ETA Gratus Kuliner – jeden z najvýkonnejších kuchynských robotov na trhu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 1
Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000
 • príkon: 1500 W
 • objem: 6,7 l
 • počet rýchlostí: plynulá regulácia
 • počet funkcií: 12
 • doplnkové príslušenstvo: áno
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Kuchynské roboty
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

ETA Gratus Kuliner je to najlepšie z najlepšieho vo svojej triede. Ak hľadáte pomocníka do kuchyne a zároveň spotrebič, ktorý toho zvládne naozaj veľa a nenechá vás “v štychu” za žiadnych okolností, ste na správnom mieste. Tento extrémne výkonný kuchynský robot od známej značky disponuje kvalitným motorom s výkonom až 1500 W. Preto mu nerobí problém ani záťaž v podobe každodenného využívania. Zariadenie je robustné, celokovové telo je zárukou stability a odolnosti.

Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner sa vyznačuje nielen množstvom funkcií či bohatým príslušenstvom, ale aj vysokým výkonom a intuitívnym ovládaním na praktickom LCD displeji. Na ňom máte dokonca možnosť nastaviť si dĺžku vykonávanej činnosti (maximálne však 10 minút), po ktorej sa spotrebič sám automaticky vypne. Prečítajte si všetky zaujímavosti o tomto skvelom kuchynskom robotovi.

Základné informácie

Ďalší model z radu ETA Gratus ponúka skutočne všetko, na čo len pomyslíte. Už len jeho elegantný, luxusne pôsobiaci vzhľad hovorí za všetko. Keď sa pozriete na spotrebič bližšie, zistíte, že disponuje množstvom funkcií, vďaka ktorým pripravíte vo vašej kuchyni doslova všetko, čo sa týka prípravy jedál. Motor s výkonom 1500 W nemá problém ani s veľkým zaťažením a každodenným využívaním. Nerezová misa s veľkorysým objemom 6,7 litra ponúka možnosť pripraviť naozaj veľké množstvo cesta.

ETA Gratus Kuliner 0038 90000

Čo viac si v kuchyni priať ako kuchynský robot s takýmto príslušenstvom

 

ETA Gratus Kuliner s plnou výbavou dokáže poskytnúť až 32 rôznych kombinácií príslušenstva, s ktorými urobíte všetko, na čo si len spomeniete. Nesmie chýbať samozrejme planetárny systém miešania, ktorý zabezpečuje dokonale a dôkladne spracované všetky suroviny v mise. Určite vás tiež poteší LCD displej, ktorým disponujú len tie vyššie a drahšie modely kuchynských robotov. Vďaka nemu má spotrebič intuitívne ovládanie, ktoré zvládne aj úplný začiatočník. Navyše, môžete si nastaviť dĺžku vykonávanej činnosti, maximálne však na 10 minút. Po uplynutí tohto času sa robot sám vypne.

 

➡️ Ďalšie informácie:

Príkon1500 W
Objem misy6,7 l
Hlasitosť85 dB
Objem mixéra1,4 litra
Plynulá regulácia rýchlostiáno
Dĺžka prívodného kábla1,25 m
Planetárny systém miešaniaáno
Displejáno
Ovládanieelektronické-tlačidlové
Pulzný spínačáno
Materiál nádobynerez
Poistka proti prehriatiu motoraáno
Mlynček na mäsoáno
Mlynček na makáno
Odšťavovačáno
Hranolkovačnie
Strúhanieáno
Šľahanieáno
Miesenieáno
Mixovanieáno
Hnetenieáno
Lis na citrusyáno
Nadstavec na zmrzlinunie
Hmotnosť9,5 kg
Rozmery40,5 x 19 x 38 cm

 

Vlastnosti a funkcie kuchynského robota ETA Gratus Kuliner

Mimoriadne výkonný spotrebič

Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner patrí medzi tie najvýkonnejšie roboty vo svojej triede. Napriek svojej vyššej cene je zákazníkmi vyhľadávaný, pretože spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších užívateľov. Kvalita, multifunkčné využitie, prevedenie, výkon, funkcie, to všetko ponúka tento pomocník do kuchyne, ktorý si zamiluje každá gazdinka či milovník varenia. Srdce robota tvorí motor s výkonom až 1500 W, ktorý je stavaný aj na veľkú záťaž a každodenné využitie. Celokovové telo je zase zárukou stability a odolnosti.

