Samsung UE43RU7172 – recenzia

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 0
Samsung UE43RU7172
 • výrobca: Samsung
 • uhlopriečka: 108 cm
 • rozlíšenie: 3840 x 2160
 • USB port: áno
 • priemerný príkon: 70 W
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Televízory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Chcete si aj vy dopriať svoj obľúbený seriál alebo športový prenos v tej najlepšej kvalite? Tak v tom prípade siahnite po kvalitnom a modernom televízore s rozlíšením 4K Ultra HD. Predstavujeme vám model UE43RU7172 od známeho juhokórejského výrobcu Samsung. Jeho kvalitný obraz vás doslova vtiahne do deja a vy si budete vychutnávať prenos plnými dúškami. A nielen obraz, ale aj zvuk. Špičkové technológie v obrazovke strážia kvalitu obrazu, jas a ostrosť detailov aj neuveriteľnú sýtosť a variabilitu farieb.

Samsung UE43RU7172 je televízor novej generácie s rozlíšením 4K Ultra HD (3840×2160) a uhlopriečkou 108 cm. Disponuje množstvom funkcií a taktiež sa dá pripojiť na internet. Váš televízor dokáže mať pod palcom celú domácnosť, pretože sa pomocou funkcie SmartThings môže prepojiť s ďalšími chytrými zariadeniami u vás doma a ovládať ich cez televíziu. Vzhľadom na všetky funkcie a nastavenia môžeme skonštatovať, že aj cena televízora je naozaj prijateľná. Prečítajte si o tomto produkte viac nižšie v recenzii.

Základné informácie

Samsung UE43RU7172 ponúka unikátne rozlíšenie obrazu 4K Ultra HD, ktoré zobrazí 4-krát viac obrazových bodov než Full HD TV. Veľká obrazovka s uhlopriečkou 108 cm je v super štíhlom prevedení, takže vás nebude pri sledovaní rušiť žiadna objemná telka. Ako technológia obrazu bola zvolená pri tomto modeli LED TV, čo je v súčasnosti najrozšírenejší typ displeja. Na rozdiel od pôvodných LCD sa o podsvietenie starajú LED diódy. Oproti pôvodným LCD majú LEDky výrazne nižšiu spotrebu, skvelý kontrast aj širšie spektrum zobrazovaných farieb.

Jednoduché a prehľadné ovládanie vám zabezpečí ovládač Smart Hub a Samsung One Remote. A to nielen dianie na obrazovke, ale aj všetky ďalšie pripojené zariadenia, ako napríklad x-box či iné konzoly. Super výkonný UHD procesor sa stará o plynulý chod všetkých inovatívnych funkcií a bezchybný vizuálny výstup. Čo vás zaručene poteší, je certifikácia DVB-T2, s ktorou sú televízory pripravené na novú generáciu digitálneho vysielania.

➡️ Ďalšie informácie:

Druh televízoraLED
Uhlopriečka obrazovky108 cm
Uhlopriečka v palcoch43 palcov
Priemerný príkon70 W
Priemerná ročná spotreba energie97 kWh
DVB-T tuneráno
DVB-T2áno
DVB-S/S2áno
DVB-C/C2áno
Hmotnosť9,8 kg
Modelový rok2019
Rodičovský módáno
Stojanáno – statický
Rozmery97 x 63,6 x 21 cm (Š x V x H)

 

Funkcie a nastavenia televízora

Prevedenie obrazovky

Vďaka 4K rozlíšeniu vám na obrazovke neunikne ani ten najjemnejší detail. 4K UHD TV Samsung UE43RU7172 s uhlopriečkou 43″ (108 cm) vám jednoducho poskytne perfektný divácky zážitok plný nádherných pestrých farieb. LED technológia obrazu dokonca zaistí nižšiu spotrebu a skvelý kontrast. Veľká obrazovka navyše spôsobí, že sa počas pozerania ocitnete takpovediac v centre diania. Bude sa vám to zdať totiž oveľa realistickejšie. Každý detail vyvedený žiarivými a jasnými farbami vám realistický zážitok ešte umocní. Rámčeky sú tak miniatúrne, že na seba pozornosť rozhodne pútať nebudú a vy budete plne zabraní do deja. Moderné a prepracované spracovanie televízora dokonale podčiarkne celkový dizajn vášho interiéru.

➡️ Ďalšie parametre:

Formát obrazovky16 : 9
Rozlíšenie3840 x 2160
Prehnutá obrazovkanie
Podpora HDRáno
Hĺbka farieb10 bit
PIP (Obraz v obraze)nie
Wi-Fiáno
LAN konektoráno
Podpora kodeku H.265 HEVCáno
Operačný systémTizen

 

PurColor

Televízory Samsung UHD TV sú vybavené pokročilou obrazovou technológiou nazývanou PurColor. Tá sa stará o skutočne ostré a žiarivé farby, ktoré si zároveň zachovávajú vždy mimoriadne realistické a prirodzené stvárnenie. Všetky farby na vašej obrazovke budú pôsobiť ako skutočné.

