DeLonghi ECAM 23.120 SB – tento automatický kávovar vám pripraví aj tradičnú “dlhú” kávu (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 12. júna 2021 0
DeLonghi ECAM 23.120 SB
 • Objem vody: 1.8 l
 • Kapacita zásobníka na kávu: 250 g
 • Parný tlak: 15 bar
 • Automatické odvápňovanie: áno
 • Displej: áno
 • Hmotnosť: 9 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
353,14 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

DeLonghi ECAM 23.120 SB je automatický kávovar, vybavený napeňovačom mlieka pre cappuccino a latte macchiato. Ponúka aj obľúbenú funkciu „Long Coffee“ pre milovníkov kávy, ktorí uprednostňujú tradičný proces prípravy. Je spracovaný kvalitne a prichádza v elegantnom dizajne. Náš test sa dnes naňho pozrie zblízka.

Čítať viac...

porovnanie cien
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
353,14 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
339,00 € Do obchodu Heureka.sk

DeLonghi ECAM 23.120 SB – základné informácie

V skutočnosti nejde o plne automatický kávovar, pretože cappuccino ani latte nepripravíte len stlačením gombíka, ale je to možno aj výhoda, pretože komfortné, super automatické modely neposkytujú veľa priestoru pre experimentovanie, takže nie sú tou najlepšou voľbou, ak sa skutočne zaujímate o to, ako pripraviť dokonalý nápoj.

So svojou 1,8-litrovou nádržou na vodu a 250-gramovým zásobníkom na kávu je DeLonghi ECAM 23.120 SB vhodný aj pre väčšie domácnosti, navyše ponúka aj možnosť prípravy dvoch šálok súčasne. Nádrž na vodu je ľahko odnímateľná a dá sa pohodlne plniť. Môžete použiť zrnkovú aj mletú kávu. Integrovaný, tichý kužeľový mlynček umožňuje použitie aj v kanceláriách, pretože hluk nie je výrazne rušivý. Vďaka striebornému telu a dizajnu kaviarenskom štýle je Magnifica ECAM 23.120 SB odlišná od iných zariadení Delonghi, ktoré sú často čierne a futuristické. Oceňujeme aj tento vzhľad modelov značky, ale sme veľkými fanúšikmi 23.120 SB, pretože vďaka neutrálnej farbe  si zaručene nájde miesto v každej kuchyni.

DeLonghi ECAM 23.120 SB

Dôležité parametre: 
Príkon:1450 W
Prevádzkový tlak:15 bar
Kontrola arómy:áno
Automatické vypnutie:áno
Kapacita zásobníka na vodu:1,8 l
Kapacita zásobníka na kávu:250 g
Odvápňovací, čistiaci a preplachovací program:áno
Funkcia úspory energie:áno
Nastavenie tvrdosti vody:áno
Systém na prípravu cappuccina:áno

 

Vlastnosti a funkcie

Na ovládanie sú k dispozícii tlačidlá s priamou voľbou a jednoduchý LCD displej. Okrem toho je možné zapínanie a vypínanie automaticky naprogramovať a je k dispozícii aj pohotovostná funkcia na úsporu energie. K dispozícii je možnosť nastavenia sily kávy (viacstupňové nastavenie od 6 do 14 gramov), teploty (3 režimy), mletia (13 úrovní) a objemu servírovanej kávy (priama voľba tlačidlami – 40 ml, 120 ml)

 

➡️ Systém Cappuccino

Tí, ktorí majú radi latte macchiato a cappuccino sa samozrejme zaujímajú predovšetkým o kvalitu mliečnej peny. Na tento účel ponúka kávovar dýzu na výrobu mliečnej peny. Samotná tryska funguje dokonale, ale chvíľu potrvá, kým sa vám podarí pripraviť dokonalú mliečnu penu. Espresso potrebné pre cappuccino sa musí pripraviť v druhej operácii. Na nastavenie trysky na napenenie mlieka slúži praktický Vario ovládač, ktorý umožňuje prepnutie zo štandardného režimu napenenia mlieka do špeciálneho režimu na ohrievanie mlieka bez spenenia. Vďaka nemu je možné konzistenciu mliečnej peny nastaviť podľa potreby od studenej po horúcu a od tekutej po pevnú. Model tak ponúka viac možností ako zariadenia s dýzami na jeden dotyk, takže nápoje na báze mlieka sa dajú vytvoriť podľa individuálnych preferencií. Akonáhle prídete príprave peny na kĺb, výsledky budú perfektné.

 

➡️ Funkcia LONG

Hovoríme o špeciálnom režime, keď sa káva varí pod nízkym tlakom. Tento režim sa odporúča, ak dávate prednosť veľkým porciám “americkej” kávy – imituje prípravu prekvapkávanej kávy. V tomto režime veľká porcia nie je nadmerne extrahovaná, nie je nevýrazná, ani horká, ale plná chuti. Káva sa pripravuje počas dvoch po sebe nasledujúcich mletiach kávy.

Ak niektorí členovia vašej rodiny majú radi klasické silné espresso, a niektorí uprednostňujú tradičnú kávu, táto funkcia je absolútne  nevyhnutná.

 

➡️ Mlynček na kávu

Prepracovaný kužeľový mlynček sa dá nastaviť v 13 úrovniach, od veľmi jemnej až po veľmi hrubú. Je integrovaný priamo do kávovaru a pracuje prekvapivo ticho. Tu ponúka stroj ďalšiu malú funkciu – kontrolu arómy. Ochranné veko je zárukou, že káva nestráca svoju intenzitu.

