Ktorú detskú pestúnku kúpiť? Porovnali sme 9 najpredávanejších za rok 2021

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 2

Celkoví víťazi testu

Philips Avent Dect SCD 580 Motorola MBP 16 Motorola MBP 55 (video pestúnka) TrueLife NannyCam H32 (video pestúnka)
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných Zlatá stredná cesta
AVENT DECT Digitálny BABY MONITOR SCD 580
Motorola MBP 16 detský monitor dychu
MOTOROLA MBP 55 Detská video pestúnka
TrueLife NannyCam H32
 1. kvalita a sila signálu
 2. zaujímavé funkcie ako prehrávanie MP3 a projekcia nočnej oblohy
 3. nabíjateľná batéria cez adaptér
 1. dlhá výdrž batérie
 2. cena
 3. aktivácia svetla na diaľku
 4. jednoduchá obsluha
 1. čistota a kvalita obrazu
 1. využite prenosu obrazu
 2. nočné videnie na 5 m
 3. možnosť napájania cez USB
 4. rôzne funkcie (budík, teplomer, pripevnenie na stenu)
 1. vyššia cena
 1. dlhé nabíjanie
 2. nepresnosť teplotného čidla
 3. melódia sa nedá vypnúť/zapnúť na diaľku, pričom svetlo áno
 1. slabá výdrž batérie na kamere
 2. vyššia cena
 1. vyššia cena
Viac než len obyčajný baby monitor. Nemusíte po každom zvuku panicky utekať. Môžete začať utišovať vaše dieťa počas pokojnej chôdze za ním. Projekcia nočnej oblohy je naozaj zaujímavý nápad. Za dobrú cenu dobrá kvalita. Ak si túto pestúnku od Motoroly kúpite pre jej schopnosti ako vysielačky a nie ako izbový teplomer, tak ľutovať nebudete. Drahá elektronická pestúnka funguje ako má, avšak so svojimi limitmi. Technická vyspelosť tejto Motoroly naráža v realite na ťažšie podmienky, takže s tým treba počítať. Cenovo drahšia, no za to slušne vybavená video pestúnka. Už to nie je len o vysielaní zvuku, ale o množstve pridaných funkcií.
71,99 € 49,35 € 235,90 € 99,49 €
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Mall.sk
Zobraziť ponuku
Alza.sk
Asi každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie, a to už od narodenia, a tak sa súčasťou výbavy stávajú aj detské pestúnky nazývané aj baby vysielačky. Zorientovať sa v ich ponuke na trhu môže byť celkom náročné, keďže ponuka je široká a parametre, ktorými jednotlivé elektronické opatrovateľky disponujú, sú rôzne. Najdôležitejším z nich je samozrejme spoľahlivosť baby vysielačky, no pri kúpe tohto zariadenia natrafíte aj na rôzne funkcie.

V našej recenzii sme hodnotili 9 najlepších detských pestúnok za rok 2021 a vybrali sme vysielačky prenášajúce len zvuk, ale aj video pestúnky, vďaka ktorým môžete svoje dieťatko aj vidieť. V článku vám poradíme, čo všetko by ste si pri kúpe detskej pestúnky mali všímať a dozviete sa aj to, s akými rôznymi typmi týchto zariadení sa môžete stretnúť. Detské pestúnky sme vyberali na základe obľúbenosti u zákazníkov a samozrejme sme zohľadňoval aj funkcie, akými disponujú. V našom teste detských pestúnok sa najlepšie umiestnili Philips Avent, Babymoov a TrueLife.

Podľa čoho vyberať najlepšie detské pestúnky?

