Poradíme pri výbere kvalitnej Whirlpool práčky, ktoré v 2021 odporúčame?

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Whirlpool AWE 50510 Whirlpool FSCR 12440 Whirlpool FWG71284W
Víťaz testu Pre náročných Zlatá stredná cesta
Automatická práčka Whirlpool AWE 50510 biela
Whirlpool FSCR 12440
WHIRLPOOL FWG71284W
 1. veľké množstvo rôznych pracích programov, až 18
 2. jednoduché ovládanie, ideálne aj pre seniorov
 3. pranie vhodné aj pre pokožku detí a alergikov
 4. úsporná prevádzka, práčka je v energetickej triede A++
 1. Wifi práčka
 2. objem na 12 kg bielizne a pritom nie veľmi veľká
 3. mimoriadne úsporná na vodu a el. energiu
 4. veľké množstvo progarmov a režimov
 1. cena
 2. jednoduché nastavenie
 3. FreshCare+
 4. tichá
 1. absencia displeja, namiesto toho sú tu diódy
 2. trocha vyššia hlučnosť
 3. príliš krátky prívodný kábel
 1. ako to pri technologických bombách býva, má svoje kvalitatívne muchy
 2. priemerné odstránenie škvŕn pri štandardnom praní
 3. nemá oneskorený štart
 1. dlhé programy
 2. obmedzené nastavenie teploty
 3. rýchly program má obmedzené otáčky
Rozmerovo kompaktná práčka s výborným pomerom ceny a funkcií. Je to "Rolls Royce" medzi práčkami od Whirpoolu. Luxusná imidžovka, za ktorú si aj priplatíte. Za dobrú cenu slušná kvalita. Pre nenáročné gazdiné správna voľba, pretože vykonáva činnosť, na ktorú bola určená a ešte o trošku viac.
249,00 €
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Americká značka Whirpool patrí na trhu s elektronikou k stáliciam a o jej kvalite hovorí i to, že na trhu s práčkami a inými domáci spotrebičmi je už viac ako sto rokov. Práčky Whirlpool v sebe spájajú cenovú dostupnosť spolu s množstvom programov, jednoduchým používaním a šetrením životného prostredia i vašej peňaženky. V ponuke práčok značky Whirpool si nájde ten svoj model zákazník túžiaci po práčke plnenej zhora i po spredu plnenej práčke a rovnako potešia ľudí hľadajúcich jednoduchosť, ale i tých, ktorí sa vyžívajú vo využívaní najmodernejších technológií.

Ak ste spokojný so spotrebičmi tejto značky a chceli by ste si zadovážiť aj Whirlpool práčku, v našom teste sme pre vás vybrali a porovnali 8 práčok tejto americkej značky. Práčky sme vyberali na základe obľúbenosti medzi zákazníkmi a ku každej sme popísali to, aké má výhody i nevýhody.

Súčasťou nášho testu je tiež viacero užitočných i zaujímavých informácií nielen o značke Whirlpool, ale tiež o tom, ako si vybrať práčku a na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Čo sledovať pri výbere práčky

Tak, ako každý domáci spotrebič, aj práčka má isté parametre, ktoré sú pre spotrebiteľa dôležité. Tu sú tie najpodstatnejšie z nich, ktoré by ste mali pri kúpe sledovať:

 • spôsob plnenia – ak máte menšiu kúpeľňu, rozhodne siahnite po zvrchu plnenej práčke. Naopak, ak je vaša kúpeľňa priestranná, spredu plnená práčka bude práve tou správnou voľbou pre vás.
 • hĺbka práčky – štandardná hĺbka je 45 cm alebo 60 cm, no nájdete aj práčky s označením slim, ktoré majú hĺbku do 50 cm
 • úspornosť, energetická trieda – ak chcete ušetriť, všimnite si, do akej energetickej  triedy je práčka zaradená a zamerajte sa tiež na spotrebuje elektriny i vody
 • kapacita – tento údaj hovorí o tom, koľko bielizne sa do práčky zmestí, pričom pre bežnú domácnosť je postačujúca kapacita od 6 do 8 kg bielizne
 • funkcie – v prípade práčok Whirpool sa môžete zaujímať o to, či disponujú funkciou šiesty zmysel, či majú možnosť odloženého štartu, prispôsobenie bubna typu tkaniny, ktorá sa v ňom perie, program na zachovanie sviežej bielizne a iné

