Klarfit Jumpanatic – fitness trampolína pre zábavné domáce cvičenie (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Jumpanatic fitness trampolína, 44“ / 112 cm Ø, rukoväť, sklápacia, biela farba
 • Výška: 109 cm
 • Hmotnosť: 9 kg
 • Nosnosť: 120 kg
 • Počet nôh: 6
 • Počet pružných lán: -
 • Počet pružín: -
 • Celkový priemer trampolíny: 134 cm
 • Priemer skákacej plochy: 112 cm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Fitness trampolíny
89,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Klarfit Jumpanatic je fitness trampolína, ktorá vám ponúka okrem skvelého odreagovania sa aj možnosť efektívneho chudnutia alebo naberania kondičky. Fitness trampolíny sú v dnešnej dobe čoraz obľúbenejšie a vďaka svojej veľkosti a skladnosti sú vhodné aj do menších bytov. Okrem toho nie je trampolína limitovaná vekom, maximálne tak váhou jednotlivca. Cvičenie na fintess trampolíne tvoria rôzne kombinácie pomalých a rýchlych skokov, kopov, výkopov, šprintov či silových a balančných cvikov.

Samozrejme, nemôžme zabudnúť ani na strečing, ktorý je nevyhnutný pri každom cvičení. Celé cvičenie je podčiarknuté dynamickou hudbou, čo vás v samotnom cvičení ešte viac podporuje. Ak nemáte čas navštevovať posilňovne, zaobstarajte si takúto fitness trampolínu domov. Jednou z možností je aj Klarfit Jumpanatic. My vám tento model trampolíny teraz predstavíme v podrobnej recenzii, v ktorej sa dozviete všetky potrebné informácie týkajúce sa tejto cvičebnej pomôcky.

Čítať viac...

kde kúpiť
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
89,91 € Do obchodu Electronic-star.sk

Porovnanie - Základné parametre

Základné parametre Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm v porovnaní s víťazmi testu fitness trampolín

Jumpanatic fitness trampolína, 44“ / 112 cm Ø, rukoväť, sklápacia, biela farba
Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm
Ľudová voľba Spartan, 122 cm
Spartan, 122 cm
Pre náročných inSPORTline Cordy, 114 cm
inSPORTline Cordy, 114 cm
Zlatá stredná cesta inSPORTline PROFI Digital, 122 cm
inSPORTline PROFI Digital, 122 cm
Cena89,91 €75,00 €142,20 €142,20 €
Výška (cm)109-118.5123
Hmotnosť (kg)914.512.0415
Nosnosť (kg)120100110110
Počet nôh6888
Upevenenie skákacej plochyPružné lanáPružné lanáPružné lanáPružiny
Počet pružných lán-4432-
Počet pružín---38
Výška skákacej plochy od zeme (cm)30-3430
Celkový priemer trampolíny (cm)134122114122
Priemer skákacej plochy (cm)112-78-
Materiál konštrukcieOceľGalvanizovaná oceľOceľGalvanizovaná oceľ
Materiál skákacej plochyPolypropylénová sieťovinaPolypropylénová sieťovinaPP-MeshPolypropylénová sieťovina

Porovnanie - Príslušenstvo a ďalšie vlastnosti

Príslušenstvo a ďalšie vlastnosti Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm v porovnaní s víťazmi testu fitness trampolín

Jumpanatic fitness trampolína, 44“ / 112 cm Ø, rukoväť, sklápacia, biela farba
Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm
Ľudová voľba Spartan, 122 cm
Spartan, 122 cm
Pre náročných inSPORTline Cordy, 114 cm
inSPORTline Cordy, 114 cm
Zlatá stredná cesta inSPORTline PROFI Digital, 122 cm
inSPORTline PROFI Digital, 122 cm
Cena89,91 €75,00 €142,20 €142,20 €
Zabudovaný počítačNieNieNieÁno
Snímač celkového počtu skokovNieNieNieNie
Snímač počtu skokov za minútuNieNieNieÁno
Snímač spálených kalóriiNieNieNieÁno
Držadlo pre pridržanieÁnoNieNieÁno
Odnímateľné držadloNieNieÁnoNie
Šírka držadla (cm)--51-
Trampolína je skladaciaNieÁnoNieNie
Nožičky s gumovými koncovkamiÁnoÁnoÁnoÁno
Výškovo nastaviťeľné držadloÁnoÁnoÁnoÁno
Úrovne nastavenia držadla---4
UV-odolnosťNieNieNieÁno
Obvodový ochranný vankúšNieÁnoNieÁno

