 4164
Pre náročných Parný mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Kärcher SC 3 Upright EasyFix
Zlatá stredná cesta Biely parný čistič s prívodným káblom
Rovus Parný čistič Nano Plus
Cena49,99 €52,90 €158,99 €99,99 €
Šírka (cm)11,029,031,426,7
Hĺbka (cm)26,228,020,713,6
Výška (cm)117,0120,0118,5120,0
Hmotnosť (kg)1,41,93,11,8
Dĺžka kábla (m)4,05,05,06,0
TvarObdĺžnikTrojuholníkObdĺžnikObdĺžnik, Trojuholník

Základné informácie

Parný čistič Rovus je určený na čistenie a dezinfekciu podláh i kobercov. Má výkon 1100 W, čo je v porovnaní s väčšinou parných čističov v našom veľkom teste parných mopov trochu menej. Napriek tomu však toto zariadenie umývanie podláh a čistenie kobercov pomocou pary bez problémov zvláda. Nádoba na vodu nemá veľmi veľký objem a zmestí sa do nej 220 ml vody.

Parný mop Rovus má prívodný kábel s dĺžkou 4 metre, takže sa s ním môžete normálne pohybovať v bežnej domácnosti (i keď keby bol o trochu dlhší, nikto by sa nehneval). No a keďže je jeho hmotnosť iba 1,4 kg, tak sa s ním celkom jednoducho manipuluje.

Rovus Nano Steamer parný čistič je vhodný na čistenie: 

 • dreva
 • kachličiek
 • kobercov
 • laminátových podláh

 

Ako funguje Rovus Nano

Parný čistič Rovus Nano funguje na princípe vytvárania pary, ktorú produkuje patentovaná parná komora. Tá pracuje na základe kontroly určitej teploty, rýchlosti a tlaku. Molekuly vody do seba neustále narážajú, až sa napokon zmenšia na nano veľkosť. No a pri tomto procese dochádza k vytváraniu veľkého množstva negatívnych iónov. Záporné, čiže negatívne, ióny vo vzduchu efektívne odstraňujú neaktívne baktérie a alergény vo vašom domove. A celé sa to deje ekologicky a bezpečne.

Parný mop Rovus vytvára nepretržitú suchú paru, ktorej negatívne ióny ľahko prenikajú aj do najhlbších mikroúrovní. Vďaka tomu tento spôsob čistenia nielen výborne čistí materiál, ale tiež eliminuje baktérie, a to aj na miestach, kam sa bežne častice pary nedostanú. Rovus parný mop dokonale vyčistí podlahy, čalúnenia i koberce.

parný mop Rovus Nano použitie, podlaha

Parný mop Nano Rovus sa používa veľmi jednoducho

 

Vybavenie a funkcie

Parný mop Rovus Nano disponuje funkciou rýchleho zohrievania pary, ktorá sa postará o to, že zariadenie je pripravené na použitie už do 10 sekúnd. Keďže ide o jednoduché zariadenie, mop nie je vybavený množstvom funkcií. Vyspelá Nano technológia je však vytvorená tak, aby vytvárala správne množstvo suchej pary, ktoré materiál nezvlhčuje a podlahy ochráni pred nadmernou vlhkosťou. Čistenie takýmto spôsobom je v porovaní s tými bežnými postupmi až 10-krát efektívnejšie.

Vo výbave zariadenia nájdete:

 • hlavné telo parného mopu Rovus
 • nadstavec na koberce
 • návlek na čistenie kobercov
 • návlek na čistenie tvrdých povrchov

💡 TIP: Zaujímavým a užitočným pomocníkom značky Rovus je aj mop s rozprašovačom, o ktorom sa viac dozviete v našej podrobnej recenzii.

 

Ovládanie a spôsob použitia

Rovus Nano Steamer mop sa používa veľmi jednoducho a vďaka nízkej hmotnosti sa s ním výborne manipuluje, čo určite ocenia hlavne seniori. Špeciálne navrhnutá čistiaca hlava sa ľahko dostane aj do užších priestorov, pod nábytok a do kútov. Polstrovaná rukoväť zmierňuje záťaž na ruku a zápästie a teleskopická tyč sa postará o to, aby ste sa s mopom dostali aj na tie nedostupnejšie miesta. Utierka z mikrovlákien je šetrná k podlahám a zaručuje ich odolnosť voči horúcej pare až do 125 °C.

Rovus Nano parný čistič

Rovus Nano parný čistič je vybavený aj handričkami na podlahy a koberce

Mop Rovus Nano sa používa tak, že do nádobky nalejete vodu bez akéhokoľvek čistiaceho prostriedku. Potom zariadenie zapojíte do siete a za menej ako 10 sekúnd je pripravené na umývanie. Pomocou teleskopickej rúčky si môžete nastaviť výšku, ktorá vám najviac vyhovuje. Sklopné rameno sa postará o to, že sa s mopom dostanete aj pod nábytok. Po umytí stačí dať z mopu dolu handričku z mikrovlákna a oprať ju v práčke. Vďaka tomu ju môžete používať na umývanie stále dookola. Po tom, čo podlahu či koberec mopom Rovus Nano vyčistíte, je povrch vďaka suchej pare prakticky okamžite suchý.