Výkonný motor robota ETA Gratus Kuliner

 

💡 Vedeli ste, že…: Časy príprav (spracovania) závisia od množstva, druhu a kvality použitých surovín, štandardne sa však pohybujú v jednotkách minút.

 

Pracujte na maximum

Robot disponuje planetárnym systémom miešania, ktorý zaručuje dôkladné a efektívne spracovanie všetkých surovín v mise. Pri práci si môžete vybrať z plynulej regulácie otáčok alebo zvoliť funkciu PULSE pre maximálne otáčky. Koliesko regulácie má svetelnú signalizáciu, ktorá rozlišuje 2 úrovne výkonu. Pri plnom výkone začne svietiť na červeno. Pre pohodlné a efektívnejšie spracovanie surovín je možné nastaviť výšku šľahacích metiel aj hákov presne tak, ako to bude vyžadovať obsah nádoby. Jednoduchú výmenu nadstavcov umožní bezpečnostné výkyvné rameno, ktorému bezpečnostná poistka nedovolí samovoľne sa spustiť.

Planetárny systém miešania ETA Gratus Kuliner

 

LCD displej

Na LCD displeji môžete sledovať aktuálnu rýchlosť a výkon robota. Taktiež máte možnosť si nastaviť dĺžku vykonávanej činnosti, avšak maximálne na 10 minút. Po uplynutí stanoveného času sa prístroj vypne. Tento praktický displej zabezpečuje intuitívne ovládanie robota, takže nastaviť si niečo na ňom nebude pre vás žiadny problém.

Displej kuchynského robota ETA Gratus Kuliner

 

Multifunkčné využitie

Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner má k dispozícii množstvo praktického príslušenstva. Je to teda univerzálny pomocník na prípravu akéhokoľvek jedla. Taktiež v balení nájdete aj inšpiratívnu kuchársku knihu, ktorá vám ponúkne niekoľko receptov a návodov ku konkrétnym nadstavcom robota. Hnetenie, šľahanie, mixovanie, mletie mäsa, strúhanie, miešanie, plnenie údenín a ďalšie funkcie vám pôjdu ľavou zadnou. Ako ešte môžete tento model od značky ETA využiť?

 

⭐ Dokonale vypracované cesto

Veľká nerezová misa s objemom 6,7 litra je dostatočne veľká na to, aby ste v nej pripravili aj väčšie množstvo cesta. Či už chcete pripraviť krémy, polevy, náplne či kysnuté cesto. Pomôže vám pri tom hnetací hák a šľahacia alebo špeciálna flexi metla.

Nádoba na miesenie ETA Gratus Kuliner

 

⭐ Sklenený mixér

Samozrejme, nesmie chýbať ani sklenený mixér. Ten má objem 1,4 litra a môžete si v ňom pripraviť rôzne zdravé smoothie nápoje, kokteily, omáčky či krémové polievky. Taktiež vás nesklame ani pri príprave tekutého cesta. To všetko aj vďaka piestu, ktorý uľahčuje spracovanie surovín ich posúvaním smerom k nožom.

Sklenený mixér ETA Gratus Kuliner

 

⭐ Zdravé šťavy aj na cesty

Doprajte si dávku vitamínov v podobe čerstvých štiav, ktoré si pripravíte jednoducho a rýchlo vďaka odšťavovači bobuľových plodov, zeleniny a ovocia. Doma si môžete vyrobiť džús z ríbezlí, čučoriedok, malín alebo uhoriek a paradajok, ktoré sú bohaté na vitamíny. Robot ponúka aj lis na citrusové plody. Súčasťou výbavy je tiež 0,8 litrová nádoba na šťavu či čistiaca kefka.

Svoje vitamíny si môžete zobrať kamkoľvek so sebou. Robot je totiž vybavený 2 športovými fľašami z Tritanu s objemom 600 ml a 400 ml. Tritan je vysoko odolný materiál, ktorý neabsorbuje chute ani pachy.

Odšťavovač kuchynského robota ETA Gratus kuliner

 

⭐ Strúhanie bude hračkou

Pomocou šestice diskových strúhadiel robot rýchlo spracuje zeleninu do šalátov, alebo napríklad oriešky a čokoládu do koláčov či strúhanku.

