Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 – recenzia kvalitnej elektrokolobežky

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 1
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365
 • Výrobca - Xiaomi
 • Hmotnosť: 12,5 kg
 • Max.rýchlosť: 25 km/h
 • Výkon: 250 W
 • Nosnosť: 100 kg
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Elektrické kolobežky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Elektrokolobežky sú v dnešnej dobe čoraz viac obľúbené a niet sa čomu čudovať. Je to revolučné riešenie dopravy prepchatých miest a zároveň skvelý ekologický variant, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Tento moderný dopravný prostriedok je vhodný takmer pre každého. Zamilujete si ho hneď, ako sa na ňom prvýkrát preveziete. Vďačné vám bude aj životné prostredie, pretože elektrokolobežku stačí len nabiť a môžete ju používať ďalej.

Teraz vám bližšie predstavíme konkrétny model elekrokolobežky, ktorým je Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Patrí medzi najobľúbenejšie modely. Táto šikovná kolobežka od výrobcu Xiaomi je tichá, rýchla, odolná a má jedinečný dizajn. Ide o jeden z najkvalitnejších a najlepšie hodnotených elektrokolobežiek na trhu. Aj v našom teste obstál na jednotku. Prečítajte si všetko zaujímavé a potrebné o Xiaomi Mi Electric Scooter 2.

Základné informácie

Čínsky výrobca Xiaomi je známy hlavne svojimi novodobými smartfónmi. V ponuke má však už dlhší čas aj ďalšie inteligentné vecičky, ktoré žnú úspech nielen kvôli skvelému dizajnu, ale aj prijateľným cenám. Jednou z nich je aj elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2. Kolobežka má maximálnu nosnosť 100 kilogramov. Výrobca ju napriek tomu odporúča ľuďom, ktorí majú výšku od 120 – 200 cm. Je to hlavne z toho dôvodu, že kolobežka nemá výškovo nastaviteľné riadidlá.

Elektrokolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je veľmi ľahká, pretože je vyrobená z leteckého hliníka, ktorý okrem toho zabezpečuje maximálnu pevnosť a odolnosť. Celá konštrukcia je dokonca odolná podľa normy IP54. To znamená, že kolobežke nevadí mierny prach, ľahký dážď alebo mláky na ceste. Nerobí jej problém ani nočná jazda, nakoľko je vybavená predným aj zadným LED osvetlením. Výkon elektrokolobežky je tiež výborný, dosahuje totiž 250 W, okamžitý výkon je dokonca 500 W. S týmto údajom súvisí samozrejme aj jej rýchlosť, ktorá je maximálne 25 km / h. Ak pôjdete dolu z kopca, môže to byť aj o pár kilometrov viac.

Ďalšie parametre elektrokolobežky:

Hmotnosť12,5 kg
Maximálna rýchlosť25 km / h
Výkon / okamžitý maximálny výkon250 W / 500 W
Nosnosť100 kg
Rozmery1,08 x 0,43 x 1,14 m (0,49 m po zložení)
Dojazd30 km
Batéria280 Wh (7832 mAh), rekuperácia
Materiálletecký hliník
Výška podvozkucca 8,8 cm

 

Prevedenie elektrokolobežky a jej prevádzka

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 má dokonalú konštrukciu. Vďaka leteckému hliníku dosiahol výrobca veľmi nízku hmotnosť výrobku, ktorá činí len 12,5 kg. Dômyselný mechanizmus zabezpečuje, že sa dá kolobežka behom pár sekúnd rýchlo zložiť a šikovne prenášať v ruke. Skladací systém funguje tak, že stačí iba odistiť riadidlá, sklopiť ich a páčkou zvončeka zaháknuť za výčnelok na blatníku zadného kolesa. Kolobežku potom jednoducho uchopíte za sklopené riadidlá, ktoré poslúžia ako šikovné držadlo.

