Pozreli sme sa na 12 umývačiek riadu Beko, ktorý model v 2019 zvoliť?

Bc. Georgina Babinová Test 18. decembra 2018 0

Celkoví víťazi testu

Beko DFN 26420 W Beko DTC 36610 W Beko DIN 28220 Beko DIN 28422
Víťaz testu Ľudová voľba Zlatá stredná cesta Pre náročných
BEKO DFN 26420 W
Beko DTC 36610 W
Beko DIN 28220
BEKO DIN 28422
 1. inteligentné senzory
 2. nízka spotreba
 3. veľká kapacita
 1. malý rozmer - výkonom sa vyrovná veľkým
 2. ideálna pre 2 člennú rodinu
 1. svetelná signalizácia prevádzky na podlahu
 2. výkonný krátky program
 1. 10 ročná záruka na motor
 2. možnosť skrátiť programy
 1. len detail - ukončenie cyklu nemá zvukovú signalizáciu
 1. vhodný len tekutý čistiaci prostriedok
 1. neprehľadný návod
 2. nesuší úplne dokonale
 1. nepresný a nedostatočný návod
Myčka za mimoriadne dobrú cenu ponúka nadštandardný výkon. Malá, kompaktná stolná umývačka riadu ponúka skvelú funkčnosť a zároveň šetrí priestor. Vstavaná umývačka riadu za dostupnú cenu s dostatočne dobrým výkonom. Drahší model, ktorý ponúka do plusu funkciu možnosti skrátenia programov.
299,00 € 210,63 € 389,00 € 489,00 €
Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku Zobraziť ponuku
Umývačky riadu Beko sú dokonalou investíciou pre každého, pre koho ručné umývanie riadu po veľkom rodinnom obede znamená serióznu výzvu. Investovanie do umývačky znamená, že ušetríte nielen čas, vodu a energiu, ale váš riad bude umývaný hygienicky a dokonale. Či už potrebujete voľne stojaci veľký, malý stolový, alebo integrovaný model, náš článok vám pomôže rozhodnúť, ktorá umývačka riadu je pre vaše každodenné potreby najvhodnejšia. Akýkoľvek spotrebič, ktorý šetrí čas, je vždy bonusom a akonáhle umývačku riadu kúpite, ďalší život si už bez nej ani nebudete vedieť predstaviť. Na trhu je ponuka obrovská, ale kľúčom k dobrému nákupu je zabezpečenie jej efektívneho využívania. A potom môžete zavesiť gumové rukavice na klinec!

My sme pre vás vybrali 12 umývačiek riadu Beko rôzneho typu a rôznych parametrov. Už je len na vás, aby ste rozhodli, ktorá zodpovedá najviac vašim očakávaniam a potrebám. Aby sme vaše rozhodovanie uľahčili, v dnešnom článku vám poradíme:

Podľa čoho a ako si vybrať umývačku riadu Beko

Jedna z prvých vecí, ktorú musíte zvážiť pri hľadaní novej alebo vašej prvej umývačky riadu, je, aký typ by bol najlepší pre vaše potreby. Umývačky riadu Beko sa dodávajú v troch typoch: plná veľkosť, slimline – úzke a vstavané. Pri rozhodovaní o type je najlepšie mať na pamäti, akú kapacitu budete potrebovať. Kapacita umývačky riadu sa meria súpravami, pričom jedna súprava sa obyčajne skladá z plytkého taniera, dezertnej misky, hlbokého taniera, resp. misky na polievku, pohára, šálky na čaj s podšálkou, rôznych príborov, dvoch servírovacích lyžičiek, naberačky a stredne veľkej servírovacej misy. Čiže pri výbere bude rozhodovať:

 • typ a kapacita
 • spotreba vody
 • energetická účinnosť
 • programy a funkcie.

Pokiaľ ide o cenu, tá v tomto prípade až tak rozhodujúca nie je, pretože umývačky riadu Beko sa hýbu vo veľmi vyrovnanej a popritom priaznivej cenovej hladine.

