Filter na vodu Delimano – chutná a nezávadná voda pre každého v rodine (recenzia)

Vladimír Rejholec Recenzia 6. decembra 2021 0
Filter na vodu
 • Objem prefiltrovanej vody: 1500 l
 • Rozmery (š/v/h): 18,8/24/8,2 cm
 • Hmotnosť: 200 g
 • Vstavaný displej: NIE
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Filtre na vodu
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Filter na vodu Delimano dokáže jednoducho odstrániť najrôznejšie nečistoty z vody, vylepšiť jej chuť a tak zabezpečiť, že celá rodina bude mať k dispozícii dobrú a zdraviu nezávadnú vodu. Možností, ako filtrovať a upravovať pitnú vodu v domácnosti je v dnešnej dobe naozaj celkom hodne, no existuje stále dosť veľa domácností, ktoré namiesto toho preferujú radšej balenú vodu, ktorá je mimochodom aj výrazne drahšia ako tá, ktorá vyteká priamo z kohútika. A jej prínos teda tiež nestojí zaveľa.

Pritom napríklad aj tento filter na vodu, ktorý sa pripája priamo na kohútik, dokáže reálne zabezpečiť čistejšiu vodu pre potrebu domácnosti a to pomocou umného systému filtrácie vody. 5 stupňov dokáže odstrániť chlór, potlačiť prípadné nepríjemné chute a pachy, znížiť sediment. Filter od Delimano môžete používať až na 1500 litrov vody, dostupné sú samozrejme aj náhradné filtračné patróny. Cena? Tak pri tomto type filtra na vodovodný kohútik je podľa nášho názoru úplne adekvátna… Viac informácií o tejto výbornej vecičke v domácnosti hľadajte v nasledujúcich riadkoch tejto recenzie.

Filter na vodu Delimano: Základné informácie

Vodný filtračný systém Delimano dokáže z vody odfiltrovať najrôznejšie nečistoty, ktoré našu pitnú vodu dokážu znečistiť. Hovoríme tu o takých veciach ako je špina či zákal, hrdza, baktérie, ale aj chlór, kovové ióny…, odstráni prípadný zápach a chuť vody sa tiež vylepší.

Filter na vodu Delimano - recenzia

Celkovo sa tento vodný filter ľahko nainštaluje a „pasuje“ takmer na každý vodovodný kohútik. Montáž je teda jednoduchá, podobne ako neskoršia výmena filtra, ktorý dokáže upraviť približne 1500 litrov vody. Ak vás zaujíma maximálny prietok, tak ten sa síce o niečo zníži, no 2 litre za minútu je stále určite v poriadku. K dispozícii máte otočnú páčku, ktorou vyberiete akú vodu chcete použiť:

 • prúd alebo rozprášenie nefiltrovanej vody (perlátor či kuchynská spŕška)
 • rozprášenie filtrovanej vody (perlátor či kuchynská spŕška)
Delimano vodný filter - jednoduchá inštalácia filtra a výmena filtračnej patróny

Inštalácia vodného filtra Delimano je vážne jednoduchá….

 

Ešte pár slov k samotnému procesu filtrácie:

5 stupňov filtrácie

 • zablokovať veľké častice ako je piesok, hrdza či riasy má za úlohu keramický filter, vyrobený z morských rozsievok (jednobunkové mikroskopické riasy s kremičitanovými schránkami)
 • prebytočný chlór odstraňuje gulička siričitanu vápenatého
 • na zvýšenie účinnosti filtra, takisto odstránenie chlóru a ťažkých kovov, rias a baktérií slúži takzvané KDF55 médium (médium pre kinetickú degradáciu)
 • granulované aktívne uhlie vyrobené z kokosovej škrupiny a impregnované striebrom sa používa na hĺbkové čistenie mestskej pitnej vody
 • súčasť vodného filtra Delimano je aj takzvaný maifanový kameň (maifan stone) – špeciálna hornina s obrovskou kapacitou ako na iónovú výmenu, tak na adsorpciu rozpustných ťažkých kovov a chemických nečistôt vo vode, zároveň poskytuje jemné uvoľňovanie dôležitých minerálov (horčík, železo, vápnik, draslík a fluór) a zvyšovanie úrovne alkality