Najlepšie Whirlpool práčky na základe porovnávacieho testu 2021

Recenzie 8 najlepších Whirlpool práčiek pre rok 2021

1. Whirlpool AWE 50510

Energetická trieda: A++ ● Príkon: 2200 W ● Počet programov: 18 ● Motor: invertorový ● Objem bubna: 42 l

Automatická práčka Whirlpool AWE 50510 biela

Hoci zvrchu plnené práčky nebývajú príliš populárne, model Whirlpool AWE 50510 je mimoriadne svetlou výnimkou. Šikovná práčka, ktorá síce nemá LED displej, ale zato tu nájdete všetko ostatné potrebné pre efektívne a úsporné pranie. Jej kompaktné rozmery dokonca nezaberajú ani veľa miesta.

Práčka má až 18 rôznych pracích programov využiteľných doslova pre každú príležitosť a každý typ bielizne. Disponuje inteligentnou senzorovou technológiou Fuzzy Logic, vďaka čomu si nastaví všetky parametre prania sama. Má aj viacero praktických funkcií, napríklad kontrolu tvorby peny, odloženie štartu alebo intenzívne odstreďovanie.

Výhody

 • veľké množstvo rôznych pracích programov, až 18
 • jednoduché ovládanie, ideálne aj pre seniorov
 • pranie vhodné aj pre pokožku detí a alergikov
 • úsporná prevádzka, práčka je v energetickej triede A++

Nevýhody

 • absencia displeja, namiesto toho sú tu diódy
 • trocha vyššia hlučnosť
 • príliš krátky prívodný kábel

Verdikt: Rozmerovo kompaktná práčka s výborným pomerom ceny a funkcií.

Naše hodnotenie:

Cena: 249,00 €

Zobraziť ponuku
Recenzia

Ľudová voľba


2. Whirlpool FWG71284W

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 7 kg ● Počet otáčok: 1200 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 db

WHIRLPOOL FWG71284W

Whirlpool FWG71284W je práčka, ktorá svojou výbavou spĺňa zaradenie do energetickej triedy A+++. Je cenovo dostupnejšia od svojej typologicky príbuznej a väčšej práčky s označením FWG81296WS. Táto práčka má tiež napĺňanie spredu a až 12 pracích programov.

Nosným technologickým pilierom tejto rady práčok Whirlpool je FreshCare+. Ak zabudnete vytiahnuť bielizeň hneď po praní, tak sa nemusíte obávať zatuchnutia ako pri bežných práčkach. Práve naopak. O bielizeň je postarané rotáciou bubna a prevzdušňovaním pomocou teplej pary. Zariadenie disponuje štandardnými funkciami ako je 6 zmysel, ktorý sa vám postará o správne prerozdelenie energie a vody potrebnej na pranie alebo nastavenie času, teploty a intenzity odstredenia na veľkom displeji.

Výhody

 • cena
 • jednoduché nastavenie
 • FreshCare+
 • tichá

Nevýhody

 • dlhé programy
 • obmedzené nastavenie teploty
 • rýchly program má obmedzené otáčky

Verdikt: Za dobrú cenu slušná kvalita. Pre nenáročné gazdiné správna voľba, pretože vykonáva činnosť, na ktorú bola určená a ešte o trošku viac.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


3. Whirlpool TDLR 60110

Energetická trieda: A++ ● Príkon: – ● Počet programov: 9 ● Motor: univerzálny ● Objem bubna: 42 l

Whirlpool TDLR 60110

Práčka Whirlpool TDLR 60110 má plnenie zhora a preto šetrí miesto. Má k dispozícii 9 programov, z ktorých treba podčiarknuť špeciálny režim na farebnú bielizeň a hodinový denný režim. Medzi funkcie práčky patria napríklad inteligentný 6 zmysel, 15 stupňové rýchle pranie a možnosť využitia intenzívneho odstreďovania.

Zaujímavá je tiež funkcia prevetrávania bielizne, ktorou je zariadenie vybavené. Často sa vám určite stáva, že počas rozlietaného dňa jednoducho nemáte čas hneď po ukončení prania vytiahnuť a vyvesiť bielizeň. A ak to nespravíte, tak potom bielizeň zatuchne a celá jedna dávka v práčke vyšla navnivoč. S touto práčkou sa vám to však nestane, pretože po dobu šiestich hodín po praní vám sama a automaticky bielizeň v pravidelných intervaloch prevetrá.

