DeLonghi Primadonna Experience Elite ECAM 650.85 MS – automatický kávovar, ktorý prináša víziu budúcnosti (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 22. septembra 2021 0
DeLonghi ECAM 650.85 MS
 • Objem vody: 2 l
 • Kapacita zásobníka na kávu? 400 g
 • Parný tlak: 19 bar
 • Automatické čistenie: áno
 • Automatické odvápňovanie: áno
 • Objem zásobníka na mlieko:500 ml
 • Príkon: 1450 W
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
1 349,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Mall.sk

Automatický kávovar DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS je jednou z vlajkových lodí spoločnosti De’Longhi. Nájdeme ho v rade modelov vyššej triedy. “Jedinečný, ako váš vkus” – to sľubuje DeLonghi. Či je to pravda a aké sú výhody a nevýhody PrimaDonna Elite sa dozviete z našej recenzie.

Čítať viac...

porovnanie cien
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
1 349,00 € Do obchodu Mall.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
1 344,00 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
1 500,00 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
1 500,00 € Do obchodu Hej.sk

DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS – základné informácie

De’Longhi PrimaDonna Elite je najinteligentnejší kávovar, aký sme kedy recenzovali. Okrem automatickej prípravy kávy a mliečnych nápojov sa tento stroj pripojí k vášmu telefónu, aby ste mohli navrhnúť vaše vlastné nápoje a objednať ich “na diaľku”. Ak vám to znie ako Návrat do budúcnosti II, je to iba čiastočne pravda. V praxi je používanie tohto kávovaru podobné ako u iných špičkových automatických kávovarov. Hoci, žiadny iný model v tejto triede vám neposkytne tak doladenú kontrolu nad tým, čo sa presne deje s vašimi nápojmi.

DeLonghi PrimaDonna Elite môžete ovládať pomocou farebnej dotykovej obrazovky, alebo pomocou smartfónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth a aplikácie DeLonghi Coffee Link. Nádrž má objem dvoch litrov, je na pravej strane stroja a nádoba na mlieko je úhľadne uložená na ľavej strane. Kávu si môžete prispôsobiť podľa arómy, množstva a teploty a dokonca si môžete vytvoriť svoj vlastný nápoj. Kávovar má tiež ohrievač šálok a čokoládovú karafu na prípravu horúcej čokolády. Použiť môžete zrnkovú aj mletú kávu.

DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS

Dôležité parametre: 
Príkon:1450 W
Kapacita nádrže na vodu:2 l
Kapacita zásobníka na kávu:400 g
Parný tlak:19 bar
Objem zásobníka na mlieko:500 ml
Displej:áno
Odnímateľný zásobník vody:áno
Zásobník na mlieko:áno
Parná tryska:áno
Auto-Cappuccino:áno
Mlynček:áno
Nastavenie teploty:áno
Nastavenie sily kávy:áno
Použitie mletej aj zrnkovej kávy:áno
Nahrievač šálok:áno
Automatické čistenie a odvápnenie:áno
Ukazovateľ množstva vody:áno
Hmotnosť:16,5 kg

 

Vlastnosti a funkcie

Ako by ste aj pravdepodobne očakávali, stroj je tak luxusný, ako sa zdá. Je vybavený integrovaným mlynčekom, ponúka automatickú prípravu mliečnych nápojov, ohrievač šálok a prispôsobiteľnú výšku adaptéra na výdaj kávy. Výstup kávy sa dá výškovo nastaviť medzi 90 a 142 mm. Dajú sa teda naplniť aj vysoké poháre. Avšak najpôsobivejšou funkciou, ktorá smeruje k zdôvodneniu ceny 1 349,00 €, je veľký LCD displej a integrácia s vaším smartfónom.

 

➡️ Ovládanie a displej

De’Longhi Primadonna Elite sa ovláda prostredníctvom pevného displeja s dotykovou obrazovkou, ktorého menu je prehľadne usporiadané. Kávovar je možné ovládať aj prostredníctvom aplikácie „Coffee Link“ (k dispozícii pre Android a iOS) cez Bluetooth.

PrimaDonna Elite má najväčší a najjednoduchšie použiteľný displej zo všetkých kávovarov vôbec. Poskytuje vám všetky potrebné pokyny priamo na displeji. Keď použijete mlieko, automaticky vyčistí trysku, upozorní vás, keď je málo vody, kedy je potrebné doplniť kávu alebo vyprázdniť usadeninu. Na tomto efektnom displeji nájdete aj ponuku širokého sortimentu nápojov, ktoré si môžete vybrať a prispôsobiť  každý podľa vášho vkusu. Z 15 druhov rôznych nápojov môžete pre väčšinu z nich upraviť množstvo aj arómu. Automatický dávkovač mlieka dáva na výber tiež z 3 možností konzistencie teplého mlieka, resp.peny.

