Test 11 práčiek Electrolux – ako si vybrať a ktorú v 2021 odporúčame my?

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Electrolux EW7F348SC Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC Electrolux EW6F328WC
Víťaz testu Ľudová voľba Zlatá stredná cesta
Electrolux EW7F348SC
Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC
Electrolux EW6F328WC
 1. jednoduché a intuitívne ovládanie
 2. parné programy
 3. dizajnovo „vychytané“
 4. kapacita až 8 kg
 5. tichý chod (pri praní)
 6. dobrý pomer cena / výkon
 1. naozaj dobrý pomer ceny a výkonu
 2. nízka cena
 3. kapacita až 8 kg
 1. jednoduché ovládanie
 2. tichý a úsporný model
 3. parné programy
 4. kapacita až 8 kg
 5. pekný dizajn
 6. primeraná cena
 1. ťažšia
 1. trocha hlučnejšia pri odstreďovaní
 1. pre niekoho hlučnejšia pri odstreďovaní
 2. nižšie otáčky
Práčka s bohatou programovou ponukou, skvelou kapacitou prania v najúspornejšej triede, ktorú ocenia aj vo väčších domácnostiach. Veľkokapacitná pračka s predným plnení, ktorá splní vaše očakávania. Tichá a výkonná práčka s praktickými funkciami v dobrej cene.
469,00 € 318,90 € 429,00 €
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Zobraziť ponuku
Práčky Electrolux sú dobrou voľbou pre každého, kto stavia na rokmi overenú kvalitu za dostupnú cenu. Electrolux ponúka širokú škálu možností a aj v tomto prípade existuje množstvo funkcií a vlastností, ktoré treba pri nákupe zvážiť. Náš dnešný článok sa vám bude snažiť poskytnúť jasnejšiu predstavu o tom, aké vlastnosti by vaša nová práčka mala mať. A ak ste zvedaví, čo odlišuje práčky Electrolux od ostatných, ste tiež na správnom mieste! Poskytneme vám rýchly prehľad dôvodov prečo produkty a technológia Electrolux vynikajú medzi modelmi iných značiek.

Vybrali sme pre vás 11 práčiek Electrolux, ktoré sa líšia rozmermi, funkciami aj cenou. Naše mini recenzie vám poskytnú základné informácie o každom modeli plus ďalším osvedčeným zdrojom je už tradične Heuréka. Poďme teda skúsiť spoločne nájsť, tú najvhodnejšiu práčku konkrétne pre vás, tú ktorá najlepšie vyhovuje vášmu životnému štýlu a vašim každodenným potrebám.

Podľa čoho a ako si vybrať práčku Electrolux

Keď sa chystáte investovať do novej práčky niektoré faktory je skutočne potrebné zvážiť. Umiestnenie a dostupný priestor, typy tkanín, ktoré bežne periete a počet praní, ktoré spustíte za týždeň to všetko vplýva na rozhodnutie, ktorú práčku by ste si mali vybrať. Takže pred nákupom zvážte:

 • miesto, kde bude umiestnená a priestor, ktorý je tam k dispozícii – toto rozhodne o type a rozmeroch práčky
 • kapacitu, ktorú potrebujete – v závislosti od počtu členov domácnosti, resp. frekvencii prania
 • funkcie a vlastnosti

Ceny práčiek Electrolux predstavujú na trhu taký zlatý stred. Nepatria medzi najlacnejšie, ale ich cena je dostupná, pohybuje sa v rozmedzí cca 300 – 600 eur, výnimočne sa objaví model, ktorého cena dosiahne 700 eur.

Najlepšie Práčky Electrolux na základe porovnávacieho testu 2021

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Práčky Electrolux DO 369 €

Recenzie 11 najlepších práčiek Electrolux pre rok 2021

1. Electrolux EW7F348SC

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet otáčok: 1400 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 71 db

Electrolux EW7F348SC

Electrolux EW7F348SC je jeden z najobľúbenejších modelov práčok tejto značky. A niet sa čo čudovať. Ak chcete, aby vaša práčka aj nejako vyzerala, tak táto je po dizajnovej stránke naozaj „trendy“ (napríklad presklené dvierka orámované elegantným nerezom). K tomu keď sa ešte pridajú parametre, s ktorými bude spokojná väčšina domácností (so 4-5 členmi)… Electrolux EW7F348SC bez problémov vyperie 8 kilogramov bielizne pri objeme bubna 55 litrov.