 

HDR technológia

Špičková technológia High-Dynamic Range a rozlíšenie 4K UHD, ktoré má štyrikrát viac pixelov než Full HD, spôsobuje, že na obrazovke sa objavuje miliarda farebných odtieňov. Aj tie najtmavšie scény vašich obľúbených filmov sa vám budú teraz zdať oveľa jasnejšie a farebnejšie. Každý detail sa na obrazovke objaví v optimálnom jase s nádherne ostrými obrysmi.

 

Televízor Samsung UE43RU7172.

Krásne žiarivé farby na obrazovke televízora Samsung UE43RU7172

 

UHD procesor

O maximálnu kvalitu obrazu sa stará špičkový UHD procesor, ktorý robí tento televízor tak výnimočným. Bez problémov sa postará o automatickú úpravu farebnosti, optimalizáciu kontrastu či prehrávanie videa s vysokým dynamickým rozsahom. Dáva pozor na správne zobrazovanie farieb a stráži vysoký kontrastný pomer aj HDR.

 

UHD Dimming

4K UHD TV nespracováva komplikované scény ako celok, ale pekne kúsok po kúsku. Špeciálna technológia UHD Dimming rozdeľuje obrazovku na menšie časti, v ktorých presne podľa potrieb obrazu nezávisle upravuje kontrast, farebnosť a ostrosť. Docieli tým jedinečné zobrazenie aj s tými najmenšími realistickými detailami.

 

Jednoduché ovládanie

Naozaj ľahké a veľmi pohodlné ovládanie vám zaručí ovládač One Remote Experience cez praktické rozhranie Samsung Smart Hub. Všetky možné aplikácie, televízne stanice, internet, konzoly alebo set-top box môžete ovládať a nastavovať jediným diaľkovým ovládačom. Navyše, všetko je maximálne intuitívne, aby ste nemuseli strácať zbytočne čas nad manuálom k ovládaču a mohli sa venovať tomu, čo máte najradšej.

 

Diaľkový ovládač One Remote Experience k televízoru Samsung UE43RU7172.

S jediným ovládačom budete mať pod palcom nielen celú televíziu

 

SmartThings

Viete si predstaviť, že by mal jeden televízor pod palcom celú vašu domácnosť? Teraz je to realita. Pomocou funkcie SmartThings dokážete televízor prepojiť s ďalšími inteligentnými zariadeniami u vás doma a ovládať ich cez televíziu. Môžete napríklad ovládať robotický vysávač či rozsvietiť alebo zhasnúť svetlá.

 

AirPlay 2

Samsung UHD TV sa ľahko spojí aj s vašimi chytrými telefónmi alebo reproduktormi, ktoré ani nemusia byť od rovnakého výrobcu. Spárovať ho môžete aj so zariadeniami od Apple vďaka službe AirPlay 2, ktorá umožní prehrávať všetku hudbu a videá alebo prezerať fotografie, ktoré máte v mobilnom telefóne uložené. So zabudovaným AirPlay 2 môžete streamovať alebo zdieľať obsah zo zariadení Apple na veľkej obrazovke. Bez akejkoľvek námahy môžete prehrávať videá, hudbu, fotografie a viac z vášho iPhone, iPad a Mac na vašej Samsung UHD TV. A k dokonalosti chýba už len jedno – certifikácia DVB-T2, ktorou taktiež televízor od Samsungu disponuje. Pomocou nej sú televízory pripravené na novú generáciu digitálneho vysielania.

➡️ Vstupy a výstupy:

HDMI 2.03x
USB 2.02x
LAN1x
Kompozit1x
Komponent1x
Optický výstup1x
Scartnie
Čítačka pamäťových karietnie
Vstup pre satelitnú paraboluáno
Slúchadlový výstupnie

 

‼️ POZOR… Obrazovky môžu byť pri nesprávnom zaobchádzaní poškodené priamym tlakom. Odporúčame televízor pri zdvíhaní držať za okraje.

