Rowenta Silence Space RO 6477 EA – vreckový vysávač (recenzia)

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
Vysávač podlahový Rowenta Silence Space RO6477EA biely
 • Typ: Vreckový vysávač
 • Príkon: 750 W
 • Objem vrecka / nádoby na prach: 4,5 l
 • Dĺžka prívodného kábla: 8,4 m
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Vysávače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Vreckový vysávač Rowenta Silence Force Extreme RO 6477 EA v seba spája silný výkon, schopnosť vysávať podlahy i koberce a tichý chod. Ako napovedá názov tohto modelu značky Rowenta, výrobca si dal záležať na tom, aby nebol chod vysávača veľmi hlučný – hlučnosť sa pohybuje do hodnoty 66 dB. Cena síce nie je najnižšia, no vysávač je vybavený veľkou zbernou nádobou na prach s objemom 4,5 l a tiež nadpriemerne dlhým prívodným káblom, ktorý meria 8,4 metra.

Príkon vysávača 750 W je síce v porovnaní s inými modelmi vreckových vysávačov nižší, no to vôbec neuberá na výkonnosti a dôkladnosti vysávania. Vysávač Rowenta RO 6477 EA je vhodnou voľbou pre rodiny s domácimi miláčikmi, ale i pre domácnosti, v ktorých žijú alergici. Je totiž vybavený špeciálnym filtrom zachytávajúcim baktérie a alergény. Okrem toho má aj turbokefy, vďaka ktorým rýchlo a účinne vysajete zvieraciu srsť z kobercov aj z čalúneného nábytku.

Základné informácie

Vysávač Rowenta RO 6477 EA zaujme nielen extrémne tichým chodom, ale aj výborným výkonom a energetickou účinnosťou AAAA. Vybavený je motorom s technológiou EffiTech, vďaka ktorej je výsledok vysávania výborný prakticky na akomkoľvek povrchu. Príkon vysávača je 750 W a v porovnaní s inými vreckovými vysávačmi je trochu podpriemerný. Treba však povedať, že slabší príkon je vo výbornom pomere so sacím výkonom a tým pádom aj účinnosťou vysávania.

Hlučnosť tohto vysávača je udávaná len na maximálne 66 dB a zariadenie patrí do energetickej triedy A. Vysávač Rowenta RO 6477 EA je vybavený kolieskami, ktoré sa pohybujú všetkými smermi, takže je jeho používanie celkom  pohodlné. Za výhodu môžeme považovať aj veľkoobjemové samouzatvárateľné vrecko na prach s objemom 4,5 litra. Pohodlnosť pri vysávaní zabezpečuje aj dlhý elektrický kábel, ktorý meria 8,4 metra. Akčný rádius vysávača je tým pádom až 11 metrov.

Za nevýhodu môžeme považovať vyššiu hmotnosť vysávača, ktorá je až 8 kg. Rozmermi patrí tiež k väčším vysávačom, a tak v prípade, že máte poschodový dom a vysávač budete prenášať po schodoch, zvoľte si radšej menší model z nášho testu vysávačov.

Dôležité parametre spotrebiča:

Typ vysávačavreckový
Príkon750 W
Hlučnosť66 B
Energetická triedaA
Dĺžka elektrického kábla8,4 m
Akčný rádius11 m
Objem vrecka4,5 l
Rozmery38*25,8*57 cm
Hmotnosť8 kg

 

Vybavenie a funkcie

Čo sa týka vybavenia, môžeme skonštatovať, že je na tom Rowenta RO6477EA veľmi dobre. V jeho výbave nájdete napríklad indikátor plnej zbernej nádoby na prach a tiež možnosť regulácie výkonu, ktorú využijete pri rôznych typoch povrchov. Samozrejmosťou sú aj rôzne typy hubíc, konkrétne malá hubica, hubica na tvrdé podlahy alebo kefa na čalúnenie či turbokefa, ktorú využijete pri vysávaní vlasov alebo zvieracích chlpov z kobercov. Nechýba ani automatické navíjanie káblu a za spomenutie stojí aj zaujímavý prvok v podobe ochranného nárazníka.

Špeciálny filter High Efficiency, ktorým je vysávač vybavený, zachytáva okrem baktérií aj alergény, čím poteší nielen alergikov, ale aj majiteľov domácich miláčikov. Hygienické vrecko na prach Hygiene+ má samouzatvárateľnú klapku, a tak sa nemusíte obávať rozvíreného prachu počas jeho výmeny.

Výbava a funkcie vysávača Rowenta RO 6477 EA:

Motor EffiTechvďaka špičkovej technológii dokáže motor vyvinúť vysoký sací výkon aj pri nižšom príkone
Vrecko Hygiene+zabraňuje víreniu prachu pri výmene vrecka, má samouzatvárateľnú klapku
Patentovaný systém Rowenta Silence Forcezavesený motor minimalizuje vibrácie, akustická pena tlmí hluk a príslušenstvo zahŕňa tichú saciu hubicu, ktorá optimalizuje prietok vzduchu
Hubica Deep Clean Headpomocou tejto hubice odstránite aj nečistoty a prach, ktoré sú zašliapané hlboko do koberca, ale tiež nečistoty zo všetkých typov podláh
Easy Brushkefa na prach, ktorá je integrovaná do rukoväte a umožňuje vysávanie všetkých typov povrchov, vrátane plôch vyžadujúcich šetrné zaobchádzanie
High Efficiency filter nie je potrebné ho meniť, pretože vďaka patentovanej technológii je filter permanentný
Indikátor plnosti vreckaupozorní vás na plné vrecko na prach, ktoré spôsobuje zníženie sacieho výkonu vysávača
Animal Caremi ni turbokefa je ideálna na čistenie pohoviek a čalúneného nábytku od zvieracej srsti, High Efficiency filter lepšie zachytáva alergény a baktérie, ktoré môžu zvieratá priniesť z vonkajšieho prostredia
Mäkčené kolieskaumožňujú ľahší prechod cez hrany a prekážky