Všetky prednosti fitness trampolíny Klarfit Jumpanatic

Cvičenie je zábavou aj chudnutím

Spojte príjemné s užitočným a zamakajte si na tejto fitness trampolíne na plný plyn. Spojiť zábavu a náročný tréning nebolo nikdy jednoduchšie. Skákaním na trampolíne zapojíte až 400 svalov a spálite pri ňom viacnásobne viac kalórií ako pri joggingu s rovnakým trvaním. Cvičenie na trampolíne pozostáva z pomalých a rýchlych skokov, výkopov a rôznych balančných a silových cvikov. Dokonale si pri ňom trénujete aj svoju kondičku. Možno to na prvý pohľad nevyzerá, no skákanie na fitness trampolíne vie byť naozaj dobrá makačka.

Čierna fitness trampolína

 

Bohatý priestor pre skákanie

Fitness trampolína Klarfit Jumpanatic má plachtu na skákanie s priemerom 112 cm s plochou na skákanie s priemerom 84 cm. Je inovatívne pripevnená k stabilnému rámu z oceľových rúrok pomocou gumených lán a dodáva sa predmontovaná. Má veľmi mäkké pruženie, ktoré je šetrné k vašim kĺbom a vďaka odolným pružinám nespôsobuje žiadne rušivé zvuky.

Celkové rozmery fitness trampolíny

Celkové rozmery trampolíny

 

Vhodná aj do interiéru aj do exteriéru

Cvičenie na fitness trampolíne môžete vykonávať ako vnútri v byte, tak aj vonku na terase alebo na záhrade. Je to vďaka jej skvelej skladnosti a veľkosti, preto nebudete mať problém ju ani bezpečne odložiť alebo s ňou manipulovať a prekladať ju z miesta na miesto. Plocha na skákanie je totiž sklápacia v jej strednej časti. Dokonca aj predmontované gumené laná pomáhajú pri skutočne jednoduchej montáži trampolíny.

Nezabúdajte pri montáži dodržiavať bezpečnú vzdialenosť 8 metrov od elektrických káblov, vetiev, bazénov, barov či plotov. Trampolína či už v interiéri alebo v exteriéri musí byť vždy postavená iba na vodorovnej, pevnej a rovnomernej podlahe, aby ste predišli možným zraneniam na nestabilnom povrchu.

 

Bezpečná aj pre vaše kĺby

Jej inovatívne pruženie z gumených lán zabezpečuje, že vás nebudú bolieť pri cvičení kĺby a trampolína nebude vydávať žiadny zaťažujúci hluk.

Čierne gumené laná na trampolíne

 

Nastaviteľná rukoväť

O čo najviac pohodlné cvičenie na trampolíne sa postará aj výškovo nastaviteľná rukoväť, ktorá ponúka až šesť možností nastavenia, v závislosti od vašej výšky. Rukoväť je polstrovaná, čiže vám zabezpečí bezpečný úchop a to aj pri odvážnejších cvičeniach.

Nastavenie výšky rukoväte na fitness trampolíne

 

Trampolína je masívna a stabilná

Rám aj tyč s rukoväťou sú vyrobené z oceľovej rúrky s priemerom 2,5 cm, čo je istotou, že trampolína bude vždy stabilná. Samozrejme k tomu prispieva aj 6 nožičiek s protišmykovými gumenými čiapočkami.