Filter na vodu Delimano - stupne filtrácie, infografika

Vysvetlivky

 1. keramický filter
 2. gulička siričitanu vápenatého
 3. médium KDF55
 4. aktívne uhlie
 5. maifanový kameň

To, ako presne vyzerá Filter na vodu Delimano si môžete pozrieť aj v tomto videu:

Delimano Instant Water Filter - Ofertă 1+1 GRATIS

 

Výmena filtračnej patróny

Kedy je nutné vymeniť filter? Nuž napríklad aj vtedy, keď zistíte, že došlo k významnému poklesu prietoku vody (nová patróna by mala zabezpečovať približne 2 litre za minútu). Alebo vtedy, keď cez priehľadný kryt filtra zbadáte, že patróna zmenila farbu z bielej na tmavo šedú až hnedú.

Nová a používaná filtračná patróna na vodný filter Delimano

Orientačne sa výmena filtračnej patróny odporúča cca do pol roka, či po 1500 litroch. Pozor! Na životnosť filtra má vplyv aj kvalita a tlak vody. Samotná výmena nie je nič zložité. Z vrchu ho otvoríte, jemným pootočením filtračnú patrónu vyberiete a vymeníte za novú.

Pozri náhradnú patrónu na filtráciu vody Delimano priamo v eshope.

 

Prečo vlastne filtrovať pitnú vodu?

 • pretože filtrovaná voda má lepšiu chuť a je bez zápachu
 • filtrovaná voda dobre poslúži aj na varenie (je neutrálna, neovplyvňuje konečnú chuť pokrmov a tekutín)
 • filtrovanú vodu sa oplatí piť aj zo zdravotného hľadiska, ocenia ju ľudia, ktorí majú problém aj s najnižšou koncentráciou chlóru v bežnej vode z kohútika, znižuje sa riziko tráviacich ťažkostí (nezaťažuje žalúdok), znižuje riziko infekcie baktériami a vírusmi (prítomnosť impregnovaného striebra vo filtroch)
 • pre deti sa takisto hodí viac ako klasická voda z kohútika, či minerálka
 • cenovo to vychádza výhodnejšie, ako by ste si mali zabezpečiť adekvátne množstvo balenej vody z obchodu
 • a tým, že obmedzíte spotrebu balenej vody, prispejete k zníženiu produkcie plastového odpadu

Na druhú stranu, piť len filtrovanú vodu, takisto nie je ideálne. Obsahuje menej minerálov, čo je pri niektorých zdravotných indikáciách nevhodné, a napríklad pri pravidelnom používaní pri čistení zubov zase riskujete aj zníženie kvality zubov (okrem chlóru a ďalších prvkov totiž eliminuje aj fluór, nevyhnutný k normálnemu stavu vašich zubov). A filtre tiež nie sú najlacnejšia záležitosť a relatívne často ich treba meniť.

Pri tejto téme by vás mohlo zaujímať aj:

 

Kľúčové faktory pri výbere vodného filtra – ako do toho zapadá ten od Delimano?

Pri výbere vhodného filtra do domácnosti zaváži niekoľko dôležitých faktorov. Poďme sa na to pozrieť bližšie aj s ohľadom na práve recenzovaný produkt:

Typ (umiestnenie) vodného filtra

Najprv je potrebné si vybrať miesto, kde chcete zariadenie vlastne umiestniť. Buď to bude filter na vstupe, alebo filter v mieste použitia, prípadne mobilný vodný filter v podobe filtračnej kanvice.

Filter pred vstupom do domu

Obľúbený spôsob ako zlepšiť kvalitu vody pre majiteľov rodinných domov a s pitnou vodou hlavne zo studne. Obvykle sa jedná o celú sústavu filtračných hmôt, pričom sa upravuje naraz objem v niekoľkých desiatkach litrov vody. Hlavnou úlohou takejto domácej vodárne je odstrániť z vody mechanické nečistoty (piesok…), prípadne zbaviť vodu nežiadúcich organických aj anorganických nečistôt. Jedná sa o vyššiu investíciu, takisto je potrebný rozbor vody vykonaný akreditovaným laboratóriom.

