Recenzia a test DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica – automatický kávovar v dobrom pomere cena/výkon

Georgina Babinová Recenzia 27. októbra 2020 1
DeLonghi ECAM 350.55.B
 • Objem vody: 1.8 l
 • Kapacita zásobníka na kávu:300 g
 • Parný tlak: 15 bar
 • Automatické čistenie: áno
 • Automatické odvápňovanie: áno
 • Objem zásobníka na mlieko: 600 ml
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
517,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Dizajn automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica je nezameniteľný. Vďaka špičkovým kávovarom si taliansky výrobca spotrebičov pre kuchyňu a domácnosť získal vynikajúcu medzinárodnú reputáciu. Rovnako ako všetky kávovary značky, aj model Dinamica ECAM 350.55.B presvedčí svojou technickou úrovňou, odolnosťou a širokou škálou ponúkaných možností prípravy kávy.

Čítať viac...

DeLonghi ECAM 350.55 B - kde kúpiť najvýhodnejšie
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
517,90 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
589,01 € Do obchodu Heureka.sk

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica -- základné informácie

Výrobok je vybavený mlynčekom vyrobeným z nehrdzavejúcej ocele. Má 13 stupňov na individuálne nastavenie stupňa mletia. Mlynček je počas prevádzky príjemne tichý. Ponúka aj výhodu toho, že sa môže deaktivovať ručne, ak sa má na prípravu kávového nápoja použiť už zomletá káva. Kávovar ponúka používateľovi aj ďalšie užitočné funkcie. Patria medzi ne ľahko čitateľný displej, funkcia horúcej vody, kontrola arómy, zvukový signál, automatické vypínanie, automatické čistenie, vyhrievanie šálok, indikátor čistenia integrovaného systému capuccino, oplachovanie, program čistenia a odvápňovana, funkcia úspory energie, programovateľná tvrdosť vody a hlavný vypínač.

Technické údaje: 
Príkon:1450 W
Maximálny prevádzkový tlak:15 bar
Kapacita zásobníka na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu:300 g
Kapacita nádrže na mlieko:600 ml
Hmotnosť:9,5 kg

 

Prvý dojem: veľa plastu a nepríjemný zápach

Prvý dojem z DeLonghi Dinamica nezískate výnimočne na pohľad, ale cez nos. A nie pre dobro stroja. Zariadenie smrdí plastom, akýkoľvek iný popis by bol skrášľovaním. Pred prvým použitím preto očistite všetky súčasti zariadenia. Platí to nielen pre tento kávovar, ale pre všetky zariadenia, najmä pre stroje, ktoré spracovávajú jedlo. Odporúčame tiež, aby ste si pred prípravou prvého nápoja pre seba, spustili niekoľko procesov prípravy a nepríjemný zápach tak eliminovali.

Po tomto prvom čuchovom dojme vidíte pred sebou prevažne čierne a z veľkej časti plastové zariadenie. Vôňa musí odniekiaľ pochádzať. Výstupná dýza je odsadená spredu a je orámovaná chrómom. Toto vizuálne zvyšuje hodnotu a vytvára pekný kontrast. Odkvapkávacia vanička a odkladacia plocha na šálky sú pochrómované. Predná strana DeLonghi je lakovaná čierna s vysokým leskom, zvyšok je matný čierny. Luxusná trieda, ako je DeLonghi PrimaDonna, v tomto bode skóruje nehrdzavejúcou oceľou a tým aj vyššou kvalitou. Aj preto stojí o 400 eur viac.

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica môžete ovládať pomocou ovládacieho panela, ktorý je namontovaný na výstupnej dýze. Tam vidíte tiež LCD displej, ktorý vám zobrazí menu. Stroj má 12 tlačidiel, z ktorých štyri sú určené na priamy výber nápojov. Vodná nádrž Dinamica je umiestnená na pravej strane a môže sa čelne odobrať. To uľahčuje plnenie, pretože nad strojom nemusíte kalkulovať s priestorom.

Ohrievač šálok je ako obvykle umiestnený hore pred zásobníkom kávy. Dajte pozor, pretože šálky sú skutočne horúce, čo sa nám páči. Celkovo, existujú omnoho krajšie stroje. Vzhľad však nie je všetko a za plastovou fasádou sa často skrýva schopné jadro. Je tomu tak aj v tomto prípade.

 

DeLonghi ECAM 350.55 B Dinamica -- vlastnosti a možnosti nastavenia

DeLonghi nevytvoril pre Dinamica iba používateľský manuál, ale aj videá s návodmi. Sú však k dispozícii iba v angličtine. Myšlienka s videami sa však v každom prípade javí ako zmysluplná -- v angličtine alebo nie -- pretože navigácia v menu nie je úplne intuitívna. Ak sa však “prehryziete” príručkou, všetky dvere individualizácie sú vám otvorené. V prípade tohto modelu to znamená, že si môžete zvoliť vlastné množstvo kávy, množstvo mlieka, konzistenciu mliečnej peny, teplotu, silu a stupeň mletia. Posledné nenastavujte v menu, ale priamo v priestore pre kávu.