Zložená kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Veľmi jednoduché zloženie a prenášanie kolobežky

 

Na riadidlách nájdete na ľavej strane klasickú brzdu ako na bicykli (viac-menej využívajú kotúčové brzdy a systém e-ABS, ktorý pomáha pri brzdení a skracuje brzdnú dráhu na suchom povrchu na 4 metre), na pravej potom malú páčku pre akceleráciu. Ak chcete kolobežku zapnúť či vypnúť, poslúži vám na to jedno jedine tlačidlo, ktoré sa nachádza v strede riadidiel a stačí ho len ľahko stlačiť. Aktuálny stav batérie znázorňuje štvorica bielych LED diód (v prípade prepnutia do eko režimu – dvakrát stlačíte tlačidlo – svieti posledná dióda na zeleno).

Elektromotor v kolobežke zaisťuje jej tichý chod s okamžitým výkonom až 500 W. Po rovnej ceste viete dosiahnuť rýchlosť až 25 km / hodinu, ale napríklad z kopca to môže byť až cez 30 km / hodinu. Naopak, do kopca počítajte s tým, že prevýšenie vyše 14% kolobežka nemusí zvládnuť. Vtedy treba dopomôcť vlastnými silami a odrážaním. V prípade, že by sa vám počas jazdy vybila batéria, nič sa nedeje. Jednoducho budete pokračovať v ceste ďalej odrážaním nohou a tak si aj super zašportujete. Nezabudnite však vypnúť elektroniku, aby vás nebrzdila rekuperácia.

Nasledovná recenzia na videu vám veľa napovie o tejto kolobežke:

Xiaomi Mi Scooter: Fakt skvělá elektrická koloběžka - [recenze]

 

Ďalšie funkcie

Pre niekoho môže elektrokolobežka slúžiť len na zábavu, pre niekoho na presun do práce, do školy alebo kdekoľvek inde. V každom prípade si s týmto modelom doprajete pohodlnú jazdu so zaujímavými funkciami.

 

Eko režim

Výrobca uvádza, že maximálny dojazd na jedno nabitie je 30 km. Reálne sa to dá dosiahnuť, samozrejme, záleží od terénu a rýchlosti. Pri jazde do kopca sa kolobežka vybíja rýchlejšie. Následne, ak pôjdete dolu kopcom, energia sa vám vráti vďaka rekuperácií, avšak len v malom množstve.

 

Nabíjačka

Nabitie tejto elektrokolobežky trvá približne 5 hodín. Vzhľadom na jej rozmery, ktoré pripomínajú nabíjačky od notebookov, môžete si ju vziať kdekoľvek so sebou, pričom vám nezaberie veľa miesta.

 

Mi Home aplikácia

Výrobca Xiaomi myslel naozaj na všetko. Kolobežka sa dá totiž spárovať cez bluetooth aj so smartphonom, v ktorom v aplikácii Mi Home (pre Android) môžete sledovať rôzne údaje alebo nastavovať funkcie počas jazdy. Aplikácia nie je dostupná v slovenskom, ani českom jazyku, čo môže niekomu robiť menšie problémy. Pri spárovaní sa môžu tiež naskytnúť malé problémy, možno vám to nepôjde hneď na prvýkrát, vyskúšajte to viackrát, kým vás nepripojí.

Aplikácia Mi Home

Aplikácia vám poslúži na sledovanie niektorých základných údajov, ako je vaša aktuálna rýchlosť, posledné odjazdené vzdialenosti alebo úroveň nabitia batérie. Môžete si v nej nastaviť úroveň rekuperácie (slabá, stredná, silná) alebo aktivovať režim pre jazdu s konštantnou rýchlosťou – dosiahnete to tak, že chvíľu podržíte akceleráciu na riadidlách, kým kolobežka nepípne, potom môžete palec z akcelerácie pustiť a pôjdete konštantnou rýchlosťou, kým znovu nebrnknete do akcelerácie alebo nezabrzdíte.

 

Čo sa na kolobežke ešte nachádza

Kolobežka je vyrobená predovšetkým z kovu, aj tak má ale hmotnosť pomerne príjemných 12,5 kíl. Uprostred riadidiel sa nachádza spínač, ktorým stroj uvediete do prevádzky. Ak je zapnutá, ďalším stlačením zapnete predné svetlo, ktoré svieti naozaj kvalitne a osvieti cestu aj v úplnej tme. Veľmi príjemné sú tiež gumové madlá pre úchyt, z ktorých vám vďaka vzoru ruka neskĺzne. Na ľavej polovici riadidiel sa nachádza zvonček a brzda. Brzda je celkom ostrá a kolobežka je tak schopná zastaviť pomerne rýchlo a včas. Na pravej strane sa potom nachádza už spomínaná páčka pre akceleráciu, ktorá je vyhotovená z umelej hmoty.