Výhody

 • cena
 • jednoduchá obsluha
 • na malé rozmery práčky celkom veľký objem bubna

Nevýhody

 • bubon po zastavení nie je automaticky v hornej polohe
 • chýba krátky program
 • veľa zbytkovej vody

Verdikt: Ak dáme do porovnania cenu a kvalitu, tak je to slušný výsledok.

Naše hodnotenie:

Cena: 309,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


4. Whirlpool TDLR 60111

Typ: Práčka s horným plnením ● Maximálna náplň: 6 kg ● Počet otáčok: 1000 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 76 db

Whirlpool TDLR 60111

Nepomýľte si na našej ceste naprieč práčkami od spoločnosti Whirlpool typ Whirlpool TDLR 60111, ktorú vám teraz predstavíme, od práčky Whirlpool TDLR 60110, ktorú sme už predstavili. Je to takmer to isté zariadenie. Má možnosť naplnenia zhora. Tiež máte možnosť medzi rozmanitým výberom rôznych programov. Tiež má displej vďaka ktorému ste informovaný o zostávajúcom čase daného programu. Tiež má funkciou inteligentného 6 zmyslu. A tiež využíva technológiu prevetrávanie bielizne po praní počas šiestich hodín.

V čom je teda rozdiel? Hoci je táto verzia drahšia o pár eur, v konečnom dôsledku vám pomôže ušetriť na spotrebe elektrickej energie. Je zaradená do energetickej triedy A+++, čo vám v konečnom dôsledku tých pár eur na vyše vráti.

Výhody

 • energetická trieda A+++, teda nízka spotreba
 • stále dobrá cena
 • jednoduché a praktické ovládanie

Nevýhody

 • krátky elektrický kábel
 • dodávané bez koncoviek k hadiciam

Verdikt: Cenovo dostupná a v danej cenovej kategórii aj kvalitná a k elektrickej energii šetrná práčka.

Naše hodnotenie:

Cena: 319,01 €

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


5. Whirlpool FSCR 90423

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 9 kg ● Počet otáčok: 1400 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 69 db

Whirlpool FSCR 90423

Predstavujeme vám práčku Whirlpool FSCR 90423 ZEN. Zen je označenie motora. Ten z tohto zariadenia robí veľmi výkonnú práčku s 1400 ot./min. a pritom je tichá a úsporná, pretože patrí do energetickej triedy A+++. O svojej sile vás presvedčí tiež fakt, že objem bielizne, ktorú môžete na jedno opratie vložiť do bubna je až 9 kg.

Na výber máte množstvo funkcií a režimov, ktoré viete sledovať a monitorovať na ovládacom paneli s displejom. Medzi ďalšie schopnosti tejto práčky, ktoré šetria obsah vašej peňaženky patrí 6 zmysel, ktorí šetrí energie i pracie prostriedky. Dôkazom toho, že Whirlpool vašu bielizeň rozmaznáva, je FreshCare+, ktorá zapríčiní, že ak vytiahnete práčku do šiestich hodín po ukončení pracieho cyklu, bielizeň bude stále svieža.

Výhody

 • veľmi tichá
 • veľká kapacita
 • prehľadné a ľahko ovládateľné menu
 • 20-ročná záruka na ZEN motor

Nevýhody

 • veľmi sa nehodí do malého bytu – rozmerovo veľká
 • nesťahujte sa s ňou – ťažká

Verdikt: Ak vám neprekáža vyššia investícia a máte dostatok priestoru, tak túto voľbu nebudete ľutovať.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail


6. Whirlpool FSCR 12440

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 12 kg ● Počet otáčok: 1400 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 70 db

Whirlpool FSCR 12440

SupremeCare je meno futuristického a elegantného dizajnu, ktorý zaujme okamžite vaše oko. Pýši sa ňou tichá spredu naplňovaná práčka Whirlpool FSCR 12440. Na to, že práčka má až 12 kg kapacitu je stále v energetickej triede A+++, teda tej najšetrnejšej, vďaka motoru ZEN. Táto práčka vás nezaujme len 6 zmyslom, ktorý inteligentne dávkuje zdroje. Alebo 12 štandardnými programami plus množstvom doplnkových. Alebo SoftMove, vďaka ktorému sú pohyby bubna šetrné k najjemnejšej bielizni. Alebo Colours15° Plus, či PrecisionClean. Je ťažko predstaviť celý arzenál tejto práčky.