 

👉 Technické parametre trampolíny:

Typ trampolínyfitness
Priemer plachty na skákaniecca 112 cm
Priemer plochy na skákaniecca 84 cm
Výška plochy na skákanie nad zemoucca 30 cm
Nastaviteľná výška rukoväte6-stupňová (109 - 134 cm)
Priemer rukoväte12 x 3,5 cm (DxØ)
Počet nožičiek6
Rozmery115 x 109 cm (ØxV)
Celková hmotnosť9 kg
Návodnemecký, anglický
Maximálne zaťaženie120 kg
Materiál rúrok v rámeoceľ
Ochrana práškovým lakovanímáno
Dostupné farbybiela, čierna

 

Čistenie trampolíny

Čistenie trampolíny je vskutku jednoduché. Nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky ani pomôcky. Nikdy pri čistení nepoužívajte prchavé kvapaliny, ako sú spreje. Nevyvíjajte ani žiadny nadmerný tlak pri stieraní, ktorý môže povrchy trampolíny poškodiť. Nepoužívajte ani žiadne abrazívne prostriedky, ani iné chemické čistiace prostriedky. Na čistenie celej trampolíny vám úplne postačí len navlhčená mäkká handrička, maximálne tak s mydlovou vodou. Následne ju len osušte druhou suchou handričkou, prípadne nechajte voľne vyschnúť.

 

Recenzie na fitness trampolínu

Fitness trampolína Klarfit Jumpanatic je obľúbeným modelom tohto druhu športového náčinia, o čom svedčia aj recenzie na daný produkt. Tak, ako aj pri iných zariadeniach, aj pri tomto sme našli niekoľko desiatok recenzií, v ktorých zákazníci opisujú svoje skúsenosti, klady a zápory tejto fitness trampolíny. Najviac ľudia oceňujú jej skladnosť a nastaviteľnú výšku rukoväte. Taktiež je pozitívom tiché skákanie a veľká plocha na skákanie. Prečítajte si konkrétne recenzie na fitness trampolínu Klarfit Jumpanatic:

Recenzie zákazníkov na fitness trampolínu Klarfit Jumpanatic

Čo sa však zákazníkom nepozdáva, je manuál. Ten je totiž napísaný len v anglickom a nemeckom jazyku, a s tým môže mať veľa ľudí problém. Taktiež je pre niekoho samotná montáž trampolíny zložitejšia, ako by sa mohlo zdať, preto, ak si netrúfate ani vy sami si ju zmontovať, zavolajte si jedného šikovného pomocníka. Bezpečnosť je na prvom mieste, preto nepodceňujte kvalitnú montáž trampolíny.

Skúsenosti s fitness trampolínou Klarfit Jumpanatic

Viac recenzií → nájdete tu

 

Cvičenia na trampolíne Klarfit Jumpanatic

Efektívnosť spočíva nielen v samotnom cvičení a použití vhodnej fitness trampolíny, ale aj v tom, ako často, ako dlho a ako zodpovedne sa skákaniu venujete. Všeobecne však platí, že 30 minút intenzívneho tréningu na trampolíne sa rovná približne 30 až 45 minútam behu v mierne kopcovitom teréne. Za 60 minút intenzívneho tréningu dokážete spáliť približne 1200 až 1500 kalórií.

Nezabúdajte však, že pred každým cvičením a to nielen na trampolíne, je dôležitá rozcvička, preto sa vždy dobre zahrejte. Mali by ste stráviť najmenej 5 minút napínaním svalov a kĺbov. Ak ste začiatočník a neviete ešte celkom, ako by mali cvičenia na takejto trampolíne vyzerať, máme pre vás pár tipov na základné cvičenia. Ihneď sa však nepremáhajte. Najprv si zvyknite na pohyby, ak nie ste zvyknutí na typické trampolínové pohyby. V prípade potreby sa najskôr oprite o pevný predmet, stenu alebo podobne.

Základné cviky na fitness trampolíne:

Základné odrazy – Štandardné cvičenie – úroveň obtiažnosti si vyberiete sami, stojte uprostred skákacej plochy. Postavte nohy paralelne k sebe a jemne kývajte chodidlami nahor a nadol, kým nebudete oboznámení so situáciou. Postupne zvyšujte tlak na rohož, kým ju neuvoľníte.

Základná prechádzka – Dobré cvičenie na zahriatie. Zo základného odrazu striedavo zdvíhajte päty z rohože, pričom držte prsty na nohách na podlahe. “Choďte”, pohnite rukami, ako keby behali.

Základný jogging – Zvýšte svoj pulz týmto cvičením. Choďte zo základnej chôdze a zdvíhajte nohy niekoľko centimetrov od skákacej plochy, akoby ste kráčali.

