Šatka Lenka Mandala dúhová – recenzia na kvalitnú šatku slovenskej výroby

Petra Lyžičiarová Recenzia 19. septembra 2021 0
Šatka Be Lenka Mandala
 • Materiál: 100% bavlna
 • Gramáž: 295 g/m2
 • Dĺžka: rôzne možnosti
 • Dostupnosť: Skladom
75,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
belenka.sk

Bavlnená šatka na nosenie detí Be Lenka Mandala je kvalitným kúskom, ktorý je určený na nosenie deti od narodenia v podstate až do konca nosiaceho obdobia. Ako prvé na tejto šatke zaujme nepochybne jej originálny dizajn, ktorý z nej robí šatku vhodnú na nosenie dievčatka aj chlapčeka.

Prednosťou tejto šatky je okrem iného aj to, že má skosené cípy, vďaka čomu sa jednoducho viaže a uzol dobre drží. Šatka Be Lenka Mandala je vyrobená zo 100-percentnej bavlny, má šírku 70 cm a je dostupná vo viacerých veľkostiach, takže si môžete vybrať presne takú, aká vám bude najviac vyhovovať. Z hľadiska ceny ide v porovnaní s inými šatkami podobných kvalít o približne cenono rovnaký, možno o čosi drahší kúsok, avšak treba zohľadniť kvalitu materiálu a aj to, že šatka aj samotná látka boli utkané na Slovensku, resp. v Česku.

Čítať viac...

kde kúpiť
belenka.sk ⭐️ známa kvalitná slovenská značka
⭐️ doprava kuriérom DPD 2,90 € pri platbe na účet vopred (dobierka 3,90 €)
⭐️ objednávky nad 119 € majú poštovné zdarma
75,00 € Do obchodu belenka.sk

Základné informácie

Šatka na nosenie detí Be Lenka Mandala v zaujímavom dúhovom farebnom prevedení so vzorom mandaly je vyrobená zo 100-percentnej bavlny. No a keďže je to prírodný materiál, je výbornou voľbou aj pre novorodencov. A to aj napriek vyššej gramáži, ktorá je pri tejto šatke po opratí 295 gramov na m2. Šatka je totiž vďaka technike tkania dostatočne poddajná a jednoducho v nej uviažete aj maličké bábätko. Bavlna, z ktorej je šatka utkaná, nedráždi citlivú detskú pokožku a pomáha regulovať teplotu. Prednosťou bavlny je v neposlednom rade aj jej jednoduchá údržba.

Ako sme už spomenuli, šatka Be Lenka má po opratí gramáž 295 gramov na m2, čo z nej robí šatku vhodnú na nosenie aj väčších a ťažších detí. Šatku teda môžete využiť od narodenia až do konca nosiaceho obdobia, čo je približne tri až štyri roky.

Šatka Be Lenka Mandala dúhová

Šírka šatky je 70 centimetrov a čo sa dĺžky týka, na výber máte až štyri rôzne veľkosti. Platí, že čím je šatka dlhšia, tým je o čosi drahšia. Správnu veľkosť šatky si viete vybrať podľa toho, aká je vaša konfekčná veľkosť:

 • konfekčná veľkosť 34-36 – šatka s dĺžkou 4,2 m
 • konfekčná veľkosť 38-42 – šatka s dĺžkou 4,6 m
 • konfekčná veľkosť 44 a viac – šatka s dĺžkou 5,2 m

Šatku Be Lenka Mandala dúhová si viete zadovážiť aj v podobe Ring Sling s dĺžkou 2,2 metra alebo ako rebozo šatku dlhú 1,8 metra. Ak vám tieto pojmy nič nehovoria, vysvetľujeme ich v našom článku.

