Xiaomi Roborock S6 – robotický vysávač prémiovej kategórie (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
Xiaomi Roborock S6
 • Vhodný na koberce: Áno
 • Systematický pohyb robota: Áno
 • Kapacita zásobníka: 0,48 l
 • Maximálne pokrytie plochy: 250 m²
 • Rýchlosť nabíjania: 180 min
 • Maximálna doba upratovania: 150 min
 • HEPA filter: Áno
 • Mop / Mokré čistenie: Áno
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Robotické vysávače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

V podobe Xiaomi Roborock S6 predstavil výrobca robotický vysávač, ktorý sa dá sotva odlíšiť od jeho predchodcu, S5. Okrem redukovanej hlučnosti ponúka nový model až o 230 percent vyššiu hustotu štetín a vyššiu účinnosť – takže s upratovaním končí rýchlejšie. Lacnejší predchádzajúci model S5 obsadzoval prvé miesta v rebríčkoch od roku 2017, spraví tomu nový Xiaomi Roborock S6 koniec? Kto obsadí trón robotických vysávačov? Na nový vlajkový model značky sa dnes pozrieme dôkladnejšie.

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Xiaomi Roborock S6 v porovnaní s víťazmi testu robotických vysávačov

Xiaomi Roborock S6
Xiaomi Roborock S6
Ľudová voľba Klarstein Cleanhero
Klarstein Cleanhero
Pre náročných Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi
iRobot Roomba s9+
Zlatá stredná cesta Neato Botvac D4 Connected
Neato Botvac D4 Connected
Cena397,00 €239,90 €1 299,00 €592,00 €
Vhodný na koberceÁnoÁnoÁnoÁno
Ďalšie typy povrchuNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláhNa všetky druhy podláh
Na zvieracie chlpyÁnoÁnoÁnoÁno
NavigáciaÁnoÁnoÁnoÁno
Pokračovanie v upratovaníÁnoÁnoÁnoÁno
Kapacita zásobníka (l)0,480,370,550,77
Maximálne pokrytie plochy (m²)25020185170
Maximálna výška prahu (cm)2-22
Kapacita batérie (mAh)5 2002 2003 3002 100
Rýchlosť nabíjania (min)180240120100
Maximálna doba upratovania (min)15012012075
Hlučnosť (dB)67556060

Porovnanie - Výbava, funkcie a rozmery

Výbava, funkcie a rozmery Xiaomi Roborock S6 v porovnaní s víťazmi testu robotických vysávačov

Xiaomi Roborock S6
Xiaomi Roborock S6
Ľudová voľba Klarstein Cleanhero
Klarstein Cleanhero
Pre náročných Robotický vysávač iRobot Roomba s9+ (9558) WiFi
iRobot Roomba s9+
Zlatá stredná cesta Neato Botvac D4 Connected
Neato Botvac D4 Connected
Cena397,00 €239,90 €1 299,00 €592,00 €
HEPA filterÁnoNieÁnoÁno
Ďalšie filtre-Trvalý filterAero Force-
Signalizácia plného zásobníkaÁnoÁnoÁnoÁno
ČasovačÁnoÁnoÁnoÁno
Počet hlavných kief1111
Počet bočných kief111-
NárazníkÁnoÁnoÁnoÁno
Časový rozvrh upratovaniaÁnoÁnoÁnoÁno
Diaľkový ovládačNieÁnoNieNie
Oddeľovač oblastíVirtuálna / sonická stenaVirtuálna / sonická stenaV aplikáciiV aplikácii
Senzor proti pádu zo schodovÁnoÁnoÁnoÁno
Funkcia proti zamotaniu káblovNieNeuvedenéNieNeuvedené
Automatické nabíjanie a dokovanieÁnoÁnoÁnoÁno
Wi-fi pripojenieÁnoNieÁnoÁno
Mop / Mokré čistenieÁnoNieNieNie
Nádoba na vodu na mokré čistenieÁnoNieNieNie
Čistiaca kefa na čistenie vysávačaNieNeuvedenéNieNeuvedené
Hovorí po česky/slovenskyNeuvedenéNeuvedenéÁnoNeuvedené
Ďalšia výbava a príslušenstvo----
Výška (cm)9,78,09,310,0
Šírka (cm)35,032,033,531,9
Dĺžka (cm)35,332,033,533,5
Hmotnosť (kg)3,63,18,13,4