Model je tiež zaradený najvyššej a najúspornejšej triedy A +++ a účinnosťou prania A, účinnosťou odstreďovania B. Hlučnosť pri praní dosahuje hodnotu 51 dB, čo je celkom fajn, 75 dB pri odstreďovaní už môže niekoho potrápiť (ale v tomto segmente to vôbec nie je vysoká hodnota). Maximálne otáčky 1400 za minútu nám prezrádzajú, že odstreďovanie je kvalitné, no zase nie prisilné tak aby poškodzovalo vlákna. Práčka má široké a funkčné technologické vybavenie, má celkom 14 pracích programov, možnosť odloženia štartu, detskú poistku, AquaStop, SensiCare, výborné sú parné cykly technológie SteamCare…, pričom práčka sa naozaj ľahko a intuitívne sa ovláda.

Výhody

 • jednoduché a intuitívne ovládanie
 • parné programy
 • dizajnovo „vychytané“
 • kapacita až 8 kg
 • tichý chod (pri praní)
 • dobrý pomer cena / výkon

Nevýhody

 • ťažšia

Verdikt: Práčka s bohatou programovou ponukou, skvelou kapacitou prania v najúspornejšej triede, ktorú ocenia aj vo väčších domácnostiach.

Naše hodnotenie:

Cena: 469,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


2. Electrolux EW6F328WC

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet otáčok: 1200 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 73 db

Electrolux EW6F328WC

Práčka Electrolux EW6F328WC je, ako je to pri tejto značke dobrým zvykom, vybavená bohatou ponukou funkcií aj programov. Čo je dôležité, aj spotrebu si dokáže udržať v prijateľných hodnotách a patrí do najúspornejšej triedy A +++. Účinnosť prania je takisto „áčková“, pri odstreďovaní sa radí do triedy B (či inak nie je zlý parameter, väčšina práčok v tomto segmente má túto triedu). Čo sa týka hlučnosti, tak pri praní je to 50 dB a pri odstreďovaní 73 dB, čo sú hlavne pre pranie výborné hodnoty. Maximálne otáčky 1200 za minútu na kvalitu odstreďovania postačia (aj pre kombináciu so sušičkou). Ak vyžadujete viac – a teda optimálnejších 1400 ot./min. – siahnite po o pár € drahšom EW7F348SC (momentálny víťaz testu práčok značky Electrolux).

Čo sa týka základných parametrov, tak kapacita prania je až 8 kg, pri kapacite bubna 52 litrov. K dispozícii máte dostatok programov – 14 – pre bežnú domácnosť úplne postačujúci počet, veľkým plusom je aj to, že sú na práčke popísané slovne (česky), bez často nezrozumiteľných ikon.

Výhody

 • jednoduché ovládanie
 • tichý a úsporný model
 • parné programy
 • kapacita až 8 kg
 • pekný dizajn
 • primeraná cena

Nevýhody

 • pre niekoho hlučnejšia pri odstreďovaní
 • nižšie otáčky

Verdikt: Tichá a výkonná práčka s praktickými funkciami v dobrej cene.

Naše hodnotenie:

Cena: 429,00 €

Zobraziť ponuku
Detail

Zlatá stredná cesta


3. Electrolux EW6T4262IC

Energetická trieda: A+++ ● Príkon: – ● Počet programov: 14 ● Motor: invertorový ● Objem bubna: 42 l

Electrolux EW6T4262IC

Práčka Electrolux EW6T4262IC ponúka priestor pre 6 kg náplne, pričom vďaka technológii SensiCare sa prací program prispôsobí aktuálnemu množstvu bielizne. Ponúka aj funkciu pary ako aj technológiu SoftPLus a ECO Time Manager, ktorá umožní prispôsobiť dĺžku programu. Praktickou funkciou je aj možnosť odloženého štartu – až o 20 hodín. Electrolux EW6T4262IC je vybavená moderným invertorovým motorom, ktorý je nielen menej hlučný, ale poteší aj dlhou životnosťou.

