Otestovali sme hypoalergénny klasický vankúš Dormeo Aloe Vera

Veronika Štrbová Recenzia 21. októbra 2021 0
Vankúš Classic Aloe Vera
 • výrobca: Dormeo
 • typ vankúša: klasický
 • rozmer: 50 x 70 cm
 • hypoalergénny: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vankúše
29,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Dormeo.sk

Klasický vankúš Dormeo Aloe Vera je hypoalergénny vankúš, ktorý je vhodný pre široké spektrum zákazníkov. Na prvý pohľad pôsobí celkom obyčajne, výrobca však uvádza mnoho výhod, ktorými disponuje. My sme tento vankúš otestovali a dôkladne spracovali nasledovnú recenziu. Môže vám v konečnom dôsledku uľahčiť rozhodovanie pri výbere vankúša. Prečítajte si, pre koho je vankúš od Dormeo vhodný, aké má pozitíva či negatíva a mnoho ďalších zaujímavých informácií.

Čítať viac...

porovnanie cien
Dormeo.sk ⭐️ známa značka kvalitných matracov už od roku 2002
⭐️ technológia Octaspring (penové pružiny) používaná v matracoch
⭐️ pri objednávke od 100 € je možná platba na splátky
⭐️ osobný odber je možný v jednej z 47 predajní po celom Slovensku
29,90 € Do obchodu Dormeo.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
29,90 € Do obchodu TopShop.sk

Základné informácie

Vankúš Dormeo Aloe Vera vytvára príjemné a zdravé prostredie pre kvalitný spánok. Je vyrobený zo 100 % mikrovlákien Softdream s obsahom Aloe Vera, ktoré pomaly a plynulo uvoľňujú výživné látky. Vankúš sa vyrába v rozmere 50 x 70 cm. Je hypoalergénny, čo znamená, že je vhodný aj pre alergikov. Určite veľmi oceníte reguláciu výšky, resp. hrúbky vankúša, ktorú si môžete nastaviť presne podľa vašich potrieb a predstáv.

Klasický vankúš Dormeo Aloe Vera

Na prvý pohľad celkom obyčajný vankúš

 

Celý poťah vankúša sa môže prať v práčke pri 60 ℃, čo je teplota, ktorá zabíja prachové roztoče. Ako sme už spomenuli, je vhodný pre široké spektrum zákazníkov a to z toho dôvodu, že vyhovuje všetkým spánkovým polohám. Pri pravidelnom používaní vankúša Dormeo s Aloe Vera pocítite jeho priaznivé a liečivé účinky.

 

Materiálové zloženie vankúša

Poťah vankúša je naozaj jemný a hebký. Je vyrobený zo 100 % mikrovlákien Softdream s obsahom Aloe Vera, ktoré pomaly a plynulo uvoľňujú výživné látky. Ako iste viete, rastlinka Aloe Vera má prírodné liečivé účinky a má priaznivý vplyv na pokožku. V čom však spočíva tajomstvo vankúša od Dormeo?

 

⭐ Zdokonalené mikrovlákna Wellsleep®

Tieto mikrovlákna sú dokonale priedušné, mäkké a nezhlukujú sa do hrudiek. Ich štruktúra obsahuje malé vzduchové bublinky, ktoré vankúšu dodávajú extra objem a vy tak máte pocit, akoby ste spali na klasickom páperovom vankúši. Drží si svoj tvar a preto budú rána s pokrčeným vankúšom pre vás minulosťou.

 

⭐ Nové viskózové vlákna

Okrem mikrovlákien Wellsleep® obsahuje vankúš od Dormeo aj nové viskózové vlákna. Tie mu dodávajú ešte väčšiu mäkkosť a pohodlie. Je to prírodný materiál s perfektnými termoregulačnými vlastnosťami a odvádzaním vlhkosti. Vďaka nim budete spať v čistom a hygienickom prostredí po celý rok.