Najlepšie Umývačky riadu Beko na základe porovnávacieho testu 2019

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Umývačky riadu Beko DO 289 €

Recenzie 12 najlepších umývačiek riadu Beko pre rok 2019

1. Beko DFN 26420 W

typ: voľne stojaca ● počet súprav: 14 ● počet programov: 7 ● spotreba vody. 7 l ● hlučnosť: 46 dB ● energetická trieda: A++

BEKO DFN 26420 W

Táto myčka umyje až 14 jedálenských súprav a ponúka 6+1 mycích programov, vrátane Inner Clean na čistenie myčky, mechanický systém Glass Care a umývanie plechov TrayWash. Myčku poháňa invertorový motor ProSmart. Variabilta stredného koša ponúka jednoduché nastavenie do 3 rôznych polôh. Myčka disponuje intelegintnými senzormi,ktoré vyhodnotia mieru znečistenia riadu a automaticky nastavia vhodný program. Programy zahŕňajú aj unikátny 58 minútový program, počas ktorého je myčka schopná umyť a usušiť plnú náplň. Okrem toho je myčka mimoriadne tichá a energeticky efektívna.

Výhody

 • inteligentné senzory
 • nízka spotreba
 • veľká kapacita

Nevýhody

 • len detail – ukončenie cyklu nemá zvukovú signalizáciu

Verdikt: Myčka za mimoriadne dobrú cenu ponúka nadštandardný výkon.

Naše hodnotenie:

Cena: 299,00 €

Zobraziť ponuku


2. Beko DFS 28020 W

typ: voľne stojaca ● počet súprav: 10 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 9 l ● hlučnosť: 46 dB ● energetická trieda: A++

Beko DFS 28020 W

Myčka, ktorá okrem siedmich mycích programov disponuje množstvom prídavných funkcií, medzi ktoré patrí: polovičná náplň, Fast+ , opláchnutie navyše, Turbo Wash, odložený štart a detská poistka. Horný koš Acrobat je výškovo nastaviteľný. Myčka ponúka dotykový LCD displej, ktorý okrem aktuálnych nastavení indikuje aj nutnosť doplnenia soli alebo leštidla. Funkcia Watersafe chráni myčku pred preplavením. Myčka dokáže detekovať typ čistiaceho prostriedku a sama nastaví vhodný program. Ďalšou prídavnou funkciou je senzor čistoty vody. 

Výhody

 • množstvo funkcií
 • prehľadný displej
 • dobrá cena

Nevýhody

 • je hlučná
 • absencia zvukového signálu
 • nepresný manuál

Verdikt: Umývačka riadu, ktorá je síce trocha hlučnejšia, ale ponúka dobrý pomer ceny a výkonu.

Naše hodnotenie:

Cena: 289,00 €

Zobraziť ponuku


3. Beko DIN 28220

typ: vstavaná ● počet súprav: 12 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 12 l ● hlučnosť: 47 dB ● energetická trieda: A++

Beko DIN 28220

Ide o vstavanú umývačku riadu, ktorá umyje 12 súprav riadu, pričom spotrebuje 12 litrov vody. Ponúka výber 6 rôznych teplôt vody a 3 sprchovacie úrovne. Je vybavená rôznymi užitočnými funkciami, medzi ktoré patrí ochrana proti úniku vody Watersafe +, funkcia odloženého štartu, polovičná náplň, turbo sušenie, sušenie Steam Gloss a Glass Care pre šetrné umývanie skla. Praktickou funkciou je aj svetelná signalizácia prevádzky na podlahu. Aktuálne nastavenia si môžete odčítať na prehľadnom LCD displeji.

Výhody

 • svetelná signalizácia prevádzky na podlahu
 • výkonný krátky program

Nevýhody

 • neprehľadný návod
 • nesuší úplne dokonale

Verdikt: Vstavaná umývačka riadu za dostupnú cenu s dostatočne dobrým výkonom.