Xiaomi Roborock S6 – základné informácie

Roborock S6 múdro zachováva ocenený priemyselný dizajn Roborock S5 vrátane čistého bieleho povrchu a zhruba rovnakých rozmerov. Výrazným vonkajším prvkom modelu S6 je, okrem lesklého bieleho povrchu, malá “veža” na vrchnej časti. V nej sa nachádza červený točiaci sa laser, ktorý spolu s radom 14 senzorov umožňuje S6 navigáciu a mapovanie prostredia. Zadné dve tretiny horného povrchu S6 sa vyklopia ako veko a odkryjú odnímateľný zásobník s objemom 480 ml a nástroj na čistenie filtra. Aj keď to nie je úplne elegantné riešenie, je úplne intuitívne a použiteľné.

robotický vysávač Xiaomi Roborock S6

Dôležité parametre: 
Príkon:58 W
Výdrž batérie:150 minút
HEPA filter:áno
Rozoznanie prekážok:bezdotykové
Detekcia schodov:áno
Rotačné kefy:áno
Časovač:áno
Virtuálna zábrana:áno
Mopovanie:áno
Doba nabíjania:3 hodiny
WiFi:áno
Typy podláh:tvrdé podlahy aj koberce
Automatické dobíjanie:áno
Diaľkové ovládanie:áno
Hlučnosť:58 dB
Typ batérie:Li-Ion

 

Technické údaje

Nový Roborock je uvedený na čínskom trhu ako T6, na európskom ako S6. To tiež vysvetľuje informácie výrobcu, že T6 je dostupný iba v Číne. Konštrukcia obidvoch modelov je rovnaká a líšia sa iba servermi pevniny. Nové aktualizácie firmvéru pre roboty očakávajte na čínskych serveroch skôr, ako sa objavia na medzinárodnej úrovni. Medzinárodná verzia je samozrejme dodávaná so zástrčkou EÚ na nabíjacej stanici a príručkou v mnohých jazykoch. Slovenčina medzi nimi, žiaľ nie je. V češtine si ho však môžete stiahnuť tu.

Ako je možné zistiť z technických údajov: Sací výkon nového S6 nepresahuje výkon predchádzajúceho modelu a zostáva na 2000 Pa. Je to iné, ako sa očakávalo, ale je to aktuálna najvyššia hodnota pre robotický vysávač. Inovácie a vylepšenia nájdeme skôr v softvéri.

Samotnú nabíjaciu stanicu je možné umiestniť kdekoľvek v byte. Po obidvoch stranách by mal zostať voľný priestor 0,5 m. Pred stanicou 1,5 m, aby sa vysávač vedel bez problémov dokovať. Vďaka gumeným nohám sa stanica neposúva a zostáva na svojom mieste. Je to vítaný detail, na ktorý nie každý výrobca myslí. Nabíjacia stanica má aj “káblový manažment”. Stanicu je možné otvoriť a kábel, ak je dok umiestnený vedľa zásuvky a nechcete mať zamotané káble, je možné do nej pohodlne uložiť resp. skrátiť. Rovnako ako u S5 môže byť k nabíjacej stanici pripevnená nepremokavá rohož. Tým sa zabráni trvalému zvlhčeniu podlahy, ak sa náhodou neodstráni mopovacia kazeta, čo ale výrobca odporúča.

 

➡️ Aké inovácie prináša Xiaomi Roborock S6 ?

V súlade s mottom „Nikdy nemeň systém, ktorý funguje“ existujú iba marginálne rozdiely v porovnaní s robotom S5. Jedným z nich sú 3 ovládacie tlačidlá na vysávači. Na S5 sú to 3 samostatné tlačidlá, teraz sú v jednej spoločnej jednotke. Funkčnosť a obsluha zostávajú úplne rovnaké. Režim Spot Cleaning sa aktivuje stlačením ľavého tlačidla. Robotické vysávače zvyčajne rotujú v stále väčšom kruhu okolo svojej vlastnej osi (zvyčajne do 2 m) a potom sa vracajú do východiskovej polohy. S S6 sa však bodové čistenie uskutočňuje v tvare štvorca. Oválne stredné tlačidlo spustí priamo automatické čistenie. Pravým ovládacím tlačidlom sa Roborock S6 automaticky presunie späť do nabíjacej stanice. Osvetlenie je rovnaké ako pre S5. Ak zapnete zariadenie, rozsvieti sa bielo. Ak sa batéria začne vybíjať, zmení sa na červenú a to isté platí aj pre chybové hlásenie. Napríklad, dióda LED divoko bliká, ak máte Roborock spustený ale nenasadili ste nádobu na prach. Ďalšou vecou, ktorú si všimnete na spodnej strane, je to, že výrobca sa rozlúčil s malými rotačnými kefami s 3 lúčmi a zvýšil ich počet na 5. Štetiny sú teraz z gumy a tu a tam sú niektoré skrutky mierne posunuté.