 

Parametre šatky BeLenka Mandala:

Materiál šatky 100-percentná bavlna – šatkovina

Gramáž šatky po opratí 295 gramov

Šírka šatky 70 cm

Dĺžka šatky 4,2/4,6/5,2 m

Určenie pre deti od narodenia do konca nosiaceho obdobia

 

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s Be Lenka

V súvislosti so šatkou na nosenie detí Be Lenka Mandala nás zaujímalo viacero otázok, ktoré sme položili priamo produktovému tímu tejto značky. Slovenská značka Be Lenka sa okrem výroby šatiek zaoberá aj výrobou ergonomických nosičov na nosenie deti, ale v jej ponuke nájdete aj oblečenie pre dojčiace mamičky, nosičské oblečenie a barefoot obuv pre dospelých.

Dodomácnosti.sk: V čom sa šatka Be Lenka odlišuje od šatiek konkurenčných značiek? Prečo by rodičia mali siahnuť práve po nej?

Be Lenka: „Veľa rozdielov tu nie je, zvyčajne rozhoduje kvalita materiálu a dizajn.“

 

Dodomácnosti.sk: Kto je autorom dizajnu šatky

Be Lenka: „Autorom dizajnov je náš dizajnérský tím spolu s Lenkou.“

 

Dodomácnosti.sk: Kde sa vyrába šatkovina, z ktorej je šatka zhotovená?

Be Lenka: „Keďže preferujeme lokálnosť, šatkovina je tkaná na Slovensku a v Česku.“

 

Dodomácnosti.sk: Pre aké deti je šatka s touto gramážou vhodná?

Be Lenka: „Táto šatka je vhodná aj pre novorodencov aj pre staršie deti. Gramáž je síce trocha vyššia ako sa bežne odporúča pre novorodencov, ale vďaka technike tkania je šatka veľmi poddajná už aj pre novorodencov. Vyššia gramáž zároveň zabezpečuje to, že šatku využijete aj pri väčších a tažších deťoch.“

 

Dodomácnosti.sk: Aká je údržba šatky? Môže sa prať v práčke s použitím bežných pracích prostriedkov alebo je potrebná špeciálna starostlivosť?

Be Lenka: „Šatka Be Lenka Mandala sa perie na 30 stupňoch Celzia, bez aviváže, v tekutom pracom prostriedku bez rozjasnňvačov a zmäkčovačov. Nechá sa voľne vysušiť na sušiaku, po vyschnutí sa šatka prežehlí. Sušičku neodprúčame používať.“

 

Dodomácnosti.sk: Je potrebné šatku pred použitím oprať?

Be Lenka: „Áno šatku je dobré pred prvým naviazaním oprať, pretože sa tým akoby ukončí jej výrobný proces.“

 

Ako správne uviazať šatku

Mnoho rodičov má pred viazaním šatky rešpekt, avšak pravda je taká, že to vôbec nie je zložité. Začiatky môžu byť trošku roztržité, no cvik robí majstra, a to platí aj v tomto prípade. Na výber máte viacero úväzov, ktoré si časom určite osvojíte. Niekoľko z nich nájdete aj v našom článku.

Pozrime sa teda na niekoľko základných pravidiel správneho a bezpečného uväzovania dieťatka v šatke:

 • začiatočníkom sa zvyčajne odporúča úväz kríž s kapsou vo vnútri, ktorý je vhodný pre novorodencov, ale aj staršie deti
 • dieťatko musí byť v šatke podsadené tak, aby nožičky vytvárali tvar písmena “M”, to znamená, že kolienka sú vyššie ako zadoček
 • správna výška uviazania je taká, pri ktorej viete dať dieťatku pusu na hlavičku
 • ak dieťatko ešte nevie samo držať hlavičku, je veľmi dôležité poskytnúť mu oporu. Poslúži na to vrchná časť šatky, ktorú má bábätko pri hlavičke. Môžete do nej zrlolovať uteráčik alebo plienku a vytvoriť tak mäkkú oporu.
 • uviažte dieťatko v šatke dostatočne pevne, nie však príliš. Riaďte sa vlastnými pocitmi.
 • nenechajte sa odradiť prvými nedokonalými úväzmi, všetko chce svoj čas a postupným nosením dieťatka v šatke vychytáte všetky muchy

