Kärcher K 4 Full Control 1.324-000 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 22. septembra 2021 0
KARCHER K 4 FULL CONTROL 1.324-000
 • Typ: Vysokotlakový čistič na kolieskach
 • Príkon: 1800 W
 • Maximálny prietok vody: 420 litrov / hod
 • Maximálny tlak: 130 bar
 • Dĺžka tlakovej hadice: 6 m
 • Dostupnosť: Skladom
223,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Kärcher K 4 Full Control je kompaktný, výkonný a univerzálny vysokotlakotlakový čistič v strednom cenovom rozsahu. Tento model je jedným z obľúbených čističov Kärcher, aj keď nie jedným z najlacnejších. Pokiaľ ide o hierarchiu týchto zariadení, Kärcher K4 Full Control sa radí medzi základnú verziu K4 Compact a verziu K4 Full Control Home (potom ešte v tomto rade nasleduje verzia Car & Home). Medzi základným a týmto modelom nie je zvyčajne veľký rozdiel v cene, zatiaľ čo verzia Home je o niečo drahšia.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
223,99 € Do obchodu Heureka.sk

Kärcher K 4 Full Control – základné informácie

Pokiaľ ide o upratovanie, spoločnosť Kärcher má závideniahodný rodokmeň. Nielenže sa jej zakladateľovi Alfredovi Kärcherovi pripisuje vynájdenie vysokotlakového čističa na horúcu vodu v roku 1950, ale nemecká firma od roku 1980 vydrhla po celom svete viac ako 140 pamiatok vrátane berlínskej Brandenburskej brány a sochy Krista Spasiteľa v Riu.

Čo sa týka jej modelu Kärcher K 4 Full Control, je umiestnený okolo stredu rozsiahleho sortimentu tlakových čističov a je najlepšou voľbu na čistenie stredne veľkých terás a automobilov. Poskytuje tlak od 20 do 130 barov a sľubuje čistenie až 30 metrov štvorcových za hodinu pri výkone 1800 W. Na porovnanie, základný K2 Full Control s tlakom 110 bar, sa odporúča iba na odstránenie nečistôt na bicykloch, autách, záhradnom náradí a záhradnom nábytku. Špičkový produkt K7 Full Control Plus Home čistí pod tlakom až 180 bar a zvládne 30 metrov štvorcových za hodinu.

 

Dôležité parametre: 
Tlak (bar/MPa):20 - 130 / 2 - 13
Prietok (l/h):420
Max. teplota na prítoku (°C):40
Príkon (kW):1,8
Plošný výkon (m²/h):30
Hmotnosť bez príslušenstva (kg) :11,4
Dĺžka tlakovej hadice:6

 

Motor a výkon

K4 je vybavený vodou chladeným motorom 1,8 kW (oproti vzduchom chladenému motoru 1,4 kW, ktorý sa nachádza v K2). Maximálny tlak je 130 bar, čo je o 18% viac ako K2. Prietok vody je 420 litrov za hodinu (zvýšenie o 17% oproti K2). S touto úrovňou výkonu je možné pokryť plochu 30 metrov štvorcových za hodinu (čo je až o 50% viac ako 20 metrov štvorcových K2 za hodinu).

Rovnako ako u všetkých tlakových čističov Kärcher, s výnimkou K7, aj tento model má maximálnu vstupnú teplotu horúcej vody 40 ° C. Všetky modely sú vybavené vodným filtrom, ktorý pomáha chrániť motor pred vniknutím nečistôt.

 

Dizajn a vlastnosti

Ak ste typ človeka, ktorý dbá aj o to, ako vyzerá jeho záhradné náradie, K4 by vás nemal sklamať. Kärcher získal za svoje výrobky dizajnérske ocenenia a Kärcher K 4 Full Control je kompaktný aj farebný. LED displej na vrchu tlakovej pištole umožňuje ľahko zistiť, aký veľký tlak používate a môžete ho upraviť jednoduchým otočením rozprašovacej trysky Vario Power.

Ďalším prínosom pre K4 Full Control je výškovo nastaviteľná rukoväť, ktorá vám umožní ľahkú manipuláciu, bez ohľadu na to, aký ste vysoký. Možno to neznie ako veľký problém, ale rovnaký luxus nie je samozrejmosťou na tlakových čističoch iných značiek.

➡️ Tlaková pištoľ Full Control a nadstavec Vario Power Jet

Tento model je vybavený tlakovou pištoľou G145Q „Full Control“ a rozprašovacou dýzou Vario Power. Tlak vody zmeníte jednoduchým otočením dýzy. Nastavenie Mix je k dispozícii keď používate čistiace prostriedky. LED displej na spúšťacej pištoli vám umožní skontrolovať nastavenie tlaku.

