Ionic-CARE Triton X6 - krátka recenzia

21. júla 2021 0
Ionic-CARE Triton X6 strieborná
 • Vzduchový výkon: 65 m³ / hod.
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: 75 m²
 • Minimálna hlučnosť: 0 dB
 • Maximálna hlučnosť: 8 dB
 • Typ filtrácie: Elektrostatický
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Čističky vzduchu
135,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 je takmer úplne bezhlučná čistička vzduchu s ionizátorom. Aj tento fakt prispieva k jej obrovskej popularite medzi užívateľmi (produkt roka na Heureke nepretržite od roku 2015). Čistička pri práci totiž vyprodukuje absolútne nepočuteľných 8 dB. Tichá prevádzka je dôsledok toho, že táto čistička disponuje elektrostatickým filtrom (momentálne jediná v našom porovnávacom teste). Jeho výhodou (okrem tichého chodu zariadenia) je aj to, že ho vôbec netreba meniť a jeho účinnosť je takmer 100%-ná (presnejšie 96%).

Pri troch stupňoch výkonu (najnižší sa hodí do miestnosti 15 m², stredný do 50 m² a najvyšší do 75 m²) odstraňuje prach a alergény, baktérie a vírusy, ale tiež cigaretový dym, plesne a ďalšie nečistoty. Ako sami vidíte, ten výkon je slabší a ponúka maximálne 65 m³/h, čo je naozaj dosť málo a pripomína skôr vzduchový výkon menších stolových modelov. Tomu zodpovedá aj nízka spotreba zariadenia - 12 W.

Extra veľa ďalších funkcií veľmi neponúka - nemá časovač, displej ani senzor kvality vzduchu. Na druhú stranu poteší ionizátor, ktorý dokáže osviežiť vzduch a nočný režim. Čistenie prístroja (raz za týždeň vyčistiť filter handričkou) i jeho obsluha sú inak veľmi jednoduché a za spomenutie stojí aj moderný dizajn (dostupný v troch farebných prevedeniach).

Výhody

 • obsahuje ionizátor
 • absolútne tichý chod
 • nie je potrebné meniť filtre
 • vertikálny tvar
 • prijateľná cena
 • užívateľsky obľúbený model - TOP produkt 2020 na Heureke
 • jednoduchá obsluha
 • dĺžka prívodného kábla 2,5 m

Nevýhody

 • slabší vzduchový výkon
 • bez časovača
 • absentuje displej
 • žiadne senzory kvality ovzdušia

Záver recenzie: Absolútne tichá, jednoduchá čistička vzduchu s ionizátorom a s kompaktnými rozmermi - u nás jeden z najpredávanejších modelov.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
135,00 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Ionic-CARE Triton X6 píše eshop

Čistý vzduch by mal byť súčasťou starostlivosti o naše zdravie. Pomocou kvalitnej čističky si doma, v kancelárii alebo kdekoľvek inde vychutnáte vzduch bez čiastočiek prachu, chemikálií, cigaretového dymu, peľov, alergénov, baktérií, plesní alebo dokonca rozpadových prvkov radónu. Účinnosť je takmer stopercentná. Čistička vzduchu sa ľahko a rýchlo udržiava i ovláda. Prevádzkové náklady sú minimálne – menej ako 0,06 € denne, navyše bez akýchkoľvek výdavkov na elektrostatické filtre s neobmedzenou životnosťou. Čistička ponúka tri stupne výkonu, ktoré možno obmieňať v závislosti od veľkosti miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate. Ďalšou prednosťou zariadenia je moderný design. Môžete si vybrať spomedzi troch farebných prevedení – striebornej, čiernej alebo perleťovo-bielej.

Výkonná čistička vzduchu a ionizátor v jednom

Táto čistička vzduchu prináša iba samé výhody. Nízke náklady na prevádzku, nulové výdavky na filtre, jednoduchú údržbu, kvalitné spracovanie, tichý chod, tri stupne výkonu a takmer stopercentnú úspešnosť pri zachytávaní poletujúcich nečistôt. Táto investícia sa vám určite vyplatí.

Ako funguje

Dômyselná a unikátna sústava elektród zabezpečuje cirkulovanie vzduchu pomocou tzv. elektrónového vetra. Ide o modernú alternatívu klasických ventilátorov. Nečistoty zachytí elektrostatický filter. Poletujúceho prachu, peľov, alergénov, baktérií, plesní a ďalších neželaných nečistôt sa tak zbavíte rýchlo, pohodlne a bez akejkoľvek námahy.

Záporné ióny

Tieto častice sa nachádzajú vo vzduchu, najmä v čistej prírode. V dôsledku znečistenia životného prostredia ich však výrazne ubúda. V priemernej kancelárii dosahuje hladina záporných iónov takmer nulovú hodnotu. Domácnosti v blízkosti rušných mestských ulíc na tom nie sú o nič lepšie. Urobme niečo pre zdravie seba i svojich blízkych. Čistý vzduch je základom kvalitného života.

Čistý ionizovaný vzduch pre naše zdravie

Pobyt v miestnosti plnej čistého vzduchu zlepšuje dýchanie a samočistiacu schopnosť pľúc. Takisto skvalitňuje spánok, znižuje krvný tlak a viditeľne zmierňuje depresívne stavy. Napomáha zlepšiť pracovný výkon, akomodáciu očí a urýchľuje hojenie rán. Skutočne čistý vzduch má blahodarné účinky na celý ľudský organizmus.

Moderný design

Čistička je vzhľadom k svojim účinkom a nevyhnutný filtrom primeraných rozmerov. Predstavuje kompaktné zariadenie, ktoré sa stane prirodzenou súčasťou vášho interiéru. Bez problémov ju môžete premiestňovať. Model je k dispozícii v troch farebných prevedeniach.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaIonic-CARE
Príkon12 W
Hmotnosť3.1 kg
Hlučnosť8 dB
Vzduchový výkon65 m3/h
Doporučený priestor75 m3
Ionizátoráno
Farbačierna
Rozmery (VxŠxH)71 x 21 x 24 cm
Typ filtraelektrostatický
Ultrazvukovénie
Indikátor znečistenianie
Indikátor výmeny filtranie

Vývoj ceny Ionic-CARE Triton X6


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.