Zapnite De’Longhi PrimaDonna Elite a uvidíte posúvajúci sa zoznam vrátane klasických nápojov, ako sú cappuccino, dlhé kávy a latte a všetko, čo ste sami naprogramovali. Prejdením prstom po displeji ich môžete prehľadávať. Dotykové rozhranie nemá okamžitú “klzkosť” iPadu a displej vyzerá zapustený hlboko za povrchom, ale uplatňovanie štandardov, ktoré by sme mohli použiť pre tablet je u kávovaru trocha nespravodlivé.

 

➡️ Technológie

V tomto kompaktnom stroji sa toho deje až fascinujúco veľa. Je vybavený dvomi samostatnými vykurovacími systémami: jeden pre extrakciu kávy, ktorý ponúka výkon 88 až 96 stupňov a druhý pre prípravu pary a mlieka. Kávovar má vlastný nerezový mlynček, ktorý je našťastie veľmi tichý. Nerezová oceľ znamená vysokú životnosť a rovnomerne rozomleté zrná. Stupeň mletia sa dá – rovnako ako u iných zariadení – rýchlo nastaviť. Najlepšia aróma sa dosiahne ak kávu zomeliete tesne pred aktuálnym sparením.

Ďalším krokom v automatizovanom cykle je, aby sa mletá káva stlačila na správnu denzitu tak, aby bol tlak pri infúzii medzi 9 a 12 barmi. Okrúhle kávové “koláče” končia vo vyhradenom zásobníku.

💡 Náš tip! “Kávové koláče” teda kávovú usadeninu použite ako hnojivo vo vašej záhrade. Vaše rastlinky vám za ňu budú vďačné…

Kávovar De’Longhi PrimaDonna Elite má veľa konvenčných prvkov. To, čo ho odlišuje, je úroveň prispôsobenia, ktorú umožňuje. Môžete si nastaviť rôzne profily a, ako už bolo spomenuté vyššie, vytvoriť si vlastné nápoje od nuly. Úroveň jemného doladenia iné stroje jednozančne zahanbí. Môžete si zvoliť presnú mililitrovú dávku kávy, silu (5 stupňov), teplotu (4 stupne) a počet sekúnd, počas ktorých systém Latte Crema vydáva mlieko. Novinkou je aj funkcia prípravy čaju – pre každý zo štyroch druhov je nastavená iná teplota vody.

 

➡️ Systém LatteCrema

Posledným krokom v príprave (alebo prvým, ak sa vám páči) je príprava mliečnej peny. Systém „LatteCrema“ je schopný okamžite poskytnúť tú najbohatšiu zamatovú penu Jediným problémom je, že keď použijete veľa mlieka, teplota nápoja nie je taká vysoká, ako by si niektorí mohli priať.

Termo nádobu s mliekom môžete po použití uchovať v chladničke, aby ste ho mohli aj ďalej používať pri ďalšej príprave. Iba dva tesniace krúžky na stroji, na ktoré je nádoba na mlieko nasunutá, by ste mali z času na čas manuálne vyčistiť papierovou utierkou a trochou teplej vody opláchnuť zvyšky mlieka, ktoré sa tu môžu usadiť.

 

➡️ Horúca čokoláda

Na druhej strane, keď použijete špeciálnu čokoládovú karafu, bude to najhorúcejšia čokoláda, akú môžete mať! Nechajte ju niekoľko minút stáť, kým ju priložíte k perám …. Bude vymiešaná k dokonalosti – vôbec nie hrudkovitá, najaromatickejšia a najbohatšia horúca čokoláda, akú ste kedy pili a to len stlačením jedného tlačidla.

 

Aplikácia Coffe Link

 

➡️ Aplikácia Coffee Link

Pretože sme tak rôzni, spoločnosť De´Longhi vytvorila aplikáciu, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastný profil podľa vašich preferencií. Okrem toho, že dokážete upraviť arómu, množstvo a teplotu, môžete si vytvoriť a pomenovať aj svoj vlastný mix, ktorý je možné uložiť a získať k nemu prístup kedykoľvek budete chcieť. Aplikácia je vynikajúca na programovanie nových receptov, ale občas sa zblázni, príležitostne sa zachytí v cykle načítavania, keď zrejme nedokáže zistiť, čo robí samotný stroj.

Najprv však musíte kávovar spárovať cez Bluetooth s vašim telefónom. Je to jednoduché, ale po vypnutí zariadenia sa musíte znova spárovať. A to trochu neguje užitočnosť aplikácie, pokiaľ len nenecháte stroj neustále zapnutý. V pohotovostnom režime takmer vôbec nespotrebováva elektrinu.

Kúpiť DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS iba kvôli integrácii so smartfónom by bolo nezmyselné. Koniec koncov, stále musíte umiestniť šálku pod trysku a, ak ste milovník mliečnych špecialít, vybrať nádrž na mlieko z chladničky a zapojiť ju. Vízie prebudenia a prípravy latte spod periny sú trochu optimistické…

Podrobný návod k tomuto kávovaru si môžete stiahnuť v pdf formáte tu.

 

Ako chutí espresso pripravené s DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS?