Riadidlá elektrickej kolobežky Xiaomi Mi

Riadidlá najlepšej elektrickej kolobežky od Xiaomi Mi

 

Pneumatiky kolobežky sú dostatočne široké. Blatníky sú vyrobené z umelej hmoty, lepšie riešenie by však mohol byť kov. Hlavná doska je tiež dostatočne široká, takže môžete ísť pokojne čelom s chodidlami pri sebe. Doska je tiež dostatočne dlhá, takže opatrná jazda pre dvoch naraz kolobežka zvládne (samozrejme však treba dodržiavať maximálnu nosnosť). Sčasti za to vďačí aj protišmykovému vzoru na doske, keďže ani mokré topánky nie sú žiadnym problémom. Pod doskou sa na prednej strane nachádza konektor pre nabíjanie, ktoré trvá približne 5 hodín.

Kolobežka tiež disponuje pevným stojanom a zadným svetlom. Čo je zaujímavé, pri brzdení zadné svetlo svieti a bliká úplne rovnako ako brzdové svetlo pri aute. Súčasťou balenia nie je držiak na telefón, ktorý si však môžete sami zaobstarať a pripevniť na riadidlá.

 

Recenzie zákazníkov

recenzia elektrokolobežky Xiaomi Mi Scooter 2

recenzia elektrokolobežky Xiaomi Mi Scooter 2

recenzia elektrokolobežky Xiaomi Mi Scooter 2

Další hodnocení → najdete zde

 

Cena a nákup

Z porovnania cien sme zistili, že najnižsia cena Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 je +alternatívy, čo je maximálne prijateľné. V porovnaní s jej kvalitou je to výborný pomer. Zakúpiť si ju môžete buď v kamenných športových predajniach alebo na internete, ktorý vám ponúka oveľa väčšie možnosti výberu. Takže vám odporúčame najprv využiť Google a vyhľadať si najlepšie hodnotenia alebo ceny. Ďalšou výhodou je, že kolobežku vám kuriér privezie rovno domov.

 

Zhrnutie

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 patrí medzi tie najlepšie modely na trhu. Je možné ju dostať v bielom a čiernom farebnom prevedení s niekoľkými červenými prvkami. Veľmi rýchlo a ľahko ju zložíte a v ruke odnesiete kamkoľvek budete chcieť. Kolobežka vám príde domov v krabici a takmer zložená. Okrem kolobežky je súčasťou balenia aj manuál, dve náhradné pneumatiky, adaptér, náhradný nabíjací konektor, skrutkovač a štyri skrutky pre utiahnutie riadidiel.

Túto kolobežku môžeme len odporučiť, spĺňa všetko, čo by ste od kvalitnej elektrokolobežky očakávali. Čo by sme jej mohli predsa len vytknúť, je, že sa nedajú výškovo nastaviť riadidlá a do väčšieho kopca jej treba tiež trochu pomôcť. Nič vážnejšie však nenájdete. Kolobežka má krásny dizajn, je kvalitná a vhodná takmer pre každého.

Výhody

 • Jednoduché ovládanie
 • Možnosť nastavenia tempomatu cez mobilný telefón
 • Rýchle a ľahké zloženie
 • Na kratšie cesty má dobrý výkon

Nevýhody

 • Ťažšie je dostať náhradné diely
 • Niekomu sa môžu zdať riadidlá úzke
 • Chýba displej

Záver recenzie: Skvelá elektrická kolobežka v kvalitnom prevedení vhodná hlavne na kratšie presuny.

Hodnotenie autora
 • Dojazd
 • Dizajn
 • Rýchlosť
 • Skladateľnosť
 • Výdrž batérie

Súhrn

Skvelá elektrická kolobežka v kvalitnom prevedení vhodná hlavne na kratšie presuny.

4.6

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365

✅ Cena: 449,00 €

Chcem Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 Heureka.sk
Vývoj ceny Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

milujem kolobežky. Tiež mam jednu doma, kupila som si skladaciu micro kolobežku z cyklospecialit a chodim na nej do práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.