Krups EA810B70 – vstupný model do sveta automatických kávovarov (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 20. októbra 2020 0
KRUPS EA810B70
 • Typ: Automatický kávovar na jednu šálku
 • Príkon: 1450 W
 • Parný tlak: 15 barov
 • Objem nádoby na vodu: 1,7 litra
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
239,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Automatický kávovar Krups EA810B70 je model základnej úrovne. V porovnaní s ostatnými zariadeniami výrobcu sa dá povedať, že aj jeho jednotlivé komponenty zodpovedajú cene vstupného modelu. Dizajn ponúka tomu zodpovedajúce množstvo plastu, čo však nemá vplyv na jeho výkon.

Čítať viac...

Krups EA810B70 - kde kúpiť najvýhodnejšie
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
239,00 € Do obchodu Alza.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
269,00 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
239,00 € Do obchodu Heureka.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
229,00 € Do obchodu Hej.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
229,00 € Do obchodu Datart.sk
OKAY.sk ⭐️ veľká predajní elektra v celej SR
⭐️ výnos do poschodia a sprevádzkovanie / odvoz starého spotrebiča
⭐️ doprava od 4,40 €
269,00 € Do obchodu OKAY.sk

Krups EA810B70 -- základné informácie

Ak náhodou sledujete trh automatických kávovarov, možno si všimnete, že v segmente lacnejších modelov získate “veľa muziky za málo peňazí”. Keďže dostupné automatické kávovary sú čoraz populárnejšie, každý výrobca si chce “uchmatnúť” kúsok trhu pre seba.

Krups EA810B je jednoduchý kávovar, ktorý sa zameriava na to podstatné. Ponúka čerstvo zomleté espresso a kávu len stlačením tlačidla a na požiadanie aj mliečnu penu z trysky. Horúca voda na čaj je tiež v ponuke. Vďaka malým rozmerom, 26 x 36,6 x 32 centimetrov, je táto kompaktná jednotka ideálna pre single domácnosti a malé kuchyne. Je menej vhodná na prípravu latte macchiato, pretože adaptér na výdaj kávy sa dá nastaviť len do výšky 105 milimetrov.

Krups Essential EA810B70

 

Dôležité parametre: 
Príkon:1450 W
Objem vody:1,7 l
Parný tlak:15 bar
Tryska na paru:áno
Mlynček:áno
Nastavenie sily kávy:áno
Auto-Cappuccino:nie
Použitie mletej kávy:nie
Automatické čistenie a odvápnenie:áno
Hmotnosť:7,4 kg

 

Vlastnosti a funkcie

Ak sa priblížite k zariadeniu, ktorého cena je 239,00 €, bez očakávaní, zaručene ním nebudete sklamaní. Každý, kto sa trocha vyzná, si však okamžite všimne, že automat vyzerá trochu “hrkotavo”. Môže za to vďačiť množstvu plastu, ktorý udáva tón. Ovládací panel prichádza bez displeja a ponúka rôzne svetielka, gombíky a otočné spínače pre najdôležitejšie funkcie. Sú však dokonale názorné, čo znamená jednoduché použitie. 200 gramová kapacita zásobníka na kávu síce nie je enormná, ale pre rannú kávu malej domácnosti dokonale postačuje. Kávovar je vybavený varnou jednotkou z nehrdzavejúcej ocele a má dobrý automatizovaný čistiaci systém. Prostredníctvom neho sa čistí aj nevyberateľná varná jednotka. Parná tryska sa dá použiť na prípravu mliečnej peny a tým aj rôznych kávových špecialít.

 

Krups EA810B70 v akcii I.