V tomto videu si môžete pozrieť, ako uviazať šatku na úväz kríž s kapsou vo vnútri:

Lenka ako uviazať novorodenca do šatky

 

Výhody a nevýhody šatky Be Lenka Mandala

Výhody

 • prírodný materiál
 • vhodná pre deti od narodenia do konca nosiaceho obdobia
 • vysoká gramáž
 • jednoduché viazanie vďaka skoseným cípom
 • dostupná v rôznych dĺžkach
 • slovenský výrobok

Nevýhody

 • trochu vyššia cena

 

Ako sa starať o šatku

Šatka Be Lenka Mandala dúhová je vyrobená zo 100-percentej bavlny, ktorá má veľkú výhodu v tom, že si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Bavlnené šatky môžete prať v práčke pri teplote od 30  s otáčkami 1000, viac sa však pre istotu neodporúča. Pri praní nepoužívajte aviváž ani prostriedky s rozjasňovačmi či so zmäkčovačmi. Odporúča sa používať tekutý prací prostriedok.

Výborné tiež je, že šatku nemusíte nevyhnutne žehliť. Ak sa však rozhodnete šatku prežehliť, použite naparovanie a program vhodný pre bavlnu.

 

Moje hodnotenie

Šatka na nosenie detí Be Lenka Mandala dúhová bola pre mňa láska na prvý pohľad. Dizajn šatky je podľa mňa úžasný, veľmi sa mi páči vzor, ale aj kombinácia pestrých a živých farieb. Oceňujem tiež to, že nosič je farebne ladený tak, že v ňom môžu byť nosené dievčatká aj chlapci.

Šatku som pred prvým použitím podľa odporúčania výrobcu oprala. Prala som ju podľa informácií na štítku, ktoré odporúčajú pranie pri teplote 30 stupňov. Na pranie som použila prací gél pre deti a šatku som nechala vyschnúť vonku na slniečku. Takto opratú šatku som otestovala.

Hoci dávam prednosť noseniu v ergonomických nosičoch, testovanie šatky bolo pre mňa veľmi príjemnou skúsenosťou. Zbavila som sa totiž strachu z toho, že šatku neuviažem správne a že celé viazanie je náročné. Vďaka skoseným cípom sa šatka jednoduchšie viaže a aj pri jednom uzle šatka držala dobre. Vybrala som si jednoduchý úväz s názvom kríž s kapsou vovnútri, ktorý je vhodný pre novorodencov aj pre staršie deti. Moja dcéra má takmer rok a váži 9 kíl a myslím, že tento úväz jej vyhovuje rovnako ako aj mne.

Materiál šatky je veľmi príjemný na dotyk a oceňujem prírodný materiál, z ktorého je šatka utkaná. Dieťa som v nej nosila aj počas teplých dní a hoci sme sa pri nosení obe spotili, bavlna odvádzala vlhkosť a nevznikli žiadne podráždenia či zapareniny.

Keby som mala porovnať ergonosič a šatku, musím povedať, že výhodou šatky je variabilnosť úväzov – viete si naviazať bábätko tak, aby sa v šatke mohlo dojčiť, môžete si uviazať väčšie dieťa na bok alebo na chrbát. To samozrejme môžete aj pri niektorých druhoch ergonosičov, no šatka poskytuje naozaj väčšiu variabilnosť spôsobov viazania. No a tiež musím spomenúť, že šatka sa jednoduchšie balí, keď idete niekam na výlet, ale to je naozaj už len taká drobnosť.