Pri výbere detskej pestúnky by ste mali zohľadňovať niekoľko parametrov. Tu ich máme:

 • typ pestúnky – na trhu nájdete audio pestúnky, ktoré prenášajú len zvuk, video pestúnky s prenosom obrazu i zvuku, ale tiež smart elektronické opatrovateľky, ktoré je možné prepojiť s tabletom alebo mobilom
 • dosah – tento parameter je udávaný v prípade voľného priestranstva bez akýchkoľvek prekážok, a tak rátajte s tým, že ak má pestúnka uvedený dosah 300 metrov, v budove to bude menej
 • signál – väčšina detských pestúnok je dnes vybavená digitálnym signálom, staršie zariadenia disponujú signálom analógovým
 • spôsob napájania – to môže byť buď pomocou batérií či priamo zo siete, alebo kombinovane
 • prídavné funkcie – sem patrí možnosť merať teplotu či dokonca vlhkosť v miestnosti, no a nechýbajú ani tie, ktoré pustia vášmu dieťaťu uspávanku. Užitočnou funkciou je rozhodne obojstranná komunikácia.

Najlepšie Detské pestúnky na základe porovnávacieho testu 2021

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Detské pestúnky DO 72 €

Recenzie 9 najlepších detských pestúnok pre rok 2021

1. Philips Avent Dect SCD 580

Obojstranná komunikácia : áno ● Dosah : 330 m ● Video: nie

AVENT DECT Digitálny BABY MONITOR SCD 580

Toto zariadenie funguje ako vysielačka, ktorá spája dva body. Vás a vaše dieťa. Výrobca uvádza 100% spoľahlivosť. Na zariadení sa nachádzajú LED svetlá, ktoré signalizujú či sú zariadenia v dosahu a spojené. S intenzitou zvuku vyvolanou na strane vášho dieťaťa, sa tiež vysvietia kontrolné LED-ky. Zariadenie na strane rodiča je nabíjateľné, teda nie je stále pripojené k elektrickej sieti, je mobilné. Na jedno nabitie vydrží monitor 18 hodín.

Príjemným bonusom digitálneho baby monitora AVENT DECK je, že má funkciu projekcie nočnej oblohy. Okrem toho vie monitor merať teplotu a vlhkosť. Na základe vami stanovených kritérií vydá zariadenie výstražné znamenie. Nastaviteľný je tiež aj vibračný režim a obojstranná komunikácia. Zariadenie možno použiť aj ako MP3 prehrávač na navodenie príjemných snov pre vaše dieťa v podobe uspávanky.

Výhody

 • kvalita a sila signálu
 • zaujímavé funkcie ako prehrávanie MP3 a projekcia nočnej oblohy
 • nabíjateľná batéria cez adaptér

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Viac než len obyčajný baby monitor. Nemusíte po každom zvuku panicky utekať. Môžete začať utišovať vaše dieťa počas pokojnej chôdze za ním. Projekcia nočnej oblohy je naozaj zaujímavý nápad.

Naše hodnotenie:

Cena: 71,99 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk


2. Babymoov Easy Care Digital Green 2017

Obojstranná komunikácia : nie ● Dosah : 500 m ● Video: nie

BABYMOOV Easy Care Digital Green 2017 – detská opatrovateľka

Digitálny baby monitor BABYMOOV má dosah 500 m a čistý zvuk. Kanál jednosmernej komunikácie je nastavený automatickým naladením. Je šetrný k životnému prostrediu, pretože funguje na ekologickom princípe, čo v praxi znamená, že prenos zvuku je aktivovaný na základe zvuku vydaného dieťaťom. Inak je zariadenie v spiacom režime.

Citlivý signál vám oznámi aktivitu LED osvetlením a prenosom zvuku. Rodičovskú jednotku možno pripojiť pomocou klipu na opasok. Obe zariadenia môžno pripojiť do elektrickej siete cez adaptéry. Ak chcete mať monitor stále so sebou je tu možnosť použiť 1,5V batérie typu AAA.

Výhody

 • kvalita a sila signálu
 • priaznivá cena
 • nabíjateľná batéria cez adaptér
 • ďaleký dosah

Nevýhody

 • iba jednosmerná komunikácia

Verdikt: Cenovo dostupná a kvalitná detská vysielačka. Jednoduché používanie za účelom plniť to, na čo bola vyrobená.