Je trochu otravné, že stroj musíte stlačením gombíka prepláchnuť pred každým procesom prípravy, aby ste z vedení odstránili zvyšky kávy a odstátej vody. To robia iné zariadenia automaticky. Pritom musíte dávať pozor aj na to, že po druhom takomto opláchnutí má mini odkvapkávacia vanička už nábeh na pretečenie. Pozitívne je, že Krups EA810B70 sa zahrieva pomerne rýchlo a je teda rýchlejšie pripravený na použitie ako mnoho konkurentov. Obsluha je naozaj taká jednoduchá, ako to dáva tušiť panel, ale zostáva nejasné, či možnosti nastavenia nie sú len “humbuk”, pretože aj keď môžete nastaviť dve sily kávy, nakoniec získate z (príliš nízkeho) adaptéra vždy ten istý produkt . Koliesko pre nastavenie stupňa mletia je v zásobníku na kávu a ponúka tri stupne. Na najjemnejšej úrovni v spojení s najmenším množstvom vody, ktoré môžete nastaviť na prednej strane, by ste mali získať skutočne životaschopné espresso.

V skutočnosti je tento model iba poloautomat, pretože mlieko musíte napeniť ručne. Baristom sa to nemusí zdať zlé, ale pre niekoho to môže znižovať požadovaný faktor pohodlia. Napriek svojej kompaktnosti dodáva EA810B70 do parnej trysky dostatok pary. Mlieko môžete napeniť asi za 1 minútu, ale ideálne by bolo pracovať s teplomerom, pretože ak je mlieko príliš rýchlo horúce už nechutí tak, ako by malo. S trochou praxe sa vám podarí naozaj dobrá pena. V návode na použitie sa radšej neodporúča používať plnotučné mlieko, ale v praxi nie je žiadny rozdiel medzi jednotlivými druhmi mlieka. Napeníte dokonca aj sójové mlieko.

 

Krups EA810B70 v akcii II.

Krups EA810B70 Essential Espresso - jak připravit cappuccino

 

Test chuti

Espresso preteká príliš rýchlo; množstvo vody je v poriadku, ale po 5 sekundách extrakcie jednoducho nemôžete získať dobrý výsledok. Takže, ak pijete hlavne espresso, toto zariadenie nie je pre vás. Existujú lepšie alternatívy. Kvalita espressa je dostatočná pre mliečne nápoje napr. latte macchiato, caffee latte alebo cappuccino. Spenenie mlieka funguje dobre, ale má tendenciu rýchlo sa prehriať a takmer spáliť mlieko, preto by ste mali pracovať s teplomerom a neprekračovať 70 stupňov.

 

Čistenie a údržba

Krups EA810B70 sa čistí ľahko čistí, pretože na to je potrebné iba potlačiť gombík. Štandardný program však vyplachuje adaptér na výdaj kávy iba krátko. Okrem toho disponuje kávovar automatickým programom čistenia, ktorý sa nedá spustiť manuálne, ale iba vtedy, keď to vyžaduje kávovar: po približne 300 procesoch prípravy. Ak chcete stroj čistiť častejšie -- smola. Iní výrobcovia odporúčajú čistenie varnej jednotky najmenej raz týždenne.

Pokiaľ teda ide o hygienu kávovaru, Krups EA810B70 môže predstavovať nové výzvy. Pretože ak sa varná jednotka nedá odstrániť tak, ako je to v tomto prípade, čistenie nie je také jednoduché. Krups chce odstrániť túto nevýhodu pomocou “šíbera” na kávu, ktorým by ste mali vedieť vyhodiť zvyšky z varnej jednotky. V praxi to však funguje iba priemerne. Čo teda robiť?

Ako sme už spomenuli, automatický čistiaci program sa nedá spustiť manuálne. Nezostáva nič iné, len často prechádzať suchou kefou cez všetky otvory a vinutia a používať program preplachovania, ktorý sa dá aktivovať manuálne, radšej častejšie ako menej často. Na druhej strane však môžete ľahko odobrať a vyčistiť odkvapkávaciu misku, nádobu na kávovú usadeninu aj pomerne veľkorysú nádrž na vodu. Koniec koncov, aspoň niečo.

Automatický čistiaci program trvá podľa návodu asi 13 minút. Indikuje ho svetielko „CLEAN“. Potom je tu program intenzívneho oplachovania s trvaním asi 2 minúty. Môže sa aktivovať, keď súčasne blikajú „CLEAN“ a „CALC“.

