Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line – pripraví kávu ako z reštaurácie (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
KRUPS EA 815E
 • výrobca: Krups
 • typ kávovaru: automatické espresso
 • príkon: 1450 W
 • objem nádoby na vodu: 1,7 litra
 • parný tlak: 15 barov
 • displej: áno
 • hmotnosť: 9,4 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
259,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Mall.sk

Automatický kávovar Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line je dokonalosť sama o sebe. Disponuje perfektným LCD displejom, ktorý vám ponúka ľahké intuitívne ovládanie pomocou niekoľkých tlačidiel. Svoj obľúbený nápoj si môžete nastaviť presne podľa chuti a osobných preferencií. Dokonca si prístroj dva recepty na kávové nápoje dokáže zapamätať a vy si tak nabudúce rýchlejšie pripravíte lahodnú kávu.

Kávovar od značky Krups je naozaj obľúbený model, pretože ponúka niekoľko možností prípravy kávových nápojov. Lahodnú chuť a neodolateľnú arómu kávy zabezpečuje profesionálny tlak 15 barov a hydraulické utláčanie a to len zo 7 gramov kávy. Veľmi ľahko si pripravíte ristretto, espresso, kávu alebo kávové mliečne nápoje cappuccino či latté. Prečítajte si všetko o tomto skvelom malom plnoautomate v našej recenzii.

Čítať viac...

porovnanie cien
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
259,00 € Do obchodu Mall.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
259,00 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line je najmenší kávový plnoautomat s LCD displejom na zrnkovú kávu, ktorý má skvelý výkon 1450 W. Profesionálny tlak 15 barov a hydraulické utláčanie zaistia najlepšiu extrakciu chuti a arómy zo 7 gramov kávy. Kávovar poskytuje použitie ako zrnkovej kávy, tak aj mletej. Do pamäte kávovaru si môžete uložiť svoje obľúbené nastavenia preferovanej kávy, čo je veľká výhoda.

Popis kávovaru KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Popis jednotlivých častí kávovaru KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 

Tento malý plnoautomat vám zaručí kávu ako z kaviarne. Ľahko si vďaka nemu pripravíte ristretto, espresso, kávu alebo kávové mliečne nápoje cappuccino či latté. Objem nádržky na vodu je 1,7 litra a objem zásobníka na kávové zrná 260 gramov. Kávovar má k dispozícii nastavenie 3 stupňov teploty a tiež intenzity kávy. Dokáže pripraviť jednu šálku kávy alebo aj dve šálky súčasne.

Tlačidlá a gombíky na kávovare KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 

➡️ Ďalšie informácie:

Príkon1450 W
Profesionálny tlak15 barov
Objem nádržky na vodu1,7 litra
Objem zásobníka na kávu260 gramov
Objem zbernej nádoby na odpad9 porcií
Displejáno
Automatické odvápňovanieáno
Parná tryskaáno
Zabudovaný mlynčekáno
Použitie zrnkovej kávyáno
Použitie mletej kávyáno
Nahrievanie šáloknie
Počet šálok pripravovaných súčasne2
Hmotnosť9,4 kg
Rozmery24 x 33 x 33 cm (Š x H x V)
Nastaviteľná veľkosť nápojaáno
Počet teplotných stupňov3
Výškovo nastaviteľná kávová výpusťáno
Funkcia paryáno
Systém Thermoblockáno
Programovateľné automatické vypnutieáno

 

Vlastnosti a funkcie kávovaru Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Veľká nádoba na kávové zrná

Krups EA 815E je kompaktný prístroj s vysokou kapacitou. Obsah nádoby na kávové zrná je 260 g a zásobník na vodu má objem až 1,7 litra.

KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Malé rozmery, no veľké nádoby na vodu a na kávu

 

Pamäťový režim

Vďaka pamäťovému režimu máte možnosť uložiť si dva obľúbené recepty, ktoré si prístroj zapamätá a vy si tak môžete pohodlne znovu a znovu užívať váš obľúbený nápoj.

Nastavenie pamäte na KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Super funkcia nastavenia pamäte pre obľúbené nápoje

 

Parná tryska

Jednoduché čistenie pre zvýšenie komfortu a hygieny a parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít vám umožnia užiť si dokonale našľahané cappuccino v pohodlí domova. Para slúži na spenenie mlieka napríklad na prípravu cappuccina alebo café latte, ale zároveň i na ohrev tekutín. Keďže príprava pary si vyžaduje vyššiu teplotu ako príprava espressa, zariadenie zabezpečí dodatočný predohrev.

Parná tryska na mliečne nápoje KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít

 

Systém Thermoblock

Vďaka kompaktnému systému Thermoblock KRUPS si môžete ľahko vychutnať lahodnú kávu či chutné espresso.

