Recenzia a test automatického kávovaru DeLonghi ESAM 4500 Magnifica s nádobou na mlieko

Georgina Babinová Recenzia 31. októbra 2020 0
DeLonghi ESAM 4500 Magnifica
 • Príkon: 1350 W
 • Objem nádrže na vodu: 1,8 l
 • Kapacita zásobníka na kávu: 120 g
 • Automatické čistenie a odvápňovanie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
489,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica patrí do radu domácich spotrebičov spoločnosti DeLonghi, ktoré sú známe svojím výkonom, štýlom a spoľahlivosťou. Ich tvorcovia sa zaviazali zlepšovať pohodlie a kvalitu každodenného života tým, že vyrábajú výrobky, ktoré je radosť používať.

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica -- základné informácie

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica je jednoduchý kávovar s odnímateľnou nádobou na mlieko. Je vhodný na prípravu kávy, espressa aj capuccina len stlačením tlačidla. Okrem napenenia sa dá mlieko len jednoducho zahriať, čo je perfektné pre latte alebo kakao. Tryska na horúcu vodu umožňuje rýchlu prípravu šálky čaju. 1,8-litrový zásobník na vodu, zásobník na 120 g zrnkovej kávy a zásobník na mlieko s objemom 750 ml robia kávovar ideálnym na použitie v dvojčlennej domácnosti. K tomu prispieva aj možnosť sparenia dvoch šálok naraz. V závislosti od požiadaviek sa môžu použiť čerstvé kávové zrná aj mletá káva.

Dôležité parametre: 
Príkon:1350 W
Objem zásobník na vodu:1,8 l
Maximálny prevádzkový tlak:15 bar
Kapacita zásobníka na kávu:120 g
Mlynček:áno
Funkcia automatického čistenia a odvápnenia:áno
Hmotnosť:11,9 kg

 

Vlastnosti a funkcie

Vzhľad stroja je pomerne jednoduchý. Platforma ESAM je najrozmernejšou spomedzi domácich kávovarov tejto značky. Všetky „ESAM-y“ sú dosť veľké zariadenia a vyžadujú si na stole slušné miesto. Tento model nie je výnimkou. Séria Delonghi ESAM je známa svojou vynikajúcou spoľahlivosťou, jej mechanická časť je odolnejšia ako napríklad u série ECAM a slúži celé roky.

 

➡️ Odnímateľná nádoba na mlieko

Okrem nuansí vo vzhľade sa kávovar DeLonghi ESAM 4500 Magnifica Pronto Cappuccino líši od skoršieho modelu (Delonghi ESAM 3500) iba jednou dôležitou vecou -- “cappuccinátorom”, t.j. džbánom na mlieko. Delonghi ESAM 4500 má aj regulátor peny. Môžete si zvoliť viac (pre cappuccino) alebo menej peny (pre latte). Páčka funguje dobre. Pri minimálnej hodnote sa pena prakticky vôbec nevytvorí, zariadenie jednoducho zahrieva mlieko. Je to ako stvorené pre prípravu dojčenskej stravy alebo pre milovníkov horúceho mlieka s medom, alebo kakaa. Regulátor peny vo svojom algoritme a výsledkoch zodpovedá systému LatteCrema, ktorý sa používa v rade ECAM.

Veľkou výhodou je čistenie systému Cappuccino pomocou horúcej pary, ktorý uľahčí údržbu a je zárukou dokonalej hygieny. Ak sa mlieko nespotrebuje úplne, možno nádobu s vekom jednoducho uložiť do chladničky.

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica Odnímateľná nádoba na mlieko

 

➡️ Ovládanie

Navigácia v menu je jednoduchá. Prehľadný ovládací panel je podporovaný malým digitálnym displejom s funkciou jednoduchého textu a pamäte. K dispozícii je päť prednastavených síl kávy a tri množstvá, ktoré je však možné naprogramovať aj individuálne. Teplota sparenia a tvrdosť vody sú tiež nastaviteľné. Zobrazuje sa aj hladina vody, čo vám včas pripomenie, že je čas na doplnenie. Vodný filter nie je integrovaný.

Automatický kávovar Delonghi ESAM 4500 Magnifica má na ovládacom paneli tri tlačidlá na prípravu kávy rôznych veľkostí jedným kliknutím. Z výroby sú tlačidlá naprogramované nasledovne:

 • malá šálka – espresso 40 ml
 • stredná šálka – lungo 80 ml
 • veľká šálka – americký typ 120 ml

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica ovládanie

Každé tlačidlo môže byť preprogramované na váš „obľúbený“ objem, či už ide o ristretto alebo 200 ml pohár. Nastavenie -- klasika: podržte stlačené niekoľko sekúnd -- stroj začne pripravovať kávu -- opätovným stlačením zastavíme v správnom okamihu. Mimochodom, rovnakým spôsobom môžete uložiť objem aj pre cappuccino.

