Klarfit Rocketstart, 250 cm – kvalitná a bezpečná trampolína pre zábavné chvíle (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Rocketstart 250, 250 cm trampolína, vnútorná bezpečnostná sieť, široký rebrík, zelená
 • nosnosť: 150 kg
 • priemer: 250 cm
 • výška: 150 cm
 • materiál podložky: polypropylén
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Trampolíny
169,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Klarfit Rocketstart, 250 cm trampolína je skvelým pomocníkom na zábavu pre malých, ale aj veľkých. Výrobca dbá predovšetkým na bezpečnosť a preto aj tento model ešte o niečo vylepšil v porovnaní s jeho predchodcami. Ako už názov napovedá, priemer trampolíny je 250 cm, čo je dostatočný priestor na skvelé vybláznenie sa a odreagovanie. Hoci je to skvelá zábavka hlavne pre deti, nikdy by ste ich nemali nechať skákať bez dozoru.

Trampolína sa dodáva samozrejme aj so sieťou a rebríkom, ktorý má protišmykové, extra široké plastové schodíky. V balení dokonca nechýba ani pláštenka proti dažďu. A čo je najdôležitejšie, nosnosť trampolíny je až 150 kilogramov, preto nebude mať ani dospelák problém si pohodlne zaskákať a vyšantiť sa ako v mladosti. Všetky ďalšie potrebné informácie ohľadom tohto produktu nájdete nižšie.

Čítať viac...

kde kúpiť
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
169,90 € Do obchodu Electronic-star.sk

Čím sa vyznačuje trampolína Klarfit Rocketstart 250

Zábava pre malých aj veľkých

Trampolíny sú v dnešnej dobe veľmi populárne a obľúbené. Či už sa nachádzajú v rôznych centrách alebo ju máte práve doma na dvore, určite nezostane len tak bez povšimnutia. Trampolíny sa používajú hlavne na relaxačné účely a celkové posilňovanie tela, existujú však aj modely pre gymnastickú športovú činnosť a závodenie. Klarfit Rocketstart 250 cm sa však zameriava práve na to zábavnejšie odvetvie. Jeden z najdôležitejších údajov pri trampolíne je jej maximálna nosnosť. V tomto prípade je to 150 kilogramov, preto si ju môže užiť nielen dieťa, ale aj dospelák, ktorý spĺňa tento parameter.

Trampolína Klarfit Rocketstart 250 cm

 

Dostatočne priestranná

Trampolína Klarfit Rocketstart má priemer skákacej plochy 250 cm, čo je dostatočný priestor pre rôzne skoky, menšie aj väčšie. V rámci bezpečnosti o vlastné zdravie však výrobca neodporúča robiť na trampolíne saltá a už vôbec nie na ňu skákať z vyvýšených miest, akými je napríklad rebrík.

 

Bezpečnosť na prvom mieste

Výrobca si dáva záležať na bezpečnosti, čo potvrdzuje aj tento model trampolíny. Dôkazom toho je, okrem iného, aj vynovený vstupný rebrík, ktorého priečky boli nahradené protišmykovými plastovými schodíkmi. Tie sa na priamom slnku menej zahrievajú a tým pádom ponúkajú bezpečný výstup na trampolínu. Ďalej má trampolína tri dvojité nohy, ktoré sa starajú o pevné a stabilné umiestnenie, pričom špeciálna konštrukcia stabilitu ešte viac zvyšuje. Základným predpokladom je však v každom prípade rovný podklad. Voliteľná bezpečnostná sieť je odolná a ponúka dodatočnú ochranu pred zraneniami. Sieť zariadenia Rocketstart od Klarstein je pripevnená zvnútra, vďaka čomu nemožno z trampolíny spadnúť alebo sa dostať do kontaktu s pružinami. Držadlá siete sú samozrejme polstrované.

Otvorený zips na trampolíne

Na sieti samozrejme nechýba ani zips

 

Materiál, z ktorého je trampolína vyrobená

Okrem všetkých bezpečnostných prvkov treba spomenúť aj materiál, z ktorého je trampolína vyrobená. Podložka na skákanie je vyrobená z polypropylénu a má ochranný UV povrch pre zvýšenú životnosť. Je to praktické hlavne počas horúcich letných dní, kedy je trampolína vystavená priamemu slnečnému žiareniu. Zariadenie má tiež 48 pozinkovaných pružín, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok z vášho skákania. Pružiny sú skryté pod veľkým zeleným polstrovaním, ktoré zabráni priškripnutiu alebo zošmyknutiu.

Kovový rám aj vstupný rebrík sú práškovo lakované, čím sa dizajn a životnosť kovových dielov ešte zlepšujú. Spolu s krytom proti dažďu je trampolína odolná proti poveternostným vplyvom a môže byť preto použitá aj v silnom daždi na svojom obvyklom mieste. Ak ju počas nepriaznivého počasia používať nebudete, zakryte ju týmto krytom, aby ste predĺžili jej životnosť.

Rebrík na trampolínu Klarfit Rocketstart 250

Vstupný rebrík s protišmykovými plastovými schodíkmi

 

Zostavenie trampolíny

Zostavenie trampolíny je tá najdôležitejšia časť. Ako prvé je treba nájsť vhodné miesto, ktoré bude mať rovný, pevný a rovnomerný povrch. Následne ju zostavte podľa návodu a užívajte si voľné chvíle takouto zábavnou formou. Pri montáži myslite na to, aby ste dodržiavali vzdialenosť 8 metrov od elektrických káblov, vetiev stromov, bazénov, mriežok a plotov. Na zostavenie trampolíny budete potrebovať dvoch silných pomocníkov v dobrej fyzickej kondícii.