DeLonghi PrimaDonna Elite ponúka kávu v tisícoch rôznych potencionálnych variáciách. Ale na čom skutočne záleží je to, či dokáže poskytnúť základ: bohaté espresso s dokonalou penou. A základ je prvotriedny. DeLonghi PrimaDonna Elite vytvorí tmavú, trvácnu penu na každej šálke dokonale aromatického espressa.

 

Čistenie a údržba

Rovnako ako u všetkých zariadení, ktoré prichádzajú do priameho alebo nepriameho styku s potravinami, čistenie je dôležitou témou aj u kávovarov. Funkcia Auto-Clean zabezpečí automatické a hygienické čistenie mliečnych potrubí horúcou vodou a parou po každej príprave kávovej špeciality obsahujúcej mlieko. Ak chcete pripraviť niekoľko špeciálnych káv na báze mlieka za sebou, môžete funkciu Auto-Clean preskočiť.

V oblastiach, kde voda nie je zrovna chudobná na vápno, je dôležitá pravidelná dekalcifikácia stroja, aby ste zabezpečili jeho dlhú životnosť. Na odstránenie vodného kameňa má Primadonna Elite v ponuke ďalšiu položku menu. Proces trvá asi 45 minút. Časti, ako je varná jednotka alebo tryska na výdaj kávy, sa dajú jednoducho odobrať a opláchnuť a niektoré (nádoba na mlieko, odkvapkávacia tácka atď.) sú dokonca vhodné do umývačky riadu.

💡 Náš tip! Raz týždenne vyčistite odnímateľnú varnú jednotku pod tečúcou teplou vodou BEZ čistiaceho prostriedku na umývanie riadu pomocou kefy na umývanie riadu a nechajte ju vyschnúť mimo zariadenia. Takto je zaručený predpoklad dobrej a stálej kvality kávy.

Tento kávovar vám “naživo” predstaví vo svojom videu priamo výrobca:

 

De'Longhi PrimaDonna Elite -Unique. Like your Taste-

 

Čo sa nám na DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS páči?

 • jednoduché programovanie a používanie
 • nádrž na vodu sa dá ľahko vybrať a doplniť
 • indikuje, kedy je nádrž prázdna, nádoba na usadeninu plná, kedy treba doplniť kávu alebo kedy odvápniť
 • Bluetooth pripojenie sa ľahko používa
 • môžete vytvoriť a prispôsobiť si svoj vlastný nápoj
 • aróma pripravenej kávy je dobre vyvážená a kyslosť je tlmená sladkosťou
 • mlieko má dobrú úroveň teploty a napenenia
 • kvalitné prevedenie
 • tichá prevádzka
 • systém s dvomi kotlami
 • pripraví aj ľadovú kávu
 • formičky na ľad v tvare kávových zŕn, ktoré sú súčasťou balenia
 • veľký farebný displej

 

Čo sa nám na DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS nepáči?

 • vysoká cena – menej “efektné” systémy sú dostupnejšie
 • mierne chaotická skúsenosť s aplikáciou pre Android

 

💡 Tip Ak pre vás ovládanie kávovaru prostredníctvom telefónu nie je natoľko zaujímavé, aby stálo za to naštrbiť rozpočet, možno vás osloví skôr dostupnejší, ale vynikajúci automat DeLonghi ECAM 45.760 W Eletta.

 

Recenzie zákazníkov

Ďalší z výrobkov overenej a obľúbenej talianskej značky, ktorý získava len pozitívne hodnotenia. Cena 1 349,00 € nie je nízka, preto možno tých recenzií nie je toľko ako u iných kávovarov značky. Pozrime sa na niektoré z nich:

DeLonghi Primadonna Elite Experience ECAM 650.85 MS - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

De’Longhi PrimaDonna Elite je dobrý kávovar pre veľké rodiny a ich členov s rôznym vkusom. Úroveň prispôsobenia, ktorú dáva nápojom, je ťažké poraziť. Integrácia inteligentných telefónov je tiež nadzákladová, aj keď je to iba čiastočne úspešné okno do „Internetu vecí“. Odôvodňuje to vysokú cenu? V skutočnosti nie. Inteligentné používateľské rozhranie je elegantné, ale nakoniec sa prejaví len ako ” glazúra” na pomerne bežnom, ale špičkovom automatickom stroji.

Výhody

 • elegantný dizajn
 • kvalitné prevedenie
 • široké možnosti prispôsobiteľnosti
 • vynikajúca chuť pripravených nápojov

Nevýhody

 • vysoká cena

Záver recenzie: Ak hľadáte kávovar vysokej kvality a keď pre vás znie zaujímavo ovládanie aplikáciou a individuálne užívateľské profily, stojí za to zvážiť jeho kúpu.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • jednoduchosť ovládania
 • prispôsobiteľnosť
 • chuť kávy
 • cena

Súhrn

Celkovo je to pôsobivý stroj dizajnom aj výkonom. Je to ale tiež vysoká investícia, určená pre extrémnych milovníkov kávy.

4.9

DeLonghi ECAM 650.85 MS

✅ Cena: 1 349,00 €

Chcem DeLonghi ECAM 650.85 MS Mall.sk
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 650.85 MS


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.