Sharp KC D40EUW - krátka recenzia

23. októbra 2021 0
SHARP KC D40EUW
 • Vzduchový výkon: 216 m³ / hod.
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: 65 m²
 • Minimálna hlučnosť: 23 dB
 • Maximálna hlučnosť: 47 dB
 • Typ filtrácie: HEPA filter
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Čističky vzduchu
369,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Čistička vzduchu Sharp KC D40EUW disponuje narozdiel od mnohých ďalších modelov na trhu aj zvlhčovačom vzduchu, pričom táto funkcia umožňuje dosiahnuť optimálnu vlhkosť v miestnosti (okolo 50 %) a následne ju dokonca aj udržiavať na požadovanej úrovni. Rátajte však s tým, že budete musieť do nej pravidelne dolievať vodu. Keďže nádržka na vodu má objem 2,5 litra a spotreba (výkon zvlhčovania) je 440 ml za hodinu, tak to absolvujete približne raz za 5 hodín. Čo sa týka samotného čistenia, tak tento model dokáže ponúknuť celkom solídny vzduchový výkon 216 m³/h pre filtráciu v menšej miestnosti do 26 m².

Čistička si poradí s prachom, roztočmi a ďalšími alergénmi, takisto aj s vírusmi, baktériami, a ďalšími nečistotami. A to vďaka 4-stupňovej filtrácii (predfilter, HEPA filter, vodný a uhlíkový filter). Celkom veľkým plusom je, že zariadenie dokáže fungovať v primeranej zóne hluku - pri najnižšom stupni je to 23 dB a najvyššom iba 43 dB (o niečo lacnejšie modely v kategórii dosahujú v tomto stupni aj 60 dB a viac). Už sme to nadškrtli - táto čistička nepatrí medzi najlacnejšie, no vybavenie a funkcie tomu zodpovedajú. Tak napríklad určite oceníte ionizačnú sprchu (ionizátor), ktorá dokáže miestnosť osviežiť a vyčistiť do 15 minút, špeciálny peľový režim, vďaka senzorom zmeria aj kvalitu vzduchu v miestnosti a automaticky nastaví stupeň výkonu. Škoda, že absentuje diaľkový ovládač, prípadne v tejto cenovej kategórii ovládanie prostredníctvom wi-fi a mobilnej aplikácie.

Výhody

 • obsahuje zvlhčovač
 • ionizačná sprcha (ionizátor)
 • odstraňuje aj zápach
 • zaujímavý dizajn
 • nízka hlučnosť
 • jednoduchá obsluha
 • v návode nájdete podrobný popis funkcií aj vlastnosti jednotlivých filtrov

Nevýhody

 • vyššia cena
 • nižší výkon (aj z dôvodu odvlhčovacej funkcie)
 • bez diaľkového ovládania či wi-fi
 • menší zásobník na vodu a potreba častejšieho čistenia vodného filtra

Záver recenzie: Výkonná čistička vzduchu so zvlhčovačom, ktorú ocenia vďaka peľovému režimu hlavne alergici ale aj mnohí ďalší nároční užívatelia.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
369,00 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Sharp KC D40EUW v porovnaní s víťazmi testu čističiek vzduchu

Pre náročných SHARP KC D40EUW
Sharp KC D40EUW
Ľudová voľba DUUX DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Zlatá stredná cesta Čistička vzduchu Rovus Nano
Rovus Nano
Cena369,00 €76,99 €349,99 €
Zvlhčovanie vzduchuÁnoÁnoNie
Ionizácia vzduchuÁnoÁnoÁno
Protiprašná účinnosť (%)99,9799,9799,95
Vzduchový výkon (m³ / hod.)21668470
Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)651060
Minimálna hlučnosť (dB)23--
Maximálna hlučnosť (dB)473261

Porovnanie - Výbava, funkcie a rozmery

Výbava, funkcie a rozmery Sharp KC D40EUW v porovnaní s víťazmi testu čističiek vzduchu

Pre náročných SHARP KC D40EUW
Sharp KC D40EUW
Ľudová voľba DUUX DUAP01
Duux Sphere DUAP01
Zlatá stredná cesta Čistička vzduchu Rovus Nano
Rovus Nano
Cena369,00 €76,99 €349,99 €
Typ filtrácieHEPA filterHEPA filter, Uhlíkový filter (Active Carbon)HEPA filter, Uhlíkový filter (Active Carbon), UV lampa
DisplejÁnoNieÁno
PredfilterÁnoNeuvedenéÁno
Senzor kvality vzduchuÁnoNieÁno
Signalizácia výmeny filtraNeuvedenéNieNeuvedené
Automatický režimÁnoNieÁno
Nočný režimNeuvedenéÁnoÁno
Regulácia výkonuÁnoNieÁno
Počet stupňov výkonu3-4
ČasovačÁnoNieÁno
Diaľkové ovládanieNieNieNie
Odložený štartNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
Detský zámokNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
Spotreba (príkon) (W)25365
Šírka (cm)40,0020,0028,00
Hĺbka (cm)23,0020,0028,00
Výška (cm)65,0020,0058,70
Hmotnosť (kg)7,900,706,10