 

💡 Priaznivé účinky rastliny Aloe Vera

Liečivá rastlina Aloe Vera

zdroj: wikipedia

Rastlina Aloe Vera je známa svojimi prírodnými liečivými účinkami, obsahuje viac ako 160 biologických komponentov, ktoré majú upokojujúci a zjemňujúci účinok. Využíva sa najmä v zdravotníctve a v kozmetike, ale aj na obyčajné ozdobenie bytu. Jednou z hlavných účinných látok je polysacharid acemanán. Táto substancia pri vnútornom užití aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne a antimykoticky. Okrem toho Aloe Vera obsahuje vápnik, horčík, zinok, selén, vitamíny a aminokyseliny.

 

➡️ Technické informácie:

Jadro100 % polyester (Wellsleep® zdokonalené mirkovlákna), cca. 600 g
Kolekcia DormeoComfort
Odvádzanie vlhkostiáno
Poťah100 % polyester s Aloe Vera dodatočnou úpravou
Pranie60 °C
Program Dormeospánok
Rozmery50 x 70 cm
Tvar vankúšaklasický

 

Čo sa nám na vankúši Dormeo Aloe Vera páči

 • je extrémne mäkký, pohodlný a jemný k pokožke
 • obsahuje výťažky z rastliny Aloe Vera, ktorá má liečivé účinky a upokojujúce vlastnosti
 • výška vankúša sa dá pohodlne regulovať
 • vankúš prešiel hypoalergénnym testom, preto je vhodný aj pre alergikov
 • je vhodný pre všetky spánkové polohy
 • bez problémov sa dá oprať v práčke na 60 °C

 

Čo sa nám na vankúši nepáči

 • patrí k tým drahším modelom od Dormeo
 • povrch vankúša je krásne hebký, “lepia sa” však naň všetky nečistoty a vlasy
 • neobsahuje snímateľný poťah, preto odporúčame si ho zaobstarať pre dlhšiu životnosť vankúša

💡 TIP: Všetky výhody či nevýhody vankúšov Dormeo sa dočítate v našom článku Ako sa spí na vankúšoch Dormeo.

 

Vákuové balenie vankúša

Prekvapilo nás aj jedinečné balenie vankúša. Prišiel dôkladne zabalený v opakovane použiteľnom vákuovom vrecku a takto uložený v krabici. Nehrozilo preto jeho poškodenie alebo znečistenie počas prepravy. Opakovane použiteľné vrecko využijete aj na neskoršie skladovanie vankúša.

Vankúš Dormeo zabalený v krabici

Dôkladne zabalený vankúš od Dormeo

 

Vákuové vrecko s vankúšom Dormeo Aloe Vera

Vrecko využijete aj na neskoršie uskladnenie vankúša

 

➡️ Všetky spánkové polohy

Výrobca uvádza, že vankúš Dormeo Aloe Vera je vhodný pre všetky spánkové polohy. Zistili sme, že je to naozaj tak. Keďže patríme k tej skupine “spáčov”, ktorí počas noci často striedajú spánkové polohy, môžeme potvrdiť, že pri žiadnej z nich sme nemali s vankúšom žiadny problém. Vankúš sa pohodlne prispôsobí vaším potrebám.

Polohy spánku človeka na matraci

Vankúš je vhodný pre všetky spánkové polohy

 

➡️ Žiadne bolesti chrbta a krku

Určite ste sa už niekedy aj vy zobudili ráno s bolesťami krku alebo chrbtice. Jedným z dôvodov môže byť aj nekvalitný vankúš. Kvôli týmto nepríjemnostiam sme si aj my vybrali práve tento typ vankúša. Už po prvých dňoch používania bolesti krku zmizli. Poťah vankúša Dormeo s obsahom Aloe Vera poskytuje pokožke zjemňujúci a zmäkčujúci účinok, a aj preto nám vytvoril príjemnejšie a lepšie prostredie pre spánok.

 

➡️ Vhodný aj pre alergikov a astmatikov

Alergiami netrpíme, avšak to nemení nič na tom, že si tento vankúš môžu dopriať aj alergici. Je totiž hypoalergénny a to vďaka svojmu prírodnému materiálu. Pri pravidelnom používaní vankúša Dormeo s Aloe Vera pocítite jeho priaznivé a liečivé účinky a určite ich oceníte. Tento priedušný vankúš vám zabezpečí svieže a suché prostredie pre spánok každú noc, alebo aj počas dňa.