Pračka disponuje certifikátom Woolmark Blue, čo znamená, že vašej vlnené oblečenie je v nej v bezpečí.

Výhody

 • tichá dokonca aj pri odstreďovaní
 • slovenské menu
 • funkcia TimeManager

Nevýhody

 • pojme len 6 kg bielizne

Verdikt: Práčka vhodná aj do malých bytov ponúka presvedčivý výkon.

Naše hodnotenie:

Cena: 399,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


4. Electrolux PerfectCare 700 EW7T3272C

Energetická trieda: A+++ ● Príkon: 2200 W ● Počet programov: 14 ● Motor: univerzálny ● Objem bubna: 42 l

Electrolux PerfectCare 700 EW7T3272C

Electrolux PerfectCare 700 EW7T3272C nielen vyperie, ale aj redukuje potrebu žehlenia vďaka technológii SteamCare – ošetrenie bielizne parou. Samozrejmosťou je funkcia SensiCare na prispôsobenie cyklu aktuálnej náplni a funkcia SoftPlus, ktorá podporí pôsobenie aviváže. Funkcia EcoTimeManager zas umožní upraviť trvanie pracieho programu.

Kapacita bubna je 7 kg a pračka ponúka aj špeciálny program na hodváb a antialergický program, ktorý kombinuje prací cyklus s parou. Práčka je zaradená do energetickej triedy A+++ a produkuje 1200 otáčok za minútu.

Výhody

 • overená kvalita Electrolux
 • možnosť prispôsobenia trvania pracieho cyklu
 • redukuje pokrčenie bielizne
 • program pre hodváb

Nevýhody

 • hlučné odstreďovanie

Verdikt: Známa značka je presvedčivá aj v prípade tohto modelu.

Naše hodnotenie:

Cena: 429,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


5. Electrolux EWT1567VIW

Typ: Práčka s horným plnením ● Maximálna náplň: 6 kg ● Počet otáčok: 1500 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 db

Electrolux EWT1567VIW

Kvalitná zhora plnená práčka EWT1567VIW značky Electrolux je v spotrebe energií a účinnosti prania špičkovým produktom vo svojej kategórii. Práčka patrí do energetickej triedy A+++, a ak sa lepšie pozrieme na konkrétne hodnoty, sú naozaj nadpriemerné. Napríklad ročne spotrebuje táto práčka iba 122 kWh elektrickej energie.

Pri praní a odstreďovaní patrí do A kategórie účinnosti – ako jedna z mála. Hlučnosť pri praní dosahuje iba 47 dB, čo je ďalšia nadpriemerná hodnota (77 dB pri odstreďovaní). Na výber máte až z 14 pracích režimov. Ak si neviete celkom rady, pomôže vám funkcia Fuzzy Logic (prispôsobí dĺžku prania a množstvo vody hmotnosti bielizne v bubne).

Výhody

 • spoľahlivosť
 • výborné parametre
 • tichý prací cyklus
 • možnosť voľby skrátenej doby prania

Nevýhody

 • opakovaný hlasný zvukový signál aj po otvorení bubna
 • relatívne hlučnejšia pri odstreďovaní
 • vyššia cena

Verdikt: Electrolux EWT1567VIW – práčka s vrchným plnením, ktorá pomáha dokonca aj so žehlením, malá a úsporná, 14 pracích programov – uspokojí každého náročného užívateľa.

Naše hodnotenie:

Cena: 466,00 €

Zobraziť ponuku
Detail

Náš tip


6. Electrolux EWT1266EXW

Typ: Práčka s horným plnením ● Maximálna náplň: 6 kg ● Počet otáčok: 1200 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 57 db

Electrolux EWT1266EXW

Electrolux EWT1266EXW je zhora plnený práčka. Tento model ponúka bubon s kontrolou vyvažovania náplne, ktorý pojme 6 kg bielizne. Model disponuje množstvo praktických funkcií, ktoré zjednodušia pranie, medzi ktoré patrí napríklad TimeManager, ktorý vám umožní nastaviť dĺžku cyklu, systém FlexiDose Plus zabezpečí optimálne dávkovanie pracieho prostriedku a technológia FuzzyLogic zas monitoruje množstvo náplne a tomu prispôsobí spotrebu vody aj energie a upraví dĺžku cyklu. Spotreba tejto pračky je o 30% nižšia ako limit pre energetickú triedu A.