Čerešničkou na záver je, že práčku viete ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie na diaľku. Nestíhate vyložiť bielizeň z práčky? Spustite pomocou vášho telefónu funkciu FreshCare, čim aktivujete pomalé točenie bubna práčky, čim docielite, že vaša bielizeň nebude zatuchnutá.

Výhody

 • Wifi práčka
 • objem na 12 kg bielizne a pritom nie veľmi veľká
 • mimoriadne úsporná na vodu a el. energiu
 • veľké množstvo progarmov a režimov

Nevýhody

 • ako to pri technologických bombách býva, má svoje kvalitatívne muchy
 • priemerné odstránenie škvŕn pri štandardnom praní
 • nemá oneskorený štart

Verdikt: Je to “Rolls Royce” medzi práčkami od Whirpoolu. Luxusná imidžovka, za ktorú si aj priplatíte.

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail

Pre náročných


7. Whirlpool TDLR 65230 ZEN

Typ: Práčka s horným plnením ● Maximálna náplň: 6,5 kg ● Počet otáčok: 1200 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 71 db

Whirlpool TDLR 65230 ZEN

Práčka Whirlpool TDLR 65230 má k dispozícii úsporný motor ZEN, a preto niet divu, že je zaradená do energetickej triedy A+++.  Okrem toho ZEN motor prináša vyššiu efektívnosť a výkon s 1200 ot./min., taktiež menej vibrácií pri menšom hluku. Práčka má k dispozícii celkom 14 programov, z ktorých vás určite zaujme program rýchleho prania. Trvá len 30 minút.

Ako každá práčka, ktorá je plnená zhora má obmedzenú kapacitu, ale 6,5 kg bielizne na jedno opratie do dvojčlennej domácnosti úplne postačuje. Práčka disponuje vlastnosťami ako FreshCare na prevetrávanie už opratej a zatiaľ ešte nevytiahnutej bielizne alebo inteligentným 6. zmyslom.

Výhody

 • Jednoduché ovládanie
 • tichá práčka
 • množstvo programov a funkcii

Nevýhody

 • cena
 • konštrukcia zásobníka, vyteká z neho voda po žmýkaní

Verdikt: Drahšia zhora plnená práčka, ktorá dodržiava štandardy ZEN-u. Je teda tichá, efektívna a úsporná.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,00 €

Zobraziť ponuku


8. Whirlpool FWSF61053W

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 6 kg ● Počet otáčok: 1000 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 83 db

WHIRLPOOL FWSF 61053 W EU

Ak nechcete siahnuť príliš hlboko do peňaženky, ale očakávate kvalitnú práčku do menšieho bytu, je model Whirlpool FWSF61053W určený presne pre vás. Práčka ponúka kapacitu 6 kg bielizne, čo postačí pre väčšinu domácností a veľmi úspornú bežnú prevádzku.

Práčka disponuje 12 hlavnými programami a 2 doplnkovými, má aj funkciu ľahkej pary pre dokonalé prevzdušnenie oblečenia a zbavenie bielizne baktérií. Vďaka 6. zmyslu prispôsobí prací program k množstvu bielizne. Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Menšou nevýhodou je o niečo vyššia hlučnosť oproti iným podobným modelom.

Výhody

 • veľmi úsporný model, energetická trieda A+++
 • para a funkcia FreshCare+ pre prevzdušnenie bielizne
 • jednoduché ovládanie aj s elektronickým displejom
 • funkcia 6. zmyslu pre optimálne pranie s ohľadom na energie

Nevýhody

 • trocha vyššia hlučnosť pri odstreďovaní
 • menší počet programov oproti porovnateľným modelom

Verdikt: Práčka, ktorá nesklame a je ideálna najmä do malého bytu

Naše hodnotenie:

Cena:

Zobraziť ponuku
Detail

Ľudová voľba


Niečo o spoločnosti Whirlpool na úvod

Logo WhirlpoolHistória tejto spoločnosti siaha až do roku 1911. Vznikla v americkom štáte Michigane a jej pôvodný názov bol Upton Machine Corporation, pričom už od začiatku sa spoločnosť zameriavala na výrobu práčok s odstredivkou, ktoré boli poháňané elektromotorom.