 

Pozrite sa na montáž stojana a rôzne nastavenia televízora:

 

Обзор телевизора Samsung UE43RU7172 от интернет магазина Евро Склад. Новинка 2019

 

Starostlivosť o televízor

 • Ak bol na obrazovku televízora prilepený štítok, môže po odstránení zanechať nečistoty. Tieto nečistoty pred sledovaním televízora odstráňte.
 • Pri čistení môže dôjsť k poškrabaniu povrchu televízora a jeho obrazovky. Pri utieraní povrchu a obrazovky postupujte opatrne a používajte jemnú tkaninu, ktorá nespôsobuje žiadne škrabance.
 • Nestriekajte vodu ani žiadnu inú kvapalinu priamo na televízor. Kvapalina, ktorá vnikne do výrobku, môže spôsobiť nefunkčnosť, požiar alebo úraz elektrickým prúdom.
 • Pri čistení obrazovky vypnite televízor a handričkou z mikrovlákien opatrne zotrite všetky šmuhy a odtlačky prstov na paneli. Vonkajší povrch televízora a panel čistite handričkou z mikrovlákien mierne navlhčenou vodou. Potom odstráňte zvyšnú vlhkosť suchou handričkou. Pri čistení netlačte príliš silno na povrch panela, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Nepoužívajte nikdy horľavé kvapaliny (benzén, riedidlo atď.) ani čistiace prostriedky. Pokiaľ na obrazovke zostali ťažko odstrániteľné šmuhy, naneste na handričku z mikrovlákna trochu čističa na obrazovky s použitím handričky ich zotrite.

 ➡️ Pozor na dostatok vetrania

Pri inštalácii televízora zaistite, aby medzi televízorom a ostatnými predmetmi (stenou, stranami skriniek a pod.) bola vzdialenosť aspoň 10 cm z dôvodu riadneho vetrania. Pokiaľ nebude mať výrobok priestor pre dostatočné vetranie, môže dôjsť k problémom s výrobkom spôsobeným jeho prehriatím alebo k požiaru. Či už použijete stojan alebo budete montovať televízor na stenu, odporúčame používať iba diely spoločnosti Samsung Electronics. Ak použijete diely iného výrobcu, môžu sa vyskytnúť problémy s televízorom alebo prísť ku zraneniu spôsobenému jeho pádom.

 

Recenzie

Pri výbere produktov z internetu vám môžu pomôcť aj recenzie zákazníkov, ktorí si daný výrobok už zakúpili. Dozviete sa, s čím sú spokojní a naopak, čo sa im až tak veľmi nepáči. Konkrétne k televízoru Samsung UE43RU7172 nemajú veľké výhrady. Ľudia si chvália predovšetkým kvalitný a pestrý obraz a dobrý zvuk. Vzhľadom k všetkým nastaveniam a funkciám, ktorými televízor disponuje, aj jeho cena je výhodná.

Recenzie na televízor Samsung UE43RU7172.

Další hodnocení Heureka.sknaleznete zde [/ link]

 

Zhrnutie na záver

Televízor Samsung UE43RU7172 je spojenie kvalitného a žiarivého obrazu a dokonalého zvuku. Táto kombinácia a množstvo funkcií zabezpečí, že vaše obyčajné sledovanie televízie sa zmení na perfektný zážitok, pri ktorom budete mať pocit, že ste súčasťou deja. Poteší vás najmä jednoduché ovládanie pomocou jediného ovládača, ktorý zvládne nastaviť naozaj všetko. Dokonca môžete televízor prepojiť aj s ostatnými chytrými zariadeniami v domácnosti. A to najlepšie, cena tohto modelu je cca 329,00 €, čo je naozaj perfektné vzhľadom na všetko, čo vám ponúka. Ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, dávame do pozornosti aj náš test na televízory.

Výhody

 • špičková kvalitu obrazu, jas a ostrosť detailov
 • neuveriteľná sýtosť a variabilita farieb
 • technológia High-Dynamic Range a rozlíšenie 4K UHD
 • perfektný UHD procesor s technológiou UHD Dimming
 • ovládanie s jediným ovládačom Samsung One Remote
 • možnosť prepojiť TV s ďalšími chytrými zariadeniami pomocou funkcie SmartThings
 • certifikácia DVB-T2 pre novú generáciu digitálneho vysielania

Nevýhody

 • disponuje len 2 USB vstupmi
 • nemá čítačku pamäťových kariet
 • neposkytuje funkciu PIP (obraz v obraze)

Záver recenzie: Televízor so špičkovým obrazom a zvukom, ktorý dokáže pomocou jediného ovládača ovládať celú domácnosť. Navyše, pomer cena / kvalita je nekompromisná.

Hodnotenie autora
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • Cena
 • Funkcie
 • Ovládanie

Súhrn

Televízor so špičkovým obrazom a zvukom, ktorý dokáže pomocou jediného ovládača ovládať celú domácnosť. Navyše, pomer cena / kvalita je nekompromisná.

4.2

Samsung UE43RU7172

✅ Cena: 329,00 €

Chcem Samsung UE43RU7172 Heureka.sk
Vývoj ceny Samsung UE43RU7172


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.