 

💡 TIP: Ak hľadáte trampolínu na jumping a aktívne športové využívanie, pomôže vám náš test Vyberáme najlepšie fitness jumping trampolíny s držadlom.

 

Čistenie trampolíny

Na čistenie tejto trampolíny nepoužívajte žiadne prchavé tekutiny, ako napríklad spreje proti hmyzu. Tlak pri utieraní môže viest k poškodeniu vonkajšej plochy. Nepoužívajte ani žiadne prípravky na drhnutie alebo iné chemické čistiace prostriedky. Na čistenie postačí mokrá utierka.

 

Dôležité upozornenia pri skákaní na trampolíne

Práve trampolína je športové náčinie, s ktorým je spojených veľa úrazov. Preto sa netreba strmhlav púšťať do veľkých akrobatických kúskov, ale všetko s rozumom a aj zábava bude obrovská. Treba preto myslieť na niektoré rady, ktoré zvyšujú bezpečnosť na trampolíne:

 • trampolínu by mala používať len jedna osoba, nie viac naraz, pretože hrozí riziko úrazu
 • neskáčte na trampolínu z vyvýšených miest ako sú strechy, rebríky a podobne
 • pri zostupe sa pevne pridržiavajte rámu
 • nepoužívajte trampolínu, ak sa pod ňou nachádzajú predmety, osoby, alebo zvieratá
 • počas skákania by ste nemali v rukách držať žiadne predmety ani ich ukladať na trampolínu
 • trampolínu používajte predovšetkým za dobrého počasia
 • pred použitím vždy skontrolujte či podložka a krycia pokrývka nie je roztrhaná alebo opotrebovaná, či rám nie je ohnutý, nechýbajú časti zariadenia, pružiny nie sú uvoľnené alebo defektné a zariadenie je stabilné
 • počas používania nástroja dbajte na vhodný odev, vyhýbajte sa širokému oblečeniu, ktoré sa môže zachytiť na zariadení a ktoré obmedzuje vaše pohybové schopnosti

 

Recenzie na trampolínu

Veľmi veľa o samotnom produkte napovie aj recenzia. O trampolíne Klarfit Rocketstart 250 sme ich niekoľko našli a zákazníci sú s ňou naozaj spokojní. Pochvaľujú si predovšetkým kvalitnú pevnú konštrukciu alebo prídavnú kryciu plachtu proti dažďu. Za nevýhodu môžme pokladať nie tak celkom stručný manuál, ale koniec koncov, stačia dva páry šikovných rúk a pôjde to aj samo. Niektorí ešte tvrdia, že sa im zdá byť cena trampolíny trochu vysoká. Prečítajte si aj vy zopár recenzií od zákazníkov, ktorí sa podelili o svoje skúsenosti s trampolínou na portáli Heureka.sk.

Recenzie na trampolínu Klarfit Rocketstart 250 cm

 

O značke Klarfit

Oficiálne logo značky Klarfit

Táto moderná značka ponúka široké spektrum produktov pre váš pravidelný pohyb a zdravý životný štýl. Vo svojom repertoári má nielen kvalitné trampolíny, ale aj ďalšie športové náčinie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie a rôzne druhy cvičenia a ich levely obtiažnosti. Cvičením s týmito vysoko kvalitnými zariadeniami pre domáce cvičenie či s vonkajším vybavením podľa vášho výberu získate skvelú formu. Pre výrobcu je prvoradá bezpečnosť pri používaní športového náčinia, čo v konečnom dôsledku vidieť aj na kvalite výrobku a jeho bezpečnostných prvkoch, čo určite ocení každý zákazník.

 

Zhodnotenie na záver

Trampolína Klarfit Rocketstart 250 cm je skvelou voľbou pre zábavu a trávenie voľných chvíľ. A to nielen pre deti, ale vďaka svojej maximálnej nosnosti 150 kilogramov ju môžu používať aj dospelí. Konštrukcia je veľmi kvalitná a pevná. Balenie obsahuje aj prídavnú kryciu plachtu proti dažďu a samozrejmosťou je aj rebrík ku trampolíne pre pohodlný výstup. A na koniec vás určite zaujíma aj cena tejto trampolíny, ktorá sa pohybuje okolo 169,90 €. Počas rôznych akcií eshopov môžete však natrafiť aj na zvýhodnenú cenu. Objednajte si trampolínu z pohodlia vášho domova cez internet.

 

💡 TIP: Pre zaujímavosť si môžete pozrieť aj ďalšie trampolíny a ich porovnanie v našom teste Vyberáme najlepšie trampolíny.

Výhody

 • stabilná 250 cm trampolína s max. nosnosťou 150 kg
 • vylepšené bezpečnostné prvky
 • krycia plachta proti dažďu
 • vstavaná bezpečnostná sieť s čiernymi polstrovanými tyčami
 • vstupný rebrík s protišmykovými, extra širokými plastovými schodíkmi

Nevýhody

 • trochu nezrozumiteľný manuál
 • vyššia cena

Záver recenzie: Kvalitná trampolína v bezpečnom prevedení za rozumnú cenu.

Hodnotenie autora
 • Bezpečnosť
 • Veľkosť skákacej plochy
 • Konštrukcia
 • Obsah balenia
 • Cena

Súhrn

Kvalitná trampolína v bezpečnom prevedení za rozumnú cenu.

4.5

Rocketstart 250, 250 cm trampolína, vnútorná bezpečnostná sieť, široký rebrík, zelená

✅ Cena: 169,90 €

Chcem Klarfit Rocketstart 250, 250 cm Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarfit Rocketstart 250, 250 cm


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.