Naše hodnotenie:

Cena: 54,44 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


3. TrueLife NannyCam V24 (video pestúnka)

Obojstranná komunikácia : áno ● Dosah : 300 m ● Video: áno

TRUELIFE Videopestúnka NannyCam V24

Za relatívne nízku cenu je na trhu s detskými pestúnkami dizajnovo zaujímavé zariadenie od spoločnosti TRUELIFE, ktoré okrem zvuku prenáša aj video. Z toho dôvodu je rodičovská jednotka vybavená 2,4“ LCD displejom a automatickým nočným režimom. S frekvenciou 2,4 GHz je digitálny signál zariadenia stabilný a kvalitný. Po zapojení oboch jednotiek do elektrickej siete sa zariadenie automaticky spáruje a vy máte možnosť hneď vidieť ako tvrdo vaše dieťa spí.

Rodičovská jednotka je tiež vybavená batériami, takže si ju môžete všade zobrať so sebou. Výrobca uvádza výdrž batérie až 24 hodín. Dobu bez dosahu elektrickej siete môžete predĺžiť ak využijete nabíjanie cez USB v powerbanke. Zariadenie má aj funkciu budíka.

Máte možnosť nastaviť až 5 upozornení, čo je zaujímavý nápad využiteľný v prípade, ak máte napríklad chorého člena rodiny s pravidelným užívaním liekov aj počas noci. Vysielačka slúži tiež ako interiérový teplomer. Vždy máte zobrazený aktuálny stav teploty v izbe vášho dieťaťa na obrazovke. Medzi ďalšie funkcie patrí prehrávanie 8 melódií a obojstranná komunikácia.

Výhody

 • prenos videa vo vysokom rozlíšení
 • cena
 • veľa funkcii – budík, teplomer, prehrávač
 • dlhá výdrž batérie na jedno nabitie

Nevýhody

 • krátky dosah
 • horšia kvalita signálu
 • slabšia konštrukcia

Verdikt: Cena, za ktorú výrobca ponúka túto video pestúnku s množstvom praktických funkcii, je veľmi výhodná. Má však aj svoje kvalitatívne muchy.

Naše hodnotenie:

Cena: 75,70 €

Zobraziť ponuku
Alza.sk
Detail


4. Motorola MBP 16

Obojstranná komunikácia : áno ● Dosah : 300 m ● Video: nie

Motorola MBP 16 detský monitor dychu

Táto detská pestúnka disponuje možnosťou obojstrannej komunikácie. Vďaka technológii DECT má až 10 komunikačných kanálov. Zariadenie má k dispozícii snímač teploty v izbe dieťaťa a vysoko citlivý mikrofón. Nemusíte sa báť, že moderná technológia zlyhá, pretože ak by sa signál prerušil, budete o tom informovaný vysvietenou kontrolkou.

Aby ste detskú jednotku vedeli v tme nájsť, a pritom nerušila spánok dieťaťa, využíva nočné svietenie. Nemusíte sa obávať, že sa jednotka vybije, pretože funguje len po zapojení do elektrickej siete. Pre lepšiu čitateľnosť údajov na rodičovskej jednotke je displej podsvietený a vďaka klipu ju môžete umiestniť za opasok. Nič vám v tom nebráni keďže je prenosná a batérie sú dobíjateľné. Medzi „bonusové“ funkcie pestúnky patrí možnosť prehratia 5 uspávaniek.

Výhody

 • dlhá výdrž batérie
 • cena
 • aktivácia svetla na diaľku
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • dlhé nabíjanie
 • nepresnosť teplotného čidla
 • melódia sa nedá vypnúť/zapnúť na diaľku, pričom svetlo áno

Verdikt: Za dobrú cenu dobrá kvalita. Ak si túto pestúnku od Motoroly kúpite pre jej schopnosti ako vysielačky a nie ako izbový teplomer, tak ľutovať nebudete.

