Aeropress Aerobie – kvaliný a inovatívny ručný kávovar (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Aeropress Aerobie
 • Objem: 0,25 l
 • Ovládanie: mechanické
 • Typ filtra: jednorazový
 • Hmotnosť: 0,368 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
21,51 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Aeropress Aerobie je všestranný kávovar, ktorý v závislosti od toho, ako ho používate, môže ponúknuť telo a bohatú chuť ako French press alebo číru čistotu filtrovanej kávy. Je odolný a ľahko sa čistí, čo z neho robí fantastickú alternatívu pre výlety, kempingy a cestovanie – aj keď si ho môžete jednoducho zamilovať ako kávovar pre svoj domov.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
21,51 € Do obchodu Heureka.sk

Čo je Aeropress?

Začiatkom 90. rokov minulého storočia sa vynálezca Alan Adler rozhodol vyrobiť niečo, čo by nebolo zbytočne rozčuľujúce a časovo náročné, ako napríklad Kalita Wave 185 alebo Chemex a pripraví šálku kávy, ktorá nebude vodnatá. Rozhodol sa vyrobiť zariadenie, ktoré dokáže pomocou tlaku pripraviť kávu rýchlejšie, ako by ste pripravovali espresso. Po testovaní viac ako 40 iterácií sa Adler ustálil na dizajne, ktorý v roku 1994 aj predstavil.

 

Aeropress Aerobie – základné informácie

Najskôr by sme chceli objasniť, že slovo AeroPress je, na rozdiel od French Press, registrovanou ochrannou známkou. Aeropress Aerobie sa skladá zo 4 komponentov, ktorými sú piest, tesnenie, komora a uzáver filtra. Získate tiež držiak filtra + 350 mikro-filtrov, dávkovač, miešadlo a lievik.

Aeropress Aerobie

Dôležité parametre: 
Typ:espresso
Ovládanie:mechanické
Použitie mletej kávy:áno
Použitie zrnkovej kávy:nie
Objem vody:0,25 l
Typ filtra:jednorázový
Hmotnosť:0,368 kg

 

Kvalita prevedenia

Aeropress Aerobie je vyrobený z plastu bez obsahu PBA. V priebehu rokov sa materiál mierne menil s každou novou iteráciou. Najnovší model je zo sivého polopriehľadného materiálu, ktorý nielen dobre vyzerá, ale je tiež veľmi odolný voči opotrebeniu. Aj keď je zariadenie celé vyrobené z plastu a gumy, je mimoriadne robustné. Pri bežnom používaní je na piest vyvíjaný celkom slušný tlak, ale kávovar to zvláda bez problémov a ani dlhodobé používanie nevedie k zlomeniu ktorejkoľvek časti zariadenia. Staršie modely boli trochu náchylnejšie k poškriabaniu, ale nový a mierne vylepšený dizajn a materiál za tým spravili bodku.

 

Príprava kávy s Aeropress Aerobie

Aktuálny varný systém AeroPress sa skladá zo štyroch základných častí: piest, tesnenie, komora a veko filtra. Aby ste mohli použiť kávovar, pripevnite tesnenie na piest, vložte do uzáveru papierový filter (po zložení si uvedomíte, že ide v podstate o obrovskú striekačku) a nasaďte komoru na pohár alebo šálku. Pridajte mletú kávu, horúcu vodu, vložte piest a trochu nadvihnite, aby ste vytvorili vákuum, chvíľu počkajte a potom stlačte piest smerom k základu.

Nasledujúce video ponúka návod ako používať systém Aeropress ako profesionál a je to súčasne aj recept na kávu dokonale vyváženej chuti.

 

➡️ Jednoduchosť použitia

Použitie kávovaru je veľmi jednoduché, ale chce to trocha cviku. Samozrejme môžete jednoducho začať typickými receptmi “pre začiatočníkov”, ktoré nájdete online, ale súčasne môžete skúšať aj milióny malých vylepšení. V tomto zmysle je Aeropress Aerobie skvelým zdrojom zábavy. Je ľahké začať a možnosti sú neobmedzené, pretože vaša odbornosť “Aero-baristu” bude postupne rásť. Jedna vec, ktorú chceme zdôrazniť je však to, že existuje niekoľko techník a osvedčených postupov, ktoré by ste mali určite použiť vo vašej “baristickej” činnosti. Pomôžu vám pripraviť skvelú kávu oveľa rýchlejšie. S Aeropressom sa ľahko pripravuje dobrá káva … avšak príprava skutočne dokonalej kávy je už úplne iná vec. Ak len nevyskúšate naše „tajné“ triky, ako vyťažiť maximum z Aeropressu (prezradíme nižšie).

 

➡️ Chuť kávy

Správne uvarená káva z AeroPress nemá žiadnu horkosť a má extrémne čistú, bohatú chuť. Toto zariadenie pri správnom používaní ľahko prekoná všetky ostatné. AeroPress si získal srdce nováčikov aj profesionálov do tej miery, že v súčasnosti prebiehajú aj súťaže. Varný proces je delikátny, ale zhovievavý a poskytuje dostatočnú univerzálnosť, aby konečná chuť a konzistencia boli perfektné.