Naše hodnotenie:

Cena: 389,00 €

Zobraziť ponuku

Zlatá stredná cesta


4. Beko DSS 28020 X

typ: vstavaná ● počet súprav: 10 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 9 l ● hlučnosť: 47dB ● energetická trieda: A++

Beko DSS 28020 X

Ďalšia vstavaná umývačka riadu, ktorá umyje 10 súprav riadu pri spotrebe 9 l vody. Inteligentné senzory umývačky automaticky vyhodnotia úroveň znečistenia riadu a zvolia najvhodnejší umývací proces. Ďalšími funkciami, ktoré zaiste oceníte sú funkcia odloženého štartu, automatická detekcia vloženého čistiaceho prostriedku, detský zámok a systém ochrany WaterSafe+ proti pretečeniu. Umývačka ponúka 8 programov, z ktorých až dva Quick&Clean a Mini 30 šetria čas aj energiu. Myčka okrem toho disponuje aj  funkciou automatickej detekcie čistiaceho prostriedku.

Výhody

 • inteligentné senzory, ktoré automaticky nastavia najvhodnejší program
 • tichý chod

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Kvalitná umývačka riadu, ktorej okrem zle spracovaného návodu na inštaláciu nie je čo vytknúť.

Naše hodnotenie:

Cena: 399,00 €

Zobraziť ponuku


5. Beko DIS 26021

typ: vstavaná ● počet súprav: 10 ● počet programov: 7 ● spotreba vody. 9 l ● hlučnosť: 47 dB ● energetická trieda: A++

Beko DIS 26021

Táto vstavaná umývačka riadu je zaručene tichá. Garantuje to invertorový motor, ktorý ju poháňa a okrem nehlučnej prevádzky je aj prísľubom dlhšej životnosti a zvýšenej odolnosti. Umývačka umyje 10 súprav riadu pri spotrebe 9 l vody. Disponuje 7 programami, z ktorých je sama schopná zvoliť optimálny, vďaka inteligentným senzorom, ktoré vyhodnotia mieru znečistenia riadu. Okrem toho ponúka programy a funkcie, ktoré sú pre umývačky Beko typické, napr. funkcia WaterSafe proti pretečeniu vody, program Mini30 alebo Quick and Clean .

Výhody

 • odolný invertorový motor
 • svetelná signalizácia prevádzky
 • dobré výsledky umývania

Nevýhody

 • návod je nezrozumiteľný

Verdikt: Vstavaná umývačka riadu s dobrým výkonom a hlučnejšími tryskami.

Naše hodnotenie:

Cena: 338,32 €

Zobraziť ponuku


6. Beko DIN 28423

typ: vstavaná ● počet súprav: 14 ● počet programov: 7 ● spotreba vody. 9,5 l ● hlučnosť: 44 dB ● energetická trieda: A++

Beko DIN 28423

Vstavaná umývačka riadu, ktorá umyje až 14 súprav riadu a to pri spotrebe 9,5 litra vody. Okrem bežných funkcií a programov, medzi ktoré patria aj inteligentné senzory na vyhodnotenie úrovne znečistenia alebo funkcia AquaStop, je vybavená aj špeciálnym systémom SteamGloss, ktorý je zárukou efektívnejšieho sušenia a o 30% vyššieho lesku a prídavným rotačným ramenom AquaIntense, ktoré zas zaistí 5x vyššiu účinnosť aj pri silne znečistenom riade. Ochrana skla GlassShield šetrí vaše sklo a porcelán a okrem toho myčka disponuje aj antibaketriálnym tesnením.

Výhody

 • mnoho praktických funkcií
 • tichý chod
 • variabilnosť košíkov

Nevýhody

 • ako u myčiek Beko takmer vždy – nezrozumiteľný návod

Verdikt: Myčka s veľkým objemom a vynikajúcim výkonom.

Naše hodnotenie:

Cena: 389,00 €

Zobraziť ponuku


7. Beko DTC 36610 W

typ: stolná ● počet súprav: 6 ● počet programov: 6 ● spotreba vody. 6,5 l ● hlučnosť: 49 dB ● energetická trieda: A+

Beko DTC 36610 W

Stolná umývačka riadu vhodná pre malé domácnosti sa nesie v znamení šestky. Dokáže umyť 6 súprav riadu pri spotrebe 6,5 litra vody a na výber máte zo šiestich programov. Medzi ne patrí aj program ECO50, ktorý  optimálne nastaví spotrebu energie aj vody. Funkcia WaterSafe+ vás ochráni pred pretečením automatickým vypnutím. Okrem toho myčka ponúka aj funkciu odloženého štartu a detskú poistku. Funkcia Glass Care zas ušetrí pred poškriabaním vaše vzácne sklo alebo porcelán.