V mieste použitia

Filter od Delimano patrí do tejto kategórie. Tieto filtre sa inštalujú priamo na miesto kde chcete filtrovanú vodu odoberať. Najčastejšie je to drez v kuchyni. Môžu mať samostatný vývod (zariadenie tretieho kohútika), alebo sa môžu inštalovať na koniec vodovodného kohútika (ako Delimano vodný filter). Objem vody, ktorý sa upravuje takýmto zariadením býva výrazne menší (maximálne do 1 litra, či prietokovo). Celkový objem, ktoré zvládne filtračná patróna potom uvádza výrobca (pri Delimano je to už spomínaných 1500 litrov).

Delimano vodný filter sa teda hodí s ohľadom na toto jeho zaradenie, na filtráciu pitnej vody v domácnosti, ktorá je napojená na vodovod. Riešenie je optimálne aj z toho dôvodu, že na pitie a varenie sa používa iba približne 2% spotrebovanej vody, takže upravovať všetku vodu, ktorá je do domácnosti privedená vodovodom. Výhodou takéhoto batériového filtra aj jeho jednoduchá montáž.

Nádobový vodný filter (filtračná kanvica)

Jedná sa o zariadenie s hornou a dolnou nádobou s objemom maximálne do 2 litrov vody. Filter je upevnený pod hornou nádobou a voda sa potom vlastne filtruje cez filtračnú patrónu samospádom. Ako dlho vám tam vydrží? Tak na 350 litrov prefiltrovanej vody. Ideálne riešenie pre tých, ktorí nechcú kupovať balenú vodu a vystačia si s menším objemom filtrovanej vody. Neznamená, že ich nemôžete mať doma viac (alebo sa skôr vyplatí filter na batériu). Výhodou je, že takáto filtračná kanvica je prenosná a preto môžete mať prístup k zdravšej a chutnejšej vode kdekoľvek (chata, chalupa, práca, internát…).

Pár tipov na filtračné kanvice a fľaše z nášho testu

💡💡 u nás nájdete celý test filtračných kanvíc a fliaš

 

Princíp úpravy vody

Na úpravu vody, ergo filtráciu, sa používajú filtračné zariadenia založené na rôznych princípoch, prípadne ich kombinácie (čo je aj prípad vodného filtra Delimano). V podstate ide hlavne o mechanické filtre, filtre postavené na sorpcii na aktívnom uhlí a iných podobných médií, ale aj iónomeniče, špeciálne membránové filtračné systémy, filtrácie na základe katalytickej oxidácie… Viac a podrobnejšie k tejto téme si prečítajte v našom článku.

 

Filter na vodu Delimano – aké má podľa nás výhody?

Najväčšou výhodou je čistejšia a zdravšia voda priamo z vášho kohútika. Celkom päť stupňov filtrácie dokáže z vody odstrániť nepríjemný chlór, pachuť i prípadný zápach, zníži prítomnosť usadenín, čím sa takáto voda bude hodiť nielen na pitie, ale aj varenie či umývanie ovocia a zeleniny.

Takisto je to veľmi praktické riešenie. Umožňuje pomocou trojcestného ventilu odoberať vodu priamo z kohútika bez nutnosti nejakých stavebných úprav. Vaša jediná starosť tak bude zabezpečenie pravidelnej výmeny filtračnej patróny. A tiež napríklad nemusíte vždy zbytočne myslieť na to, či máte doplnenú filtračnú kanvicu* alebo nie.

Na druhú stranu, ak máte rodinný dom a financie vám to dovolia, oplatí sa investovať aj do domácej úpravne vody. Tá sa postará o odstránenie nežiaducich látok už na vstupe vody do vášho domu. Namontujete teda iba 1 filter a voda bude ošetrená  v celom dome. Okrem zlepšenia stavu vody na pitie, sa tiež budú menej zanášať zariadenia, ktoré ohrievajú vodu (napríklad bojlery, rýchlovarné kanvice, kávovary, práčky ale aj sprchové batérie a ružice).