Odraz Hell-Toe – Postavte sa so zavretými nohami uprostred trampolíny a natiahnite jednu nohu dopredu. Odrazte sa druhou nohou, kým sa päta priamej nohy nedotkne skákacej plochy. Zdvihnite ruky a natiahnite ich dopredu. Tento postup opakujte striedavo doprava a doľava.

Ak tieto základné cvičenia už dokonale ovládate, je čas obzrieť sa po vyššom leveli. Najlepšie je vyhľadať si na internete videá, na ktorých kvalifikovaní tréneri cvičia na fitness trampolínach za sprievodu skvelej hudby. Nakopne vás to ešte viac a o zábavu budete mať zaručene postarané.

Benefity pravidelného cvičenia na fitness trampolíne:

 • lepšie držanie tela, stabilita aj celková koordinácia
 • rýchle a účinné spaľovanie kalórií
 • spevnené celé telo (posilňujete totiž aj hlboké svaly chrbta)
 • cvičením na trampolíne získate lepšiu kondičku
 • dokonca môžete získať benefit v podobe kvalitnejšieho spánku
 • zlepšenie výsledkov pri ďalších cvičeniach či tréningoch
 • menšia záťaž na kĺby, posilnenie šliach a väzív
 • aktívnym cvičením sa zbavíte únavy
 • pozitívny vplyv na psychiku (vďaka vyplavovaniu endorfínov)
 • zvýšenie hustoty kostí, preventívne pôsobenie voči osteoporóze
 • predchádzanie kardiovaskulárnym problémom

 

O značke Klarfit

Oficiálne logo značky Klarfit

Klarfit je známa moderná značka, ktorá má predovšetkým športové zameranie. Ponúka naozaj široké spektrum produktov na cvičenie pre váš zdravý životný štýl, skvelú formu a pohodu. Či už teda hľadáte trampolíny, švihadlá, cvičebné stroje alebo závažia, Klarfit to všetko poskytuje. Produkty tejto značky nie sú limitované vekom ani obtiažnosťou. Zákazník si preto môže vybrať presne to, čo mu najviac vyhovuje. Fitness trampolíny sú taktiež súčasťou ponuky značky Klarfit. Tento vysokokvalitný produkt vám pomôže cítiť sa skvelo, obohatiť váš životný štýl a nabrať skvelú kondičku.

 

Zhodnotenie na záver

Skákanie na fitness trampolíne je vhodné ako pre dospelých, tak aj pre deti, bez ohľadu na vek, samozrejme s prihliadnutím na schopnosti jednotlivca. Je to skvelé cvičenie, ktoré vám pomáha udržať si zdravý životný štýl, kondičku a v neposlednom rade aj pohodu. Dobrou voľbou na domáce cvičenie je aj táto fitness trampolína Klarfit Jumpanatic. Zakúpiť si ju môžete už za približne 89,91 €, čo by sme mohli zaradiť do takej strednej cenovej kategórie.

 

💡 Tip: Vyberáme najlepšie fitness trampolíny s držadlom je skvelý článok, ktorý vám poradí s výberom tej najlepšej fitness trampolíny.

Výhody

 • extra veľká plocha na skákanie
 • ľahké uskladnenie a montáž
 • uchytenie gumičkami
 • výškovo nastaviteľné držadlo
 • vysoká maximálna nosnosť

Nevýhody

 • pre niekoho zložitejšia montáž
 • manuál nie je v slovenskom jazyku

Záver recenzie: Trampolína vhodná na skvelé domáce cvičenie pre zachovanie zdravého životného štýlu.

Hodnotenie autora
 • Bezpečnosť
 • Kvalita materiálov
 • Manipulácia a montáž
 • Maximálne zaťaženie
 • Prevedenie
 • Cena

Súhrn

Trampolína vhodná na skvelé domáce cvičenie pre zachovanie zdravého životného štýlu.

4.4

Jumpanatic fitness trampolína, 44“ / 112 cm Ø, rukoväť, sklápacia, biela farba

✅ Cena: 89,91 €

Chcem Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarfit Jumpanatic fitness trampolína, 112 cm


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.