 

 Dizajn

Ako sa očakávalo, spracovanie robota Roborock je vynikajúce. Nič sa tu nekymáca, nie sú nikde žiadne medzery ani podobné nedostatky. Okrem nášho modelu v bielej farbe si môžete vybrať z 2 ďalších možností. Medzi ne patrí čierna verzia a verzia rose-gold. Hlavné farby druhej verzie sú tiež biele, doplnené akcentmi z ružového zlata. Rozmery jednotky Xiaomi Roborock S6 sú 353 x 350 x 96,5 mm. Hmotnosť je pôsobivých 3,6 kg. To len naznačuje, že máme do činenia s prémiovým produktom. Najvýraznejšou črtou robota je pravdepodobne kupola podobná kozmickej lodi na vrchu. Je tu umiestnený laserový navigačný systém. Zadná časť vrchnej časti sa dá ľahko otvoriť. Veko zostáva pri otvorení v danej polohe. Okrem 480 ml nádoby na prach je tu aj kontrolka LED WiFi a tlačidlo reset na resetovanie všetkých nastavení WiFi. Okrem toho je vedľa nádoby malý, dômyselný úložný priestor na uloženie čistiaceho nástroja. Tento slúži okrem iného na odstránenie prachu zo zariadenia a na odstránenie nepríjemných vlasov, o ktorých je známe, že sa rád ovíjajú okolo kefiek. Na tento účel je do nástroja integrovaná malá čepeľ.

Samozrejme je v nádobe na prach tiež filter HEPA. Okrem toho by bolo vítané, keby nádoba mala malú ochrannú klapku, aby keď sa odníme nádoba plná prachu, nečistoty a prachové častice nemohli náhodou vypadnúť. Rovnako ako takmer každý smart vysávač, aj Roborock S6 má ochranu pred nárazmi (nárazník), ktorý je vďaka vynikajúcej navigácii takmer zbytočný.

Vďaka nasledujúcemu krátkemu reklamnému videu získate predstavu (nielen) o dizajne S6:

 

Roborock S6 | Bring Home Smarter

 

Funkcie a vlastnosti

Vysávač má celkom 14 senzorov, ktoré mu pomáhajú byť konzekventne inteligentným. Tieto zahŕňajú:

 • režim kobercov – S6 automaticky detekuje koberce a s malým oneskorením zvyšuje sací výkon na maximum. Túto možnosť je možné nastaviť v aplikácii Mi Home. Maximálna výška, ktorú môže S6 prekonať, rovnako ako jeho predchodca, je 2 cm.
 • automatické nabíjanie a pokračovanie upratovania – v prípade, že ste hrdým majiteľom vily s rozlohou 350 m², vyčerpá S6 šťavu skôr, ako bude schopný vysať všetkých 35 miestností. Nie je to však žiadny problém. Keď je batéria takmer vybitá, automaticky sa vráti na nabíjaciu stanicu, nabije sa a pokračuje v upratovaní, tam kde prestal.
 • ochrana pred kolíziou – ak sa vysávaču dostane do cesty prekážka, zaregistruje ho a obíde
 • Cliff senzory – nemusíte sa báť, že vysávač padne zo schodov. Celkovo 6 senzorov vie, ako tomu zabrániť. Pracujú vždy spoľahlivo, ale nie sú novinkou, pretože ich má takmer každý smart robotický vysávač.
 • stav filtra – ak je HEPA filter v určitom okamihu príliš znečistený, S6 to rozpozná a vydá zodpovedajúce upozornenie
 • mopovanie – akonáhle je nádrž na vodu zapojená do vysávača, zariadenie to zaregistruje a užívateľ dostane príslušné potvrdenie

 

➡️ Pripojenie robota k aplikácii „Xiaomi Home“

Pretože mnohí z vás určite majú svoj vlastný inteligentný modul Xiaomi, zistili ste, že Xiaomi teraz spúšťa aplikáciu „Mi Home App“ pod názvom „Xiaomi Home App“. Tieto sú, samozrejme, stále k dispozícii aj pre Android a iOS. Po stiahnutí aplikácie a úspešnej registrácii prostredníctvom jednorazovej e-mailovej adresy a výbere pevninskej Číny (neskôr to prestavíte) zapnete na smartfóne Bluetooth a WiFi. Samozrejme musíte zadať aj správne heslo WiFi. Prostredníctvom „Pridať zariadenie“ aplikácia automaticky nájde Roborock S6 v priebehu niekoľkých milisekúnd.