Výhody

 • malý rozmer – výkonom sa vyrovná veľkým
 • ideálna pre 2 člennú rodinu

Nevýhody

 • vhodný len tekutý čistiaci prostriedok

Verdikt: Malá, kompaktná stolná umývačka riadu ponúka skvelú funkčnosť a zároveň šetrí priestor.

Naše hodnotenie:

Cena: 210,63 €

Zobraziť ponuku

Ľudová voľba


8. Beko DIN 28430

typ: vstavaná ● počet súprav: 14 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 9,5 l ● hlučnosť: 44 dB ● energetická trieda: A+++

Beko DIN 28430

Tento vstavaný spotrebič zvládne 14 súprav riadu a to pri “áčkovej” spotrebe 9,5 litra vody. Táto umývačka sa môže pochváliť energetickou triedou A+++. Ponúka 8 programov, medzi ktorými nájdete už tradične MINI 30 a Quick and Clean, ktorý je deklarovaný ako najrýchlejší program na svete. Plnú náplň dokáže v 3 A kvalite umyť za 58 minút. Myčka má priehradku so špeciálnym vlastným ramenom na príbory alebo šálky, disponuje senzorom tvrdosti vody, systémom ochrany WaterSafe, ktorý chráni proti pretečeniu, antibakteriálnym tesnením a systémom “All in 1”, ktorý chráni pred dôsledkami nedokonalého rozpustenia kapsúl.

Výhody

 • energetická trieda A+++
 • zásuvka na príbory
 • cena vs. výkon

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Úsporná a tichá umývačka riadu s tichou prevádzkou za priaznivú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 399,00 €

Zobraziť ponuku


9. Beko DIN 28422

typ: vstavaná ● počet súprav: 14 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 9,5 l ● hlučnosť: 44 dB ● energetická trieda: A++

BEKO DIN 28422

Najdrahší model nášho výberu svojimi 8 programami a 6 teplotami vody zvládne umyť 14 súprav riadu. Spotrebuje pri tom 9,5 litrov vody. Disponuje všetkými programami, na ktoré sme u umývačiek Beko zvyknutí plus ponúka funkciu Fast PLus , pomocou ktorej máte možnosť skrátiť programy. Umývačku poháňa invertorový motor ProSmart, na ktorý dáva výrobca 10 ročnú záruku. Myčka má aj špeciálny program  samočistenia InnerClean a je vybavená prídavným ramenom Aqua Intense  pre dokonalé výsledky, ako aj funkciou extra sušenia Steam Gloss.

Výhody

 • 10 ročná záruka na motor
 • možnosť skrátiť programy

Nevýhody

 • nepresný a nedostatočný návod

Verdikt: Drahší model, ktorý ponúka do plusu funkciu možnosti skrátenia programov.

Naše hodnotenie:

Cena: 489,00 €

Zobraziť ponuku

Pre náročných


10. Beko DFN 28321 W

typ: voľne stojaca ● počet súprav: 13 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 10l ● hlučnosť: 43 dB ● energetická trieda: A++

Beko DFN 28321 W

Voľne stojaci model s kapacitou pre 13 súprav riadu a relatívne nízkou úrovňou hlučnosti  – len 43 dB. Môžete si vyberať z 8 programov a 3 sprchovacích úrovni. Spotreba vody je 10 litrov. Praktický je výškovo nastaviteľný kôš a špeciálna priehradka na príbory. Napriek priateľskej cene ponúka funkcie, ktoré majú aj drahšie modely – či je to už systém WaterSafe, detský zámok, Glass Care pre ochranu skla, špeciálne dolné rameno Aquaintense, senzor čistoty vody, ukazovateľ priebehu programu, ukazovateľ soli, alebo ukazovateľ leštidla.

Výhody

 • cena
 • množstvo funkcií
 • tichá prevádzka

Nevýhody

 • nesuší úplne dokonale

Verdikt: Tento model umývačky ponúka vynikajúci pomer ceny a parametrov.