Výhody

 • panel v slovenskom resp. českom jazyku
 • jednoduchá obsluha
 • pred spustením cyklu ešte vypustí vodu

Nevýhody

 • udaná nízka hlučnosť je relatívna, niekomu sa zdá byť hlučnejšia

Verdikt: Model vhodný aj do malých kúpeľní ponúka množstvo užitočných funkcií pri skvelom výkone.

Naše hodnotenie:

Cena: 369,00 €

Zobraziť ponuku


7. Electrolux EWT1366HGW

Typ: Práčka s horným plnením ● Maximálna náplň: 6 kg ● Počet otáčok: 1300 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 77 db

Electrolux EWT1366HGW

Ďalší model s horným plnením, tentokrát zaradený do energetickej triedy A+++. Vyperie 6 kilogramov bielizne s hlučnosťou len 53 dB. Tichý chod má na svedomí invertorový motor, ktorý okrem toho zaručí aj zvýšený výkon a dlhšiu životnosť. Všetky potrebné informácie o pracom cykle vám poskytne prehľadný LCD displej. Pračka bola finalistom Produktu roku 2017″.

Okrem bežných pracích programov ponúka aj veľmi krátky 14 minútový program a parné pranie. Je vybavená detskou poistkou, funkciou odloženého štartu a funkciou kontroly vyvažovania náplne v bubne.

Výhody

 • nehlučný chod
 • 10 ročná záruka na motor
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • vo svojej kategórii nemá

Verdikt: Zhora plnená pračka, ktorá sa dostala medzi finalistov Produktu roka 2017.

Naše hodnotenie:

Cena: 439,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


8. Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet otáčok: 1200 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 79 db

Electrolux PerfectCare 600 EW6F528SC

Tento model dokáže vyprať až 8 kg bielizne a môžete si vyberať z 15 pracích programov. Je zaradený do energetickej triedy A+++ s účinnosťou odstreďovania B. Vďaka technológii Fuzzy Logic máte istotu, že pračka vždy nastaví optimálnu spotrebu vody aj energie podľa množstva náplne. Všetky potrebné informácie odčítate na dobre čitateľnom LCD displeji. Pračka je vybavená detským zámkom, funkciou odloženého štartu, možnosťou polovičnej náplne a protipenovým systémom. Počas pracieho cyklu spotrebuje 52 litrov vody.

Výhody

 • naozaj dobrý pomer ceny a výkonu
 • nízka cena
 • kapacita až 8 kg

Nevýhody

 • trocha hlučnejšia pri odstreďovaní

Verdikt: Veľkokapacitná pračka s predným plnení, ktorá splní vaše očakávania.

Naše hodnotenie:

Cena: 318,90 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


9. Electrolux EWF 1284BW

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet otáčok: 100 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 79 db

Electrolux EWF 1284BW

Táto pračka ponúka tiež veľkokapacitný bubon s objemom až 8 kg bielizne. Jej zaradenie do energetickej triedy A+++ je prísľubom mimoriadnej energetickej účinnosti. Systém AutoSense nastaví najoptimálnejšiu spotrebu vody, energie aj času bez ohľadu na veľkosť náplne. Čas šetrí aj funkcia QuickWash, pomocou ktorej môžete skrátiť čas trvania niektorých cyklov až o 50%. Určite uvítate technológiu PowerJet, ktorá udržiava dávkovač v top stave. Také funkcie ako ochrana proti pretečeniu, detský zámok a odložený štart sú samozrejmosťou.

Výhody

 • veľká kapacita bubna
 • technológia PowerJet
 • jednoduché a zrozumiteľné ovládanie

Nevýhody

 • trocha hlučná
 • 8 kg bielizne pojme len pri bavlne

Verdikt: Model s množstvom užitočných funkcií za priaznivú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 329,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


10. Electrolux EW6F428WUC

Typ: Práčka s predným plnením ● Maximálna náplň: 8 kg ● Počet otáčok: 1000 ot./min. ● Hlučnosť pri odstreďovaní: 79 db

Electrolux EW6F428WUC

Electrolux EW6F328WC je práčka, ktorá ponúka za svoju cenu celkom dosť. Hlavne je to kapacita – až 8 kg – a úspornosť (trieda A+++. Čo sa týka účinnosti prania (A – v tomto smere model nijako nevybočuje z priemeru v tejto kategórii) a účinnosti odstreďovania (C – s otáčkami len 1000 za minútu). Hlučnosť pri praní 58 dB je stále celkom fajn, pri odstreďovaní je to už pri 79 dB celkom dosť (víťaz testu práčok Electrolux má len 71 dB).

