Klarfit Rocketboy 366 – skutočne bezpečná trampolína strednej veľkosti (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 1
Rocketboy 366, 366 cm trampolína, vnútorná bezpečnostná sieť, široký rebrík, modrá
 • nosnosť: 150 kg
 • priemer: 366 cm
 • výška: 180 cm
 • materiál podložky: polypropylén
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Trampolíny
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Rodičov detí náchylných na nehody potešia predovšetkým bezpečnostné prvky trampolíny Klarfit Rocketboy 366. Ide o inovovaný rebrík so schodíkmi s protišmykovou úpravou, dvojité nohy a špeciálna konštrukcia, ktorá je zárukou stability. Táto značka trampolíny sa dodáva v troch rôznych veľkostiach aj farbách: 366 cm, 250 a 430 cm a v modrej, zelenej a ružovej. 

Klarfit Rocketboy 366 – základné informácie

Záhradná, resp. outdoorová trampolína Klarfit Rocketboy 366 je model, ktorý zvládne maximálnu záťaž 150 kilogramov. Preto je vhodný nielen pre deti, ale aj dospelí si môžu užiť zábavu, alebo použiť skákacie zariadenie ako jedinečnú možnosť fitness. Pretože aj keď majú byť skákacie trampolíny hlavne zábavné – vynaložené úsilie vedie k perlám potu na čele a je to celkom slušný workout.

trampolína Klarfit Rocketboy 366

Dôležité parametre: 
Priemer:366 cm
Nosnosť:150 cm
Ochranná sieť:áno
Schodíky:áno

 

Charakteristiky trampolíny

Trampolíny sú zábavné bez ohľadu na vek. Či už hľadáte aktívnu zábavu pre vaše deti, alebo viete, že trampolíny sa považujú za jedno z najlepších kalistenických cvičení vysokej intenzity s nízkym dopadom, a chcete ju pre seba, Klarfit Rocketboy 366 je v každom prípade skvelá voľba.

 

➡️ Tvar

Trampolína má kruhový tvar, ktorý je aj najčastejšie videný v záhradách. Tento tvar vyžaduje pri svojej konštrukcii menej nosných článkov. Kruhový tvar nasmeruje pohyb do stredu povrchu bez ohľadu na to, kde na podložke používateľ skočí a má menší odraz, čo zvyšuje bezpečnosť pre mladších alebo menej skúsených používateľov. Tento tvar je najvhodnejší pre jednotlivcov, ktorí sa učia, ako používať trampolínu. Tvar trampolíny nasmeruje používateľa do stredu akčného povrchu, čo znižuje pravdepodobnosť, že náhodne vypadne z bezpečnostnej siete.

 

➡️ Rozmer

Klarfit Rocketboy 366, ako už aj pomenovanie napovedá, má priemer 366 cm. Tento rozmer je charakteristický pre trampolíny strednej veľkosti. Je vhodný pre maximálne dvoch skokanov. Odskok je pre nich dostatočne veľký a poskytuje dostatok priestoru pre dokonalú zábavu.

 

➡️ Konštrukcia

Výrobca použil pri konštrukcii trampolínového rámu rúrkovú oceľ. Práškové lakovanie je zárukou odolnosti proti hrdzi aj poveternostným podmienkam. O stabilitu sa postarajú štyri dvojité nohy. Klarfit venoval mimoriadnu pozornosť bezpečnosti tohto modelu. Trampolína prichádza s bezpečnostnou sieťou a polstrovanými pružinami, ktorých je 72. Polstrovanie pružín môže zabrániť úrazom. Na rozdiel od iných modelov je bezpečnostná sieť pripevnená zvnútra, čo je ďalším bezpečnostným prvkom. Skákacia podložka je vyrobená z polypropylénu a jej povrch je ošetrený ochranou proti UV žiareniu, čím sa predlžuje jej životnosť.

 

➡️ Nosnosť

Trampolíny majú špecifické hmotnostné limity a tieto pokyny sú dôležité pre bezpečnosť používateľov. Klarfit Rocketboy 366 má nosnosť 150 kilogramov. Jej ignorovanie len na vlastné riziko!

Klarfit Rocketboy 366 a deti

 

Ako bezpečne používať trampolínu Klarfit Rocketboy?

