Whirlpool AWE 66710 – výkonná práčka s 18 funkciami za rozumnú cenu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 24. októbra 2020 0
WHIRLPOOL AWE 66710
 • Energetická trieda: A+++
 • Príkon: 2300 W
 • Počet programov: 18
 • Motor: univerzálny
 • Objem bubna: 42 l
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Práčky
237,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Whirlpool AWE 66710 je zhora plnená práčka, ktorá sa postará o vaše dokonale vypraté oblečenie. Pranie s ňou bude maximálne úsporné, pretože disponuje energetickou triedou A +++. Fakt, že je plnená zhora nie je žiadna nevýhoda, práve naopak, operie rovnako veľké množstvo oblečenia ako aj spredu plnená práčka a pritom dokonca šetrí miesto.

Výkonná práčka od značky Whirlpool vás nesklame ani z pohľadu funkcií. Ponúka ich naozaj veľa – až 18 funkcií, vďaka čomu môžete prať presne podľa vašich potrieb. Určite treba spomenúť aj senzorovú technológiu 6. zmysel, ktorá sa postará o čo najlepší výsledok prania. Toto a ešte oveľa viac ponúka zákazníkom šikovná zhora plnená práčka. V našej recenzii sa dozviete viac.

Čítať viac...

Whirlpool AWE 66710 - kde kúpiť najvýhodnejšie
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
237,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
229,50 € Do obchodu Heureka.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
239,00 € Do obchodu Hej.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
269,00 € Do obchodu Datart.sk

Základné informácie

Zhora plnená práčka Whirlpool AWE 66710 má elegantný dizajn a kompaktné rozmery, vďaka ktorým nezaberá veľa miesta. Zmestí sa teda aj do malých kúpeľní. Výhodou je, že jej rozmery nemajú žiadny vplyv na vnútorný bubon a s prehľadom operie až 6 kilogramov vášho oblečenia. Práčka má tichý chod, preto sa nemusíte báť, že budete rušiť vašich susedov.

Práčka od Whirlpool disponuje 18 funkciami prania a patrí do energeticky najúspornejšej triedy A +++. Tá vám zaručí, že celoročná spotreba (220 cyklov) činí iba 153 kWh a 8 500 litrov vody. Čiže okrem miesta, šetrí aj vašu peňaženku. V jej výbave zaujmú taktiež špeciálne prídavné funkcie – Colours 15° pre dokonalú starostlivosť o farebné prádlo, Clean+ pre efektívne odstraňovanie škvŕn či obľúbený rýchly program.

➡️ Technické informácie:

VýrobcaWhirlpool
Typ práčkyzhora plnená
Spôsob umiestneniavoľne stojaca
Maximálna náplň práčky6 kg
Hlučnosť pri praní59 dB
Počet otáčok1000 ot./min
Hlučnosť pri odstreďovaní76 dB
Hmotnosť58 kg
Počet pracích programov18
Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti odstreďovaniaC
Príkon2.3 W
Spotreba el.energie cca153 kWh
Regulácia spotreby vodyáno
Spotreba vody39 litrov
Objem bubna42 litrov
Rozmery práčky40 x 60 x 90 cm (Š x H x V)
Odložený štartáno
Displejáno
Detský zámoknie
Farbabiela
Parná práčkanie
Ukazovateľ zostatkového časuáno
Ochrana proti úniku vodynie
6. zmyseláno
Clean+áno
Regulácia spotreby vodymnožstevná automatika

 

Vlastnosti práčky Whirlpool

Práčka je maximálne úsporná a pranie šetrné k pokožke

Whirlpool AWE 66710 patrí do energeticky najúspornejšej triedy A +++, vďaka čomu je mimoriadne úsporná. Jej typická celoročná spotreba (220 cyklov) činí iba 153 kWh a 8 500 litrov vody. Spotreba energie 153 kWh za jeden rok na základe 220 štandardných pracích cyklov pre programy pre bavlnu 60 °C a 40 °C pri plnom a čiastočnom naplnení, a spotreba režimov s nízkou spotrebou energie. Skutočná spotreba energie bude závisieť od toho, ako sa bude spotrebič používať.