Čo sa týka programov, tak tých je celkom 14. Nechýbajú tiež funkcie ako detská poistka, AquaStop, SensiCare, SoftPlus… ani obľúbené parné funkcie.

Výhody

 • jednoduché ovládanie
 • kapacita práčky 8 kg
 • dizajn
 • cena
 • množstvo programov

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť pri odstreďovaní
 • nízke otáčky (priemerné odstreďovanie)

Verdikt: Práčka overenej a obľúbenej značky s množstvom programov a veľkou kapacitou prania.

Naše hodnotenie:

Cena: 339,00 €

Zobraziť ponuku
Detail


11. Electrolux EW6T4272

Energetická trieda: A+++ ● Príkon: 2200 W ● Počet programov: 14 ● Motor: univerzálny ● Objem bubna: 42 l

ELECTROLUX EW6T4272

Electrolux EW6T4272 je práčka s vrchným plnením, ktorá sa vďaka svojmu úzkemu prevedeniu zmestí naozaj všade (šírka: 40 cm, hĺbka: 60 cm, výška: 89 cm). To ocenia napríklad aj tie domácnosti s obmedzeným priestorom. Model poskytuje všetky funkcie a programy (+ špeciálny program na hodváb či antialergický program…), ktoré priemerná domácnosť potrebuje. To znamená možnosť posunutia štartu, jemné otváranie bubna, automatické umiestnenie bubna do správnej polohy na konci programu, kontrola rovnomerného rozloženia náplne, či technológia Fuzzy Logic, ktorá pranie prispôsobuje sa množstvu náplne.

Kapacita práčky je solídnych 7 kg bielizne, pričom model je zaradený do energetickej triedy A+++ a produkuje maximálne 1200 otáčok za minútu.

Výhody

 • overená značka
 • veľmi skladný model
 • jednoduché ovládanie
 • nastaviteľná teplota aj otáčky
 • veľký prehľadný displej
 • optimálny pomer cena/kvalita

Nevýhody

 • hlučnejšie odstreďovanie

Verdikt: Z vrchu plnená práčka je spoľahlivým riešením aj pre väčšie rodiny s menším obytným priestorom.

Naše hodnotenie:

Cena: 388,90 €

Zobraziť ponuku
Detail


Sprievodca nákupom práčky Electrolux

Spoločnosť Electrolux disponuje bohatými tradíciami v oblasti vyvíjania domácich spotrebičov. Dizajnové centrá spoločnosti po celom svete sa zameriavajú na pochopenie potrieb spotrebiteľov a vývoj inovatívnych návrhov, ktoré vyhovujú životnému štýlu a rytmu zákazníkov. Ich modelové rady pračiek nie sú výnimkou.

Práčky Electrolux

 

1. Zvážte rozmery

Bez ohľadu na to, či hľadáte voľne stojacu alebo vstavanú práčku, ktorá je vhodná do témy a dizajnu vašej kuchyne, práčovne, alebo kúpeľne, musíte sa presvedčiť, že sa zmestí. Koľko priestoru máte?

 • Šírka 60 – 48 cm – ideálna pre práčku s predným plnením
 • Šírka 48 – 34 cm – do tohto priestoru úzka práčka s predným plnením
 • Šírka 45 – 40 cm – zvážte práčku s horným plnením

Kompaktné práčky s malou hĺbkou, úzke práčky s predným alebo horným plnením a kombinované práčky so sušičkou sú skvelým spôsobom, ako ušetriť určitý priestor. Dokonca, niektoré modely Electrolux sa už dajú pripevniť aj na stenu.