Papierový filter zabráni množstvu kávových olejov “vstúpiť” do finálnej šálky. Mnohým konzumentom sa to páči, pretože sa takto vystupňuje jemná chuť kávy. “Hardcore” kávičkári však budú uprednostňovať silnejšiu a mastnejšiu kávu. Ak patríte medzi nich, mali by ste určite zvážiť investíciu do extra kovového filtračného disku a používať ho namiesto papierových filtrov. Je to celkom lacné a úplne mení možnosti kávovaru.

 

Perfektný Aeropress pomer, alebo tajné triky majstrov

Jednou z najdôležitejších vecí pri príprave akéhokoľvek druhu kávy je tzv. pomer sparenia. Je to vzťah medzi množstvom použitej kávy a vody. Napríklad pomer sparenia v pomere 1:18 by znamenal, že na každú jednotku kávy by ste mali 18 jednotiek vody. Víťazka svetového Aeropress šampionátu 2018 Carolina Garay z Kolumbie využila pomer 1: 5,7. To je bližšie k espressu ako bežná čierna filtrovaná káva!

Priemerný víťazný pomer je 1: 11,5. To naznačuje, že s Aeropress by sa malo zaobchádzať úplne inak ako so všetkými ostatnými metódami manuálneho varenia. Treba si však uvedomiť, že súťažný scenár je niečo úplne iné ako každodenné pitie kávy.

Ďalším faktorom, ktorý vyskočí okamžite pri štúdiu šampionátov, je to, že teplota vody je pomerne nízka. Priemerná víťazná teplota je 80 ° C. Po celé roky bolo oficiálne odporúčanie 93 ° C. Existujú rôzne teórie, prečo môže byť nižšia teplota lepšia. Určité zlúčeniny sa totiž extrahujú pri približne 80 ° C, zatiaľ čo viac horké a menej žiaduce sa extrahujú bližšie k bodu varu.

 

💡 Tip Ak by ste do tajov rôznych spôsobov prípravy kávy chceli vniknúť ešte hlbšie, prečítajte si náš článok ako pripraviť perfektnú kávu pomocou French Press a ak vás to osloví, tu si hneď môžete vybrať aj adekvátny kávovar.

Príprava kávy s Aeropress Aerobie

Čo sa nám na Aeropress Aerobie páči?

 • hlavnou prednosťou je kompaktná veľkosť. Je dostatočne malý a ľahký, takže ho môžete ľahko vložiť do bežného batohu a zobrať  ho so sebou do práce alebo na výlet
 • cena 21,51 € je neuveriteľne férová za kávovar, ktorý robí tak dobrú kávu. Ponúka na trhu jednu z najlepších pomerov cena/hodnota vzhľadom na to, ako dlho vydrží a ako skvelo káva chutí.
 • kvalita kávy – ak dodržíte správne parametre sparenia, pravdepodobne dostanete najlepšiu kávu, akú ste kedy mali
 • jednoduchá údržba – je dokonca vhodný aj do umývačky riadu

 

Čo sa nám na Aeropress Aerobie nepáči?

 • tento mini kávovar je skutočne mini a je vhodný pre rodinu s jedným max. dvoma členmi
 • nevýhodou polypropylénu je to, že je menej priehľadný, takže tmavá komora sťažuje viditeľnosť úrovne kávy alebo vody, ktorú ste pridali

 

Recenzie zákazníkov

Aeropress Aerobie je tak cenovo dostupný, ľahko použiteľný a varí tak dobrú kávu, že je skutočne ťažké nájsť negatívne recenzie. Jedinou nevýhodou kávovaru je to, že nie je vhodný pre domácnosti s viac ako dvomi členmi, pretože by bolo náročné pripraviť viac šálok kávy naraz. Pozrime sa teraz na niektoré z množstva recenzií spoločne.

Aeropress Aerobie - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

Zhrnutie na záver

Tento zvláštny plastový kávovar pripravá kávu, ktorá sa líši od všetkého čo ste doteraz poznali. Predstavuje úplne novú kategóriu prípravy kávy. Iste, AeroPress nie je nevyhnutne pre každého, ale vzhľadom na to, aký je všestranný, je veľká šanca, že si ho zamilujete aj vy.

Výhody

 • vynikajúca chuť
 • skvelý pomer cena/hodnota
 • malá stopa aj hmotnosť ho robí ideálnym aj na cesty

Nevýhody

 • kapacita vhodná len pre malé domácnosti
 • príprava perfektnej kávy chce trocha cviku

Záver recenzie: Ak chcete mať plnú kontrolu nad prípravou vašej kávy AeroPress Aerobie je pre vás dokonalým kávovarom.

Hodnotenie autora
 • jednoduchosť použitia
 • chuť kávy
 • pomer cena/hodnota
 • dizajn

Súhrn

Aeropress Aerobie je revolučný typ kávovaru, ktorý pripraví výnimočnú kávu podobnú espressu.

4.3

Aeropress Aerobie

✅ Cena: 21,51 €

Chcem Aeropress Aerobie Heureka.sk
Vývoj ceny Aeropress Aerobie


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.