Naše hodnotenie:

Cena: 49,35 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Ľudová voľba


5. Philips Avent Dect SCD560/00

Obojstranná komunikácia : áno ● Dosah : 330 m ● Video: nie

Philips Avent Elektronická opatrovateľka DECT SCD560/00

Od spoločnosti Philips sme tu Avent elektronickú opatrovateľku už mali. Táto staršia a cenovo dostupnejšia verzia má označenie DECT SCD560. So svojim štandardným dosahom prináša spoľahlivý prenos. Prevádzka zariadenia funguje na ECO princípe. To v praxi znamená, že čím bližšie umiestnené zariadenia, tým menej energie je potrebné na prenos čistého zvuku.

Intenzitu hlasitosti na rodičovskej jednotke môžete regulovať a pritom nestrácate prehľad o intenzite zvuku, ktorý je vydávaný na strane dieťaťa. Prístroj vás stále informuje pomocou svetelnej signalizácie. Zariadenie disponuje tepelným čidlom a výšku izbovej teploty zobrazuje na rodičovskej jednotke. Ďalšou z funkcií je prehrávanie uspávacích melódii a nemenej využiteľná je obojstranná komunikácia.

Výhody

 • spoľahlivosť
 • čistota spojenia aj na veľkú vzdialenosť
 • obe jednotky sú na batérie
 • prehrávanie uspávaniek

Nevýhody

 • nemá upnutie na opasok

Verdikt: Lacnejšia a tiež spoľahlivá verzia elektronickej opatrovateľky AVENT prinesie do vašej domácnosti spoľahlivého pomocníka.

Naše hodnotenie:

Cena: 93,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


6. Philips Avent Dect SCD 501

Obojstranná komunikácia : nie ● Dosah : 30 0m ● Video: nie

AVENT DECT Digitálny BABY MONITOR SCD 501

Philips Avent Dect SCD 501 patrí medzi najstaršie v našom teste, no stále s istou pozíciou na trhu. Cena sa pohybuje na minimálnej hranici, za ktorú sa elektronické pestúnky ponúkajú. Phillips garantuje čistú a ničím nerušenú komunikáciu medzi prijímačom a vysielačom. Zabezpečený dosah medzi zariadeniami je v interiéri, kde je množstvo rušivých elementov, 50 m a v otvorenom priestore 300 m.

Príjemnú snovú atmosféru navodí nočné osvetlenie pomocou monitora. Ukazovateľ hlasitosti zvuku na strane detskej jednotky je aj formou svetelnej signalizácie, takže hlasitosť zvuku v rodičovskej jednotke môžete regulovať. Nesmie prirodzene chýbať najzákladnejší prvok bezpečnosti, ktorým je kontrolka spojenia. Prijímač má možnosť napojenia cez 2 x 1,5V R6 AA alebo 2 x 1,2V nabíjateľné R6 AA.

Výhody

 • čistý zvuk
 • stabilný signál
 • cena

Nevýhody

 • rodičovská jednotka nie je s nabíjateľnými batériami
 • nemá sponu na opasok

Verdikt: Ak sa zmierite s tým, že detská jednotka musí byť stále pripojená do elektrickej siete a v rodičovskej vám nevadí dokupovať tužkové batérie alebo externú nabíjačku, bude to správna voľba.

Naše hodnotenie:

Cena: 49,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Ľudová voľba


7. TrueLife NannyCam H32 (video pestúnka)

Obojstranná komunikácia : áno ● Dosah : 300 m ● Video : áno

TrueLife NannyCam H32

Druhá ponuka z rady NannyCam od spoločnosti TrueLife. Toto zariadenie funguje na vlnách s frekvenciou 2,4GHz, čo umožňuje stabilnú kvalitu signálu. Od predošlej verzie má H32 väčší LCD displej (3,2“). Ak chcete monitor a kameru spustiť, stačí len obe zariadenia pripojiť do elektrických zástrčiek a po stlačení gombíka ste online. Žiadne zdĺhavé nastavenie na spárovanie zariadení vám nehrozí. Dosah signálu je v exteriéri 300 m a v byte či dome, priestore je plný rôznych prekážok, až 100 m.