 

➡️ Regulácia hrúbky vankúša

Vankúš Dormeo Aloe Vera má na bočnej strane zips, vďaka čomu si môžete regulovať výšku a tvrdosť vankúša podľa svojich potrieb. My sme túto možnosť využili, nakoľko sa nám zdal príliš hrubý. Vybrali sme požadované množstvo obsahu vankúša a následne bola jeho výška pre nás úplne ideálna.

Výplň vankúša Dormeo Aloe Vera

Využili sme možnosť regulácie výšky vankúša

 

➡️ Prateľný v práčke

Na pranie v práčke je ešte skoro, no určite využijeme v budúcnosti aj túto možnosť. Zdravé a čisté prostredie pre spánok je totiž na prvom mieste. Vankúš môžete oprať v práčke pri 60 ℃, čo je teplota, ktorá zabíja prachové roztoče. Vankúš Dormeo Aloe Vera je hebký a biely, čo samozrejme “priťahuje” rôzne nečistoty. Samotný vankúš sa nedodáva so žiadnym náhradným snímateľným poťahom, preto vám odporúčame si nejaký zaobstarať. Či už si ho zakúpite alebo sami doma ušijete, dosiahnete tým dlhšiu životnosť vášho vankúša.

 

Recenzie od zákazníkov

Recenzií na tento konkrétny typ vankúša sme našli na internete málo, avšak aj tie určite stoja za zmienku. Práve už reálne skúsenosti iných zákazníkov vás často presvedčia o prípadnej kúpe produktu. Čo teda hovoria zákazníci na klasický vankúš Dormeo Aloe Vera?

“Páči sa mi, ako si viem vankúš prispôsobiť podľa výšky, akú potrebujem, určite objednám viaceré”… Jarka

“Konečne ideálny vankúš”… Zuzana

Ako je však všeobecne známe, nevyhoviete každému a samozrejme, jeden vankúš nemusí sadnúť všetkým rovnako. Preto sa našla aj nejaká negatívna recenzia.

“Plusom je mäkkosť a to, že dobre drží svoj tvar, mínusom hrúbka vankúša. Je to taký priemer”… Gabika 

 

Viete, kedy treba vymeniť vankúš za nový?

Nový vankúš si nekupujeme každý rok a tiež treba vedieť kedy je ten správny čas na jeho výmenu. Správny vankúš je dôležitý nielen preto, že poskytuje pohodlie, ale ako sme už spomenuli, zabraňuje tiež bolestiam hlavy, krku či chrbta. Rovnako udržiava počas spánku vašu chrbticu v správnej polohe. Spánok na nevhodnom vankúši môže spôsobiť rôzne druhy bolestí a významne ovplyvniť vaše zdravie.

Všeobecne platí, že vankúš by ste mali meniť každé dva až tri roky. Kedy je však ten správny čas, vám môže napovedať aj niekoľko iných faktorov:

 1. Čoraz častejšie sa prebúdzate s bolesťami hlavy, so stuhnutým krkom alebo máte svalové kŕče – v tomto prípade by ste mali premýšľať nad kúpou nového vankúša. Dôvodom je, že oblasť krku má nedostatočnú oporu, čo následne vplýva na celú chrbticu. Dobrý vankúš by mal zabezpečiť adekvátnu podporu hlavy aj krku a postarať sa o správnu polohu vášho tela počas spánku.
 2. Trpíte alergiou alebo astmou – vo vankúšoch sa hromadia telesné tekutiny a odumreté časti kože, ktoré priťahujú prachové roztoče, jedny z najčastejších alergénov. Vytvára sa tu preto prostredie pre baktérie, prachové roztoče a plesne. Dýchanie a výlučky slín ešte zhoršujú prostredie, v ktorom spíte, po zdravotnej stránke. Tieto negatívne vplyvy môžu spôsobiť alergie a vyvolať príznaky astmy. Odborníci preto alergikom odporúčajú vymieňať si vankúš každé dva roky. Pre minimalizovanie rizika vzniku alergií je ďalej dôležité vankúš prať v horúcej vode a používať obliečky, ktoré bránia hromadeniu alergénov.
 3. Vankúš môže byť zdeformovaný a mať hrčky – vtedy nezabezpečuje vašej hlave a krku správnu podporu. Ak sa vám na vankúši leží pohodlne len vtedy, keď si ho ponatriasate a našuchoríte, vymeňte ho. Aj keď vankúš zohnete na polovicu a trvá mu dlho, kým nadobudne svoj pôvodný tvar, je čas na výmenu. Správny vankúš sa prispôsobuje tvaru vašej hlavy a rovnomerne prerozdeľuje hmotnosť pozdĺž chrbtice bez toho, aby vytváral zbytočný tlak.
 4. Vankúš má viac ako tri roky – aj keď na prvý pohľad môže vyzerať bezproblémovo, do jeho vnútra nevidíte. Je viac než isté, že po troch rokoch sa stáva živým ekosystémom. Mali by ste ho preto vymeniť aj napriek tomu, že ste si na ňom nevšimli žiadne zjavné chyby alebo deformácie.
 5. Cítite nepríjemný zápach – nepríjemný zápach môžu spôsobovať napríklad baktérie, plesne, huby alebo aj ľudský pot a je to jednoznačný signál toho, že životnosť vášho vankúša sa končí. Je na čase vymeniť ho za nový.
 6. Zle sa vyspíte – ak sa v noci často budíte či prehadzujete a máte nekvalitný spánok, skúste siahnuť po novom vankúši.

 

💡 Z ponuky vankúšov od Dormeo vyberáme tiež ⤵

Pozrieť ďalšie

 

Zhodnotenie na záver

Z nášho pohľadu klasický vankúš Dormeo Aloe Vera spĺňa to, čo výrobca v jeho popise uvádza. Sme preto toho názoru, že sa doň oplatí investovať. Bežná cena tohto modelu vankúša je 29,90 EUR, často ho však môžete kúpiť v akcii za polovicu, teda za 14,95 EUR, čo už je úplne prijateľné. Netreba však zabúdať na to, že nie každý vankúš môže vyhovovať každému zákazníkovi. Zvážte preto všetky faktory ovplyvňujúce výber vankúša. Nakoniec jedna rada, či už sa rozhodnete pre tento typ vankúša alebo nie, zadovážte si náhradný prateľný, snímateľný poťah, ktorý ochráni váš vankúš a predĺži jeho životnosť.

 

💡 TIP Najkvalitnejší spánok dosiahnete nielen správnym výberom vankúša, ale aj matraca. Prečítajte si náš test a recenzie matracov Dormeo.

Výhody

 • extrémne jemný, hebký a príjemný k pokožke
 • obsahuje výťažky z Aloe Vera, ktorá má liečivé a upokojujúce vlastnosti
 • je ideálny pre všetky spánkové polohy
 • je hypoalergénny, preto ho využijú aj alergici a astmatici
 • dá sa regulovať jeho výška podľa potreby
 • bez problémov ho operiete v práčke na 60 °C

Nevýhody

 • trochu vyššia cena
 • neobsahuje náhradný snímateľný poťah

Záver recenzie: Klasický vankúš s ideálnymi rozmermi, ktorý zabezpečí kvalitný a zdravý spánok v každej spánkovej polohe.

Hodnotenie autora
 • Balenie
 • Vzhľad
 • Kvalita spánku
 • Využitie
 • Cena

Súhrn

Klasický vankúš s ideálnymi rozmermi, ktorý zabezpečí kvalitný a zdravý spánok v každej spánkovej polohe.

4.5

Vankúš Classic Aloe Vera

✅ Cena: 29,90 €

Chcem Vankúš Dormeo Classic Aloe Vera Dormeo.sk
Vývoj ceny Vankúš Dormeo Classic Aloe Vera


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.