Ak pripojenie nefunguje automaticky, aj keď ste postupovali podľa vyššie uvedených krokov:

 • otvorte kryt na vrchu a skontrolujte kontrolku WLAN
 • podržte stlačené dve tlačidlá na vrchnej strane
 • WLAN je resetovaný
 • skúste pripojenie znova

Ak je spojenie nadviazané, môžete zmeniť krajinu a jazyk.

Roborock S6 okrem toho, že pracuje ako súčasť ekosystému Mi Home, podporuje integráciu Amazon Alexa aj Google Home. Je zaujímavé, že dostupné zručnosti Alexa vám umožňujú iba zapnúť a vypnúť S6, a nie ho skutočne spustiť. Existuje viac príkazov pomocníka Google, ktoré vám umožňujú spustiť a zastaviť čistenie, dokovať vysávač a opýtať sa, či beží alebo sa nabíja.

 

➡️ Funkcie a nastavenia v aplikácii Xiaomi Home

Najdôležitejšie funkcie a nastavenia sú nasledovné:

 • mapovanie – zobrazí sa mapa priestorov.
 • ukladanie máp – je možné zapnúť a vypnúť.
 • režim kobercov – detekuje koberce a zvyšuje sací výkon.
 • zmena hlasitosti hlasu robota  – (10 – 100%)
 • nastavenie úrovne sania – Tichý, Balance, Turbo, Max.
 • Režim DND ( Do-Not-Disturb) – nastavte čas, v ktorom robot nesmie pracovať
 • stav jednotlivých častí robota – filtre, kefové hlavy, hlavná kefa, nádrž na vodu, senzory.
 • diaľkové ovládanie
 • lokalizácia robota – hlási svoju polohu hlasom
 • No-go-zóny a virtuálne steny
 • aktualizácie firmvéru

Popis jedotlivých častí Roboroc S6

 

Uvedenie do prevádzky

Rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu je uvedenie do prevádzky mimoriadne jednoduché. Pri prvom použití by ste si mali len spraviť trochu času. Xiaomi Roborock S6 si musí zvyknúť na svoje nové prostredie a najskôr ho spoznať. Z technického hľadiska je nabíjacia stanica umiestnená kdekoľvek v byte a robot je úplne nabitý. Teraz je čas stiahnuť aplikáciu, ktorú sme už spomenuli vyššie. Samozrejme, že zariadenie môže byť prevádzkované aj bez nej ale len s aplikáciou Xiaomi Mi Home je možné využívať celú škálu funkcií zariadenia.

Teraz nasleduje najdôležitejší bod, ktorý by sa mal dodržiavať. S6 má algoritmus adaptívnej trasy. Ten by mu mal umožniť rozpoznať, ako najlepšie upratať miestnosť. To by malo viesť k úspore času o 20% v porovnaní s S5. Na tento účel však musí vysávač najprv „spoznať“ byt, ako už bolo uvedené. Znamená to teda odpratať všetko, čo je v ceste. Detské hračky, ktoré sú všade a samozrejme špinavá bielizeň, pretože muži majú tendenciu ju dočasne skladovať na podlahe, až kým nejakým zázrakom neskončí v koši na bielizeň.

Po odstránení všetkých prekážok sa musí proces upratovania začať z aplikácie. Vysávač sa teraz vysúva z nabíjacej stanice a niekoľkokrát sa otočí, kým nezačne upratovanie. S miernym oneskorením môžete sledovať, ako laserom riadený navigačný systém plní svoju úlohu, zaregistruje okolie, ktoré sa zobrazí na obrazovke. Prvé úplné upratanie bytu o ploche 90 m² trvá takmer 70 minút. Celá trasa sa dá vysledovať. Je veľmi dôležité nechať vysávač upratať byt kompletne až do konca. Akonáhle sa dostane do všetkých častí bytu, automaticky ukončí program a sám sa vracia do nabíjacej stanice. Až potom sa v aplikácii uloží mapa bytu. Ak medzitým proces upratania zrušíte, mapa sa neuloží.