 

➡️ Nastavenie kapacity, arómy a stupňa mletia

Káva sa skladuje v zabudovanom kónickom mlynčeku, ktorý má dostatočnú kapacitu pre štandardný 250g sáčok a je dobre utesnený, aby si káva udržala čerstvosť minimálne v krátkodobom horizonte. Stupeň mletia a silu kávovej špeciality je možné individuálne upraviť pri každom procese prípravy. Výber sa vykonáva pomocou integrovanej Aroma funkcie. V tomto kávovare je nastavených päť rôznych úrovní arómy od veľmi jemnej po veľmi silnú a mlynček ponúka 13 úrovní kvality mletia. Prístroj je vybavený užitočnou programovacou funkciou „Moja káva“. Ponúka užívateľovi možnosť uložiť si svoj obľúbený recept na špeciálnu kávu a opakovane ju vždy pohodlne pripraviť stlačením jediného tlačidla.

 

➡️ Mlynček

DeLonghi nainštaloval do zariadenia mlynček vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Pri tejto veľkosti stroja používajú kónické mlynčeky takmer všetci výrobcovia, pretože sú kompaktnejšie ako kotúčové mlynčeky. Okrem toho, kónické mlynčeky príliš nezohrievajú kávové zrná, čo je priaznivé pre arómu. Nerezová oceľ je odolný materiál, ktorý odoláva drobným nečistotám v káve lepšie ako keramika. Mlynček môžete nastaviť na 13 úrovní. Považujeme za obzvlášť pozitívne, že funguje aj na najjemnejšej úrovni. Mnoho kávovarov nedokáže mlieť na najnižšej úrovni a zablokuje sa. Najjemnejšia úroveň je najlepšie nastavenie pre vydarené espresso.

 

➡️ Výška výstupu

Do pohára na latte macchiato patrí mlieko a espresso. Výstupná dýza tam nemá čo hľadať. Žiaľ, stále existujú výrobcovia, ktorí ju montujú napevno vo výške, v ktorej sa po ňu nezmestí žiadny pohár. Našťastie DeLonghi nie je jedným z nich. Výstup je na výšku nastaviteľný od 8,4 do 13,5 centimetrov.

 

➡️ Sparovacia jednotka

Sparovacia jednotka je srdcom kávovaru De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B. Vyžaduje len malú údržbu a môže byť úplne vybratá zo zariadenia a v niekoľkých jednoduchých krokoch, dokonale vyčistená. Táto súčasť môže byť hygienicky čistená pod tečúcou vodou, takže baktérie a plesne nenájdu živnú pôdu. Zasunutie do kávovaru je rovnako ľahké ako vybratie.

💡 Upozornenie Pred odstránením varnej jednotky odpojte stroj z napájania! Vypnutie hlavným vypínačom nestačí!

 

➡️ Vodný filter

DeLonghi ECAM 350 .55 B Dinamica prichádza aj s vodným filtrom. Vodný filter znamená výhody pre chuť kávy a životnosť vášho stroja. Čistí vodu od cudzích a znečisťujúcich látok, takže káva nechutí po železe, ani vápne. Keďže filter čistí vodu ešte predtým ako vstúpi do okruhu stroja, predlžuje tým jeho životnosť. Filter musíte pravidelne meniť, v priemere po cca 5000 použití.

 

➡️ Hlučnost

Kuchyňa sa trasie, posteľ vibruje, sused siaha po slúchadlách: Pripravili ste si kávu. Ešte vždy sa stáva, že výrobcovia testujú svoje zariadenia s ochranou sluchu. Ináč nie je možné niektoré zvukové vzory vysvetliť. DeLonghi nevybavil svojich inžinierov klapkami na uši, pretože zvuk ECAM 350 .55 B je príjemný. Hluk vzniká hlavne pri varení kávy, napeňovač mlieka je hlučný ako pradenie spiacej mačky.

 

Expresné espresso

Kľúčovými charakteristikami tohto kávovaru sú dve veci: rýchlosť a jednoduchosť. Všetko je na tomto stroji navrhnuté tak, aby ste ráno ako prvé, ešte so zalepenými očami, zvládli prípravu kávy. Robí ho to perfektným pre každého, kto chce kávu kaviarenskej kvality, bez toho aby musel zvládnuť 19 krokov techniky prípravy espressa. Ale ako sme už spomínali, predchádzajúce preštudovanie návodu je nevyhnutné.