Naše hodnotenie:

Cena: 269,00 €

Zobraziť ponuku


11. Beko DFN 28430X

typ: voľne stojaca ● počet súprav: 14 ● počet programov: 8 ● spotreba vody. 9,5 l ● hlučnosť: 44 dB ● energetická trieda: A+++

BEKO DFN 28430X Umývačka riadu do 60 cm

Ďalší z drahších modelov značky, ktorý je zaradený do energetickej triedy A+++. Je vybavená invertorovým motorom, ktorý je tichý, mimoriadne odolný a preto si naň výrobca môže dovoliť poskytnúť až 10 rokov záruky. Kapacita umývačky je 14 súprav riadu. Je vybavená vnútorným osvetlením, flexibilnou priehradkou na príbor a výškovo nastaviteľným košom. Ovládate ju dotykovým displejom, ktorý vám zároveň priebežne poskytuje informácie o aktuálnom stave procesu. Umývačka ponúka všetky funkcie a vlastnosti, ktoré sú pre umývačky značky typické, napr. WaterSafe, polovičná náplň, detská poistka, alebo turbo sušenie, Inner Clean, Glass Care, Steam Gloss.

Výhody

 • energetická trieda A+++
 • veľká kapacita
 • nerezové prevedenie

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Prémiový model značky v nerezovom prevedení ponúka úspornú prevádzku a dokonalé výsledky.

Naše hodnotenie:

Cena: 449,00 €

Zobraziť ponuku


12. Beko DIN26410

typ: vstavaná ● počet súprav: 14 ● počet programov: 7 ● spotreba vody. 11 l ● hlučnosť: 48 dB ● energetická trieda: A+

BEKO DIN26410

Vstavaný model pre 14 súprav riadu, na umývanie ktorých si môžete vyberať zo 7 programov a 3 úrovní sprchovania. Umývačka je vybavená inteligentnými senzormi, ktoré vyhodnotia mieru znečistenia a pomôžu vám s výberom optimálneho programu. Spotrebič je poháňaný invertorovým motorom, ktorý je zárukou nízkeho hluku a dlhej životnosti. Okrem toho máte k dispozícii množstvo praktických funkcií, ako napríklad SelFit samovyvažovacie dvierka, Waterstop, All in 1, polovičná náplň, detská poistka, odložený štart alebo svetelný indikátor na podlahe.

Výhody

 • napriek tomu, že ide o vstavaný spotrebič cena je nízka
 • veľká kapacita
 • tichá

Nevýhody

 • energetická trieda je o úroveň nižšia ako u ostatných modelov

Verdikt: Vstavaný model za veľmi dobrú cenu ponúka skvelé výsledky.

Naše hodnotenie:

Cena: 278,90 €

Zobraziť ponuku


Typ a kapacita

To obrovské množstvo modelov, z ktorých si môžete vyberať, viete zúžiť rozhodnutím, akú veľkosť si želáte, resp. potrebujete. Je zmysluplné kúpiť umývačku s dostatočne veľkou, ak nie najväčšou kapacitou (t. j. počet súprav riadu), ale ak je priestor obmedzený, sú k dispozícii aj štíhle a kompaktné modely.

Umývačky riadu Beko

Umývačka riadu Beko Full size

Voľne stojace umývačky – Full size – šírka 60 cm

Umývačka riadu v plnej veľkosti by sa mala pojať približne 120 – 173 položiek riadu, príborov, hrncov a panvíc alebo 12 – 15 súprav riadu. Samozrejme ak umývate viac väčších kusov, kapacita sa môže zmeniť. Rozmery sú štandardné, aby sa zmestili pod väčšinou pracovných dosiek – okolo V82 x Š60 x H55 cm. Ako najbežnejší typ umývačky riadu je samostatný plne veľký model ideálny pre každodenné potreby umývania riadu. Šírka je 60 cm, takže sa hodia do väčšiny kuchýň. Bez ohľadu na to, či máte veľkú rodinu a potrebujete viac umývať, alebo máte síce menšiu rodinu, ale veľa priateľov, umývačka riadu v plnej veľkosti ponúka maximálnu flexibilitu pri umývaní riadu.