 

💡 Tip pre parnú trysku! Keď skončíte s napenením mlieka, znova zapnite trysku, aby vodná para vytlačila zvyšky mlieka z otvoru. Podložte utierku, alebo nejakú nádobu. A!Robte! To! Vždy!

 

Odvápnenie

Okrem toho ponúka kávovar automatický odvápňovací program, na ktorý si musíte naplánovať asi 20 minút. Kedy odvápňovať závisí od tvrdosti vody. Ak žijete v oblasti, kde je tvrdá voda, odporúčame použitie filtra. Znižuje tvrdosť vody a vodný kameň je potrebné odstraňovať menej často. Filtračná kazeta nie je súčasťou balenia. V opačnom prípade vám stroj pripomína, aby ste ho pravidelne odvápňovali a stačí len jednoducho nasledovať program.

Podrobný manual, ktorý vás prevedie nielen údržbou, ale aj obsluhou zariadenia nájdete tu.

 

💡 TIP: Ak vás tento model úplne nepresvedčil, možno vás osloví podobne dostupný automatický kávovar talianskej výroby DeLonghi ECAM 23.120 SB.

 

Pomer cena/výkon

Pokiaľ ide o cenu, Krups EA810B70 je jasne umiestnený v segmente základnej úrovne. Funkcie preto nie sú príliš rozsiahle, ale cena je primeraná. Pre kávovar základnej triedy je zariadenie výkonné, kompaktné a pomerne lacné.

 

Čo sa nám na Krups EA810B70 páči?

 • jednoduché použitie
 • jednoduchá konštrukcia a rýchle uvedenie do prevádzky
 • parná tryska na prípravu mliečnej peny
 • kompaktné rozmery, ideálne do malých kuchýň
 • priaznivá cena

Čo sa nám na Krups EA810B70 nepáči?

 • varná jednotka nie je odnímateľná
 • mlynček je pomerne hlučný
 • vyžaduje sa manuálne spustenie oplachovacieho procesu
 • odkvapkávacia miska je malá
 • množstvo plastu
 • absencia automatického mliečneho systému
 • len priemerná kvalita espressa
 • nízka výška adaptéra na výdaj kávy

 

Recenzie zákazníkov

Zdá sa, že Krups Essential EA810B70 je medzi zákazníkmi obľúbený. Nemalú zásluhu má na tom bezpochyby veľmi priaznivá cena. Jeho hodnotenia sú vo veľkej väčšine pozitívne. Je pravda, že na zabezpečenie ranného kofeínového doppingu je tento model perfektný. Pre naozajstných znalcov, ale nemusí byť kvalita pripraveného espressa postačujúca. Pozrime sa na niektoré z recenzií teraz spoločne:

recenzie zákazníkov Krups EA810B70

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Kávovar Krups EA 810B70 je presvedčivý kompromis, ktorý kombinuje základné funkcie plne automatického stroja s atraktívnou cenou. Presvedčivý je kompaktný dizajn a preto je prístroj ideálny pre menšie domácnosti. Obsluha je jednoduchá a zrozumiteľná a všetky bežné kávové špeciality sa dajú pripraviť za pár minút.

Výhody

 • kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
 • jednoduché používanie a voľba typu kávy bez námahy
 • kvalitný kónický mlynček s mlecími kameňmi
 • funkcia automatického čistenia so signalizáciou

Nevýhody

 • menej prehľadný návod
 • trocha horšie čistenie odkvapkávacej tácky

Záver recenzie: Automatický espressovač s dobrým pomerom ceny a kvality

Hodnotenie autora
 • užívateľská prívetivosť
 • jednoduchosť údržby
 • chuť kávy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Krups EA 810B70 je vďaka svojej cene prijateľným vstupným modelom do sveta automatických kávovarov.

4.6

KRUPS EA810B70

✅ Cena: 239,00 €

Chcem Krups EA810B70
Alza.sk
Vývoj ceny Krups EA810B70


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.