DeLonghi EC 820 – káva ako od baristu priamo vo vašej kuchyni (test a recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2020 0
DeLonghi EC 820
 • Objem nádrže na vodu: 1 l
 • Zásobník na kávu : nie
 • Prevádzkový tlak: 15 bar
 • Výkon: 1450 W
 • Hmotnosť: 4,9 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
154,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Kávovar DeLonghi EC 820 B vo vysoko lesklej čiernej farbe zaujme svojimi chrómovými detailami a nostalgickým vzhľadom.
Stroj je možné prevádzkovať s mletou kávou a s tzv. E.S.E. (Easy Serving Espresso) padmi, ktoré sú špeciálne vytvorené pre kávovary s portafiltrom. Náš test sa dnes na tento model pozrie zblízka.

Čítať viac...

DeLonghi EC 820 - kde kúpiť najvýhodnejšie
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
154,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
159,00 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
154,00 € Do obchodu Heureka.sk

DeLonghi EC 820 -- základné informácie

Kávovar DeLonghi EC 820 je model, ktorý ponúka množstvo detailov a funkcií. Kávu alebo espresso je možné pripraviť použitím kávových vankúšikov, tzv. E.S.E. padov, alebo mletej kávy. (Ak by ste chceli model s integrovaným mlynčekom na kávu, pozrite si niektorý z automatických kávovarov DeLonghi napríklad ESAM 2600, ktorý je v rovnako dostupnej cenovej hladine). Pre priateľov skutočného talianskeho cappuccina alebo latte macchiato je DeLonghi EC 820 vybavený novým nastaviteľným systémom cappuccino: vzduch, mlieko a para sú zmiešané, aby vytvorili dokonalú krémovú penu.

Espresso DeLonghi EC 820 je zariadenie, ktoré pracuje rýchlo a spoľahlivo s prevádzkovým tlakom 15 bar a výkonom 1450 wattov. Výsledkom je vynikajúca aróma nápojov. Prístroj tiež ponúka príjemný, diskrétny a pritom atraktívny dizajn v čiernej farbe. S hmotnosťou 5 kilogramov a kompaktnými rozmermi 30,5 x 32,3 x 27,5 cm šarmantne zapadne do každej kuchyne. Praktická litrová kapacita vodnej nádrže umožňuje prípravu kvalitných nápojov pre množstvo hostí.

pákový kávovar DeLonghi EC 820

Dôležité parametre: 
Príkon:1450 W
Maximálny prevádzkový tlak:15 bar
Kapacita nádrže na vodu:1 l
Zásobník na kávu:nie
Odnímateľný zásobník na vodu:áno
Displej:nie
Ukazovateľ množstva vody:áno
Tryska na paru:áno
Hmotnosť:4,9 kg

 

Prvý dojem

V skutočnosti je DeLonghi EC 820 krajší ako na obrázkoch. Má klasický a futuristický vzhľad súčasne a nezaberá veľa miesta ani v malej kuchyni. V tejto cenovej kategórii nenájdete stroj na espresso, ktorý by nebol celý z plastu, ale z tohto modelu máte dobrý pocit a chrómové akcenty vyzerajú naozaj skvele! Držiak filtra je navrhnutý tak, aby vyzeral ako profesionálny, čo je naozaj vydarené.

➡️ Detaily

Dizajnéri DeLonghi EC 820 mysleli aj na také atraktívne detaily, ako je napríklad “cappuccinátor”. Niektoré ďalšie relevantné charakteristiky modelu sú:

 • odnímateľná nádrž na vodu
 • odnímateľná odkvapkávacia vanička
 • ohrievač šálok
 • termoblokový systém
 • systém proti odkvapkávaniu
 • nastaviteľný výstup pary
 • ukazovateľ hladiny vody
 • pohotovostný režim
 • funkcia E.S.E.

DeLonghi EC 820 ponúka rozsiahle, užívateľsky prívetivé vybavenie, ktoré otvára možnosti rôzneho použitia. Manipulácia je jednoduchá a odnímateľné prvky sú po použití zárukou dôkladnej a hygienickej možnosti čistenia.

 

Príprava kávy

Espresso DeLonghi EC 820.b s menovitým výkonom 1450 wattov má tradičný portafilter, ktorý je však technicky zdokonalený, takže okrem mletej kávy umožní prípravu nápoja aj použitím kávových vankúšikov na 1 alebo 2 šálky kávy. Držiak filtra má zvyčajné nastavenie espresso strojov Delonghi, čo vám umožní pripraviť kávu aj do dvoch samostatných šálok súčasne. Filtračné koše samotné sú pod tlakom a rukoväť obsahuje istý druh „integrovaného zariadenia na výrobu peny“, ktoré vám pomáha pripraviť konzistentné espresso s množstvom peny.

Pre prípravu cappuccina a latte ponúka tento model napeňovaciu trysku. Štýlom zapadne do zvyšku dizajnu a keď ju nepotrebujete, jednoducho ju odkloníte. Systém cappuccino je vynikajúci a zatieni množstvo prémiových zariadení. Mliečna pena neponecháva žiadne priania nesplnené. Cappuccino a latte si môžete vychutnať „ako u Taliana“. Je samozrejmé, že je veľmi dôležité udržiavať túto trysku hygienicky čistú. Aj keď je vzhľad aj komfort používania v pohode, mohli použiť dizajn, ktorý by dočiahol až na dno nádoby na mlieko, ale to už naozaj iba vyrývame.