 

2. Zvoľte typ

Úzky model s horným plnením je vhodný do obmedzených priestorov

Úzky model s horným plnením je vhodný do obmedzených priestorov

 

Práčky Electrolux s horným plnením

Electrolux je fanúšikom práčiek s horným plnením a vždy sa snaží nájsť inovatívne návrhy a technológie pre tento typ práčiek. Práčky Electrolux s horným plnením majú toho veľa čo ponúknuť – atraktívny rad ich nových funkcií zahŕňa:

⭐Prism technology

Unikátny bubon v tvare hranolu, ktorý je navrhnutý tak, aby sa počas pracieho cyklu náplň nezamotala.

⭐Fuzzy Logic

Inteligentný zabudovaný systém, ktorý monitoruje náplň a prispôsobuje časovanie a programy.

⭐3D Waterfall and Fabrigard Pulsator

Cielené agitačné systémy určené na účinnejšie odstraňovanie nečistôt a škvŕn.

Práčky Electrolux s predným plnením

 

Práčky Electrolux s predným plnením

Aké sú benefity práčiek s predným plnením?

 • veľká kapacita
 • energeticky účinné / menej spotreby vody
 • niektoré jednotky sú “stohovateľné” s príslušnou sušičkou
 • dodatočný úložný priestor pod strojom, ak je umiestnený na podstavci
 • voliteľná funkcia parných programov pre dokonalý výsledok prania
 • atraktívny vzhľad
 • dostupné vo voľne stojacej aj vstavanej verzii

 

Kapacita

Periete neustále alebo práčku zapnete len zriedka? Pri výbere nového stroja by ste mali brať do úvahy počet spustení práčky za týždeň.

 • menej ako 4-krát za týždeň bude stačiť práčka s kapacitou 5 až 6 kg, ak často neperiete veľké predmety, ako sú bundy a periny
 • 4-6 krát za týždeň – 7 kg pračka bude dokonale vyhovovať vašim potrebám
 • 6 x týždenne – znížte počet praní jednoduchým výberom stroja s veľkou kapacitou (8 + kg)

Zatiaľ čo väčšie stroje sú ideálne pre veľké domácnosti alebo na pranie objemných predmetov, ako napríklad posteľnej bielizne, nemusíte potrebovať tak veľkú práčku, ako by ste si mysleli. Väčšina z nás iba naplní práčky len do polovice – v priemere 3,5 kg. Zmerajte, aká je bežná náplň vašej práčky tak, že s prázdnym košom na bielizeň skočíte na vašu osobnú váhu, potom ho naplníte bielizňou, ktorú bežne plníte do práčky a opäť sa odvážite. Vypočítajte rozdiel a použite toto číslo ako východiskový bod na stanovenie toho, akú kapacitu skutočne potrebujete.

 

Funkcie a vlastnosti

Práčky Electrolux - Funkcie a vlastnosti

Práčky znamenajú pre spoločnosť Electrolux vášeň. Svedčí o tom aj prepracovnaný LuxCare® Wash System. Electrolux vylepšil každý jeden cyklus, aby jeho práčky poskytovali jedinečnú čistotu a starostlivosť. Ale čo presne robí LuxCare Wash System najlepším vo svojej kategórii? Electrolux vyvinul rodinu funkcií, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby efektívne zvládli vaše požiadavky na pranie od začiatku do konca. Ovládanie teploty, inteligentné snímanie zaťaženia, vylepšený prací výkon a perfektné načasovanie cyklu umožňujú riešiť akékoľvek pranie. Práčky Electrolux diponujú inteligentnými funkciami, vďaka ktorým sú energeticky efektívne, výkonné a pritom šetrné k vašej bielizni. Systém Luxcare vyniká schopnosťou individuálne prispôsobiť každý cyklus. Myslite naň ako na algoritmus, ktorý optimalizuje zvolený cyklus. Tu sú niektoré funkcie, ktoré robia LuxCare Wash System výnimočným:

 • regulácia teploty – udržuje optimálnu teplotu, aby chránila náplň pred poškodením. Ponúka najefektívnejšie pranie v teplých alebo studených studených cykloch a farba oblečenia zostáva dlhšie žiarivá.
 • funkcia Smart Load Sensing  automaticky sa nastavuje na základe množstva oblečenia a nasiakavosti, pretože veľkosť zaťaženia je o niečo komplikovanejšia, ako len malá, stredná a veľká.
 • perfektné načasovanie cyklu – používa jedinečný timing, špecifický pre potreby jednotlivých náplní, takže netrávite čas čakaním na bielizeň, ktorá je už čistá. Je to efektívne pre vás aj pre vašu peňaženku.

