DeLonghi ECO 311 W – pákový kávovar, ktorý si vás získa pomerom cena/výkon a krásnym dizajnom (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 20. júla 2021 0
DeLonghi ECO 311 W
 • Výkon: 1100 W
 • Objem nádrže na vodu: 1,4 l
 • Hmotnosť: 4,1 kg
 • Tryska na paru: áno
 • Automatické čistenie a odvápnenie: nie
 • Nahrievanie šálok: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Pákové kávovary
122,60 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Pákový espresso kávovar DeLonghi ECO 311 W už na prvý pohľad vyniká svojim krásnym retro dizajnom a navyše je k dispozícii v rôznych farbách. Môžete ho dokonale kombinovať so zvyškom interiéru a ľahko sa stane vizuálnym vrcholom vašej kuchyne.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
122,60 € Do obchodu Heureka.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
122,60 € Do obchodu Hej.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
122,60 € Do obchodu Datart.sk

DeLonghi ECO 311 W – základné informácie

Znalci sa zhodujú, že skutočne dobré espresso môžete pripraviť iba v stroji s portafiltrom. S espresso kávovarom DeLonghi ECO 311 W máte možnosť pripraviť si takúto kávu a špeciality, aké poznáte z dovoleniek alebo z kaviarne, priamo u vás doma. Model je vybavený klasickým portafiltrom a oslovuje predovšetkým baristov – začiatočníkov, pretože sa v ňom značka zamerala v prvom rade na základné funkcie. Tie sú však naplnené absolútne uspokojivo. Zároveň je veľmi užívateľsky príjemný a ľahko použiteľný. Funkcie ECO 311 sú obmedzené na prípravu nápoja prostredníctvom portafilteru a napenenie mlieka pomocou naparovacej trysky.

kávovar DeLonghi ECO 311 W

Dôležité parametre: 
Výkon:1100 W
Prevádzkový tlak:15 bar
Kapacita nádrže na vodu:1,4 l
Displej:nie
Tryska na paru:áno
Nahrievač šálok:áno
Automatické odvápňovanie:nie
Ovládanie:elektronické
Hmotnosť:4.1 kg

 

Dizajn

Stroj je k dispozícii v čiernej, svetlo modrej, olivovej zelenej, béžovej, červenej a bielej farbe. Jeho retro vzhľad považujeme za veľmi vydarený. Vyzerá veľmi zaujímavo, ale zároveň nie je príliš futuristický, takže dokáže skvele “zapadnúť” do vášho interiéru. Pokiaľ ide o spracovanie, nedá sa nespomenúť, že pri ECO 311 bolo použitého príliš veľa plastu. Portafilter sa tak nezdá byť obzvlášť hodnotný, aj keď stabilita je v poriadku.

 

Funkcie a vlastnosti

S výkonom 1100 wattov je zariadenie schopné rýchlo sa zahriať a je pripravené na použitie približne za dve minúty. Dva oddelené termostaty umožnia poskytnúť funkciu okamžitej pary. Prevádzkový tlak je 15 bar. Ten umožní kávovaru súťažiť s profesionálnymi strojmi. Optimálny tlak je totiž jedným z najdôležitejších predpokladov dokonalého espressa.

 

➡️ Portafilter

Je ťažký a veľmi pevný. Má ergonomicky tvarovanú rukoväť, ktorá uľahčuje manipuláciu. K portafiltru sú dodávané tri rôzne filtračné vložky. Takže si môžete vybrať, či chcete uvariť jednu alebo dva šálky kávy a tretia vložka je vhodná pre praktické E. S. E. pady (kávové vankúšiky), ktoré sa jednoducho vložia do stroja a poskytnú okamžité potešenie z kávy. Vložky sa dajú vymeniť jediným pohybom. Portafilter je pevne ukotvený v stroji pomocou bajonetového zámku.

 

➡️Zásobník na vodu

Nádrž na vodu kávovaru DeLonghi ECO 311 W má veľkorysú kapacitu 1,4 litra. Takže si môžete uvariť niekoľko šálok kávy v rade bez toho, aby ste museli dopĺňať vodu. Prístroj je tiež vybavený indikátorom hladiny vody. Nádrž sa dá veľmi jednoducho vybrať a vyčistiť.

 

➡️ Napeňovacia tryska

DeLonghi ECO 311 W je vybavený dýzou na napeňovanie mlieka typu “panarello”, pomocou ktorej môžete pripraviť cappuccino a latte macchiato. Ak dostanete chuť na šálku čaju, je k dispozícii aj funkcia Horúca voda.

 

➡️ Ďalšie charakteristiky

Rovnako ako všetky pákové kávovary, aj toto zariadenie trochu kvapká. Kvapky sa však zhromažďujú v odkvapkávacej miske, ktorá sa dá vybrať rovnako jednoducho ako nádrž na vodu. Obzvlášť príjemná je tichá prevádzka stroja. Zariadenie ponúka aj automatické vypnutie. Ak kávovar zostane neaktívny dlhšie ako 9 minút, automaticky sa vypne. Šetrí tým nielen energiu, ale zvyšuje aj bezpečnosť používania tohto zariadenia. Vyhrievaná podložka na šálky je ďalším praktickým detailom, ktorý z espresso kávovaru DeLonghi ECO 311 W robí naozaj špeciálny kúsok.