Energetický štítok z práčky

Energetický štítok

 

Prací program intenzívneho odstreďovania využíva počas prania viac vody a predlžuje záverečné žmýkanie. Na oblečení tak nezostanú žiadne zvyšky pracieho prášku, čím sa zohľadňujú nároky jemnej detskej pokožky a citlivej kože ľudí trpiacich alergiami.

Otáčky tohto modelu možno regulovať až do maxima 1 000 za minútu pre dostatočne kvalitné žmýkanie. Nechýba ani príjemná funkcia zobrazovania zvyšného času prania či bezpečnostná funkcia sledovania tvorby peny a systém vyrovnania nestability. Otváranie dvierok je potom riešené systémom Easy Opening, takže je maximálne jednoduché.

 

Prehľadný displej

Žiadnej kvalitnej práčke by nemal chýbať displej, ktorý vám podá všetky možné informácie o pracom cykle. Takto vyzerá displej na práčke Whirlpool AWE 66710:

Tabuľka programov pre pranie➡️ Vysvetlivky:

A. Volič programu
B. Časový displej
C. Tlačidlo “Odložený štart”
D. Volič rýchlosti odstreďovania
E. Tlačidlo “Štart/Pauza”
F. Ukazovateľ priebehu programu
G. Tlačidlo “Reset”
H. Kontrolka “Otvorené dvierka”

Práčka je vybavená automatickými bezpečnostnými funkciami, ktoré včas zaistia a diagnostikujú poruchu a vhodne zareagujú, napr.:

I. Kontrolka “Servis”
J. Kontrolka “Zatvorený prívod vody”
K. Kontrolka “Čistenie filtra”

Eco guľôčka funguje v priebehu prania ako zátka, ktorá sa postará o to, aby sa prací prášok maximálne využil a neodplavil do kanalizácie. Po ukončení pracieho cyklu sa zátka odklopí a umožní odtok vody.

 

Maximálna stabilita

Väčšina práčok zvykne pri odstreďovaní trochu “poskakovať”. Whirlpool však disponuje elektronickým senzorom, ktorý vibrácie tlmí na minimum a zaručuje tak stabilitu spotrebiča.

spodok práčky Whirlpool AWE 66710 - tlmenie vibrácií

 

Pena pri praní je vždy pod kontrolou

Môže sa stať, že prací prášok začne nadmerne peniť. Vtedy však dochádza k aktivácii snímača, ktorý dohliadne na dôkladné vyžmýkanie bielizne.

 

Prehľadný dávkovač

Práčka disponuje priehľadnými dávkovačmi na pracie prostriedky, ktoré máte tým pádom vždy pod kontrolou. Veľké okná umožňujú ľahšiu kontrolu množstva pridávaných prostriedkov.

Dávkovač pracích prostriedkov

 

Odstraňovanie škvŕn

Práčka od Whirlpool zvládne vyčistiť aj rôzne škvrny. Nemusíte sa báť ani vašich žiarivých farieb na oblečení, všetky zostanú zachované a oblečenie bude voňavé a čisté. Pridaním funkcie Clean+ pri zníženej teplote 25-35 °C predĺžite program na odstraňovanie škvŕn. Farby tak budú vždy vyzerať ako nové a štruktúra vášho oblečenia zostane neporušená.

 

💡 TIP: Poradíme pri výbere kvalitnej Whirlpool práčky – to je názov nášho článku, v ktorom sa dozviete všetky potrebné informácie o práčkach tejto značky.