➡️ Systém Plug and Clean

Systém Plug and Clean je vynikajúcou funkciou. Je súčasťou všetkých modelov K4, okrem modelu Compact. Je to skutočne užitočný doplnok, ktorý vám uľahčí život, ak plánujete používať pri tlakovom čistení veľa čistiaceho prostriedku. Jednoducho pripojte fľaštičku Plug and Clean s čistiacim prostriedkom do hornej časti tlakového čističa a môžete ísť. Vďaka tejto funkcii je výmena fliaš medzi rôznymi aplikáciami (napríklad čistenie terasy a umývanie auta) veľmi jednoduchá. Ďalším plusom je, že čistiace prostriedky typu Plug and Clean nie sú príliš drahé. Celkovo je to lacnejšia možnosť ako metóda sacej trubičky na lacnejších modeloch.

➡️ Hadica a ďalšie funkcie

Všetky modely K4 majú 6-metrovú hadicu, čo je dobrá dĺžka (a progres oproti 4-metrovej hadici K2). Dlhšia hadica znamená, že môžete nechať zariadenie na mieste bez toho, aby ste ním museli príliš pohybovať (hoci kratšie hadice sa ľahšie skladujú). Hadica modelu K4 sa ľahko zalomí.

Tento model váži 11,4 kg (bez príslušenstva), čo síce nie je prehnané, ale oveľa ťažšie ako ľahký K2 s hmotnosťou menej ako 5 kg. Hmotnosť by nemala byť problémom, pretože všetky modely K4 majú kolesá a teleskopickú rukoväť. K dispozícii je tiež spodná rukoväť, ktorá uľahčuje prenášanie (napríklad, ak potrebujete stroj naložiť do kufra auta). Parkovacia poloha je tiež kľúčovou vlastnosťou tohto modelu. Trysky sa dajú jednoducho skladovať na tele zariadenia, čo je užitočné pri skladovaní aj používaní.

 

Nasledujúce video vám model Kärcher K 4 Full Control predstaví do detailov:

Kärcher K4 Full Control Pressure Washer 2019 A Simple Unboxing Video

 

Čo sa nám na Kärcher K 4 Full Control páči?

 • rýchle čistenie veľkých plôch, je veľmi účinný na terasách
 • veľmi dobrý na čistenie tehál a záhradného nábytku
 • väčšina príslušenstva sa dá uložiť na palube čističa
 • teleskopická rukoväť praktická aj z dôvodu uskladnenia
 • výmena trysiek je jednoduchá

 

Čo sa nám na Kärcher K 4 Full Control nepáči?

 • na premiestňovanie trocha ťažký
 • používanie tlakovej pištole nie je príliš intuitívne

 

Recenzie zákazníkov

Kärcher K4 je všestranným strojom, ktorý svoje úlohy zvláda na výbornú. Svedčia o tom aj recenzie zákazníkov, ktorí si toto zariadenie kúpili. Nájde sa aj názor, že čistič je dostupný za dobrú cenu, čo je však relatívne, pretože v zahraničí si ho zakúpite výrazne lacnejšie.

Recenzie Kärcher K 4 Full Control 1.324-000

Více recenzí → najdete zde

 

Zhrnutie na záver

Niet pochýb, že aj v tomto prípade platíte za značku navyše, ale Kärcher’s K4 Full Control dokáže vykonať väčšinu vonkajších čistiacich prác naozaj sebaisto. Či už chcete prinavrátiť pôvodný lesk vašej terase, alebo odstrániť “suspenzie”, ktoré zanechali holuby na streche zimnej záhrady, zvládne to s ľahkosťou. K4 Full Control ponúka najlepšiu kvalitu vo svojej triede a dá sa ľahko rozšíriť pomocou radu príslušenstva, ktoré je možné dokúpiť.

Výhody

 • kvalitné spracovanie tela a jeho konštrukcie
 • dostatočná, až 6 metrová, tlaková hadica
 • pohodlný systém Plug n Clean pre čistiaci prostriedok
 • kompaktné rozmery pre uloženie kdekoľvek v dome

Nevýhody

 • vyššia hmotnosť, čo sťažuje prenášanie v rukách
 • vyššia cena v porovnaní s výbavou

Záver recenzie: Značkový vysokotlakový čistič pre bežné použitie

Hodnotenie autora
 • výkon
 • dizajn
 • jednoduchosť používania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Kärcher K4 Full Control je dobre skonštruovaný a navrhnutý tak, aby sa dal ľahko používať, navyše je vybavený výkonným motorom. Toto všetko z neho robí naozaj dobrú voľbu a solídnu investíciu.

4.6

KARCHER K 4 FULL CONTROL 1.324-000

✅ Cena: 223,99 €

Chcem Kärcher K 4 Full Control Heureka.sk
Vývoj ceny Kärcher K 4 Full Control


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.