 

➡️ No-Go-Zóny a virtuálne steny

Určite každého napadne dôvod, prečo by robot v určitej oblasti nemal vysávať: spolubývajúceho v spoločnom byte, ktorý vždy necháva otvorené dvere, by sme nemali obťažovať, alebo to môže byť vstupný priestor s topánkami, ktoré sú často divoko rozptýlené po podlahe. Ako sa vyhnúť týmto oblastiam :

 • nakreslite virtuálne steny na vytvorenú mapu v aplikácii: Funguje to veľmi dobre, najmä v prípade dverí
 • nakreslite na vytvorenú mapu No-Go zóny v aplikácii: Najlepší spôsob, ako zakázať celé oblasti, napríklad príliš vysoký koberec.

 

➡️ Xiaomi Roborock S6 v akcii

Robotický vysávač môžete nechať pracovať, aj keď nie ste doma. Deň v týždni a čas možno nastaviť v časovači úloh. Sací výkon je možné v aplikácii nastaviť aj ručne. Pri štandardných nastaveniach S6 vždy vysáva v “Turbo” režime. Máte aj ďalšie možnosti, ako „Tichý“, „Vyvážený“ a samozrejme „Max“, čo zodpovedá sacej sile v kobercovom režime. Ak chcete iba mopovať, môžete nastaviť aj to.

Upratovanie sa vykonáva vždy podľa rovnakej schémy. Pri „dynamickom čistení v tvare Z“ (odtiaľ symbol Roborock) sa vždy najskôr upracú oblasti okolo stien. Potom sa z vonkajšej do vnútornej oblasti upratuje v tvare Z. Roborock S6 vysáva veľmi starostlivo a nevynechá nič. Xiaomi Roborock S6 mal byť o 50% tichší ako jeho predchodca. Testovacie merania to zatiaľ nemôžu potvrdiť. Tu však musíme brať do úvahy aj férovosť, za akých podmienok a predovšetkým kde spoločnosť merala. Na naše testovacie účely sa meralo priamo na ventilačnom výstupe. Tu,v bezprostrednej blízkosti motora samozrejme hlučnosť najvyššia. V „tichom režime“ je úroveň hluku príjemných 60 decibelov. Samotný Roborock špecifikuje 58 dB bez toho, aby upresnil, v ktorom režime sania bolo meranie vykonané. Táto hodnota sa údajne namerala v ich skúšobnom laboratóriu. V rovnovážnom režime je 67 decibelov takmer identických s S5 (65 dB) a v turbo režime je hlučnosť 74 decibelov. Najhlasnejší je samozrejme v maximálnom režime (aj kobercovom). Tu je už hlasitosť slušných 78 dB. Roborock predvolene upratuje vždy v režime Turbo. Hlučnosť však v žiadnom prípade nie je rušivá.

➡️ Výkon

Čistiacemu zariadeniu sa po testovacej miestnosti podarilo zachytiť prakticky všetky stopy po nečistotách v strede tvrdej podlahy a po stranách miestnosti. To je pôsobivé vzhľadom na to, že špinu z okraja miestnosti zametá iba jedna bočná kefa. Na kobercoch zostal výkon rovnako excelentný. Efektná je aj masívna batéria 5 200 mA/h, ktorá vydrží v tichom režime až 150 minút. V skutočnosti to znamená, že väčšina domácností môže mať podlahu upratanú na jedno nabitie.

Roborock S6 môžete použiť aj na mopovanie, dodáva sa s vodnou nádržou a výberom tkanín z mikrovlákna (dve sú v krabici) alebo jednorazových handier (v balení dostanete 10 kusov). Rovnako ako v prípade ostatných robotických mopov Roborock, aj model S6 používa na navlhčenie handričky z mikrovlákna gravitačne napájaný systém. K dispozícii je dvojstupňový spínač na reguláciu množstva vody. Na minime je podlaha na dotyk mierne navlhčená, maximum privádza viac vody a robí podlahu vlhkou. Roborock S6 dokázal znečistiť čistiacu handričku z mikrovlákna, čo dokazuje, že zachytáva nejakú povrchovú nečistotu. Podlaha však zostala zreteľne špinavá. Na občasné použitie môže byť režim mopovania užitočný – ale výkon zaostáva za výsledkami vysávania.

 

💡 TIP Pre porovnanie si prečítajte aj recenziu prémiového modelu najväčšieho konkurenta Xiaomi na poli robotických vysávačov – iRobot Roomba 981.

