SUBSTRAL Granulát na mravce 250g – účinný prostriedok na vyhubenie mravcov (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 0
SUBSTRAL Granulát na mravce 250g
 • výrobca: Substral
 • typ: insekticíd
 • hmotnosť: 250 g
 • škodcovia: mravci
 • Dostupnosť: Vypredané
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Substral Granulát na mravce je prípravok, ktorý vás rýchlo, ľahko a účinne zbaví nepríjemných mravcov bez ohľadu na to, či sa ich hniezdo nachádza v interiéri alebo v exteriéri. Všetci dobre vieme, že mravce nie sú príjemnými návštevníkmi a väčšinou ich lákajú sladké potraviny, no nielen tie. Zbaviť sa ich je niekedy doslova nemožné a práve preto koluje na internete niekoľko desiatok domácich rád a receptov, ako na vyhubenie mravcov.

Niektoré z týchto rád však v určitých prípadoch nezaberú vôbec, niektoré len na určitý čas. Substral granulát na mravce vás po pravidelnej aplikácii môže zbaviť mravcov natrvalo. Chce to však trpezlivosť a účinnú aplikáciu granulátu. Tá je možná dvomi spôsobmi, o ktorých sa dozviete nižšie v našej recenzii.

Všetko o Substral granuláte na mravce

➡️ Forma prípravku

Substral granulát na mravce, ako už jeho názov napovedá, je insekticíd vo forme granúl určený na vyhubenie mravcov, a to nielen samotných jedincov, ale aj ich celé hniezda. Granulát má rýchle a účinné pôsobenie s dlhodobým efektom.

 

💡 Čo je insekticíd?

Insekticíd je prípravok určený na hubenie hmyzu v jeho rôznych vývojových štádiách. Insekticídy sa používajú hlavne v poľnohospodárstve na ničenie hmyzu poškodzujúceho pestované kultúrne plodiny, na ochranu ovocia pred škodcami resp. na jeho ochranu pri jeho uskladňovaní, ochranu lesov, ako prostriedok hygieny v priestoroch obývaných ľuďmi a pod. Insekticíd je obvykle chemická látka napádajúca nervový systém hmyzu alebo jeho dýchacie cesty a to i pri kontakte hmyzu s ním cez povrch jeho tela. Pôsobí na hmyz usmrtením, odpudivým účinkom, prilákaním alebo negatívnym reprodukčným účinkom.

 

➡️ Miesto a možnosti aplikácie prípravku

Substral granulát proti mravcom je granulovaný prípravok s možnosťou dvojakej aplikácie. Buď ako požerová návnada alebo ako tekutý roztok ku kontaktnému hubeniu. Je určený na zasypávanie alebo zalievanie mravčích chodníkov v dome, na terasách, na balkónoch alebo na chodníkoch okolo domu. Má rýchly účinok, dlhodobý efekt – na terasy, chodníky, domy aj byty. V skratke je použitie naozaj jednoduché – zalejete alebo zasypete mravčie cestičky a problém s týmito nepríjemnými návštevníkmi máte rýchlo vyriešený.

Substral granulát na mravce 250 g

Substral granulát na mravce, 250 g

 

➡️ Ako funguje granulát na mravce

Bezprašné granule s cukrovým nosičom priťahujú mravce, pre ktoré sú smrteľné. Hubenie mravcov prebieha stykom s postrekovou zmesou aj požitím granúl. V prípade požitia mravce prípravok vnášajú do hniezda a kŕmia ním svoje potomstvo. Oneskorený účinok zaručuje 100 % účinnosť v celom hniezde. Aplikuje sa iba na mravčie hniezda a chodníky.

 

➡️ Informácie o produkte

Susbtral granulát na mravce môžete nájsť najmä v 250 gramových baleniach. Niektorí predajcovia majú však v ponuke aj menšie, 100 gramové balenie. Spomínané 250 gramové balenie vám vystačí na vyhubenie 25 mravčích hniezd. Granulát má aj praktický uzatvárateľný obal, ktorý umožňuje opakovanú jednoduchú aplikáciu.

👉 Výrobok obsahuje -» fipronil 0,2 g / kg

 

💡 Čo je fipronil?

Fipronil je širokospektrálny insekticíd používaný v boji proti rôznym druhom hmyzu, ako sú muchy, vši, kliešte, šváby či roztoče, mravcov. Jeho použitie u zvierat produkujúcich potraviny nie je povolené. Látka nedráždi kožu či očnú sliznicu a nespôsobuje kožné alergické reakcie.