Čo o Sharp KC D40EUW píše eshop

Sharp KC-D40EUW z kategorie Čističky vzduchu. Výrobce: Sharp. Čistička vzduchu so zvlhčovačom pre stredné miestnosti. Senzor prachu, teploty a vlhkosti. Moderný dizajn. Kvalita značky Sharp. Režimy, ktoré ocenia alergici a citlivé osoby sú Advanced auto mode - citlivejšie auto mód a peľový režim, využívaný nielen v peľovej sezóne. Odporúčaná veľkosť miestnosti pre alergikov: 22 m2 bežná prevádzka: 29 m2 max. vzduchový výkon Sharp KC-D40EUW je 216 m³/h Zvlhčovač účinnosť zvlhčovania: 440 ml/h zásobník vody: 2,5 l Popis produktu integrovaný zvlhčovač na princípe prirodzeného odparu - zvyšuje účinnosť a trvanlivosť iónov senzor vlhkosti a teploty vzduchu s aktuálnou hodnotou zobrazenou na displeji 3 rýchlostné režimy (manuálny) automatický režim (rýchlosť prevádzky čističky sa automaticky prispôsobí okolitému ovzdušiu) citlivejšie automatický režim – Advanced auto mode – prístroj sa automaticky zapne na vyššiu rýchlosť ako bežne, intenzívne uvoľňuje ióny s vysokou hustotou a zachytáva prach. prachový senzor s indikáciou peľový režim (čistička automaticky mení svoju rýchlosť pre efektívnejšie čistenie od peľu) unikátna ionizačná technológia Plasmacluster ónová sprcha (neustálym uvoľňovaním silného prúdu vzduchu počas 15 minút prístroj zo vzduchu efektívne odstráni prach, peľ, pleseň a alergény) exkluzívny dizajn Filtrácia 1. Predfilter – zachycuje väčšie čiastočky, ako sú vlasy, zvieracia srsť, väčšie prachové častice. Predfilter je umývateľný. 2. HEPA filter antimikrobiálny – zachytáva 99,97 % častíc s veľkosťou 0,3 mikrometra. 3. Dezodoračný filter – absorbuje mnoho bežných pachov z domácnosti. Filter je umývateľný. 4. Zvlhčovací filter – zachycuje baktérie rozptýlené vo vodnej nádržke Technológia Plasmacluster Technológia Plasmacluster je originálnou technológiou spoločnosti Sharp, ktorá čistí vzduch emitovaním vysoko bezpečných pozitívnych a negatívnych iónov rovnakého typu, ako sú v prírode. To znižuje a čistí zadržané plesne, vírusy a alergény prenášané vzduchom. Vďaka tejto technológii, ktorá produkuje ióny vo veľkej hustote (až 7 000 iónov na cm3) dosahujú čističky overenú účinnosť. ióny narušujú proteíny obsiahnuté vo výkaloch roztočov a spórach plesní a tým znižujú ich účinok ióny rozkladajú proteíny vírusov rozptýlených vo vzduchu ióny odstraňujú vodík z molekúl zápachu a tým ho likvidujú ióny spoločne s účinkami zvlhčovania menia statickú elektrinu a rýchlo likvidujú zápach hlboko usadený v textíliách. Túto výhodu ocenia najmä fajčiari alebo ľudia, ktorí doma chovajú nejaké zviera. Technológia Plasmacluster je bezpečná a veľmi rozšírená (viac ako 20 mil. inštalovaných jednotiek po celom svete – napr. v čističkách vzduchu pre dojčatá, v domácich klimatizáciách, v automobiloch, vlakoch a autobusoch).

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaSharp
Druhčističky vzduchu
Príkon12 W
Hmotnosť7.9 kg
Hlučnosť23 dB
Vzduchový výkon216 m3/h
Doporučený priestor65 m3
Kapacita vodnej nádržky2.5 l
Ionizátoráno
Farbabiela
HEPA filteráno

Vývoj ceny Sharp KC D40EUW


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.