 

💡 TIP! Po prvých dňoch používania nie je zariadenie ešte z hľadiska chuti precízne zabehnuté, preto výrobca odporúča hodnotiť chuť kávy o štyri až päť dní.

 

➡️ Sparovacia jednotka

Model DeLonghi ESAM 4500, ako aj všetky ostatné kávovary spoločnosti sú vybavené kompaktnou varnou jednotkou CRF, ktorú je možné ľahko odobrať za účelom servisu priamo z čelnej strany zariadenia. Odporúčame umývať varnú jednotku najmenej raz za 2 až 3 týždne pod tečúcou vodou a každých šesť mesiacov ju premazať silikónovým mazivom pre potravinárske účely, resp. prinajmenšom jedenkrát ročne, to je pri príprave niekoľkých šálok denne.

Varná jednotka je vyzbrojená funkciou predbežného sparenia, ktoré zvlhčí mletú kávu ešte pred procesom varenia, aby sa podporil vývoj arómy. Vedenia a prevodovka sú testované dlhoročnými testami a ukázali sa ako mimoriadne spoľahlivé.

 

➡️ Dvojitý termoblok

Dovolí oddeliť vodné okruhy na prípravu kávy a pary / horúcej vody. Je známe, že ohrievanie vody na kávu by sa malo uskutočňovať pri nižšej teplote ako pri tvorbe pary. K prepínaniu medzi prípravou kávy a šľahaním mlieka dochádza takmer okamžite, bez potreby ďalšieho zahrievania / chladenia tepelného výmenníka. Na druhej strane, tento termoblok podľa štatistík zlyháva častejšie ako jednoduché „jednostenné“ termobloky, ktoré sú inštalované na modeloch ESAM s manuálnym cappuccinátorom. Miera zlyhania je však nízka.

 

➡️ Počítadlo vydaných káv

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica má počítadlo vydaných káv, ktoré nie je opísané v oficiálnom návode. Ale nastaviť ho je celkom ľahké:

 • Vypnite zariadenie zo siete.
 • Podržte stlačené tlačidlá “Menu” a „Oplach“
 • Bez uvoľnenia tlačidiel zapnite stroj.
 • Stroj okamžite zobrazí počet pripravených porcií kávy a počet použitých litrov vody.

Stlačením tlačidla „Mletá káva“ môžete prepnúť režim zobrazovania : na druhej obrazovke sa zobrazí počet vykonaných odvápňovacích postupov a počet umývaní a na tretej obrazovke sa zobrazí počet pripravených mliečnych nápojov.

Podrobný návod na použitie DeLonghi ESAM 4500 Magnifica Pronto Cappuccino nájdete tu a prípravu lahodného cappuccina si môžete “naostro” pozrieť v nasledujúcom videu:

 

DeLongi ESAM 4500 S MAGNIFICA Cappuccino

Pomer cena/výkon

Model je k dispozícii za 489,00 € a boduje jednoduchosťou použitia a skvelou chuťou pripravovaných špecialít. Každý, kto si nezakladá na posledných výdobytkoch techniky, ale skôr na pôžitku z perfektne pripravenej kávy, bude s jeho výkonom spokojný.

 

Recenzie zákazníkov

Zdá sa, že s kávovarom značky DeLonghi nemôžete siahnuť vedľa. Alebo predsa? Zatiaľ všetky nami testované modely značky získavali vynikajúce hodnotenia, u DeLonghi ESAM 4500 Magnifica sa však prvýkrát v recenziách objavujú sťažnosti na poruchovosť modelu. Je možné, že ide o nejakú výrobnú vadu určitej série, pretože veľká väčšina recenzií je aj v tomto prípade pozitívna. Poďme si niektoré spolu pozrieť:

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica ponúka možnosť pripraviť cappuccino a latte na jeden dotyk. Zvláštnosťou modelu, ako aj všetkých modelov radu ESAM, je sparovacia jednotka. Je najmenšou varnou jednotkou na svete a zaistí tak optimálnu distribúciu tepla. ESAM 4500 síce nemá vzhľad a štýl neskorších modelov, ale predstavuje dobrú hodnotu za danú cenu.

Výhody

 • cappuccino a latte jedným dotykom
 • automatické čistenie systému Cappuccino
 • vynikajúca aróma
 • jednoduchá údržba
 • praktická nádoba na mlieko

Nevýhody

 • trocha hlučnejší

Záver recenzie: Kávovar obľúbenej talianskej značky ponúka plnohodnotný kaviarenský zážitok.

Hodnotenie autora
 • jednoduchosť obsluhy
 • dizajn
 • chuť kávy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ako to už aj názov "Pronto Cappuccino" napovedá, tento kávovar sa stane obľúbeným domácim spotrebičom všetkých milovníkov mliečnych kávových nápojov.

4.6

DeLonghi ESAM 4500 Magnifica

✅ Cena: 489,00 €

Chcem DeLonghi ESAM 4500 Magnifica
Heureka.sk
Vývoj ceny DeLonghi ESAM 4500 Magnifica


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.