Pozrime sa ešte trošku bližšie na históriu spoločnosti Whirlpool. Tu sú zaujímavé míľniky:

 • 1911 – založenie spoločnosti
 • 1912 – prvá objednávka a uzavretie zmluvy s divíziou Federal Electric spoločnosti Commonwealth Edison
 • 1914 – začína vyrábať vybavenia pre táborenie, žehliace zariadenia, mangle a hračkárske pištole
 • 1915 – vyvíja viacmotorovú práčku na benzín pre ľudí žijúcich bez pripojenia k elektrine
 • 1921– vďaka pôžičke došlo k rozšíreniu závodu a firma začala vyrábať viac práčok
 • 1938 – spoločnosť používa názov Whirlpool Corporations a vyvíja práčku s motorom pre pohon odstreďovania bielizne
 • 1948 – spoločnosť na trhu úspešne uvádza prvú práčku pod registrovanou značkou Whirlpool
 • 1950 – ponúka rad domácich spotrebičov a výrobník ľadu, výrobu automatických práčok rozširuje o sušičky bielizne
 • 1954 – divízia Amana si patentuje prvú chladničku s automatickým rozmrazovaním
 • 1956 – predstavenie prvého kompletného radu spotrebičov pre domácnosť. Tento rad zahŕňa 12 typov spotrebičov, ktoré sú k dispozícii v 150 modeloch.
 • 1960 – Whirlpool získava kontrakt s NASA na projektovanie a postavenie prvej americkej experimentálnej vesmírnej kuchyne
 • 1967 – tržby prvý raz prekračujú medzník 1 miliardy dolárov
 • 1969 – uvádza na trh drvič odpadkov pre domácnosť, nový domáci spotrebič na trhu po 30 rokoch
 • 1971– ukončuje sa výroba práčok s odstredivkou a nahrádzajú ich automatické práčky
 • 1977 – prekročenie ročných tržieb viac ako 2 miliardy dolárov
 • 1992 – Whirlpool Europe a Tratramat Poprad vytvárajú spoločný európsky podnik na výrobu automatických práčok
 • 2003 – sa stáva prvým svetovým výrobcom spotrebičov, ktorý si dal za cieľ globálne znižovanie skleníkových plynov
 • 2009 – spoločnosť dosahuje obrat vo výške 17,1 miliardy dolárov a zamestnáva viac ako 70 000 pracovníkov

 

Typy práčok od Whirlpool

Značka Whirilpool má vo svojej ponuke zhora plnené a tiež spredu plnené samostatne stojace práčky. Keďže tie zhora plnené práčky zaberajú menej miesta a sú kompaktnejšie, vhodné sú do menších kúpeľní. Ak máte však kúpeľňu dostatočne veľkú, môžete si zaobstarať práčku plnenú spredu. V ponuke práčok Whirlpool nájdete aj vstavané práčky, ale tiež spredu plnené „štíhle“ práčky.

 

Zhora plnené práčky Whirlpool

Tento typ automatických práčok má užší profil ako väčšina ostatných práčok. Ich výhodou je teda šetrenie priestoru. Výborné je, že menšie rozmery sa neodrážajú na veľkosti bubna. Zhora plnené práčky značky Whirlpool sú spojením množstva užitočných funkcií, praktickosti a nenápadného elegantného dizajnu. Viaceré modely sú vybavené tichou ZEN technológiou, ktorá sa postará o tichý chod bez zbytočného hluku a vibrácií. Samozrejmosťou je tak, ako pri všetkých práčkach Whirlpool, aj technológia 6. zmysel. Tá sa postará o určenie správneho programu a ušetrí tak náklady až o polovicu.

Zhora plnená práčka

Zhora plnené práčky šetria priestor

 

Spredu plnené práčky Whirlpool

Tento typ práčok sa postará o pranie maximálneho objemu bielizne a vďaka spomínanej technológií 6. zmysel sa postará o pranie úplne sama. Zaujímavosťou pri viacerých modeloch je technológia SoftMove, ktorá je určená na šetrné pranie citlivých a drahých kúskov oblečenia.