 

Funkcie, ktorými práčka disponuje

Technológia 6. zmysel

Pri všetkých práčkach od výrobcu Whirlpool je samozrejmosť technológia 6. zmysel. Ani tento model nie je výnimkou. Senzorová technológia šiesteho zmyslu rozpozná veľkosť náplne prostredníctvom nasiakavosti bielizne a automaticky nastaví zdroje, neustále monitoruje prací cyklus a zabezpečuje optimálny výkon, pričom ušetrí až 50 % energie, vody a času a odporučí správnu dávku pracieho prostriedku.

Technológia 6. zmysel

 

Funkcia Clean+

Práčka Whirlpool AWE 66710 si poradí aj s tými najodolnejšími škvrnami. Vyberte si jednu z troch intenzít zašpinenia: silné, bežné alebo slabé a funkcia Clean+ sa postará o odstránenie škvŕn pri teplote 40 °C.

Funkcia Clean+ pri praní

 

Program Jeans

“Džínsovina” je špecifická látka, ktorá zvykne často rôzne reagovať počas prania. Vďaka špeciálnemu programu Jeans sa však vášmu džínsovému oblečeniu nič nestane, pretože tento program pomáha dlhšie zachovať jeho farbu aj vzhľad.

Prací program Jeans

 

Odložený štart

“Odloženie štartu” umožňuje zapnúť spotrebič podľa potreby užívateľa, napr. v noci alebo keď nie je doma. Pri aktivácii odloženia štartu nepoužívajte tekutý prací prostriedok. Týmto postupom aktivujete funkciu Odložený štart:

 • Nastavte program, rýchlosť odstredenia a funkcie.
 • Opakovaným stlačením tlačidla “Odloženie štartu” zvoľte odloženie od 1 po 23 hodín.
 • Spustite program.
 • Bude svietiť kontrolka pri tlačidle “Odloženie štartu” a po spustení programu zhasne.
 • Po stlačení tlačidla “Štart / Pauza” sa začne odpočítavať nastavený čas odloženia. Akonáhle sa program spustí, kontrolka odloženého štartu zhasne a je nahradená kontrolkou priebehu programu.
 • Po stlačení tlačidla “Štart / Pauza” je možné zmeniť zvolený počet hodín ďalším stlačením tlačidla “Odloženie štartu”.

 

➡️ Ako zrušiť funkciu “Odloženie štartu” :

Pred stlačením tlačidla “Štart / Pauza” – Otočte programovým voličom do inej polohy alebo stlačte tlačidlo “Reset”.
Po stlačení tlačidla “Štart / Pauza” – Stlačte tlačidlo “Reset” aspoň na 3 sekundy.
Kontrolka odloženého štartu zmizne.

 

➡️ Najčastejšie pracie programy a ich označenie:

Označenie pracích programov

 

Recenzie na práčku Whirlpool AWE 66710

Pozreli sme sa aj na to, čo hovoria na tento model práčky zákazníci, ktorí si ju stihli už zakúpiť vyskúšať. Možno práve tieto recenzie vás ovplyvnia pri výbere novej práčky. Ako môžete vidieť, ľudia sú viac menej spokojní. Značka Whirlpool je dobrá voľba, aj keď má táto práčka nejaké tie svoje muchy. Sú nimi napríklad krátky prívodný kábel oproti iným modelom.

Ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí a preto sa môžete stretnúť s odlišnými názormi na hlučnosť tejto práčky. Niekomu sa zdá byť tichá, inému zas hlučná. Asi treba len vyskúšať, osobne si však myslíme, že na práčku má slušné decibely. Presvedčte sa sami, aké sú plusy a mínusy práčky Whirlpool podľa zákazníkov:

Recenzie zákazníkov na práčku Whirlpool AWE 66710

Skúsenosti s práčkou Whirlpool AWE 66710

Viac recenzií → nájdete tu

 

Možné poruchy práčky

Pri práčke, ako aj pri hocijakom inom domácom spotrebiči, sa môžete stretnúť s rôznymi poruchami. Niektoré nie sú až také závažné a dokážete ich vyriešiť sami. Ak si však neviete poradiť, zavolajte odborníka, ktorý vám pomôže. Poruchám môžete aj predchádzať a to tým, že ju budete práčku pravidelne čistiť a pri tvrdšej vode budete používať zmäkčovač vody.