Strúhanie na ETA Gratus Kuliner

 

⭐ Mlynček na mäso, na mak, ale aj na obilniny, strukoviny a ryžu

Mlynček na mäso je už klasickou súčasťou kvalitnejších kuchynských robotov. Vďaka nemu si pripravíte čerstvo zomleté mäso kedykoľvek ho budete potrebovať. Pripraviť si môžete následne aj mäsové trubičky Kebbe pomocou vhodného nadstavcu. Hrubosť mäsa si volíte výberom zo 4 mlecích doštičiek. S ďalšími nadstavcami môžete vytvárať údenárske výrobky či vykúzliť 4 tipy domáceho vianočného pečiva. Keď dostanete chuť na vynikajúci domáci makový koláč, využite mlynček na mak. Na prípravu bezlepkových zdravých múčnikov určite s radosťou využijete mlynček na obilniny, strukoviny a ryžu.

Mlynček na mäso robota ETA Gratus Kuliner

 

⭐ Cestoviny musia byť

Ak sa neviete vzdať cestovín, kuchynský robot od značky ETA vám pomôže s ich výrobou. Obsahuje totiž 5 vykrajovačov na cestoviny. Dopriať si tak môžete rôzne druhy, ako napríklad lasagne, penne, rigatoni, macheroni, papperdelle, srelline, anellini a ďalšie.

Nadstavce na výrobu cestovín na robot

 

Príslušenstvo, ktoré obsahuje kuchynský robot ETA Gratus Kuliner:

 • Veľká nerezová misa o objeme 6,7 l
 • Priehľadný kryt misy s otvorom pre pridávanie surovín za chodu
 • Hnetací hák
 • Šľahacia metla
 • Miešacia metla
 • Flexi metla (na krémy a ľahké cesta)
 • Sklenený mixér 1,4 l
 • Vtláčadlo pre posun surovín do priestoru sekacieho noža
 • Nadstavec na strúhanie so 6 diskovými strúhadlami
 • Prevodovka pre zaistenie optimálnych otáčok
 • Mlynček na mäso (priemer 62 mm) – 4 veľkosti mlecích doštičiek
 • Nadstavec na výrobu údenín
 • Nadstavec na výrobu Kebbe
 • Nadstavec na výrobu cukroviniek
 • Nástroj na čistenie
 • Uvoľňovacie kľúče
 • Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu
 • Nádoba na šťavu 0,8 l
 • Citrusovač
 • Mlynček na obilniny, strukoviny a ryžu
 • Mlynček na mak
 • Nadstavec na vaľkanie cesta (pre lasagne, ravilolli, cannelloni)
 • Krájač na úzke rezance (Trenette)
 • Nadstavec na pretláčanie cestovín (5 typov)
 • 2 športové fľaše z Tritanu (BPA free) na nápoje s praktickou sponou na zavesenie s objemom 400 ml a 600 ml
 • kuchárku s inšpiráciami
Kuchárska kniha

Inšpirácie z kuchárskej knihy sa vám môžu zísť kedykoľvek

 

Ako vidíte, kuchynský robot Kuliner obsahuje takmer všetko, na čo si len pomyslíte. Existuje však ešte ďalšie príslušenstvo, ktoré je tiež praktické a môžete si ho dokúpiť. Patrí sem:

 • Krájač na široké rezance (Tagliatelle)
 • Nadstavec na krájanie kociek
 • Nadstavec na výrobu zmrzliny

 

Dokonalosť sama o sebe. Pozrite sa na kuchynský robot ETA Gratus Kuliner v plnej jeho kráse:

ETA GRATUS KULINER Mistr kuchyně

 

Údržba a čistenie ETA Gratus Kuliner

Pri údržbe a čistení nepoužívajte drsné a agresívne čistiace prostriedky. Dbajte na to, aby dosadacie plochy a tesniace prvky príslušenstva boli čisté a funkčné. Plastové časti je možné umývať v umývačke riadu. Kovové diely sa však do umývačky vkladať nesmú, pretože čistiace prostriedky môžu spôsobiť ich stmavnutie či hrdzavenie. Telo a multifunkčnú hlavu kuchynského robota čistite vlhkou handričkou s trochou saponátu, pričom dbajte na to, aby sa do vnútorných častí nedostala voda. Ak sa znečistí napájací kábel, utrite ho vlhkou handričkou.

