Kuchynský robot Delimano Platinum Deluxe Pro – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Kuchynský robot Deluxe Delimano
 • Výkon: 1000 W
 • Objem hlavnej nádoby: 5,5 l
 • Objem sklenenej nádoby na mixovanie: 1,5 l
 • Počet rýchlostí: 10
 • Hlučnosť: 86 dB
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kuchynské roboty
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kuchynský robot Platinum Deluxe Pro je najaktuálnejšiu, ale aj najdrahšou verziou kuchynského robota, ktorú čoraz populárnejšia značka Delimano ponúka. Zoznam kuchynských robotov spoločnosti Delimano nie je v súčasnosti príliš dlhý – ponúka dva modely. Drahšia verzia Deluxe vyniká pri každej úlohe a vďaka svojej všestrannosti si nájde miesto v každej kuchyni. Poďme sa naň pozrieť bližšie.

Základné informácie

Kuchynský robot Deluxe je silnejšia verzia s obrovskou misou, ktorá má špeciálny dizajn a objem až 5,5 litra. Výkon motora je 1 000 W a dosiahnete ho prostredníctvom 10 rýchlostí + možnosti Pulse. Vysoký výkon umožní spracovať akékoľvek prísady, dokonca aj tie najhustejšie, alebo vo veľkých množstvách. Kuchynský robot Deluxe si s nimi poľahky poradí. Vďaka rýchlostiam a funkcii Pulse dosiahnete, aby robot pracoval vždy presne v požadovanej intenzite, pre čo najlepšie výsledky. 

Dôležité parametre: 
Výkon:1000 W
Materiál:miska: nerezová oceľ
hnetací hák a šľahacia metlička: Al 43400
miešacia metlička: polypropylén + nerezová oceľ
Objem misy:5,5 l
Počet rýchlostí:10 + Pulse
Hlučnosť:85 dB

 

Dizajn

Delimano Deluxe prichádza v jednoduchom bielo – striebornom prevedení, ktoré pôsobí čisto a elegantne. Telo robota je biele, otočný gombík na nastavenie rýchlosti a páčka na vyklopenie hlavy sú strieborné, rovnako ako aj kryt na čele hlavy, kde sa pripájajú ďalšie nadstavce. O stabilitu na pracovnej doske sa postará 5 protišmykových podložiek na spodnej časti zariadenia. Veľká nerezová misa sa k podložke pripevní jednoducho vložením a otočením. Základný set príslušenstva obsahuje 3 nadstavce: hnetací hák, šľahaciu metlu a miešaciu metlu. Hák aj miešacia metla sú čiernej farby, šľahačku aj vajcia vyšľaháte s nerezovým nadstavcom. Kuchynský robot Deluxe je dostupný v základnom variante – s tromi, už spomenutými nadstavcami, alebo ako set s doplnkami, ktorý zahŕňa sadu mlynčekov na mäso, mlynček na kávu alebo cukor, set strúhačov a sklenenú nádobu na mixovanie.

 

Kuchynský robot Deluxe ako set s doplnkami

Výhodou tohto modelu je, že je si ho môžete, ale aj nemusíte zakúpiť ako set. Jeho zaobstaranie si môžete prispôsobiť vášmu rozpočtu, alebo aktuálnym potrebám a príslušenstvo si dokupovať postupne. Ak sa však rozhodnete zainvestovať a kúpite robot Deluxe ako set, okrem troch základných nadstavcov získate:

 

Krájač a strúhače

Sada obsahuje tri nadstavce, ktoré vám pomôžu pri krájaní a strúhaní zeleniny, či už sú to zemiaky, mrkva, uhorky, cukety alebo čokoľvek iné. Nadstavce sa pripevňujú, po odstránení strieborného krytu, na čelo hlavy robota. Pri použití tejto sady nastavujte rýchlosť v rozmedzí 3 až 5. O bezpečnosť a celistvosť vašich prstov sa postará plastový piest, ktorým suroviny zatláčate.

 

Set mlynčekov na mäso

Je to tiež trojdielna sada, ktorá sa skladá z mlynčeka na mäso a dvoch adaptérov na výrobu klobás. Pripájajú sa, podobne ako strúhače, k čelu robota. Pri práci s týmito nadstavcami nastavte rýchlosť v rozmedzí 4 až 5. Na zatláčanie mäsa do trubice použite plastový piest.

 

Mlynček

Využijete ho nielen na kávu, ale pomeliete s ním mandle, oriešky, cukor a podobné pevné ingrediencie. Mlynček sa, po odstránení bieleho krytu, pripevní na vrchnú časť robota. Nádobu naplňte surovinami maximálne do 1/3. Stroj zapnite na 30 sekúnd. V prípade potreby môžete cyklus opakovať, ale medzi jednotlivými akciami potrebuje motor 3 minúty prestávky.