 

Ovládanie

Stroj na espresso DeLonghi ECO 311 W sa vynikajúco ovláda pomocou prehľadných tlačidiel na prednej strane spotrebiča. Varenie espressa je samozrejme umenie, ktorému sa treba naučiť. Výber správne mletej kávy a perfektný tlak, ktorým stlačíte kávu, významne ovplyvnia výsledok. Stroj však ponúka všetky technické podmienky potrebné na prípravu prvotriedneho espressa doma.

Teplota a tlak vody sú dokonale zladené a s dýzou na spenenie mlieka nestojí nič v ceste ani príprave lahodnej mliečnej peny, ktorú je možné pripraviť za okamih. Stroj je možné používať s mletou kávou aj s vankúšikmi E.S.E. Týmto spôsobom si môžete vyskúšať a vychutnať dva rôzne spôsoby prípravy kávy. Obzvlášť pre začiatočníkov je používanie kávových vankúšikov veľmi komfortné.

 

Chuť kávy

Ako už bolo uvedené, tento stroj na prípravu espressa je model pre začiatočníkov a preto neponúka veľa možností na nastavenie stroja. A pretože je tak mimoriadne jednoduchý, môžete ho používať takmer okamžite, aj bez prečítania manuálu.

Chuť espressa je napriek tomu veľmi dobrá a veľmi sa nelíši od chuti ostatných kávovarov v tomto segmente. Závisí to samozrejme od kvality kávy a prípravy. V zákazníckych recenziách sme sa stretli aj s názorom, že káva nemá penu. Musíme však povedať, že to nie je kvôli stroju, ale jednoducho kvôli nedostatku skúseností a know-how. Pri správnej príprave (ktorá automaticky vyplýva z mnohých praktických cvičení) sa vám v krátkom čase podarí uvariť super espresso. Dokonca aj parná tryska funguje dokonale a umožňuje prípravu cappuccina, latte macchiato a ďalších mliečnych kávových nápojov.

Ak by ste predsa len chceli “nakuknúť” do návodu, nájdete ho tu .

A takto si s DeLonghi ECO 311 pripravíte perfektné espresso:

 

DELONGHI ICONA Eco 311 - making coffe

 

Pomer cena/výkon

V súčasnosti získate tento model za 122,60 €. Ide o pákový kávovar v nižšom cenovom segmente, čo ho robí zaujímavým pre “portafiltrových” nováčikov. Daná cena zodpovedá funkčnosti tohto modelu.

 

💡 Tip! Ak vám takýto typ kávovaru vyhovuje, pozrite si aj recenziu kávovaru DeLonghi EC 820 B, ktorý je v trocha vyššej cenovej hladine.

 

Čo sa nám na DeLonghi ECO 311 W páči?

 • elegantný dizajn v retro / vintage vzhľade
 • prehľadné ovládacie tlačidlá
 • jednoduchá obsluha
 • vhodný na mletú kávu aj kávové vankúšiky
 • chutná horúca káva
 • krémová až pevná mliečna pena
 • integrovaný tamper
 • tichá prevádzka
 • okamžitá funkcia pary vďaka dvom prietokovým ohrievačom
 • po 9 minútach nečinnosti automaticky vypne
 • ľahko sa čistí

 

Čo sa nám na DeLonghi ECO 311 W nepáči?

 • plastové prvky nepôsobia príliš “hodnotne”

Skutočne závažné deficity nevieme pomenovať, pretože model plní zamýšľaný účel a súčasne sa vyznačuje atraktívnym dizajnom a prijateľnými obstarávacími nákladmi.

 

Recenzie zákazníkov

V recenziách zákazníkov sa objavujú sťažnosti na kvalitu pripravenej kávy. Ako sme už spomenuli vyššie, perfektné espresso si žiada cvik a kvalitnú kávu. A dokáže ho pripraviť aj tento kávovar. Vo všeobecnosti sú však hodnotenia pozitívne. Pozrime sa na ne spoločne.

DeLonghi ECO 311 W - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Celkovo možno povedať, že tento model je presvedčivý svojou solídnou konštrukciou a funkčnosťou, absolútne adekvátnou danej triede. Napeňovač mlieka s okamžitou parou poteší milovníkov kávových špecialít typu cappuccino a latte macchiato. Vďaka množstvu príjemných detailov, ako napríklad integrovaný tamper, viac filtračných vložiek, odnímateľná odkvapkávacia miska a odnímateľná nádrž na vodu je DeLonghi ECOV 311W užívateľsky mimoriadne prívetivý. Vysoký maximálny výkon a tlak 15 bar ponúkajú ideálne podmienky pre prípravu espressa so správnou teplotou a správnou silou. Kávovar je perfektný pre použitie v každodennom živote domácností.

Výhody

 • úžasný dizajn
 • nízka cena
 • vynikajúca chuť espressa
 • jednoduchá obsluha

Nevýhody

 • plastové prvky trochu kazia dojem z ináč vydareného dizajnu

Záver recenzie: Ľahká obsluha, prvotriedne výsledky, dobre vymyslený dizajn a široký výber farieb. Pre každého, kto chce seba aj svojich hostí rozmaznávať lahodným espressom, toto zariadenie definitívne odporúčame.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • chuť kávy
 • jednoduchosť obsluhy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

DeLonghi ECO 311 pripraví aromatické espresso aj lahodné cappuccino vynikajúcej kvality. Ovládanie je jednoduché a ani pre začiatočníkov nepredstavuje veľkú výzvu.

4.1

DeLonghi ECO 311 W

✅ Cena: 122,60 €

Chcem DeLonghi ECO 311 W Heureka.sk
Vývoj ceny DeLonghi ECO 311 W


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.