Zariadenie vydrží k dispozícii bez pripojenia do elektrickej siete až 24 hodín, pretože využíva šetrenie batérie požitím technológie VOX – čo znamená, že zariadenie sa aktivuje zo spiaceho režimu hneď, ako na to dostane impulz zo strany detskej jednotky. Kamera disponuje čidlom na meranie interiérovej teploty, ktorá sa zobrazuje na LCD obrazovke s vysokým rozlíšením.  Obojstranná komunikácia zariadenia umožňuje ukolísať vaše dieťa v polospánku naspäť do ríše snov.

Výhody

 • využite prenosu obrazu
 • nočné videnie na 5 m
 • možnosť napájania cez USB
 • rôzne funkcie (budík, teplomer, pripevnenie na stenu)

Nevýhody

 • vyššia cena

Verdikt: Cenovo drahšia, no za to slušne vybavená video pestúnka. Už to nie je len o vysielaní zvuku, ale o množstve pridaných funkcií.

Naše hodnotenie:

Cena: 99,49 €

Zobraziť ponuku
Alza.sk
Detail

Zlatá stredná cesta


8. Motorola MBP 55 (video pestúnka)

Obojstranná komunikácia: áno ● Dosah: 300 m ● Video: áno

MOTOROLA MBP 55 Detská video pestúnka

Detská vysielačka Motorola MBP 55 využíva bezdrôtovú komunikáciu na úrovni 2,4 GHz. Medzi štandardné schopnosti tohto výrobku patrí okrem iného, bezpečnosť šifrovania údajov, či vysoká citlivosť mikrofónu. Obojsmerná komunikácia tiež nie je výnimkou a model MBP ňou disponuje.

Medzi pestúnkami, ktoré umožňujú prenos obrazu, má výsostné postavenie vďaka zaujímavosti, ktorá ju odlišuje od konkurencie a tou je 5“ obrazovka. Vysoké rozlíšenie vám umožní sledovať pokojný spánok vášho potomka s infračerveným nočným videním. Obraz a zvuk dokáže odoslať na vzdialenosť v otvorenom priestranstve až na 300 m. Obe jednotky, prijímacia jednotka s displejom, rovnako ako kamera so snímaním tepla v izbe, sú bezdrôtové a nabíjateľné.

Výhody

 • čistota a kvalita obrazu

Nevýhody

 • slabá výdrž batérie na kamere
 • vyššia cena

Verdikt: Drahá elektronická pestúnka funguje ako má, avšak so svojimi limitmi. Technická vyspelosť tejto Motoroly naráža v realite na ťažšie podmienky, takže s tým treba počítať.

Naše hodnotenie:

Cena: 235,90 €

Zobraziť ponuku
Mall.sk
Detail

Pre náročných


9. Motorola MBP 482 (video pestúnka)

Obojstranná komunikácia: áno ● Dosah: 300 m ● Video: áno

MOTOROLA pestúnka MBP 482

Táto Motorola s označením MBP 482 je cenovo dostupnou video pestúnkou. Úroveň ceny je nízko, a to badať na prvý pohľad na rodičovskej jednotke, ktorá má 2,4“ displej, ale to nemusí byť vôbec na škodu oproti jej funkčnosti. Pretože rovnako ako jej drahšie verzie, disponuje kamerou s infračerveným nočným videním a teplomerom na sledovanie teploty v detskej izbe. Prostredníctvom rodičovskej jednotky viete regulovať aj zoom kamery.

V otvorenom priestore má signál dosah 300 m s funkciou šifrovania dát, čo v praxi znamená, že nikto sa nemôže napojiť náhodou či zámerne medzi komunikáciu rodičovskej a detskej jednotky. Mikrofón je podľa štandardu citlivý a hlasitosť zvuku môžete regulovať, pričom výrobca nezabudol na indikáciu intenzity zvuku v izbe dieťaťa aj LED svetlami.