Spredu plnená práčka

Spredu plnená práčka je vhodná do štandardných kúpeľní

 

Spredu plnené “štíhle” práčky Whirlpool

Tieto úzke spredu plnené práčky spájajú v sebe kompaktné rozmery a výkon. Sú vhodné do menších priestorov, no a hoci sú rozmerovo menšie, nie je to na úkor funkcií a výkonu. Aj tento typ práčok Whirlpool sa môže pochváliť 6. zmyslom a šetrením nákladov. Sú jednoduché na ovládanie a pri praní vytvárajú minimum hluku a vibrácií.

 

Vstavané práčky Whirlpool

Ak je vašou prioritou šetrenie priestoru, vstavaná automatická práčka by vás mohla zaujať. Môžete z nej urobiť súčasť kuchynskej linky a keďže sú vibrácie a hluk minimálne, nebudú vás rušiť. Ani pri vstavaných práčkach nechýba funkcia 6. zmysel.

vstavaná práčka

Zaujímavou možnosťou je vstavaná práčka

 

Technológie práčok Whirlpool

Automatické práčky Whirlpool, a to tie zhora i spredu plnené, sa vyznačujú zaujímavými technológiami, vďaka ktorým sa z nich stávajú dokonalí pomocníci v domácnosti. Poďme sa na ne teda pozrieť.

 

6. zmysel

Touto technológiou sú vybavené viaceré spotrebiče značky Whirlpool. Práčka vďaka nej zistí, aké množstvo bielizne je v bubne a tomu prispôsobí aj množstvo vody i jej teplotu, ale tiež dĺžku prania. Výsledkom bude dokonale vypratá bielizeň a optimalizovaná spotreba vody, energie aj času.

 

FreshCare+

Možno sa vám už niekedy stalo, že ste pozabudli na to, že vám doprala práčka a že je potrebné vybrať bielizeň. Prípadne ste možno museli niekam odísť a práčka ešte nedoprala. Výsledkom bola zatuchnutá bielizeň, ktorú ste mohli oprať znova.

Vďaka technológii FreshCare+, ktorou disponujú niektoré novšie Whirlpool práčky, to už viac nebude problém. Vďaka použitiu pary počas prevzdušňovacieho cyklu bude bielizeň svieža až 6 hodín po skončení cyklu. Zaujímavosťou je, že túto funkciu môžete hocikedy počas cyklu aktivovať i vypnúť.

 

Zen

Ak vám prekáža hlasitý zvuk práčky, spoločnosť Whirlpool má v ponuke práčky plnené zhora vybavené technológiou ZEN. Tie spájajú vysoký výkon a takmer absolútne ticho. Táto inovatívna technológia funguje vďaka tomu, že je klasický remeňový motor nahradený výkonným trakčným motorom. Ten umožňuje odstreďovanie aj pri nízkych otáčkach, čím dochádza k menším vibráciám a vyššej efektívnosti. Zaujímavosťou je, že táto technológia bola vyvinutá na Slovensku.

 

SoftMove

Táto technológia práčok Whirlpool spočíva v tom, že 7 špeciálnych pohybov je presne prispôsobených jednotlivým typom látok. Vďaka tomu sú zaručené dokonalé čistiace výsledky, ale i ochrana farby a tvaru vašich obľúbených kúskov.

 

Ako si vybrať práčku

Okrem typu práčky a spôsobu, akým je plnená, by vás pri výbere tohto spotrebiča mali zaujímať aj ďalšie faktory a parametre. Pozrime sa teda na to, ako si vybrať práčku a aké parametre si pri výbere všímať. 

Pri výbere práčky by ste mali sledovať viacero parametrov

 

Rozmery

Rozmery práčky sú dôležitým údajom, pričom najviac by vás mala zaujímať hĺbka práčky. Tá môže byť 60 cm v prípade klasických spredu plnených práčok, 45 cm pri zhora plnených práčkach, no a v prípade spredu plnených slim práčok Whirlpool je tento rozmer 43,5 alebo 47,5 cm či dokonca len 42,5 cm. 

💡  Slim práčky sa od klasických spredu plnených práčok líšia len veľkosťou bubna. Sú rovnako výkonné a ani počet programov a funkcií nie je obmedzený.