 

Xiaomi Roborock S6

 

Čo sa nám na Xiaomi Roborock S6 páči?

 • vynikajúce výsledky vďaka saciemu výkonu 2 000 Pa
 • jednoduchá manipulácia
 • prekonáva prekážky (napr. prahy dverí) až do výšky 2 cm
 • dobrá výdrž batérie
 • rozsiahle ovládanie aplikácií
 • hlasové ovládanie prostredníctvom Alexa a Asistenta Google
 • definícia miestností, zón a virtuálnych stien
 • výborná navigácia
 • funguje aj v tme
 • funkcia stierania za mokra s vymeniteľnými handrami
 • inteligentné mapovanie
 • automaticky zvyšuje sací výkon pri prechode na koberec
 • ľahko použiteľná aplikácia

 

Čo sa nám na Xiaomi Roborock S6 nepáči?

 • výsledky mopovania neoslnia
 • Alexa veľmi jednoduchá (s Google Assistant dokážete viac)
 • mop sa nezastaví automaticky na koberci
 • jednorazové utierky sú praktické, ale z dlhodobého hľadiska sú drahé a nie sú šetrné k životnému prostrediu
 • cena nepatrí k najnižším

 

Recenzie zákazníkov

Cena 397,00 € nie je nízka, ale napriek tomu je tento robotický vysávač medzi zákazníkmi obľúbený, o čom svedčí množstvo recenzií, ktoré sa na internetových stránkach dá nájsť. A sú takmer bez výnimky pozitívne. Koniec koncov, okrem ceny sa mu toho veľa vytknúť ani nedá, snáď slabší výkon mopovania. Na niektoré z recenzií sa poďme pozrieť aj spoločne.

Roborock S6 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Roborock S6 ponúka vynikajúcu navigáciu s mimoriadne dobrými čistiacimi vlastnosťami na tvrdých podlahách, aj na kobercoch. V tomto S6 ťažko predčiť. Bez ohľadu na to, či test zahŕňal zber prachu, drobkov, piesku, vlasov alebo vlákien, spoľahlivo eliminoval všetko. V super tichom režime však robot nedetekuje úplne zvlášť hrubé nečistoty (napr. kúsky papiera), v turbo režime sa vyrovnáva so všetkými druhmi nečistôt, ale nerobí to obzvlášť ticho. Podľa nášho názoru nejde o zásadný problém v každodennom živote, pretože robotické vysávače sú v každom prípade určené na upratanie obytných priestorov v neprítomnosti ich majiteľov. Ďalším plusom je vynikajúca aplikácia, vďaka ktorej môžete naplno využiť všetky skvelé funkcie robota.

Jediným bodom, ktorý by sme mohli kritizovať je mopovací výkon. Príslušenstvo vysávača je doplnené jednorazovými utierkami a nádržou na vodu, ktorá umožňuje aj mokré čistenie. Podľa našich skúseností však zariadenie podlahu nedrhne dôkladne, ale ňou iba opatrne prechádza. Použitie čistiacich prostriedkov vo všeobecnosti nie je zamýšľané. Preto režim mopovania hodnotíme skôr ako milý nápad, ale nie ako každodenné riešenie. Celkovo však Robrock S6 presvedčí a odporúčame jeho kúpu.

Výhody

 • jednoduché ovládanie pomocou presnej aplikácie
 • dobrý sací výkon (tvrdé podlahy aj koberec s nízkym vlasom)
 • dobrá navigácia
 • zdolá prahy do výšky 2 cm
 • dobrá výdrž batérie

Nevýhody

 • režim mopovania je skôr len „pro forma“
 • menšia zberná nádoba
 • dlhšie nabíjanie
 • hlučnejší

Záver recenzie: Roborock S6 je robotický vysávač, ktorý vďaka vylepšenej navigácii a aplikácii reálne konkuruje v strednej triede známym značkám ako je iRobot a Neato.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • navigácia/ovládateľnosť
 • komfort používania
 • výkon
 • dizajn

Súhrn

Vynikajúci výkon vysávania Roborock S6 a veľkorysá batéria redefinujú to, čo môžete očakávať od robotického vysávača tejto cenovej kategórie.

4.2

Xiaomi Roborock S6

✅ Cena: 397,00 €

Chcem Xiaomi Roborock S6 Heureka.sk
Vývoj ceny Xiaomi Roborock S6


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.