Výhody

 • cena
 • kamera má možnosť meniť zoom

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Verdikt: Video pestúnka v dostupnej cene a slušnej kvalite. Ponúka všetky základné možnosti, aké len môže v danej triede výrobkov.

Naše hodnotenie:

Cena: 109,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


Čo je vlastne detská pestúnka?

Detská opatrovateľka, baby vysielačka, či elektronická opatrovateľka – pod týmito názvami sa ukrýva zariadenie, ktoré slúži rodičom na to, aby mali neustále svoje dieťa pod dohľadom, a to aj bez toho, aby nad ním stáli, kým spí v postieľke. Počas spánku dieťaťa sa tak môžete pokojne a bez obáv z toho, že by sa vášmu dieťatku niečo mohlo stať, venovať aj domácim prácam či oddychu. Ponuka detských pestúnok je pomerne široká, a tak sa pozrieme na to, s akými typmi týchto zariadení sa môžete stretnúť a aké môžu mať funkcie.

Detská vysielačka pozostáva z prijímača a vysielača

Najprv sa však pozrieme na samotné zariadenie. To je tvorené dvoma časťami – vysielačom a prijímačom, pričom sa môžete stretnúť aj s názvami detská a rodičovská jednotka. Detská jednotka baby monitora je umiestnená v blízkosti dieťaťa, no a prijímač alebo rodičovskú jednotku máte vy. Vzhľad detskej jednotky môže byť rôzny – môže vyzerať ako vysielačka, ale aj ako kamera. Rodičovská jednotka môže tiež vzhľad vysielačky, ale tiež môže mať podobu tabletu a zvyčajne je možné zavesiť si ju na krk alebo pripnúť si ju na oblečenie, aby ste ju mali so sebou všade, kam sa pohnete.

💡  Ak hľadáte detskú vysielačku spolu s monitorom dychu, pozrite si našu recenziu najlepších monitorov dychu, v ktorej sme sa týmto zariadeniam podrobne venovali.

 

Audio alebo aj video, či dokonca smart?

Pri výbere elektronickej pestúnky sa môžete stretnúť s rôznymi typmi, a tak okrem klasiky v podobe audio pestúnky nájdete aj video pestúnku či dokonca smart pestúnky, ktoré však fungujú na inom princípe ako klasické detské pestúnky.

 

Audio pestúnky

Elektronické pestúnky prenášajúce len zvuk patria k najobľúbenejším, pretože v sebe spájajú cenovú dostupnosť a kvalitu signálu, a teda aj spoľahlivosť. Sú jednoduché na obsluhu a aj ich inštalácia je jednoduchá, pretože nemusíte nič nastavovať.

audio pestúnka

Audio pestúnky sú najspoľahlivejšie

 

Video pestúnky

Tento typ zariadenia je v porovnaní s audio pestúnkami o čosi drahší, keďže okrem zvuku prenáša aj obraz. Video sa zobrazuje buď v rodičovskej jednotke alebo na displeji tabletu či mobilu. Ich nevýhodou môže byť o čosi náročnejšia inštalácia a potreba nastavenia kamery. Okrem toho, signál nie je taký stabilný a je náchylnejší na rušenie. Na druhej strane však môžete sledovať svoje dieťa i jeho okolie aj vizuálne.

video pestúnka

Video pestúnka je finančne náročnejšia

 

Smart pestúnky

Tento typ baby vysielačiek má len vysielač a ako prijímač vám poslúži buď smartfón alebo tablet, no a na prenos signálu vám slúži internet. Tieto moderné prístroje sú však trošku náročnejšie na inštaláciu a je tu tiež veľké riziko, že sa pri prenose niečo pokazí a vy o tom ani nebudete vedieť. Spoľahlivosť pri tomto type elektronických opatrovateliek je teda menšia ako u tých klasických.

smart pestúnka

Smart pestúnky sú paradoxne najmenej spoľahlivé

 

Spôsob prenosu signálu

Pri výbere najlepšej elektronickej pestúnky sa môžete stretnúť s rôznymi spôsobmi, akými zariadenie prenáša signál. No a ako to už býva, každý z nich má svoje pre i proti. Poďme sa na ne teda pozrieť lepšie.