Voľne stojace umývačky – Slimline – šírka 45 cm

Voľne stojaca úzka umývačka riadu je ideálnym riešením potrieb mestského života. Šírka všetkých Slimline umývačiek Beko je len 45 cm, čo znamená, že ľahko zapadnú do malej kuchyne v alebo do jednoizbového bytu. Malé zvonka, ale veľké zvnútra, všetky úzke umývačky riadu Beko majú kapacitu 10 súprav, čo znamená, že budete môcť umyť až 118 položiek naraz v jednom cykle. Takže ani malá kuchyňa a nedostatok priestoru neznamená, že budete musieť umývať riad ručne.

Umývačky riadu Beko

Umývačka riadu Beko Slimline

Vstavané umývačky

Sortiment umývačiek riadu Beko ponúka vstavané Full size – veľké aj úzke Slimline modely. Vstavané umývačky riadu sú ideálne na výmenu starého vstavaného modelu, alebo do kuchyne, v ktorej plánujete redizajn. Šírky sú rovnaké ako u ich voľne stojacich protipólov. Ponúkajú kapacity na 10 súprav riadu u vstavaných Slimline modelov a 12, 13 alebo 14 súprav riadu u vstavaných modelov plnej veľkosti.

Kompaktné stolové umývačky

Praktické pre pár alebo single domácnosť. Tieto úhľadné malé spotrebiče sedia na pracovnej doske a pojmú až 60 položiek. Rozmery V44 x Š55 x H50 cm sú trochu ako veľká mikrovlnná rúra. Cena však nemusí nevyhnutne zodpovedať menšej veľkosti, aj keď je o málo nižšia ako u veľkých modelov.

Spotreba vody

Vedeli ste, že umývačky riadu spotrebujú podstatne menej vody ako sa spotrebuje pri ručnom umývaní? Beko ponúka domáce spotrebiče, ktoré vám pomáhajú udržať vaše účty za energiu nižšie. Niektoré umývačky riadu Beko majú dokonca najnižšiu spotrebu vody vôbec  – 6 litrov. Väčšina modelov má spotrebu od 9 do 15 litrov, čo je ešte stále menej ako pri ručnom umývaní.

Ručné umývanie riadu

Ručné umývanie vyžaduje podstatne vyššiu spotrebu vody ako umývanie riadu v myčke

Energetická účinnosť

Umývačky riadu spotrebujú nielen menej vody ale aj energie a ako tradičné umývanie riadu, čiže sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Všeobecne platí, že čím drahší je stroj, tým lepšia je jeho energetická účinnosť a mnohé z nich dnes už disponujú sofistikovanými funkciami na úsporu energie.

 • umývačky riadu sú hodnotené podľa spotreby energie a úrovne sušenia. Umývačky riadu majú vo všeobecnosti triedu energetickej účinnosti A *** – G a tiež hodnotenie výkonu umývania a sušenia (A-G).
 • umývačky riadu Beko nemajú nižšie hodnotenie ako A
 • vyberte model s programom “eco”, ktorý využíva menej energie a vody
 • ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, použite najvhodnejšie nastavenie programu – inteligentné senzory modelov Beko sa o to postarajú
 • zaistite, aby bol stroj plný vždy, keď ho používate, resp. využívajte program “polovičná náplň”
 • hľadajte prostriedky na umývanie riadu, ktoré sú biologicky odbúrateľné a bez fosfátov.

Programy a funkcie

Umývačky riadu Beko ponúkajú množstvo programov pre optimálnu účinnosť umývania. Okrem hlavných programov disponujú aj dodatočnými programami, možnosťou polovičnej náplne, šetriacimi eco programami… Sofistikované stroje značky majú senzorové prvky navrhnuté tak, aby prispôsobili program záťaži a miere znečistenia riadu, aby znížili alebo zvýšili množstvo vody alebo potrebné oplachovanie v závislosti od toho, nakoľko je riad znečistený. Príliš veľa možností môže byť mätúce, a preto hľadajte funkcie, ktoré umožňujú jednoduché používanie zariadenia.

Ďalšou vecou, ktorou sa treba pri kúpe umývačky riadiť, je, aké rýchle programy ponúka. Rýchle programy sú skvelým faktorom, pretože umožnia umyť viac riadu v kratšom čase, bez akéhokoľvek kompromisu v kvalite umývania. Sortiment Beko ponúka množstvo rýchlych programov, ktoré vám pomôžu ušetriť čas vo vašom každodennom živote.