 

Prevádzka vysávača

Vysávač Rowenta RO 6477 EA je výkonný, no zároveň tichý vysávač. S podlahami si hravo poradí aj pri najnižšom výkone, no na koberce, hlavne na tie s vysokým vlasom, bude potrebné sací výkon zvýšiť. Na vysávanie kobercov výborne poslúži turbokefa, pomocou ktorej povysávate aj vlasy či zvieracie chlpy.

Ovládanie vysávača je jednoduché, výkon vysávania viete ľahko prispôsobiť povrchu, ktorý práve vysávate. Na regulovanie výkonu slúži ovládač s piatimi polohami LED panela s podsvietením. Samozrejme, výkon je možné regulovať aj na rukoväti. Na uvedenie vysávača do prevádzky a na jeho vypnutie slúži jedno z dvojice veľkých tlačidiel. To druhé spustí automatické navíjanie kábla.

Ak chcete vedieť, ako vyzerá prevádzka vysávača a aký je hlučný, pozrite si video:

Tip do domácnosti - tichý vysavač Rowenta

 

Príslušenstvo a náhradné diely

Keď si zakúpite vysávač Rowenta RO 6477 EA, získate aj bohaté príslušenstvo. Samozrejmosťou je prepínateľná hubica vhodná na všetky povrchy. Okrem nej však v balení nájdete aj špeciálnu hubicu na tvrdé podlahy, malú turbokefu na sedacie súpravy či autosedačky, ale aj jednoduchú hubicu na čalúnenie a dlhú hubicu na vysávanie štrbín. V prípade, že by vám základné príslušenstvo vysávača Rowenta RO 6477 EA nepostačovalo, môžete si dokúpiť rôzne doplnky, ktoré vám vysávanie domácnosti ešte viac uľahčia. Ak by sa vám niektorá súčasť vysávača pokazila, nebude problém zohnať náhradné diely. Výrobca myslel na všetko.

 

Recenzie a skúsenosti

Vysávač Rowenta RO 6477 EA je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený, o čom svedčí aj množstvo pozitívnych hodnotení na stránke Heureka. Pozreli sme sa teda, ako vo svojich recenziách o tomto produkte hovoria reálni užívatelia.

Nejedna recenzia vychvaľovala jeho silný výkon a nízku hlučnosť, no a niektoré vyzdvihovali tiež praktické pogumované kolieska a bohatú výbavu. Niektorí zákazníci si však mysleli, že cena vysávača Rowenta RO 6477 EA je privysoká a mnohým sa nepáčilo, že je vysávač príliš ťažký.

rowenta ro 6477 ea recenzia rowenta ro 6477 ea skusenosti

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Naša recenzia na vreckový vysávač Rowenta RO 6477 EA ukázala, že ide skutočne o veľmi dobre vybavený model so širokou výbavou, vysokým sacím výkonom a nízkou hlučnosťou. Vysávač je výbornou voľbou pre rodiny s alergikmi a tiež pre domácnosti so zvieratami. Menšou nevýhodou je veľkosť vysávača a jeho vyššia hmotnosť. Niekomu môže prekážať aj vyššia cena, no pri tomto zariadení je podľa nás opodstatnená. Ak by ste sa však rozhodli, že do vysávača nechcete toľko investovať, náš test vysávačov vám odporučí aj lacnejšie alternatívy, prípadne si rovno prečítajte našu recenziu na model Rowenta Animal Care RO6383EA.

Výhody

 • unikátna technológia motora s veľkým výkonom
 • veľmi tiché vysávanie, hlučnosť len 66 db
 • štýlové a efektné ovládanie cez LED panel
 • väčší objem vreciek pre dlhodobejšie používanie

Nevýhody

 • trocha horšia mobilita a vyššia hmotnosť
 • vyššia cena oproti konkurencii

Záver recenzie: Veľmi tichý a zároveň výkonný vysávač s maximálnou účinnosťou, ktorý je výborný aj pre domácnosti s alergikmi a domácimi miláčikmi.

Hodnotenie autora
 • Hlučnosť
 • Manipulácia
 • Výkon
 • Výmena sáčkov
 • Dĺžka kábla

Súhrn

Veľmi tichý a zároveň výkonný vysávač s maximálnou účinnosťou, ktorý je výborný aj pre domácnosti s alergikmi a domácimi miláčikmi.

4.6

Vysávač podlahový Rowenta Silence Space RO6477EA biely

✅ Cena: 221,89 €

Chcem Rowenta Silence Space RO6477EA Datart.sk
Vývoj ceny Rowenta Silence Space RO6477EA


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.