 

➡️ Odvápňovací, čistiaci a preplachovací program

Pri zapnutí a vypnutí sa stroj automaticky prepláchne. Zabráni sa tým kontaminácii v procese prípravy. Ak je potrebné odstránenie vápenatých usadenín, stroj vám to oznámi. V tomto prípade je vhodné vykonať rýchlu dekalcifikáciu pomocou programu automatického odstraňovania vodného kameňa.

Aj keď je DeLonghi ECAM 23.120 SB vybavený automatickým čistiacim programom, ako mnoho moderných plne automatických kávovarov, tento program predsa len úplne nenahradí manuálne čistenie. Varnú jednotku aj nádobu na kávovú usadeninu viete jednoducho vybrať a vyčistiť osobitne. Toto funguje najlepšie s tečúcou vodou. Aj keď je stroj sám o sebe kompaktný, nádrž na vodu je dostatočne veľká. Má objem 1,8 litra a ponúka tak dostatok priestoru pre vodný filter, ktorý je súčasťou balenia. Jeho použitím nápoje nielen získajú lepšiu chuť, ale predlžujete ním intervaly medzi odvápňovaním a súčasne aj životnosť kávovaru.

 

➡️ Ovládanie

Ovládací panel zo začiatku možno vyzerá zastrašujúco, ale po niekoľkých “skúšobných kolách” sa stáva úplne jasným a jednoduchým. Hlavný otočný gombík vám umožňuje nastaviť intenzitu kávy, zatiaľ čo tlačidlá, ktoré ho obklopujú, menia nastavenia, ako je napríklad dlhá alebo krátka káva, jedna alebo dve šálky a je tu aj tlačidlo na prípravu mnohými obľúbenej, nízkotlakovej “Long coffee”. Príprava potom prebieha automaticky. Používajte vždy kávu, ktorá je čerstvá. Tá je zárukou, že aróma skončí v šálke.

Manual k automatickému kávovaru DeLonghi ECAM 23.120 SB nájdete tu .

A takto vyzerá “naživo”, v čiernom prevedení:

 

DeLonghi: ECAM-23120B

 

Chuť kávy

Znalci kávy radi hodnotia kvalitu kávovaru na základe espressa. Na prípravu dobrého espressa je potrebné správne technické vybavenie. Na zručnosť možno v prípade automatického kávovaru rezignovať. Najdôležitejšie pracovné kroky robí automaticky. Espresso z DeLonghi ECAM 23.120 SB pripraví intenzívne espresso s bohatou penou. Dôležité je nastavenie správnej sily, ktoré by sa však malo vykonať podľa vášho vlastného vkusu. Dobré espresso však nesmie byť príliš slabé, inak dôjde k strate arómy. Kvalita espressa DeLonghi ECAM 23.120 SB do značnej miery závisí od použitých kávových zŕn.

Napríklad na prípravu latte macchiato podľa všetkých pravidiel musí byť mlieko najprv nastavené na optimálnu teplotu. Potom prichádza espresso a nakoniec zamatová, tuhá mliečna pena. Zvládne to iba barista. A kávovar DeLonghi.

 

Pomer cena/výkon

Vzhľadom na funckie a parametre zariadenia Magnifica ECAM 23.120.SB, si myslíme, že je to vynikajúci stroj, ktorý ponúka skvelú hodnotu za danú cenu – 353,14 €. Ak máte radi čerstvú kávu a chcete mať kontrolu nad jej chuťou, Magnifica je správna voľba.

 

💡 Tip! Ak ste aj vy zástancom teórie, že kvalitné espresso sa dá pripraviť len s klasickým portafiltrom, pozrite si recenzie pákových kávovarov DeLonghi EC 820 B a DeLonghi ECO 311 W .

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 23.120 SB páči?

 • okrem ovládacieho panelu je vybavený aj LCD displejom
 • manuálny cappuccino systém
 • možnosť “personalizácie” nápojov
 • jednoduchá obsluha aj údržba
 • kompaktný
 • relatívne tichý

 

Čo sa nám na DeLonghi ECAM 23.120 SB nepáči?

 • nahrievač šálok hreje len mierne
 • napeňovač mlieka si vyžaduje prax (ale to v podstate ani nie je chyba kávovaru) 

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov už tradične prináša Heureka a v tomto prípade sú len tri. Ale všetky pozitívne. Koniec koncov, tomuto spotrebiču naozaj niet čo vytknúť. Presvedčte sa sami:

DeLonghi ECAM 23.120 SB - recenzie

DeLonghi ECAM 23.120 SB - recenzia

DeLonghi ECAM 23.120 SB – zhrnutie na záver

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 23.120 SB dokáže presvedčiť. Ovládanie je jednoduché a kompaktné rozmery hovoria o použití v malej domácnosti. Zariadenie boduje rýchlo pripravenou a dobrou kávou. Možnosti nastavenia osobných preferencií sú absolútne postačujúce.

Výhody

 • množstvo funkcií
 • atraktívny dizajn
 • vynikajúca chuť nápojov
 • vynikajúci pomer cena/hodnota

Nevýhody

 • ohrievanie šálok nie je úplne dokonalé

Záver recenzie: Ďalší z modelov obľúbenej značky, na ktorom sa ťažko hľadajú nedostatky.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • dizajn
 • jednoduchosť použitia
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

S DeLonghi ECAM 23.120 SB získate automatický kávovar s plným funkčným vybavením a kaviarenským štýlom dizajnu.

4.6

DeLonghi ECAM 23.120 SB

✅ Cena: 353,14 €

Chcem DeLonghi ECAM 23.120 SB AndreaShop.sk
Vývoj ceny DeLonghi ECAM 23.120 SB


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.