 

Vlastnosti a funkcie

Okrem technických možností výroby nápojov spoločnosť DeLonghi navrhla do zariadenia aj niekoľko ďalších zaujímavých konštrukčných prvkov. Prvým je čelný zásobník na vodu s indikátorom prázdnej nádrže. Má kapacitu 1 liter a je veľmi pohodlné ho vybrať a dať späť na miesto. Ak chcete skrátiť čas strávený čistením jednotlivých častí, môžete do kávovaru nainštalovať vodný filter, ktorý pomáha prirodzene redukovať vodný kameň a ďalšie kontaminanty vo vodovodnej vode. Zvyšuje tým aj kvalitu kávy. Odkvapkávacia miska je dosť hlboká a má tiež indikátor hladiny vody. Je odnímateľná a je vhodná do umývačky riadu, čo takisto zjednodušuje údržbu. Posledným malým benefitom je ohrievač šálok, ktorý však nefunguje úplne dokonale. Teplé šálky udrží pomerne teplé, ale studené nezohreje.

 

➡️ Systém ohrevu s termoblokom

Jednou z najlepších vecí na vyhrievacom systéme Thermoblock je, že sa stroj dostatočne zahreje za menej ako minútu pre prípravu kávu a o pár sekúnd neskôr aj na funkciu pary. Za menej ako tridsať sekúnd sa ochladí späť pre espresso, ak potrebujete pripraviť viac káv pre spoločnosť. Napriek rýchlemu ohrevu je EC 820 b zaradený do energetickej triedy A+. To je úžasný paradox!

Podrobný manual ku kávovaru DeLonghi EC 820 nájdete tu -- v slovenčine začína na strane 46.

Nasledujúce krátke video vám názorne predvedie prípravu takmer profesionálneho cappuccina s DeLonghi EC 820:

 

Cappuccino De Longhi ec 820

 

Pomer cena -- výkon

Kávovar ponúka možnosť prípravy horúcich nápojov rôznych druhov a dokáže nahradiť iné spotrebiče v kuchyni. Prevedenie sa javí ako kvalitné a chuť nápojov je naozaj dobrá. Celkovo zariadenie stojí za svoju cenu. DeLonghi EC 820 ponúka nadpriemerne dobrú kvalitu.

 

Čo sa nám na DeLonghi EC 820 páči?

 • veľmi atraktívny vzhľad. Stroj EC 820 B je skvostom v každej kuchyni.
 • zariadenie sa ľahko obsluhuje a udržiava
 • pomer cena / výkon je vynikajúci
 • sú vynechané zbytočné elektronické hračky, ktoré často prichádzajú s drahými zariadeniami
 • chuť espressa je vynikajúca
 • nastaviteľný systém cappuccino pripravuje perfektnú mliečnu penu pre cappuccino a latte macchiato
 • rýchlosť stroja. Zatiaľ čo iným zariadeniam zohrievanie vody, príprava kávy alebo aj naštartovanie chvíľu trvá, toto zariadenie je pripravené na použitie do 40 sekúnd vďaka špecializovanému vykurovaciemu systému Thermoblock.

 

Čo sa nám na DeLonghi EC 820 nepáči?

 • pri veľmi jemne zomletej káve nie je tlak, ktorý sa vytvára v stroji, vždy dostatočný a espresso iba kvapká z dýzy. Príliš dlhým kontaktom s vodou potom trpí chuť a espresso je horké. Tento problém sa však dá ľahko vyriešiť kúpou kávy so správnym stupňom mletia (napríklad Lavazza Caffe Espresso, 250 g plechovka, mletá káva), alebo ešte jednoduchšie – namletím čerstvej kávy pred prípravou priamo u vás doma.
 • stroj by mohol byť trochu tichší

 

Recenzie zákazníkov

Tento model je medzi zákazníkmi obľúbený, v neposlednom rade kvôli dostupnej cene, osvedčenej značke, skvelému pomeru výkonu a ceny a aj atraktívnemu dizajnu. Pozrime si malý výber z recenzií spoločne:

DeLonghi EC 820 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Stroj je pomerne ľahko ovládateľný a ponúka cenovo dostupný, ale dobrý vstup do sveta sparenej kávy. DeLonghi EC 820 umožní pripraviť espresso pomocou tradičného princípu portafilteru a ponecháva užívateľovi kompletné potešenie z prípravy espressa. Ak sa použije káva na prípravu espressa so správnym stupňom mletia, bude chuť nápoja vynikajúca. Nemali by ste však šetriť na kvalite kávy.

Výhody

 • skvelo vyzerá
 • vynikajúca chuť kávy
 • kvalitné cappuccino
 • dostupná cena

Nevýhody

 • príliš jemne mletú kávu tlak nezvládne
 • nahrievanie šálok funguje len proforma
 • je trocha hlučný

Záver recenzie: Ide o vo svojej triede špičkový kávovar, ktorý skutočne za okamih pripraví kávu vysokej kvality.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • výkon
 • jednoduchosť obsluhy
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Celkovo ide o ďalší skvelý kávovar značky Delonghi, ktorý nielen vyzerá profesionálne, ale aj pripraví kávu vo vynikajúcej kaviarenskej kvalite. Cena zariadenia je veľmi prijateľná a zaručene vám bude slúžiť po mnoho rokov.

4.8

DeLonghi EC 820

✅ Cena: 154,00 €

Chcem DeLonghi EC 820
AndreaShop.sk
Vývoj ceny DeLonghi EC 820


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.