LuxCare Wash System je revolučným spôsobom prania bielizne. Spolu s ďalšími funkciami, ako je SmartBoost® – jediný umývací systém, ktorý premiešava saponát a / alebo zmäkčovač tkanín s vodou, zvyšuje ich účinnosť, alebo adaptér Adaptive DispenserTM, ktorý spracúva akýkoľvek typ čistiaceho prostriedku, si môžete byť istí, že oblečenie bude vždy vyzerať top, ak ho periete v práčke Electrolux.

 

Ďalšie funkcie charakteristické pre práčky Electrolux

Electrolux SteamCare

SteamCare

Pomocou SteamCare len za 30 minút para jemne vyhladí záhyby a osvieži vaše odevy. Redukuje potrebu prania a žehlenia. Takže si môžete udržať svoje obľúbené košele, vaše najkrajšie šaty a váš hebký sveter na pocit ako čerstvo vypraté medzi jednotlivými praniami.

UltraCare™ Eco

Väčšina práčok nevyužíva to najlepšie z čistiaceho a avivážneho prostriedku. UltraCare ™ Eco však premieša prací prostriedok, takže cykly ktoré bežne robíte pri 40 stupňoch, je možné vykonať pri 30 ° C. Systém UltraMix premieša vašu aviváž a distribuuje ju rovnomernejšie. Fakticky iné stroje potrebujú dvakrát toľko aviváže, aby poskytli rovnakú úroveň starostlivosti a mäkkosti.

Práčky Electrolux UltraCare™ Eco

OptiSense

Uchovajte vaše oblečenie s OptiSense ako nové. Zabezpečuje správnu úroveň starostlivosti tým, prispôsobí čas, spotrebu energie a spotrebu vody. Tým je vaše pranie čo šetrné k životnému prostrediu, pretože nikdy nespotrebuje viac vody, než je nutné. Vaša práčka sa tak stará nielen o vaše oblečenie ale aj účty.

TimeManager

Vychutnajte si plne flexibilnú rutinu prania. Pomocou aplikácie TimeManager® si vy sami zvolíte, ako dlho bude trvať prací cyklus len v niekoľkých jednoduchých krokoch. Okrem toho vďaka funckii Odloženého štartu môžete odložiť začiatok prania až o 20 hodín, aby ste ho mohli prispôsobiť vášmu zaneprázdnenému rozvrhu. Ak ste v zhone, je tu program Quick 18, ktorý trvá len 18 minút!

💡 TIP: Nezabudnite si prečítať naše tipy, ako správne prať v automatickej práčke.

O spoločnosti Electrolux

Logo Electrolux

Príbeh spoločnosti Electrolux začal, keď švédsky podnikateľ Axel Wenner-Gren prepracoval nepraktický objemný vysávač a súčasne vytvoril úplne nový spôsob predaja: od dverí k dverám. Pomocou tejto metódy spoločnosť Wenner-Gren nielenže vybudovala úspešnú spoločnosť, ktorú nazvala Electrolux, ale určila aj hlavný princíp spoločnosti: prehľad o spotrebiteľoch. 

Predajcovia boli vyškolení, aby počúvali spotrebiteľov, dozvedeli sa o ich obavách aj potrebách a informácie poskytli dizajnérom. Spoločnosť Electrolux umožnila spotrebiteľovi získať prehľad o vývoji produktu. Výsledkom je globálny výrobca, ktorého úspech bol zakorenený v jedinečnom zhromažďovaní skúseností od zákazníkov a následne v ponuke revolučných a relevantných produktov s inovatívnym dizajnom. Duch inovátorstva preniká každým rozhodnutím materskej značky. Jej potenciál je neohraničený. Dnes je Electrolux nielen spoločnosťou na výrobu vysávačov – ale jeden z najväčších svetových výrobcov spotrebičov, ktorý sa podieľa na predaji na viac ako 150 trhoch.