Najčastejšie sa zákazníci stretávajú s problémami, ako sú únik vody, problémy s nedostatočným žmýkaním, ťažkosti pri vypúšťaní vody alebo problémy týkajúce sa čerpadla či motora.

 

Spotreba energie

Spotreba energie 153 kWh za rok na základe 220 štandardných pracích cyklov pre programy pre bavlnu 60 °C a 40 °C pri plnom a čiastočnom naplnení, a spotreba režimov s nízkou spotrebou energie. Skutočná spotreba energie bude závisieť od toho, ako sa bude spotrebič používať.

ČinnosťÚdaj
Spotreba energie štandardného programu pre bavlnu pre pranie pri 60 °C s celou náplňou0.78 kWh
Spotreba energie štandardného programu pre bavlnu pre pranie pri 60 °C s polovičnou náplňou0.65 kWh
Spotreba energie štandardného programu pre bavlnu pre pranie pri 40 °C s polovičnou náplňou0.59 kWh
Spotreba energie v režime ponechania v zapnutom stave0.11 W
Spotreba energie v režime vypnutia0.11 W
Priemerná doba programu pre bavlnu pre pranie pri Eco Cotton 40 °C s polovičnou náplňou120 minút
Priemerná doba programu pre bavlnu pre pranie pri Eco Cotton 60 °C s celou náplňou240 minút
Priemerná doba programu pre bavlnu pre pranie pri Eco Cotton 60 °C s polovičnou náplňou130 minút
Trvanie režimu ponechania v zapnutom stave15 minút

 

Zhodnotenie na záver

Zhora plnená práčka Whirlpool AWE 66710 je výkonná a disponuje až 18-timi praktickými funkciami. Samozrejmosťou je technológia 6. zmysel, ktorá vám pomôže ušetriť až 50 % energie, vody a času. Jej kompaktné rozmery ju predurčujú do malých bytov, resp. kúpeľní, kde nezaberie veľa miesta. Vzhľadom na to, koľko funkcií a výhod má tento model práčky, jej cena je mimoriadne dostupná pre širokú verejnosť. Zakúpiť si ju môžete už od 237,00 €, čiže napriek skvelej energetickej úspore a množstve funkcií patrí do tej lacnejšej cenovej kategórie.

Pred kúpou si však veľmi dobre premyslite, kam ju umiestnite, pretože podľa všetkého má táto práčka oproti iným modelom kratší prívodný kábel. Takže, v konečnom dôsledku môžeme skonštatovať, že je to práčka s dobrým pomerom kvalita / cena a či si zakúpite práve túto, necháme už na vás. V každom prípade je na trhu práčok oveľa viac, a ak by ste sa chceli pozrieť aj na iné modely a značky, prečítajte si test najlepších práčok.

Výhody

 • práčka patrí medzi tie lepšie z pohľadu pomeru kvality a ceny
 • špeciálne tlačítko na zrýchlené pranie pre úsporu času
 • dostatočná kapacita a ešte lepšia spotreba energií
 • bezproblémové pranie aj pri nižšej teplote

Nevýhody

 • kratšia hadica na vodu aj kábel na elektrinu
 • trocha vyšší hluk a viac vibrácií

Záver recenzie: Práčka s dostatočným objemom aj úspornou prevádzkou vhodná pre každú domácnosť.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Funkcie
 • Hlučnosť
 • Cena
 • Kapacita

Súhrn

Práčka s dostatočným objemom aj úspornou prevádzkou vhodná pre každú domácnosť.

4.3

WHIRLPOOL AWE 66710

✅ Cena: 237,00 €

Chcem Whirlpool AWE 66710
AndreaShop.sk
Vývoj ceny Whirlpool AWE 66710


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.