DeLonghi ESAM 2600 – automatický kávovar so semi – automatickou prípravou cappuccina (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
DeLonghi ESAM 2600
 • Príkon 1100 W
 • Kapacita zásobníka kávy 120 g
 • Kapacita nádržky na vodu 1,8 l
 • Funkcia ohrievanie šálok: áno
 • Samočistiaca funkcia: áno
 • Rozmery (vx š xh): 36 x 37,5 x 28 cm
 • Hmotnosť 10 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
289,64 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

V triede najdostupnejších automatických kávovarov už nejaký čas zúri boj medzi kľúčovými hráčmi – Philips a Delonghi, ktorého model DeLonghi ESAM 2600 je aktérom nielen dnešnej recenzie, ale aj tohto súboja medzi značkami. Ich cenová politika sa líši v závislosti od trhu: Delonghi ponúka lepšiu cenu v niektorých krajinách (napríklad vo Veľkej Británii), niekedy sa do cenového dumpingu zapája Philips (v prípade Xsmall v USA) a na iných miestach ide cena oboch ruka v ruke, napríklad na európskom trhu.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
289,64 € Do obchodu Heureka.sk

DeLonghi ESAM 2600 – základné informácie

Kompaktný Delonghi ESAM 2600 Magnifica patrí do série ESAM. Tento plne automatický kávovar znamená skvelú hodnotu za danú cenu a ponúka rozsiahlu funkčnosť. Kompaktnosť je  jednou z jeho hlavných výhod. Má rozmery 36 x 37,5 x 28 cm a váži 10 kg. Vstavaný mlynček na kávu navyše poskytuje trinásť stupňov mletia a pojme 120 gramov kávových zŕn. Kávovar môžete používať aj s mletou kávou. Táto vlastnosť samozrejme ďalej rozširuje možnosti modelu. Prichádza v štýlovom čiernom prevedení.

 

Dôležité parametre: 
Príkon:1100 W
Maximálny prevádzkový tlak:15 bar
Objem nádrže na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu:120 g
Automatické vypnutie:áno
Automatické čistenie a odvápňovanie:áno
Hmotnosť:10 kg

 

Funkcie a vlastnosti

Odnímateľná varná jednotka je charakteristickým rysom ESAM 2600. Model využíva patentovaný systém Tubeless, ktorý počas výroby kávy zdvíha varnú jednotku k mlynčeku na kávu. Mletá káva tak priamo vstupuje do varnej jednotky bez ďalších trubíc na jej podávanie. ESAM 2600 Magnifica navyše využíva technológiu predbežného zvlhčovania lisovanej kávy horúcou vodou. Až potom začne zariadenie pripravovať kávu. Ako je známe, takýto algoritmus zvyšuje extrakciu kávy, zlepšuje chuť a arómu hotového nápoja. Takmer všetky moderné modely v segmente strednej a vyššej ceny používajú podobnú technológiu. Nový patentovaný termoblok presvedčí svojou špeciálnou dýzou na penenie mlieka pre dokonalú mliečnu penu. Konštantná optimálna teplota termobloku zaručuje horúce espresso dokonalej chuti.

Údržba varnej jednotky je veľmi jednoduchá – odporúčame ju každý týždeň opláchnuť pod silným prúdom vody z vodovodu. Raz za šesť mesiacov je potrebné pohyblivé časti namazať potravinárskym mazivom. Kávovar Delonghi ESAM 2600 sa automaticky opláchne po dlhom zapnutí alebo nečinnosti. Tým sa predlžuje doba medzi potrebnými odvápneniami a zaručuje sa „čistota“ výslednej chuti. De Longhi neodporúča vkladať predmety do umývačky riadu. Pri pravidelnej starostlivosti to však nie je veľká nevýhoda. Kávová usadenina v zbernej nádobe je príjemne suchá, a preto sa dá ľahko vyklopiť. Nastaviteľná výška adaptéra na výdaj kávy je vhodná pre šálky rôznych veľkostí do maximálne výšky 10,5 cm.

 

➡️ Možnosti nastavenia

Ak vám nezáleží na veľkých displejoch a mätúcich MENU, model ESAM 2600 je pre vás ideálny. Pomocou otočných gombíkov je možné meniť množstvo náplne šálky a silu kávy. Tieto gombíky umožňujú kedykoľvek tieto základné parametre okamžite vyladiť. Jednoduché, praktické a spoľahlivé. Je to tiež akýsi druh „pamäte“, čo znamená, že ďalšia porcia bude pripravená s použitím predchádzajúcich nastavení, pokiaľ sa gombíky neprestavia. Kávou môžu byť súčasne plnené až dve šálky. Neexistuje možnosť zmeny teploty, ale káva je príjemne horúca. Ak sa nechcete vzdať tejto funkcie, zvážte De Longhi ESAM 3600, ktorý je o niečo drahší.

ESAM 2600 pripravuje espresso a cappuccino. Žiaľ, príprava cappuccina používa iba poloautomatický režim. Para šľahá mliečnu penu v špeciálnej kovovej nádobe. Ručne ovládaná tryska na penenie mlieka spení mlieko do horúcej peny behom niekoľkých sekúnd.

Kávovar neponúka automatické dodávanie peny do šálky kávy. Modely s automatickým režimom cappuccino zabezpečujú prívod mlieka do kávovaru. Takéto modely však vyžadujú pravidelné čistenie systému prívodu mlieka. Okrem toho mnohí fanúšikovia cappuccina radšej pripravujú tento nápoj tak, že kontrolujú teplotu mlieka a štruktúru peny. Ak však dávate prednosť automatickému cappuccinu model DeLonghi ESAM 4500 Magnifica je stvorený práve pre vás.