Šatku Be Lenka Mandala hodnotím pozitívne a sotva by som na nej našla niečo, čo sa mi nepáči. Keďže ide o šatku zo 100-percentnej bavlny, musíte rátať s tým, že nie je až taká podajná a elastická ako šatky s prímesami. Určite nie je taká prispôsobivá ako elastické šatky Boba Wrap alebo Liliputi, no nie je ani nepodajná a tvrdá. Je to taký príjemný stred, s ktorým sa dobre pracuje a dobre sa viaže. Zároveň tým, že je z bavlny, je vhodná aj pre väčšie a ťažšie deti, takže je to skvelá investícia, pretože šatku využijete počas celého nosičského obdobia.

Detail šatky Be Lenka Mandala

Stred šatky je takto označený

 

Skúsenosti zákazníkov

Mamičky, ktoré nosia svoje deti, si značku Be Lenka zamilovali nielen vďaka kvalitným šatkám, ale aj originálnym a jedinečným modelom. Práve dizajn šatky Be Lenka Mandala dúhová vychvaľujú mamičky vo svojich recenziách najviac. A niet sa čomu čudovať, pretože šatka má naozaj nádherné farby a naživo vyzerá ešte krajšie ako na fotkách. Poďme sa teda pozrieť, aké sú recenzie zákazníčok na šatku Be Lenka Mandala dúhová.

Recenzie na šatku Be Lenka Mandala

Okrem krásneho dizajnu mamičky pozitívne hodnotia aj materiál šatky, ktorý je podľa ich slov na dotyk veľmi hebký, mäkký a šatku stačí uviazať len na jeden uzol, pretože sa nekĺže.

Skúsenosti so šatkou Be Lenka Mandala

 

Ak hľadáte kvalitnú bavlnenú šatku na nosenie detí, ktorá je vhodné pre novorodencov aj staršie deti, tak ✅ belenka.sk určite stojí za vyskúšanie. A ak chcete aj rýchle dodanie, garanciu originality a istotu najlepšej ceny, odporúčame objednať si ho v oficiálnom e-shope ✅belenka.sk.

 

Zhrnutie na záver

Bavlnená šatka Be Lenka Mandala dúhová je kúsok, ktorý už na prvý pohľad zaujme neprehliadnuteľným dizajnom a nádhernými pestrými farbami. Je vyrobená zo stopercentnej bavlny, vďaka čomu je príjemná na dotyk a výborná aj v horúcich letných dňoch. Šatka má skosené cípy umožňujúce jednoduché viazanie.

Jej gramáž je vyššia, 295 gramov po opratí, a tak je vhodná pre novorodencov aj pre staršie deti s vyššou váhou. Šatka je nenáročná na údržbu a čistenie, je vhodné prať ju aj v práčke pri teplote 30 stupňov.

Čo sa týka veľkostí šatky, sú dostupné rôzne veľkosti aj typy šatiek so vzorom Mandala dúhová. Cena šatky je v porovnaní s inými šatkami tohto typu približne rovnaká, možno o čosi drahšia, v závislosti od konkrétnej dĺžky šatky.

Ak hľadáte kvalitnú šatku na nosenie detí, no tento kúsok vás nezaujal, viaceré modely nájdete v našom teste.

 

Zdroje informácií:

Výhody

 • slovenský výrobok
 • rôzne dĺžky
 • zaujímavý dizajn
 • vysoká gramáž
 • vhodná na celé nosiace obdobie
 • jednoduché viazanie vďaka skoseným cípom

Nevýhody

 • vyššia cena

Záver recenzie: Dizajnovo veľmi zaujímavá bavlnená šatka slovenskej výroby s vysokou gramážou je vhodná na celé nosiace obdobie.

Hodnotenie autora
 • Materiál
 • Dizajn
 • Použitie
 • Cena

Súhrn

Kvalitná bavlnená šatka na nosenie detí od narodenia až do konca nosičského obdobia, ktorá zaujme svojim dizajnom. Navyše, je slovenskej výroby.

4.6

Šatka Be Lenka Mandala

✅ Cena: 75,00 €

Chcem Šatka Lenka Mandala – dúhová belenka.sk
Vývoj ceny Šatka Lenka Mandala - dúhová


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.