Masážna podložka chrbta a krku Wellneo Shiatsu 5v1 – recenzia na masážny prístroj na doma

Petra Lyžičiarová Recenzia 27. októbra 2021 0
Wellneo Shiatsu 5v1
 • Typy masáže: 5
 • Možnosť nastavenia dĺžky masáže: nie, dĺžka sa ovláda manuálne
 • Spôsob ovládania: diaľkový ovládač
 • Vyhrievanie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Masážne prístroje
299,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
wellneo.sk

Wellneo Shiatsu 5v1 je prepracovaná masážna podložka nôh a chrbta, ktorá ponúka až päť možností na zmiernenie bolesti chrbta, nôh a šije. Masážne valce počas masírovania rotujú a napodobňujú starovekú shiatsu masáž, čím poskytujú telu regeneráciu a relaxáciu. Vybrať si môžete hĺbkovú masáž hnetením, ale aj uvoľňujúcu masáž krúžením a nechýba ani funkcia vyhrievania.

Masážny prístroj Wellneo Shiatsu 5v1 je skladné zariadenie pre personalizovanú masáž v pohodlí vášho domova. Podložka sa jednoducho používa a ovláda sa pomocou diaľkového ovládača. Pomocou neho si môžete zvoliť typ masáže aj masírovanú partiu. Čo sa týka ceny masážnej podložky Wellneo, v porovnaní napríklad s kvalitnými masážnymi kreslami, ide o veľmi cenovo dostupné zariadenie. Vhodné je pre každého, kto si chce dopriať príjemnú masáž a relax bez nutnosti návštevy maséra. Jej použitie ocenia ľudia so sedavým zamestnaním, športovo aktívni ľudia, aj seniori, ktorí potrebujú uľaviť od bolesti a uvoľniť stuhnuté svalstvo.

Čítať viac...

kde kúpiť
wellneo.sk ⭐️ populárne produkty známe z televízie
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
299,99 € Do obchodu wellneo.sk

Základné informácie

Masážna podložka chrbta a nôh Wellneo Shiatsu 5v1 je prístroj určený na hĺbkovú masáž v domácich podmienkach. Wellneo Shiatsu 5v1 je vybavený masážnymi valcami, ktoré svojou rotáciou stimulujú starovekú japonskú masážnu techniku shiatsu.

Wellneo Shiatsu 5v1 vám umožňuje vychutnať si personalizovanú masáž nôh a chrbta v pohodlí vášho domova kedykoľkovek na ňu budete mať chuť. Okrem hĺbkovej masáže si môžete zvoliť jemnú masáž krúžením. Docieliť tak môžete uvoľnenie napätia a zmiernenie či úplné zbavenie sa bolestí. Nechýba ani možnosť vyhrievania.

Prístroj sa po 15 minútach masáže automaticky sám vypne. Pri masírovaní si môžete zvoliť, ktorej partii sa má podložka venovať – či chcete, aby vám masírovala šiju, chrbát alebo stehná.

Žena pri masáži pomocou prístrojaWellneho Shiatsu 5v1

Ako funguje masáž pomocou podložky Wellneo Shiatsu 5v1?

Ako sme už spomínali, Wellneo Shiatsu 5v1 sa ovláda pomocou diaľkového ovládania pripojeného priamo k podložke. Zariadenie vám ponúka päť možností na zmiernenie bolestí alebo uvoľnenie svalov v oblasti šije, chrbta alebo stehien. To, ktorú časť tela bude prístroj masírovať, si môžete zvoliť sami. Rovnako si môžete zvoliť typ masáže.

Masážna podložka chrbta a nôh Wellneo Shiatsu 5v1 ponúka päť možností, ako zmierniť bolesti chrbta, šije a nôh. Masážne valce svojou rotáciou simulujú starovekú masáž shiatsu a prinášajú maximálnu regeneráciu. Okrem hĺbkovej masáže hnetením ponúka aj novú možnosť masáže krúžením pre dokonalé uvoľnenie. V porovnaní s predchádzajúcim modelom Wellneo Shiatsu 4v1 je tento model obohatený o masáž stláčaním vzduchu, ktorú zákazníci považujú za zaujímavú skúsenosť.

Fungovanie prístroja Wellneo Shiatsu 5v1

Fungovanie prístroja Wellneo Shiatsu 5v1

V čom spočíva personalizácia masáže pomocou Wellneo Shiatsu 5v1:

 • môžete si zvoliť, ktorá partia bude masírovaná
 • máte na výber masáž hnetením či krúžením
 • môžete si vybrať masáž konkrétnej časti chrbta
 • nechýba terapia teplom výborná pre celkové uvoľnenie tela

Detail masážneho prístroja Wellneho Shiatsu 5v1

Masážna podložka – na čo sa zamerať pri kúpe?