Rýchly program Mini30

Mini 30 – najkratší cyklus umývačiek Beko

⭐Mini 30

Všetky modely značky, či už ide o plnú veľkosť, Slimline alebo vstavaný model, prichádzajú s programom Mini 30, ktorý dokáže umyť plnú náplň mierne špinavého riadu za 30 minút.

⭐Quick&Shine™

Beko ponúka jeden z najrýchlejších programov umývačiek riadu, program Quick & Shine ™ dokáže umyť plnú záťaž len za 58 minút.

⭐Clean&Shine™

Umývanie pohárov a riadu s krásnym leskom už nie je problém. Program Clean & Shine ™ dokáže umyť, vysušiť a vyleštiť dokonca aj vaše najznečistenejšie riady za 90 minút.

Extra funkcie

Modely umývačiek riadu Beko sú vybavené najnovšími technológiami, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonalé výsledky. Tu sú tri z funkcií, ktoré sú pre Beko charakteristické:

1. AquaIntense® technology

Technológia AquaIntense® vytvára mimoriadne intenzívnu čistiacu zónu v spodnom koši niektorých modelov. Skvelé, keď máte extra znečistený riad a panvice, ktoré potrebujú extra čistenie. Hlava trysky sa pohybuje v plných 360 °, aby sa vytvoril kruhový drhnúci pohyb, zatiaľ čo prídavné rameno sa otáča o 180 °, aby vytvorilo opakujúci sa čistiaci pohyb zo strany na stranu. Vďaka použitiu vody s vyšším tlakom dodatočné rameno vytvára extra intenzívnu čistiacu zónu, ktorá poskytne až päťkrát vyššiu čistiacu schopnosť. Nebudete sa musieť starať o predmytie vášho riadu a pohárov pred vložením do umývačky, pretože technológia AquaIntense® ich umyje dokonale .

AquaIntense® technology

2. EverClean™ filter technology

Vedeli ste, že vaša umývačka riadu funguje najlepšie pri pravidelnom čistení filtra? Vždy, keď použijete umývačku, potraviny a mastnota, ktoré sa odstránia z riadu a pohárov, končia vo filtri. To znamená, že v priebehu času sa výkon umývačky znížuje priamoúmerne tomu, ako dlho odkladáte čistenie filtra. Ľahko je zabudnúť na tento krok, preto Beko vyvinulo pre niektoré modely vlastnú filtračnú technológiu EverClean ™ , aby filter zostal čistý až štyrikrát dlhší čas. Takto sa nebudete musieť starať o čistenie filtrov umývačky riadu tak často, a dlhšie sa môžete tešiť z jej skvelého výkonu.

Umývačky riadu Beko

3. Flexibilné košíky

Ak ste niekto, kto je dôsledný a potrpí si na tom ako je umývačka naložená, flexibilné a nastaviteľné koše Beko sú pre vás tie pravé. Od sklopných stojanov na šálky a taniere, cez posuvný košík na príbory až po horné koše, ktoré sa dajú výškovo nastaviť pri plnom zaťažení a možnosť prídavného príborového košíka na vrchu, ponúka Beko absolútnu flexibilitu nakladania presne podľa vašich preferencií.

Ktoré funkcie a vlastnosti ešte stoja za zváženie?

Umývačky riadu Beko

 • detská poistka – zabraňuje otváraniu dverí počas cyklu
 • ochrana proti pretečeniu WaterSafe+ 
 • inteligentné senzory – prispôsobia množstvo vody monitorovaním znečistenia. Snímače identifikujú, či je riad čistý a automaticky ukončia program, čím šetria vodu.
 • indikátory potreby doplnenia soli a leštidla – zvyčajne sa nachádzajú na vonkajšom ovládacom paneli alebo na okraji integrovaného modelu. Keď sa rozsvietia, budete musieť stroj doplniť leštiacim prostriedkom alebo soľou do umývačky riadu. Leštiaci prostriedok napomáha sušeniu a necháva nádoby lesklé a bez šmúh, soľ zjemňuje vodu.
 • nastavenie úrovne tvrdosti vody – aby ste sa uistili, že vaše zariadenie pracuje na plný potenciál, budete musieť nastaviť tvrdosť vody. Toto je potrebné vykonať len pri zakúpení nového stroja alebo ak sa presťahujete do oblasti, kde je tvrdosť vody iná. Návod na použitie poskytne podrobnejšie pokyny na zmenu úrovne.