Pokiaľ ide o kávu, po 30 sekundovom intervale sme získali stredne jemne pomletú kávu, vhodnú pre mokka, alebo Aeropress. Ak ste milovníkmi espressa, tureckej kávy alebo kávy z džezvy, po vychladnutí motora ešte cyklus zopakujte.

 

Set na výrobu cestovín

Súprava piatich nadstavcov, pomocou ktorých pripravíte rezance, špagety, makaróny, rigatoni aj široké rezance. Pri používaní tejto sady nastavte rýchlosť v rozmedzí 5 až 7. Bez nutnosti prestávky a čistenia spracujete s jedným diskom 200 gramov cesta. Pri dávkovaní cesta si aj v tomto prípade pomôžte plastovým piestom.

 

Sklenenú nádobu na mixovanie

Nadstavec s čepeľami, plastovým vekom a objemom 1,5 litra sa pripevní, podobne ako mlynček, na vrch mixéra. Využijete ho na prípravu smoothie, kojeneckej stravy, koktejlov, krémových polievok a podobne.

 

Čím si nás robot získal na prvý pohľad?

 • veľká hlavná misa s objemom 5,5 litra – keď je zoznam hostí dlhý, máte veľkú rodinu, alebo počas sviatkov, ktoré vyžadujú prípravu veľkého množstva jedla, je tento faktor dôležitý. Súčasťou balenia je aj plastový kryt na misu s otvorom pre pridávanie ingrediencií.
 • planetárny systém miešania pokrýva celý povrch misky. Získate homogénnu zmes prísad.
 • ingrediencie sa môžu pridávať počas miešania
 • materiál, z ktorého sú nadstavce vyrobené sa udržiava jednoducho, zmes sa naň nelepí

 

Vyskúšali sme, ako robot Deluxe miesi cesto

Miesenie znamená nielen miešanie ingrediencií, ale malo by tiež zvyšovať elasticitu cesta, umožniť droždiu vykonávať svoju prácu a viesť k tvorbe lepku, spojiva, ktoré sa počas pečenia nerozpadá. Miesenie cesta je namáhavý proces, ktorý ak sa robí ručne vedie k bolestiam zápästia a vyčerpanému pekárovi. Hák na miesenie cesta patrí do základného príslušenstva robota Deluxe.

Nasypte všetky suché prísady, vrátane droždia a mínus jednej šálky múky, do nerezovej miešacej misky. Pripojte hák na miesenie na hlavu robota jednoduchým nasunutím a otočením. Zapnite mixér na rýchlosť 2 na 15 až 30 sekúnd. Zmiešajte všetky suché prísady.

Robot nevypínajte a do miešacej misy pomaly pridajte všetky vlhké ingrediencie požadované v recepte cesta. Nechajte tekutiny vmiešať sa do suchých prísad maximálne počas ďalších dvoch minút. Do misy postupne pridajte 1/2 šálky zvyšnej múky. Nechajte ju dobre zapracovať a potom pridajte druhú polovicu zostávajúcej šálky múky. Miešajte cesto ďalšie dve minúty, potom robot vypnite a špachtľou zoškrabte cesto zo stien misy.

Znova zapnite robot na rýchlosti 2 a mieste cesto, kým nezačne tvoriť guľu a nepriľne k háku. Keď k tomu dôjde, pokračujte v miesení na rýchlosti 2 ďalšie dve minúty. Vypnite robot a rukami vyberte cesto. Je vláčne a dokonalej konzistencie. Pripravené na pečenie.

Nás robot Deluxe presvedčil. Za miesenie 10 bodov z 10.

 

 

Recenzie zákazníkov

Aké sú skúsenosti majiteľov kuchynského robota Deluxe? Pri rozhodovaní o kúpe vám môžu byť nápomocné, pozrime sa preto spolu na niektoré z nich:

Recenzie kuchynský robot Deluxe

 

Zhrnutie na záver

Kuchynský robot Deluxe Delimano vám uľahčí život vďaka rôznym funkciám a všestrannej špecifikácii. Jeho nespornou výhodou je, že si jednotlivé súčasti môžete dokupovať postupne, podľa potrieb, resp. možností rozpočtu. Pôsobivý je aj semi-profesionálny výkon motora a jednoduchý, čistý dizajn.

Výhody

 • dostatočne objemná misa
 • planetárny systém miešania
 • možnosť dokupovať doplnky postupne
 • predĺžená záruka

Nevýhody

 • hlučný

Záver recenzie: Kúpou tohto robota získate zariadenie "all-in-one" so slušným výkonom za prijateľnú cenu.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • dizajn
 • funkcionalita
 • cena

Súhrn

Multifunkčný pomocník, ktorý sa stane neoddeliteľnou súčasťou vašej kuchyne.

4.7

Kuchynský robot Deluxe Delimano

✅ Cena: 199,99 €

Chcem Delimano Platinum Deluxe Pro Heureka.sk
Vývoj ceny Delimano Platinum Deluxe Pro


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.