Masážna podložka môže byť pre mnohých ľudí veľmi užitočným zariadením. Ako si však vybrať takú, ktorá bude pre vás tá najlepšia? Tu je niekoľko parametrov, na ktoré by ste pri kúpe masážnej podložky mali zamerať.

✅ Veľkosť masážnej podložky

Masážne prístroje môžu mať veľmi kompaktné rozmery, no môžu byť aj celkom objemné. Preto si treba uvedomiť, ako často plánujete prístroj používať, kde ho chcete skladovať, prípadne, či ho plánujete prenášať a podobne.

✅ Výkon

Nemenej dôležitým aspektom je aj sila, akou vás masážny prístroj dokáže masírovať. Rôzne prístroje majú rôznu intezitu masírovania, pričom pri niektorých je možné intenzitu regulovať viac a pri iných menej.

✅ Oblasť, ktorú masíruje

Na trhu nájdete masážne podložky a prístroje určené na masáž krku a šije, také, ktoré masírujú len nohy či chodidlá alebo prístroje na masáž celej chrbtice. Ak by ste chceli dopriať masáž celému telu, siahnite po veľkej masážnej podložke na to určenej.

✅ Cena

V neposlednom rade môže pri výbere masážnej podložky zohrať dôležitú úlohu aj jej cena. Rozhodnite sa preto, koľko chcete do podložky investovať, čím vymedzíte typ masážneho prístroja a jeho ďalšie funkcie, ktorými môže byť vybavený. Platí, že čím je vyššia cena, tým je prístroj výkonnejší a vybavený viacerými funkciami. Za menej peňazí dostanete jednoduchší prístroj s menším výkonom. Stanovte si teda rozpočet a vaše očakávania.

Žena na masážnej podložke Welleo Shiatsu 5v1

Typy masáže

Ako už napovedá názov tejto masážnej podložky, prístroj vám poskytuje až päť rôznych spôsobov masáže a relaxácie vášho tela. Pozrime sa teda, aké typy masáže si môžete pomocou tohto zariadenia dopriať.

➡️ Hĺbková shiastsu masáž 

Ide o starovekú japonskú tlakovú masáž, ktorá uvoľňuje svaly a svalové uzly, napomáha regenerácii tela tým, že stimuluje akupresúrne body. Podložka masáž vykonáva rotáciou štyroch masážnych valčekov, pričom vám vymasíruje až tri oblasti – celý chrbát, šiju a ramená a oblasť krížov.

➡️ Masáž šije

Tento typ masáže sa postará o dokonalé uvoľnenie napätia v oblasti šije, a to vďaka nastaviteľnej výške štyroch valcov určených na masáž tejto časti tela. Hĺbková masáž hnetením pomôže navrátiť šiji pružnosť a dopraje stuhnutým svalom uvoľnenie, čo ocenia hlavne ľudia so sedavým zamestnaním, ale aj seniori. Skvelé je, že poťah valcov určených na masáž šije je snímateľný a viete ho oprať.

➡️ Masáž konkrétnych oblastí chrbta

Pri tomto type masáže sa masážna podložka Shiatsu Wellneo 5v1 zameria na konkrétne svalové uzly na chrbte. Keď k tomuto režimu pridáte ešte terapiu teplom, docielite maximálnu relaxáciu a uvoľnienie stuhnutého svalstva. Po tom, čo aktivujte režim masáže konkrétnych oblastí chrbta, sa masážna podložka zameria na vami zvolenú časť a dôkladne ju premasíruje.

➡️ Masáž krúžením

Ide o typ regeneračnej masáže, pri ktorej valce kĺžu po chrbtici spôsobom, ako by po nej prechádzal masér svojimi prstami. Krúžiace masážne valce vytvárajú konštantný tlak a ten uvoľňuje svalové napätie, zlepšuje prekrvenie mozgu a tiež priaznivo pôsobí na centrá regulácie hormónov. Tento typ masáže je výborný pre celkové uvoľnenie a odporúča sa napríklad pred meditáciou.

➡️ Masáž stláčaním vzduchu

Tento typ masáže spočíva v tom, že masážna podložka Shiatsu Wellneo 5v1 nafukuje a vyfukuje vaky, pričom vytvára tri úrovne tlaku na oblasť pásu, stehien a bedier. Tento typ masáže má pozitívny vplv na nervový systém a napomáha k dosiahnutiu celkového pocitu uvoľnenia. Zároveň však pomáha zlepšiť prekrvenie, prebúdza svaly a prispieva k pocitu celkovej pohody a relaxu.

➡️ Terapia teplom

Terapie teplom je výborným nástrojom na prekrvenie tela, uvoľnenie stuhnutých svalov a zmiernenie bolestí. Tepelnú terapiu uvítate po náročnom pracovnom dni ako nástroj na prinavrátenie energie.

💡 TIP: Ak by ste chceli vášmu telu dopriať ešte kvalitnejšiu masáž v domácom prostredí, odporúčame vám investovať do masážneho kresla. No a ak si neviete vybrať zo širokej ponuky na trhu, v našom veľkom teste vám odporučíme niekoľko najlepších modelov.