 

Údržba a čistenie vašej práčky

Väčšina z nás si nedokáže predstaviť život bez pračky. Ale už ste si niekedy všimli, čo všetko sa nazbiera okolo dvierok práčky? A čo nečistoty a zrnká piesku, ktoré sa nahromadia vo vnútri bubna? Toto všetko má vplyv na výkon vášho stroja a čistotu vašej bielizne. Aby ste sa vyhli poškodeniu pračky alebo oblečenia, musíte ju starostlivo udržiavať a starať sa o ňu správne – a to platí v prípade úplne nového, krásneho modelu rovnako, ako v prípade spoľahlivého modelu, ktorý používate už roky. Zozbierali sme pre vás niekoľko tipov, ako správne čistiť práčku, ako aj niektoré metódy čistenia, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Práčky Elecstrolux - údržba a čistenie

 

Návod na údržbu a čistenie práčky plnenej zhora

 • krok 1. – nechajte veko práčky otvorené a nechajte ju úplne vyschnúť, keď ju nepoužívate. Zabránite rastu plesní v práčke
 • krok 2. – použite navlhčenú tkaninu a malé množstvo tekutého umývacieho prostriedku a vyutierajte interiér stroja
 • krok 3. – utrite všetky nečistoty z vonkajšieho povrchu stroja a aj uviaznuté vo dverách vlhkou handrou a jemným čistiacim prostriedkom

Tipy na údržbu:

Každých päť rokov vymeňte plniace hadice vašej práčky. Je dobré označiť ich dátumom, kedy ste ich nahradili. Raz do mesiaca prečistite práčku prostriedkom určeným špeciálne na čistenie automatických práčok, súčasne ju aj osviežite. Pre dodatočné pokyny k čisteniu si prečítajte návod výrobcu.

Čo by ste nemali robiť

Najlepšie je vyhnúť sa používaniu drsných čistiacich prostriedkov, najmä tých, ktoré obsahujú amoniak – môžu poškodiť váš stroj. Môžete používať ocot, aj keď potom máte niekedy problémy so zápachom, a preto ho používajte opatrne.

💡 TIP: Tému čistenia automatikcých práčok do detailov vyčerpá náš článok „Ako vyčistiť práčku – všetko, čo ste vždy chceli vedieť“.

 

Návod na údržbu a čistenie práčky s predným plnením

 • krok 1. – nechajte dvierka pootvorené po ukončení prania a nechajte práčku úplne vysušiť, keď ju nepoužívate. Predídete vzniku plesní a rôznych mikrororganizmov
 • krok 2. – dvierka utrite vlhkou handrou
 • krok 3. – vyčistite tesnenie dverí. Opatrne vytiahnite tesnenie medzi otvorom dverí a bubnom a skontrolujte, či tam nie sú cudzie predmety; odstráňte všetko, čo nájdete. Potom skontrolujte škvrny a nečistoty. Všimnite si, že mnoho gumových tesnení má vnútornú i vonkajšiu vrstvu: Vyčistite a skontrolujte obidve, pretože vlasy, špina a rôzne predmety sa môžu zaseknúť na mnohých miestach. Nečistoty môžete vyčistiť pomocou vlhkých čistiacich utierok alebo roztoku bielidla a vody (¾ šálky bielidla zmiešanej s cca 3 litrami vody). Uistite sa, že ste odstránili akýkoľvek zvyšok bieliaceho roztoku vlhkou handričkou. Nakoniec nechajte pračku úplne vyschnúť, s dverami otvorenými najmenej jednu – dve hodiny
 • krok 4. – vyčistite a dezinfikujte zásobník na čistiaci prostriedok. Oddeľte zásobník (ak sa dá) a namočte ho v horúcej vode s jemným saponátom asi na 20 minút.
 • krok 5. – vyčistite vnútornú časť práčky. Väčšina pračiek má už aj samostatný čistiaci cyklus. Pred spustením cyklu pridajte ¼ šálky bielidla do dávkovača bielidla a spusťte chod na prázdno.

Čo by ste nemali robiť

Niektorí majitelia pračiek, ktoré majú čistiaci cyklus zanedbáva ostatné kroky. Mali by ste čistiť práčku každých 30 cyklov prania a postupujte podľa vyššie uvedených krokov, aby ste nepodporovali hromadenie nečistôt a nánosov v iných častiach zariadenia.

Do testu sme vybrali Práčky Electrolux len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Práčky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.