 

Hlučnosť

Časy, kedy vedel celý panelák o tom, kto práve perie, sú už, našťastie dávno preč. Hlučnosť moderných automatických práčok sa výrobcovia snažia eliminovať na minimum a ani Whirlpool práčky nie sú výnimkou. Ak chcete naozaj maximálnu tichosť, vyberte si Whirlipool práčku vybavenú technológiou Zen. U bežných práčok sa pohybuje hlučnosť okolo hodnoty 59 až 75 decibelov. Tie, ktoré disponujú Zen technológiou, majú hlučnosť len 51 decibelov.

 

Kapacita

Ak máte viacčlennú domácnosť, určite vám nebude vyhovovať malá práčka, ktorá operie naraz len povedzme len 7 kg bielizne. To je síce štandard, no dnes nie je problém vybrať si zo širokej ponuky práčok s objemom viac ako 8 či dokonca aj 10 kg bielizne. Medzi Whirlpool práčkami nájdete aj model s objemom 12 kg.

 

Energetická trieda

Vo väčšine domácností sa perie niekoľkokrát týždenne, a tak by ste mali vyberať práčku, ktorá je čo najúspornejšia. Síce si za ňu trošku priplatíte, no energetická trieda A+++ vám to následne vráti.

 

Spotreba vody

S úspornosťou energií ide ruka v ruke i spotreba vody. Ideálne je, ak má práčka spotrebu vody 44 litrov, avšak štandardom je spotreba vody do 50 litrov.

 

Otáčky

Automatické práčky nielen perú, ale i žmýkajú bielizeň, alebo ak chcete, odstreďujú ju. No a čím viac otáčok dokáže práčka dosiahnuť, tým je žmýkanie účinnejšie. Štandardom sú práčky s 1200 otáčkami za minútu, no ešte lepšie sú tie s 1500 otáčkami za minútu. Samozrejme, väčšina práčok má možnosť regulácie rýchlosti otáčok, a tak ak periete jemnejšiu bielizeň, môžete si otáčky znížiť.

 

Doplnkové funkcie

Doplnkové funkcie vám môžu pranie bielizne ešte viac uľahčiť a starajú sa o vaše pohodlie. Snáď všetky Whirlpool práčky majú možnosť odložiť štart, sú vybavené detskou poistkou, no a tiež sú vybavené technológiou šiesteho zmyslu, ktorý zaručí optimálnu spotrebu vody i elektriny a vhodnú dĺžku pracieho cyklu. LED displej vám taktiež pomôže k pohodlnému ovládaniu vašej práčky.

 

Whirlpool práčka a ich cena

Ako sme už spomenuli, práčky Whirlpool si môžete zadovážiť i za niekoľko sto eur, no a ak nemáte hlboko do vrecka a potrpíte si na technológie, nájdete medzi nimi i drahšie a prepracovanejšie modely.

Práčky Whirlpool zakúpite v takýchto cenových hladinách:

 • cena do 250 eur – do tejto sumy si kúpite automatickú práčku Whirlpool so základnými funkciami, zvyčajne zhora plnené a bez displeja či len s malým a jednoduchým displejom. No nájdete aj práčky plnené spredu. Ich energetická trieda však nebude tá najúspornejšia.
 • cena od 250 do 700 eur – toto je zlatá stredná cesta, v ktorej nájdete modely vybavené všetkými potrebnými funkciami, ale i zaujímavými prídavnými funkciami a technológiami.
 • viac ako 700 eur – ak si potrpíte na mimoriadnu úspornosť a potrebujete práčku s veľkým objemom bubna, nájdete ju v tejto cenovej relácii.

 

💡 TIP Pozri náš článok, v ktorom sa venujeme 16 tipom, ako správne prať v automatickej práčke.

 

Časté problémy a údržba Whirlpool práčok

Práčky sú pomerne poruchové spotrebiče, no dobrou správou je, že niektoré z porúch dokážete jednoducho odstrániť i sami alebo im viete predchádzať. Ak chcete, aby vám práčka slúžila čo najdlhšie, nezanedbávajte jej údržbu a pravidelne ju čistite. No a v prípade, že máte tvrdú vodu, používajte zmäkčovače.

Toto sú najčastejšie poruchy Whirlpool práčok:

 • problémy s nedostatočným žmýkaním
 • únik vody
 • ťažkosti pri vypúšťaní vody
 • problémy týkajúce sa čerpadla či motora

 

Zdroje informácií:

Do testu sme vybrali Whirlpool práčky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Práčky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.