 

Ak vás zaujíma, ako vyzerá používanie parného mopu Rovus Nano v praxi, pozrite si video:

Parný čistič nano

 

Recenzie a hodnotenia Rovus Nano

Zaujímalo nás, ako hodnotia mop Nano Rovus reálni spotrebitelia, a tak sme sa pozreli na niekoľko recenzií a skúseností s týmto zariadením. Viacerí užívatelia hodnotia tento parný čistič veľmi pozitívne a oceňujú jednoduchosť jeho používania a tiež efektívnosť, s akou umýva. Niektorí si pochvaľujú aj to, že po umývaní majú v domácnosti príjemne svieži vzduch, za čo môžu vďačiť práve negatívnym iónom vznikajúcim pri tvorbe suchej pary.

Na druhú stranu by viacerí ocenili dlhší prívodný kábel a tiež väčšiu nádobku na vodu a tým pádom aj dlhšiu výdrž mopu pri upratovaní.

skúsenosti s používaním parného mopu Rovus

ďalšie…

hodnotenia používateľmi

ďalšie…

Parný čistič Nano Rovus - recenzie

💡Viac recenzií → nájdete tu

 

Rovus Nano a zhrnutie na záver (+ porovnanie s novším modelom)

Parný čistič Rovus Nano je cenovo dostupné zariadenie, ktoré sa vie vo vašej domácnosti celkom dobre postarať o čisté podlahy i koberce. Okrem toho, že povrchy vyčistí, tiež ich vydezinfikuje a zbaví ju až 99,9 % baktérií a roztočov. Preto tohto pomocníka ocenia najmä rodiny s malými deťmi, domácnosti s alergikmi a domácimi zvieratami.

Pri čistení vytvára čistič Nano Rovus suchú paru, a tak sú povrchy po umytí prakticky okamžite suché. Výkon zariadenia je 1100 W, čo je stále postačujúca hodnota. Oceňujeme tiež nízku hmotnosť zariadenia, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje. Preto je výborným pomocníkom aj pre seniorov, ktorým čistenie podláh veľmi zjednoduší.

Za nevýhodu Rovus Nano považujeme azda len menšiu nádobku na vodu, ktorej objem 220 ml vám vystačí zhruba na 10 minút umývania. Na druhej strane však s týmto mopom už za takýto krátky čas dokážete vyčistiť pomerne veľkú plochu.

Ak by ste chceli do vašej domácnosti radšej parný čistič Kärcher, niekoľkým modelom sme sa venovali v našom veľkom teste týchto zariadení. No a ak si myslíte, že by vám viac vyhovovalo umývanie pomocou klasického mopu, viac o tom, ktoré mopy sú kvalitné a aké sú tie najlepšie, sa dozviete v teste najpredávanejších mopov.

 

Rovus Nano vs Rovus Nano Plus – porovnanie

Rovus Nano má už aj svojho nástupcu, ktorý sa celkom trefne volá Nano plus. Prečo? Pretože oproti nášmu recenzovanému modelu prišlo k viacerým vylepšeniam. Začneme od prívodného kábla. Ten má dĺžku 6 metrov, vďaka čomu vám uľahčí prácu pri dezinfekcii vášho bytu. Ďalší rozdiel je vo veľkosti nádrže na vodu, ktorá je dvakrát tak veľká než tá pôvodná. Vydrží 27 minút čistenia. Zaujímavé je aj ovládacie koliesko, ktorým si môžete nastaviť 3 intenzity pary. Nakoniec sa dostávame k hlavici parného čističa. Tá je tiež väčšia, než u toho pôvodného parného čističa. Novinkou je tiež nadstavec na koberce, ktorý má praktické poistky. To znamená, že keď ho budete používať, už vám z hlavice neskĺzne.

Čo sa nezmenilo oproti predchodcovi je nanotechnológia, ktorá je základom obidvoch produktov. A čo je jej podstatou? Predstavte si, že zahrejete vodu na 120 °C. Z vody sa stane tzv. suchá para, po ktorej zostáva vyčistená plocha úplne suchá.

Dva parné čističe Rovus

 👉 Hlavné rozdiely medzi novým a pôvodným modelom parného čističa:

 Parný čistič NANO PLUSParný čistič NANO
Príkon1100 W1100 W
Účinnosť čistenia99,9 %99,9 %
Maximálna teplota pre použite120 °C125 °C
Maximálny objem vody360 ml220 ml
Doba ohrievania vody10 sekúnd10 sekúnd
Doba prevádzky27 minút10 minút
Dĺžka napájacieho kábla6 metrov4 metre
Integrovaná ručná jednotkacnie
Hmotnosť1,8 kg1,4 kg
Cena99,99 € 79,99 €

Výhody

 • teleskopická tyč
 • handričku je možné prať v práčke
 • je ľahký a dobre sa s ním manipuluje

Nevýhody

 • nádobka na vodu má malý objem
 • krátky prívodný kábel
 • krátka doba prevádzky
 • novší model je len o „chlp“ drahší, no má dvojnásobne lepšie parametre

Záver recenzie: Ľahký a kompaktný parný čistič na podlahy so suchou parou, ktorý povrch nielen vyčistí, ale aj vydezinfikuje. Dá sa použiť aj na čistenie kobercov.

Hodnotenie autora
 • Výkon
 • Efektívnosť čistenia
 • Jednoduchosť používania
 • Cena

Súhrn

Ľahký, kompaktný a efektívny parný čistič na podlahy so suchou parou, ktorý povrch nielen vyčistí, ale aj vydezinfikuje. Použiť ho môžete aj na čistenie kobercov.

4.2

Rovus Nano - parný čistič

✅ Cena: 49,99 €

Chcem Rovus Nano Heureka.sk
Vývoj ceny Rovus Nano


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.