 

Dve šálky kávy súčasne

Vďaka tomuto automatickému espressu si môžete vychutnať kávu spolu so svojím partnerom, nakoľko dokáže prístroj pripraviť až dve šálky lahodnej kávy súčasne.

Dve šálky súčasne vďaka KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Pripravte si súčasne až dve šálky kávy

 

Mimoriadne veľký LCD displej

Ovládanie plnoautomatického kávovaru už nemôže byť ľahšie, vďaka intuitívnemu a užívateľsky prívetivému LCD displeju, ktorý vám dá plnú kontrolou nad prípravou kávových receptov.

LCD displej kávovaru KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Intuitívne ovládanie vďaka veľkému LCD displeju

 

Nastavenie teploty a hrubosti mletia

Vďaka voliteľnej hrubosti mletia máte možnosť pripraviť si vytúžený nápoj s perfektnou konzistenciou, od plného espressa po veľkú kávu, pri nastaviteľnej optimálnej teplote, a to všetko pre vynikajúce výsledky vo vašej šálke.

Kávové zrná v mlynčeku v kávovare Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Máte možnosť zvoliť si hrubosť mletia podľa potreby

 

Príprava nápojov na kávovare KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Aby ste predišli znečisteniu pracovnej dosky odtokom použitej vody, ako aj popáleniu, nezabúdajte nainštalovať zbernú nádobu na odkvapkávanie. Nádržku na vodu vytiahnite a naplňte a taktiež naplňte zásobník na kávu kávovými zrnami.

 1. Zariadenie uveďte pod napätie tak, že ho zapojíte do siete a následne stlačíte tlačidlo “chod stop”.
 2. Stroj sa začne predhrievať. Na konci cyklu budú blikať dva piktogramy.
 3. Nádobu s objemom 0,6 litra dajte pod 2 kávové a parné trysky.
 4. Stlačte tlačidlo štart alebo stop. Stroj začne pracovať a oplachovať hydraulické okruhy (káva a para) po dobu približne 2 min. Na konci inicializačného cyklu sa zobrazí menu receptúry.
 5. Ak zariadenie nepoužívate niekoľko dní, odporúča sa spraviť oplach okruhu (pozrite v návode kapitolu “Údržba zariadenia”).

Príprava mlynčeka

Silu kávy môžete nastaviť pomocou nastavenia jemnosti mletia kávových zŕn. Vo všeobecnosti platí, že čím je nastavenie kávy jemnejšie, tým je káva silnejšia a krémovejšia, to však závisí aj od typu použitej kávy. Nastavte stupeň jemnosti mletia otáčaním tlačidla “Nastavenie jemnosti mletia”, ktoré sa nachádza na zásobníku. Tento úkon sa odporúča realizovať počas mletia a drážku po drážke. Po 3 prípravách si zaiste všimnete rozdiel v chuti. Smerom vľavo je namletá káva jemnejšia. Smerom doprava je mletá káva hrubšia.

Takto si napríklad môžete nastaviť možnosti prípravy kávy:

Príprava nápojov kávovarom KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 

Pozrite sa, aké jednoduché je pripraviť si lahodnú šálku kávy na tomto kávovare:

 

Údržba a čistenie kávovaru

Ak piktogram bliká, vyprázdnite alebo vyčistite nádržku (v odkvapkávacej miske sa môžu nachádzať pomleté zvyšky) na odkvapkávanie a zbernú nádobu na použitú kávu. Nádržka na odkvapkávanie je vybavená plaváčikmi, ktoré informujú o tom, kedy je potrebné vyprázdniť ju. Hneď, ako odstránite zbernú nádobu na použitú kávu, musíte ju úplne vyprázdniť, aby nedochádzalo k následnému pretekaniu. Hlásenie s upozornením ostane zobrazené, ak ste zbernú nádobu na použitú kávu nezatlačili alebo nenainštalovali správne. Pokiaľ je zobrazené výstražné hlásenie, príprava espressa alebo kávy nie je možná. Môžete zvoliť oplach okruhov alebo ho naprogramovať automaticky pri každom zapnutí stroja. Na to stlačte tlačidlo pre údržbu a nastavenie parametrov (podľa pokynov v návode).

Pozor: pri oplachovaní tečie z výstupu pre kávu horúca voda. Dbajte na to, aby bola nádržka na odkvapkávanie stále na svojom mieste, aj keď sa prístroj nepoužíva. Cyklus trvá len niekoľko sekúnd a automaticky sa zastaví.

Program čistenia nemusíte spustiť okamžite, keď si to prístroj vyžiada. Aj napriek tomu ho spustite v čo najkratšom čase. Ak sa čistenie bude odkladať, výstražné hlásenie ostane zobrazené pokiaľ sa operácia nezrealizuje. Celý proces trvá približne 13 minút. Je potrebné postupovať podľa návodu.