Zopár faktov o značke BEKO

Logo Beko

Beko je medzinárodná značka domácich spotrebičov skupiny Arçelik. Je vo vlastníctve spoločnosti Koç Holding, ktorá ako jedna z najväčších spoločností v Európe patrí do zoznamu Fortune Global 500. Vďaka efektívnosti výroby spolu s ekologicky šetrnými a ekologicky vyznamenanými produktmi BEKO dokázalo rásť v celosvetovom meradle. Na slovenskom trhu je značka prítomná od roku 2005. Plne rešpektuje životné prostredie a chápe jeho kritický význam pre spoločnosť. Nová generácia ľudí znamená novú generáciu potrieb. Beko prináša ľuďom zmysluplné riešenia, ako partner, ktorý im rozumie a môže im pomôcť vo ich každodennom živote. BEKO chápe každodenné potreby ľudí a poskytuje im rýchle a flexibilné riešenia, aby si jednoducho mohli vychutnať svoj nepredvídateľný, zaneprázdnený, skutočný život. Skutočný partner nie je len sponzorom. Pravým partner stojí pri Vás. BEKO naozaj stojí pri svojich zákazníkoch tým, že vytvára najlepšie produkty pre ich skutočné, každodenné potreby. Práve toto ho robí “oficiálnym partnerom každého dňa”.

Údržba umývačiek riadu

Beko vám život zjednoduší aj automatickým programom InnerClean na hygienickú údržbu umývačky.  Ako ju však udržiavať, ak sa rozhodnete pre model, ktorý týmto špeciálnym programom nedisponuje?

 • pred čistením vypnite napájanie
 • skontrolujte a vyčistite filtre. Jednoducho ich vyberte a opláchnite.
 • rozprašovacie ramená by sa mali čistiť roztokom horúcej saponátovej vody, skontrolujte vstupy každého ramena, či otvory nie sú blokované zvyškami potravín – použite ihlu na odstránenie usadenín vodného kameňa
 • exteriér utrite vlhkou handričkou so saponátovým roztokom
 • ak nebudete umývačku dlhší čas používať, nechajte dvere otvorené, aby vzduch mohol cirkulovať a zabránite tak nepríjemným pachom.
 • ak s výsledkami umývania nie ste spokojní, skontrolujte, či nie sú preťažené koše, či nie sú zanesené trysky,že používate správny prostriedok na umývanie riadu a že filtre sú čisté
 • z času na čas použite špeciálny prípravok na odvápnenie a osvieženie umývačky

Čo rozhodne nepatrí do umývačky riadu

Vzácny porcelán do myčky nepatrí

Toto do umývačky radšej neskúšajte dávať

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade úplný. Informujte sa u výrobcu, ak si nie ste istí, či je určitý predmet vhodný do umývačky riadu.

 • hliníkové panvice (vrátane tvrdokovu, nelepivého a liateho hliníka) – reagujú s detergentom a zmenia farbu
 • starožitný alebo ručne maľovaný porcelán – farby vyblednú
 • liatinové panvice – zhrdzavejú, ak nie sú potiahnuté
 • príbory s kostenou, drevenou, perleťovou alebo plastovou rukoväťou – rukoväte môžu prasknúť, napučať a deformovať; preverte u výrobcu
 • olovnatý krištáľ – môže prasknúť, matovať alebo sa môže vyleptať vodným kameňom
 • neglazované nádoby – môžu prasknúť
 • drevené predmety  – napučia a môžu prasknúť, pokiaľ nie sú špeciálne ošetrené
 • niektoré nože na krájanie

Do testu sme vybrali Umývačky riadu Beko len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:
Pozreli sme sa na 12 umývačiek riadu Beko, ktorý model v 2019 zvoliť?
Autor článku

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.