 

Filter na vodu Delimano a recenzie zákazníkov

Určite vás zaujíma aké majú s filtračným systémom Delimano skúsenosti ostatní zákazníci. I preto som prešiel na internete niekoľko užívateľských recenzií. Prevládali v nich pozitívne hodnotenia, pričom zákazníci si najviac pochvaľovali to, že sa filter ľahko inštaluje a aj výdrž jednej filtračnej patróny. A samozrejme lahodnejšiu vodu z kohútika…

Filter na vodu Delimano - skúsenosti zákazníkov

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

Niekoľko postrehov sme našli aj na stránke Heureka.sk..:

Filter na vodu Delimano - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky (FAQ)

Ešte tu máme priestor na pár častých otázok, ktoré sa týkajú filtrácie vody:

❓ Oplatí sa filter na vodu, aj keď je úplne neškodná (aj podľa rozboru)?

Aj keď ste zistili, že vaša voda je podľa laboratórneho rozboru celkom neškodná, ešte neznamená, že si ju nemôžete vylepšiť. Napríklad uhlíkovou filtráciou dokážete docieliť zlepšenie jej chuti, farby a štruktúry už len vďaka odstráneniu chlóru a jeho zlúčenín.

❓ Prečo vlastne môže voda z kohútika zapáchať a mať zlú chuť?

Z viacerých možných dôvodov. Často to spôsobuje prítomnosť samotného chlóru a podmienečne aj chlórované organické látky prítomné vo vode, ktoré môžu zosilňovať nepríjemný zápach.

❓ Je chlór v pitnej vode nebezpečný?

Koncentrácia chlóru v pitnej vode z vodovodu je v súlade s hygienickými normami a teda nie je nebezpečná pre zdravé osoby. Inak, ten sa do vody pridáva kvôli zničeniu všetkého živého (hlavne baktérie a vírusy). Takže takáto voda práve najblahodárnejšie účinky na našu žiadúcu mikroflóru v tráviacom trakte teda nemá.

❓ A nestačí vodu pred pitím len prevariť?

Nestačí, pretože prevarením „iba“ zničíte baktérie a znížite koncentráciu prchavých organických zlúčenín. Koncentrácia nežiadúcich anorganických látok naopak vzrastie vďaka vyparovaniu čistej vody pri vare.

❓ Možno filtrovanú vodu použiť na prípravu dojčenskej stravy?

Nie, to určite nie je dobrý nápad. Dojčenská voda totiž musí mať presné zloženie, aby dieťaťu hneď od narodenia neškodila, naopak, aby prospievala. Obsah určitých látok v dojčenskej vode je preto veľmi prísne strážený a dosiahnuť podobnú kvalitu vody je momentálne filtráciou nedosiahnuteľné. Možno tie najdrahšie moderné metódy to v určitej miere dokážu, Delimano vodný filter určite nie.

❓ Je medzi doma filtrovanou vodou a vodou z obchodu nejaký rozdiel?

Je. Balená voda býva vyrábaná väčšinou iba čistením obyčajnej vody z vodovodu (samozrejme neplatí pre minerálky z prírodných zdrojov) a to tak, že sa z nej odstránia iba nežiadúce chute a pachy. Ostatné tam však ostáva.

 

Odporúčame Filter na vodu Delimano alebo nie?

Ak hľadáte spôsob akým chcete svoju pitnú vodu spraviť chutnejšou a zdravšou, tak určite áno. Hoci sa to môže zdať ako provizórne riešenie (podobne ako filtračné kanvice na vodu), už len tým, že si aspoň jeden kohútik vyhradíte na tento filter, spravíte pre seba naozaj veľa.

Výhody

 • cena
 • jednoduchá inštalácia
 • 1500 litrov na jednu filtračnú patrónu
 • možnosť prepínať na filtrovanú a nefiltrovanú vodu

Nevýhody

 • spomalenie prietoku vody z kohútika (ale fakt len minimálne)

Záver recenzie: Jednoduchý model vodného filtra na batériu, ktorý zlepší chuť a ďalšie vlastnosti vašej vody z jedného kohútika.

Hodnotenie autora
 • účinnosť
 • inštalácia
 • cena

Súhrn

Filter na vodu, ktorý zlepší kvalitu vody vo vašej domácnosti. Jedna filtračná náplň vám vydrží na úpravu 1500 litrov vody.

4.7

Filter na vodu

✅ Cena: 29,99 €

Chcem Filter na vodu Delimano Delimano.sk
Vývoj ceny Filter na vodu Delimano


Mohlo by vás zaujímať

  Autor článku
  Vladimír Rejholec

  Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.