 

Analógový signál

Toto je starší a jednoduchší signál, ktorý funguje na krátkych vlnách, teda FM. Využíva dva kanály a má veľký dosah. Nevýhodu však je, že signál môže byť ľahko narušený, a tak analógové detské vysielačky sú pomaly, ale isto nahrádzané digitálnymi.

 

Digitálny signál

Oveľa častejšie sa pri výbere baby vysielačky môžete stretnúť s digitálnym signálom označovaným ako DECT. Jeho výhodou je, že je menej náchylný na rušenie, no nevýhodou je kratší dosah signálu. Technológia DECT signál šifruje, a tak sa nemôže stať, že by zvuk vašej vysielačky zachytil aj niekto iný.

 

Hrozí strata signálu?

Ako sme už spomenuli, spoľahlivosť je základnou vlastnosťou, ktorú by ste si pri výbere elektronickej opatrovateľky mali všímať. Kvalitná detská pestúnka má stabilné spojenie a v prípade straty signálu vás na túto skutočnosť včas upozorní. Môže sa to stať napríklad vtedy, ak sa vzdialite príliš ďaleko od detskej jednotky. Praktické tiež je zvukové upozornenie na vybitú batériu v rodičovskej jednotke.

 

Na baterky či v sieti?

Pri otázke napájania detských opatrovateliek sa môžete stretnúť s viacerými možnosťami. Niektoré zariadenia majú možnosť vymeniteľných tužkových bateriek, iné majú zase nabíjateľné batérie a nájdete aj také, ktoré fungujú len v prípade zapojenia do siete. Pri nových modeloch nie je výnimkou ani USB pripojenie, ktoré umožňuje dobíjanie napríklad aj cez notebook či powerbanku.

Zvyčajne platí, že práve rodičovská jednotka je napájaná batériami, pričom detská je najčastejšie zapojená priamo do siete. Nájsť však môžete aj také detské pestúnky, ktoré umožňujú prevádzku na batérie pri oboch jednotkách.

baby monitor

 

Dosah a počet kanálov

Dnes v ponuke detských pestúnok hrajú prím tie s digitálnym signálom, ktoré majú signál stabilnejší, no dosah je menší. Pri dosahu je potrebné poznamenať, že čím viac prekážok je medzi vysielačom a prijímačom signálu, tým sa jeho dosah skracuje. Na voľnom priestranstve teda môže mať opatrovateľka dosah 60 metrov, no v poschodovom dome sa tento dosah výrazne zníži.

Zaujímavým parametrom týkajúcim sa kvality signálu je tiež počet kanálov. Ide tu totiž o to, že v prípade nevhodných podmienok na jednom kanále dokáže prístroj sám medzi kanálmi prepínať. Čím má detská pestúnka vyšší počet kanálov, tým je nižšie riziko jeho straty a vyššia možnosť nájsť nejaký silný, pri ktorom bude signál bezproblémový.

 

Funkcie detskej pestúnky

V ponuke detských opatrovateliek nájdete aj také, ktoré disponujú viacerými funkciami ako len prenosom zvuku či obrazu. Poďme sa teda pozrieť na to, aké ďalšie funkcie môžu mať tieto zariadenia.

 

Nastavenie hlasitosti

Ak patrí vaše dieťatko k tým tichším, určite oceníte možnosť nastavenia mikrofónu na vyššiu citlivosť, pri ktorej začujete už aj to, ako sa dieťa v posteli prehadzuje. Niektoré elektronické opatrovateľky majú aj diódy, ktoré vás upozornia vizuálne na intenzitu zvuku.

 

Obojsmerná komunikácia

Táto funkcia vám umožňuje nielen počuť vaše dieťa, ale sa mu tiež prihovoriť. Otázne však je, na koľko je to užitočné, pretože malé bábätko bude zrejme vašu prítomnosť pri prebudení potrebovať viac ako len váš hlas z vysielačky.