 

Niekoľko užitočných rád pri používaní robota

 • U tekutín, ktoré vytvárajú penu (napr. mlieko) nikdy nenapĺňajte nádobu až po „MAX“, aby nedošlo k pretečeniu. V tomto prípade odporúčame množstvo max. 1 liter.
 • Nenechávajte mixér v chode bez potravín!
 • Do nádoby nikdy nevlievajte vriace tekutiny.
 • Pri strúhaní mäkkých surovín použite nízku rýchlosť, aby sa suroviny nezmenili na kašu.
 • Ak sekáte tvrdé syry alebo čokoládu, pracujte krátko. Suroviny sa totiž sekaním nadmerne ohrejú, začnú mäknúť a môžu zhrudkovatieť.
 • Nikdy nemeľte zmrazené mäso.
 • Prísady sa najlepšie zmiešajú, keď ako prvú nalejete tekutinu.
 • Nerezovú misu nikdy úplne nenapĺňajte vodou či inou tekutinou. Rešpektujte maximálnu povolenú kapacitu.
 • Najskôr robot vypnite a až potom odklopte jeho multifunkčnú hlavu.

 

Recenzie na kuchynský robot ETA Gratus Kuliner

Určite ste zvedaví, aké recenzie kolujú o tomto spotrebiči. Zaujímalo to samozrejme aj nás, preto sme niektoré z nich vyhľadali. A sú presne také, aké sme očakávali. Jedna chvála za druhou. Niet so čomu čudovať, všakže? Super výkonný, multifunkčný kuchynský robot, ktorý spĺňa všetko, na čo si len spomeniete. Nevýhoda je len jeho vysoká cena, tá sa však odzrkadľuje na všetkých pozitívach tohto produktu.

Recenzie zákazníkov na kuchynský robot ETA Gratus Kuliner

 

Ako môžete vidieť, užívatelia sú s robotom takí spokojní, že nemajú problém ho prirovnať k Ferrari. K tomu niet viac čo dodať, čo poviete?

Skúsenosti užívateľov s robotom ETA Gratus Kuliner

 

💡 TIP: V prípade, že je vaša finančná hranica o niečo nižšia, no stále by ste si chceli dopriať výkonný kuchynský robot, možno vás zaujme ďalší z rady Gratus od značky ETA, konkrétne model ETA Gratus Vital II.

 

Zhodnotenie ETA Gratus Kuliner na záver

Kúpa kuchynského robota ETA Gratus Kuliner bude tá najlepšia voľba. Hoci je jeho cena vysoká a pohybuje sa okolo 999,01 €, sám spotrebič vás presvedčí o tom, že investovať doň sa zaručene vyplatí. Vzhľadom na to množstvo príslušenstva vám zaberie trochu viac miesta v domácnosti, avšak nahradí zároveň niekoľko spotrebičov naraz. Je to skutočne špička vo svojej triede. ETA dokonca na tento produkt poskytuje predĺženú záruku 10 rokov na motor. Ak by ste si ho chceli porovnať aj s inými kuchynskými robotmi, prečítajte si náš test 13 najlepších kuchynských robotov za rok 2020.

 

Ďalšie informácie:

Výhody

 • celokovové elegantné prevedenie
 • prehľadný LCD displej s ukazovateľom rýchlosti, výkonu a času
 • 10 minútový časovač s následným automatickým vypnutím
 • 32 možností využitia vďaka bohatému príslušenstvu
 • 10 ročná záruka na motor od výrobcu
 • bezpečnostný systém výkyvného ramena proti spusteniu
 • nahrádza niekoľko spotrebičov v jednom

Nevýhody

 • vysoká cena
 • väčšina príslušenstva nie je vhodná do umývačky riadu
 • blikajúce svetlo sa dá vypnúť len odpojením zo zásuvky

Záver recenzie: Prémiový člen rodiny ETA Gratus, ktorý by ste zrejme, napriek vysokej cene, najradšej hneď kúpili.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita
 • Výkon
 • Cena
 • Funkcie

Súhrn

Prémiový člen rodiny ETA Gratus, ktorý by ste zrejme, napriek vysokej cene, najradšej hneď kúpili.

4.7

Kuchynský robot ETA Gratus Kuliner 0038 90000

✅ Cena: 999,01 €

Chcem ETA Gratus Kuliner Hej.sk
Vývoj ceny ETA Gratus Kuliner


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

Gratus Kuliner, problem pri odšťavovani sitko na kostkove ovocie sa roztiahlo a obrusilo šnek, spracovavala som ríbezle, a teraz hrozno. Budem reklamovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.