Pred každým použitím ju skontrolujte, aby ste sa uistili, že všetky komponenty sú bezpečne pripevnené. Vždy kontrolujte neprimerané opotrebenie, ktoré by mohlo byť nebezpečné. Vymeňte všetky opotrebované, chýbajúce alebo chybné časti.
Zabezpečte, aby priestor okolo trampolíny bol voľný a bez akýchkoľvek prekážok. Nedávajte ju do blízkosti budov, stien, stožiarov, plotov, kríkov a chodníkov. Uistite sa, že ani nad trampolínou nič nie je. Inými slovami, žiadne nadzemné káble, osvetlenie, konáre stromov, presah budov, atď. Trampolínu umiestnite na rovnú plochu, aby ste minimalizovali riziko prevrátenia. Dbajte na to, aby používatelia vážili menej ako je maximálna odporúčaná nosnosť.

 

Prečo je skákanie na trampolíne skvelé úplne pre všetkých a dokonca aj pre seniorov?

 • je účinnejšie ako jogging – pre priemernú ženu s hmotnosťou 65 kg môže jedna hodina strávená skákaním na trampolíne spáliť 210 kalórií. Na druhej strane kilometer joggingu strednej intenzity dosahuje hodnotu iba 105 kalórií. Skákanie poskytuje aj viac biochemických efektov a je menej náročný na srdce v porovnaní s joggingom.
 • nízky dopad – ak len nie ste tínedžeri, ktorí sa ešte nemôžu odvolávať na výraz „bolesť kĺbov“, malo by byť prioritou cvičenie s nízkym dopadom. Skákanie na trampolíne absorbuje 87 percent dopadu, ktorý vaše dolné končatiny zažívajú pri joggingu na konvenčnom povrchu, ako je napríklad betónový chodník.
 • preťaženie – ak to zatiaľ neznie dosť presvedčivo, prečítajte si, čo k tomu hovorí NASA. Keď sa odrazíte od trampolíny, vystavujete sa preťaženiu, ktoré je dvoj- až trojnásobkom vašej telesnej hmotnosti. Potom náhle spomalíte a v najnižšom bode skoku zažijete úplný stav beztiaže. Táto kombinácia vytvára oveľa lepší svalový tonus a zlepšuje výdrž. Že ste to nevedeli?! Či?
 • rodinná aktivita –  trampolíny sú skvelým spôsobom, ako byť fit a baviť sa pri tom rodinne.

 

💡 TIP Ak sme vás presvedčili a chceli by ste o ponuke trhu v oblasti trampolín získať ucelenejší obraz, prečítajte si test najlepších trampolín roku 2021.

 

Čo sa nám na Klarfit Rocketboy 366 páči?

 • dostatočne veľká nosnosť
 • vylepšený rebrík s protišmykovými schodíkmi
 • stabilná konštrukcia
 • maximálne bezpečná
 • kryt proti dažďu súčasťou balenia
 • UV chránená skákacia podložka
 • bezpečnostná sieť je pripevnená zvnútra
 • práškované lakovanie nielen dobre vyzerá, ale aj zvyšuje odolnosť a životnosť
 • polstrované pružiny
 • prichádza v rôznych farebných prevedeniach
 • jednoducho sa skladá
 • cena priateľská k peňaženke

 

Čo sa nám na Klarfit Rocketboy 366 nepáči?

 • kvalita manuálu nie je dostatočná

 

Recenzie zákazníkov

Takmer neexistujú. Na slovenských stránkach vôbec a aj na zahraničných ich je veľmi málo. Ale tie, ktoré sme našli sú na 100 % pozitívne. Oceňujú najmä pripevnenie siete zvnútra, jednoduchosť montáže a samozrejme faktor zábavy. Spomenuté hodnotenia nájdete tu.

 

Zhrnutie na záver

Ak hľadáte trampolínu strednej veľkosti s top bezpečnostnými prvkami za rozumnú cenu, potom ste sa dostali k správnej recenzii. Je skvelá pre všetky generácie vašej rodiny. Trampolína má stabilnú konštrukciu a pri správnej starostlivosti vám bude slúžiť roky. Rebrík a kryt proti dažďu sú už len príjemnými detailmi, ktoré u iných modelov nie sú vždy samozrejmosťou.

Výhody

 • montáž zvládne ja jedna osoba
 • bezpečná
 • stabilná

Nevýhody

 • manuál nekvalitný

Záver recenzie: Veľká trampolína, na ktorej sa sem tam pokazí zips, alebo roztrhne sieť.

Hodnotenie autora
 • bezpečnosť
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ideálna voľba pre všetkých, ktorí hľadajú stabilnú, dostatočne veľkú trampolínu za rozumnú cenu.

4.2

Rocketboy 366, 366 cm trampolína, vnútorná bezpečnostná sieť, široký rebrík, modrá

✅ Cena: 289,90 €

Chcem Klarfit Rocketboy 366, 366 cm Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarfit Rocketboy 366, 366 cm


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.