 

Dávkovanie granulátu na mravce Susbtral

Dávkovanie je dvojaké vzhľadom na spôsob aplikácie granulátu. Takže záleží na tom, či chcete granulát použiť ako požerovú návnadu (rozsypaním) alebo tekutý roztok ku kontaktnému hubeniu (zaplavením).

Zaplavením: 100 g / 5 l vody, 0,5 l postrekovej zmesi na hniezdo
Rozsypaním: viditeľný povlak na hniezde (cca 10 g na hniezdo) a na mravčích chodníkoch (max. 5 g na bežný meter)

👉 Nepoužívajte v blízkosti povrchových vôd (5-10 m) !

 

Bezpečnostné upozornenia pri použití insekticídu

 • Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Skladujte mimo dosahu potravín, nápojov a krmív.
 • Nevylievajte do kanalizácie.
 • Pri styku s pokožkou: jemne umyte veľkým množstvom vody a mydla.
 • Pri zasiahnutí očí: niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou.
 • Uchovávajte len v pôvodnom obale na bezpečnom mieste v chlade a suchu.

 

Recenzie na Susbtral granulát na mravce

Pozreli sme sa aj na to, ako hodnotia tento granulát na mravce od značky Substral zákazníci. Viacerí sa podelili o svoje skúsenosti na internete a vybrali sme niekoľko z nich. Negatíva sme márne hľadali, preto sa zdá, že tento produkt je naozaj účinný. Zákazníci vyzdvihujú jeho účinok, jednoduchú aplikáciu či možnosť dvojitej aplikácie. Jeden užívateľ spomenul ako možné negatívum, že sa mu mravce na postihnuté miesto po vyhubení vrátili. Táto skutočnosť sa však môže opakovať, preto aplikujte granulát pravidelne, uvidíte, že tie mravce to po čase prestane baviť.

Recenzie na granulát na mravce Skúsenosti zákazníkov s granulátom na mravce

Viac recenzií → nájdete tu

 

O značke Substral

Logo značky Substral

Značka Substral sa svetu prvýkrát predstavila v roku 1957 s radom značkových produktov pre výživu rastlín a rýchlo sa stala uznávanou značkou po celej Európe. V súčasnosti je Substral najuznávanejšou značkou medzi produktami pre výživu a ochranu rastlín v Európe a má zvlášť silné postavenie medzi hnojivami pre izbové rastliny. V ponuke nájdete mnoho druhov hnojív, insekticídov a ďalších prípravkov na ochranu rastlín, plodín, trávnika, obydlí, atď.

 

Zhodnotenie na záver

Susbtral granulát na mravce 250 g je vysoko účinný prípravok na vyhubenie mravcov vo forme granúl, ktorý je možné aplikovať dvomi spôsobmi. Tento produkt je obľúbený najmä vďaka svojej účinnosti, ľahkej aplikácii či spomínanej dvojitej možnosti vyhubenia. Tento insekticíd navyše neničí váš trávnik a nepôsobí na iné zvieratá, ktoré sa môžu vo vašej domácnosti alebo na záhrade nachádzať. Ak sa po prvom vyhubení mravce na svoje miesto vrátia, nezúfajte a aplikáciu opakujte. Po čase by sa tam už objavovať nemali. Tento granulát na mravce si viete zaobstarať za cenu okolo 7,50 €.

 

💡 TIP: Všetko o tom, ako sa zbaviť mravcov, sa dozviete v našom samostatnom článku Ako sa zbaviť mravcov.

Výhody

 • veľmi dobrá účinnosť
 • dá sa použiť ako posyp aj formou zálievky
 • jednoduchá aplikácia
 • okrem mravcov nevábi nič iné a neničí trávnik

Nevýhody

 • neskôr sa mravci na rovnakom mieste môžu objaviť znova

Záver recenzie: Vysoko účinný granulovaný prípravok s dvojitou aplikáciou, ktorý dokáže vyhubiť mravce v interiéri aj v exteriéri.

Hodnotenie autora
 • Účinnosť
 • Manipulácia
 • Bezpečnosť
 • Dávkovanie
 • Cena

Súhrn

Vysoko účinný granulovaný prípravok s dvojitou aplikáciou, ktorý dokáže vyhubiť mravce v interiéri aj v exteriéri.

4.8

SUBSTRAL Granulát na mravce 250g

✅ Cena: 7,50 €

Chcem SUBSTRAL Granulát na mravce 250g Heureka.sk
Vývoj ceny SUBSTRAL Granulát na mravce 250g


Mohlo by vás zaujímať

  Autor článku
  Veronika Štrbová

  Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.