Zapnite Dinamicu, systém sa automaticky zahrieva a prepláchne a potom je do 30 sekúnd pripravený na spustenie. LCD displej vám jasne povie, aby ste si vybrali svoj nápoj. Štyri predvoľby -- espresso, „káva“, dlhá a doppio + -- to všetko vám pripraví kávu jedným stlačením tlačidla a pár stlačení naviac vám ponúkne ďalšie možnosti espressa lungo alebo ristretta.

Ktorúkoľvek z týchto predvolieb môžete upraviť za chodu -- pridaním viac kávy pre silnejšiu chuť alebo úpravou vody pre dlhší nápoj -- a tieto vylepšenia môžete uložiť aj vo vlastných predvoľbách, takže svoje espresso si vychutnáte vždy tak, ako to máte radi. A bez toho, aby ste museli zakaždým prechádzať nastaveniami. K dispozícii je tiež špeciálne tlačidlo pre horúcu vodu pre prípad, že by ste si niekedy chceli kávu “predĺžiť”. Alebo ho môžete použiť na prípravu čaju.

S DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica je možné pripraviť tieto variácie nápojov:

 • Flat White
 • Latte
 • Latte macchiato
 • Caffè Latte
 • Cappuccino
 • Caffè macchiato
 • Caffè Lungo
 • Espresso

Počas prípravy sa káva, ktorá bol predtým mlynčekom zomletá, stlačí. Optimálny tlak je zabezpečený integrovaným čerpacím a tlakovým systémom. Pre väčšinu druhov prípravy pracuje kávovar pri tlaku 15 bar.

 

Špeciálne menu na prípravu mliečnych špecialít

Kávovar je vybavený patentovaným systémom Latte Crema. Mliečne kávové špeciality, napríklad Flat White a Latte Macchiato, je možné pohodlne pripravovať stlačením tlačidla pomocou ponuky tohto menu.

Konzistencia mliečnej peny sa dá upraviť podľa vašich osobných preferencií pomocou otočného ovládača na mliečnej karafe. Možnosti nastavenia sa pohybujú od jemne pórovitých až po obzvlášť krémové.

Podrobný návod k DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica, ktorý je v tomto prípade naozaj aj potrebný, nájdete tu .

A takto vyzerá tento automatický kávovar v plnom nasadení:

 

DELonghi Dinamica Ecam 350.55.B Cappuccino komplett

 

Pomer cena -- výkon

Faktom je, že kvalita determinuje cenu. O niečo vyššia kúpna cena produktu DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica -- 517,90 € je opodstatnená vďaka kvalitným materiálom, množstvu funkcií a solídnemu spracovaniu.

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica páči?

 • vynikajúce espresso
 • perfektná mliečna pena
 • rýchle a jednoduché čistenie
 • individuálne nastavenia
 • skvelý pomer cena/hodnota
 • zmysluplný rozsah funkcií
 • príjemná úroveň hlučnosti

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica nepáči?

 • plastový zápach pri rozbalení

 

Recenzie zákazníkov

Málokedy sa stane, že má niektorý produkt takmer na 100 % pozitívne recenzie. DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B do tejto kategórie patrí. Veď nakoniec, presvedčte sa sami:

DeLonghi ECAM 350.55.B Dinamica - recenzie

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Vždy je potešujúce ak sa test produktu ukáže ako dobrý a úspešný. Toto určite platí pre DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B.

Spotrebiteľ dostáva skutočne premyslený produkt, ktorý má veľmi vydarený systém mliečnej peny, aký sa len ťažko dá nájsť aj v stroji za viac ako 1 000 eur. Funkčnosť je vynikajúca a výkon, na ktorom skutočne záleží, je dostatočný na to, aby bolo možné rýchlo a spoľahlivo pripraviť kávové nápoje. Káva z produktu DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B chutí naozaj vynikajúco a v tejto cenovej kategórii neexistuje žiadny lepší plne automatický stroj.

Takže napriek negatívnemu prvému dojmu, ktorý však vyvolal “zápach” z výroby, Dinamica nakoniec naplno rozvinie svoje silné stránky.

Výhody

 • vynikajúca chuť
 • dokonalá mliečna pena
 • široká škála druhov kávy
 • skvelý pomer

Nevýhody

 • treba si dôkladne preštudovať návod

Záver recenzie: Ak od kávovaru očakávate, že bude mať kompaktnú veľkosť, bude navrhnutý pre komfortné používanie a pripraví skvelé espresso za menej ako minútu, Dinamica je dobrou voľbou.

Hodnotenie autora
 • užívateľská prívetivosť
 • chuť kávy
 • mliečna pena
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Týmto kávovarom získavate dva užívateľské profily so širokou škálou receptov na mliečne a kávové nápoje. Za takúto cenu - vynikajúca ponuka.

4.8

DeLonghi ECAM 350.55.B

✅ Cena: 517,90 €

Chcem DeLonghi ECAM 350.55 B
AndreaShop.sk
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 350.55 B


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.