 

Uspávací režim

Niektoré prepracovanejšie modely elektronických opatrovateliek majú možnosť pustiť vášmu dieťaťu uspávanky prípadne nejaké upokojujúce zvuky. Nájdete dokonca aj také, ktoré sú schopné premietať dieťaťu na strop napríklad obraz nočnej oblohy. To, či to vášmu dieťaťu pomôže zaspať alebo nie, je však individuálne.

 

Nočné svetlo

Toto oceníte tiež skôr pri väčších deťoch, ktoré sa boja tmy. No rovnako môže byť funkcia nočnej lampičky užitočná aj počas nočného kŕmenia bábätka.

 

Senzory

Niektoré prepracovanejšie modely detských opatrovateliek disponujú aj senzormi teploty, kvality ovzdušia či vlhkosti. Dokonca sú aj také, ktoré majú senzor na škodlivé látky v ovzduší.

 

Upevnenie

Pri rodičovských jednotkách je veľmi praktické, ak ich môžete nosiť na krku alebo ich pripnúť k oblečeniu. Čo sa týka detskej jednotky, vhodné je, ak tiež disponuje stojanom, prípadne možnosťou pripevnenia na stenu.

 

Nočné videnie

Ak je vaším cieľom detská vysielačka s kamerou, určite si vyberte takú, ktorá má možnosť nočného videnia a disponuje infračervenou diódou. Tá vám umožní vidieť vaše dieťa aj počas nočného spánku.

 

Aké sú ceny?

Ceny detských pestúnok sa pohybujú približne od 30 eur a šplhajú sa až sume 400 eur. Samozrejme, že cena je závislá na type pestúnky a funkciách, akými disponuje.

 

Do 50 eur

V prípade, že nie ste náročným zákazníkom, v tejto cenovej relácii nájdete klasickú detskú vysielačku vybavenú už aj digitálnym signálom. Zvyčajne však ide len o modely s jednostrannou komunikáciou.

 

Od 50 do 100 eur

Ak hľadáte kvalitnejšiu audio pestúnku, prípadne baby vysielačku s videom, kúpiť ju môžete aj do sto eur. Niektoré z modelov v tejto cene sú vybavené aj nočnou lampičkou a obojstranným prenosom zvuku.

 

Od 100 do 200 eur

V prípade, že si želáte detskú opatrovateľku s množstvom funkcií a v bohatej výbave, budete musieť načrieť hlbšie do vašej peňaženky. V tejto cenovej relácii je ponuka elektronických pestúnok skutočne široká.

 

200 eur a viac

Ak pre vás peniaze nezohrávajú rolu, môžete mať doma detskú pestúnku vybavenú rôznymi senzormi s možnosťou prepojenia na smartfón či tablet.

 

Obľúbené značky

Medzi obľúbené značky baby vysielačiek patria jednoznačne dve značky, a to Philips Avent a Motorola.

Philips Avent

Značka Philips je už roky zvučným menom na poli elektroniky a v portfóliu má celkkom bohatú ponuku produktov, pričom nechýba ani detská pestúnka Avent. Na trhu nájdete hneď viacero modelov detských opatrovateliek Philips Avent a je len na vás, či si vyberiete model jednoduchší alebo prepracovanejší a vybavený viacerými funkciami.

 

Motorola

Veľkej obľube medzi rodičmi sa tešia aj detské opatrovateľky Motorola. Hoci sa táto značka mnohým spája v prvom rade s mobilnými telefónmi, vo svojej ponuke má tiež niekoľko modelov baby vysielačiek.

Do testu sme vybrali Detské pestúnky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Detské pestúnky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre

Dobrý večer, nám sa páči pestúnka BEURER BY 84. Našli sme ju len na okay u nás v okolí. Nemáte niekto s nimi skúsenosti ? AKo je to s dodávkou a tak ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.