Masážna podložka Wellneo Shiatsu 5v1

Skúsenosti zákazníkov

Veľmi dôležitým ukazovateľom pri rozhodovaní sa o kúpe nejakého produktu sú skúsenosti zákazníkov, a tak sme sa pozreli, aký názor majú na podložku Wellneo Shiatsu 5v1 ľudia, ktorí si túto masážnu podložku zadovážili.

Našli sme prevažne pozitívne recenzie, v ktorých si zákazníci podložku pochvaľovali a podľa viacerých do bola dobrá investícia. Zákazníkom sa páči okrem iného aj široký výber funkcií, pričom za zaujímavú považúju niektorí masáž stlačeným vzduchom.

Recenzia na Wellneo Shiatsu 5v1

V podobnom duchu boli ladené aj ďalšie recenzie zákazníkov.

Recenzie na Wellneo Shiatsu 5v1

 

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s Michaelou Kuchtovou z Wellneo

Michaela KuchtováZaujímal nás názor odborníka na túto masážnu podložku, a tak sme oslovili Michaelu Kuchtovú z Wellneo, ktorá má produkty Wellneo pod palcom. 

Dodomacnosti.sk: Umožňuje prístroj Wellneo Shiatsu 5v1 nastavenie dĺžky trvania masáže?

Michaela Kuchtová: „Počas masáže si môžete prístoj kedykoľvek vypnúť. Zároveň má prístroj funkciu automatického vypnutia po 15 minútach. Po tomto čase si prístroj môžete opätovne zapnúť a pokračovať v masáži.“

Dodomacnosti.sk: Je možné prístroj nastaviť tak, aby masíroval a zároveň vyhrieval?

Michaela Kuchtová: „Áno, samozrejme, všetky funkcie sa môžu spustiť samostatne alebo zároveň.“

Dodomacnosti.sk: Vyžaduje si zariadenie nejakú špeciálnu údržbu, resp. čistenie?

Michaela Kuchtová: „Prístroj sa čístí klasicky mokrou handričkou a nevyžaduje špeicálnu údržbu. Poťah, v časti kde sa masíruje krčná chrbtica, ktorá je väčšinou odhalená a nemá oblečenie, sa dá dať dole a dá sa klasicky oprať v práčke.“

Dodomacnosti.sk: Je prístroj vhodný na každodenné používanie?

Michaela Kuchtová: „Áno, v prípade, že zákazník nemá žiadne zdravotné problémy, je prístoj vhodný aj na denné používanie.“

Dodomacnosti.sk: Môžeme tento prístroj považovať za náhradu masáže masérom?

Michaela Kuchtová: „Sčasti áno, prístroj masíruje celý chrbát/krk, resp. dá sa masáž zamerať aj len na určité časti ako chrbát, šiju a ramená a kríže. Ak je však problém zákazníka komplexnejší, vyžaduje si predsa len ruky skúseného maséra. Prístroj sa nevie na problém zamerať, ale vie mu pravidelným masírovaním predchádzať.“

 

Wellneo Shiatsu 5v1 – odporúčame?

Wellneo Shiatsu 5v1 patrí k cenovo dostupným alternatívam masážnych kresiel. Tento masážny prístroj je vybavený rôznymi funkciami. Zákazníci ho hodnotia pozitívne, oceňujú jeho funkcie a celkovo sú s prístrojom spokojní.

V porovnaní s masážnym kreslom je táto podložka skladnejšia a cenovo dostupnejšia. Za pozitívum považujeme nielen rôzne typy masáže, ale tiež možnosť vyhrievania. Páči sa nám tiež to, že prístroj masíruje krk, šiju, celý chrbát a aj stehná. Výhodou je tiež materiál, z ktorého je podložka vyrobená – ide o priedušnú sieťovinu odvádzajúcu teplo.

💡 TIP: Nezaujala vás táto masážna podložka? Zaujímavé masážne prístroje spolu s ich výhodami a nevýhodami nájdete v našom teste masážnych podložiek.

Výhody

 • skladnosť a prenosnosť
 • cenová dostupnosť
 • rôzne funkcie
 • funkcia vyhrievania
 • personalizácia masáže
 • materiál odvádzajúci teplo

Nevýhody

 • nemá toľko funkcií ako masážne kreslo

Záver recenzie: Cenovo dostupná kvalitná masážna podložka s piatimi rôznymi funkciami, ktorá poteší skladnosťou a jednoduchým ovládaním.

Hodnotenie autora
 • Jednoduchosť použitia
 • Funkcie
 • Skladnosť
 • Cena
4.5

Wellneo Shiatsu 5v1

✅ Cena: 299,99 €

Chcem Wellneo Shiatsu 5v1 wellneo.sk
Vývoj ceny Wellneo Shiatsu 5v1


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.