Sila kávy sa reguluje nastavením množstva vody a kávy v šálke. Program automatického čistenia a odstraňovania vápenatých usadenín výrazne uľahčuje starostlivosť. Tvrdosť vody je tiež nastaviteľná. Odnímateľná nádoba na zachytávanie kvapiek je vybavená snímačom plnenia.

 

➡️ Výkon

Dostatočne vysoký výkon 1100 W zaisťuje kvalitnú prípravu kávy. Kávovar pracuje s tlakom 15 barov. Odnímateľný zásobník na vodu má objem 1,8 litra. Nádoba na kávovú usadeninu pojme 14 porcií. Ako je známe, najlepšia chuť espressa sa dosiahne iba pri určitej teplote. Funkcia ohrevu šálok zaistí optimálny režim teploty na tento účel. Množstvo vody použitej na jednu šálku sa dá nastaviť od 30 do 200 ml (od Espressa po Americano) a je tu 8 pozícií na nastavenie sily kávy (od 7 do 14 gramov kávy).

Stroj je úplne nezávislý a všetko funguje samo, stačí stlačiť niekoľko tlačidiel a nastaviť požadované parametre. Červený signál na paneli vás upozorní, ak voda, alebo káva potrebujú doplniť, alebo ak je potrebné vyprázdniť zásobník na kávovú usadeninu.

 

➡️ Extra bonusy

 • tlačidlo Eco, ktoré vám umožní šetriť elektrinu. Na oplátku budete musieť čakať asi o 10 sekúnd dlhšie, aby ste si pripravili nápoj a ohrievač šálok na hornom paneli sa vypne.
 • ekonomická spotreba kávy
 • dostatočne objemná nádrž na vodu
 • možnosť pripraviť dve šálky súčasne
 • použitie zrnkovej aj mletej kávy
 • ľahko sa čistí, všetky prvky sa dajú ľahko odstrániť a vyčistiť
 • automatické vypnutie po chvíli po použití
 • všetky komponenty sa jednoducho montujú aj demontujú

Podrobný manual DeLonghi Caffe Corso ESAM 2600 nájdete tu a v pracovnom nasadení si stroj môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

 

DeLonghi Caffe Corso 2600

 

DeLonghi ESAM 2600 – slabé stránky

Kávovar má veľmi málo nedostatkov. DeLonghi ESAM 2600 je vynikajúcim príkladom svedomito vyrobeného produktu, ktorý v plnej miere spĺňa požiadavky svojej rozpočtovej triedy. Disponuje kovovým mlynčekom, ktorý niektorí považujú za mínus. Môže spáliť alebo prehriať kávové zrnká, čo spôsobí horkosť v chuti. V skutočnosti sa tento účinok prejaví iba vtedy, keď použijete starú tmavo praženú kávu. Ale starú kávu by ste nemali používať vôbec. Normálnu stredne praženú kávu nie je možné spáliť ani prehriať a to ani pri najlepšej vôli na svete.

Áno, kávovar DeLonghi ESAM 2600 nie je najtichší, najkrajší alebo najrýchlejší kávovar. Povedali by sme, že je dosť pomalý. Všetky tieto vlastnosti by sa však mali hľadať za inú cenu. Funkčnosť, spoľahlivosť, ľahká kontrola, ľahká údržba a vynikajúci konečný produkt sú kľúčovými vlastnosťami tejto triedy.

 

Čo sa nám na DeLonghi ESAM 2600 páči?

 • skvelý pomer cena/hodnota
 • lahodná chuť kávy
 • spoľahlivosť
 • účinné napenenie mlieka parou
 • jednoduché ovládanie

 

Recenzie zákazníkov

Tento model, napriek tomu, že jeho cena je priaznivá, nie je medzi zákazníkmi natoľko obľúbený ako iné modely značky. Svedčí o tom nízky počet recenzií, ktoré Heureka, či už slovenská alebo česká prináša. Ale tie, ktoré sú k dispozícii sú zväčša pozitívne. Pozrime si niektoré spolu:

DeLonghi ESAM 2600 - recenzie

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Delonghi ESAM 2600 si vo všetkých ohľadoch bezpochyby zaslúži pochvalu. Dizajn stroja ponúka celý rad možností na prípravu chutnej kávy bez prebytočných (a zbytočných) funkcií. Nedajte sa však zmiasť názvom “automatický“. DeLonghi ESAM 2600 dokáže pripraviť čiernu kávu aj espresso jedným dotykom. Pokiaľ ale ide o cappuccino, musíte prepnúť do režimu pary, manuálne speniť mlieko a pridať ho do kávy.

Výhody

 • skvelá chuť kávy
 • kvalitná mliečna pena
 • jednoduchá obsluha aj údržba
 • sympatická cena

Nevýhody

 • relatívne hlučný
 • príprava espressa je trocha pomalá

Záver recenzie: Kávovar Delonghi ESAM 2600 sa, rovnako ako všetky spotrebiče tejto talianskej značky, prispôsobí individuálnym potrebám vašej domácnosti.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • chuť kávy
 • funkčnosť
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Automatický kávovar DeLonghi ESAM 2600 pripraví chutnú kávu, ľahko sa s ním manipuluje, je však relatívne hlučný a dizajn tiež nie je úplne prémiový.

4.7

DeLonghi ESAM 2600

✅ Cena: 289,64 €

Chcem DeLonghi ESAM 2600 Heureka.sk
Vývoj ceny DeLonghi ESAM 2600


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.