Poznámka: ak prístroj vypnete alebo ho odpojíte z napájania počas čistenia, alebo ak nastane elektrická porucha, čistiaci program začne znova od začiatku hneď ako prístroj pripojíte znova pod napätie. Táto operácia sa nedá odložiť. Tento postup je nevyhnutný pre oplach vodného okruhu. V takomto prípade bude potrebná ďalšia čistiaca pastilka. Čistiaci program nechajte prejsť celý, aby sa predišlo akémukoľvek riziku intoxikácie Čistiaci cyklus je nesúvislým cyklom, preto v priebehu cyklu nedávajte ruky pod výstupy kávy.

 

Recenzie kávovaru KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Pri zvažovaní výberu toho správneho automatického espressa vám určite pomôžu aj reálne recenzie zákazníkov, ktorí si tento produkt zakúpili. Samozrejme, aj pri tomto výrobku sme na niekoľko z nich natrafili. A treba povedať, že prevládajú pozitívne reakcie. Kávovar je totiž veľmi praktický a disponuje množstvom užitočných nastavení, ktorí vám zaručia tú najdokonalejšiu kávu presne podľa vašej chuti. Prístroj má kompaktné rozmery a nájde si preto miesto v každej domácnosti. Napriek tomu má však veľké nádoby na vodu a zásobník na kávu. Nevýhodou je možno fakt, že výrobok ako taký neobsahuje nádobu na šľahanie mlieka, ktorú si treba podľa potreby dokúpiť. A podľa niektorých zákazníkov je mínus veľká spotreba kávy, keďže je taká výborná. To je však skôr tá “lepšia” nevýhoda. Prečítajte si sami, čo na tento produkt hovoria užívatelia.

Recenzie zákazníkov na kávovar KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line Skúsenosti s kávovarom KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 

Problémy a riešenia

Ak sa stretnete s problémom s nefunkčnosťou, začnite pátrať po jeho riešení. Prečítajte si, čo môže byť príčinou možných problémov pri používaní kávovaru.

Stroj je nefunkčný a svieti piktogram – Stroj vypnite a vytiahnite ho z napájania, odstráňte filtračný zásobník, počkajte minútu a stroj znova spustite.

Prístroj sa nezapne po stlačení tlačidla – Skontrolujte poistky a zástrčku prívodného kábla. Skontrolujte, či sú 2 časti vidlice správne zasunuté zo strany prístroja a zo strany zástrčky.

Mlynček vydáva abnormálny zvuk – V mlynčeku sa nachádzajú cudzie telesá. Prístroj pred akýmkoľvek zásahom odpojte. Presvedčte sa, či je možné cudzie teleso vybrať von pomocou vysávača.

Parná tryska je hlučná – Overte, či je parná tryska správne zasunutá na svoj nadstavec.

Parná tryska stroja je čiastočne alebo úplne upchatá – Uistite sa, či nie je otvor nadstavca upchatý zvyškami mlieka alebo vodného kameňa. Otvory uvoľnite pomocou dodanej ihly.

Parná tryska robí málo peny, resp. nerobí žiadnu – Pre prípravu nápojov na mliečnej báze: vám odporúčame použitie čerstvého, pasterizovaného alebo UHT nedávno otvoreného mlieka. Zároveň odporúčame použitie studenej nádoby.

Z parnej trysky nevychádza žiadna para – Vyprázdnite nádrž a filtračný zásobník vyberte dočasne von. Nádrž na vodu naplňte minerálnou vodou s vysokým obsahom vápnika (> 100 mg/l) a spustite dva parné cykly za sebou.

Pod prístrojom je voda – Ešte predtým než odstránite nádrž, počkajte 15 sekúnd na odtečenie kávy, aby stroj riadne ukončil svoj cyklus. Overte si, či je nádržka na odkvapkávanie správne založená do prístroja. Musí byť stále na svojom mieste, aj keď sa prístroj nepoužíva. Overte, či nádržka na odkvapkávanie nie je plná. Nádržku na odkvapkávanie nesmiete počas cyklu odstraňovať.

Káva tečie veľmi pomaly – Otočte tlačidlom na nastavenie jemnosti mletia kávy smerom doprava, čím dosiahnete hrubšie mletie (môže závisieť od typu používanej kávy). Vykonajte viacero oplachovacích cyklov.

Prístroj nevydáva kávu – Počas prípravy došlo k poruche. Prístroj sa automaticky reštartoval a je pripravený na nový cyklus.

Prístroj funguje, no nevychádza žiadna tekutina – Skontrolujte, či je nádrž na vodu na správnom mieste a či kábel nie je pricviknutý medzi teleso spotrebiča a nádrž na vodu.

 

💡 Upozornenie: Ak v priebehu cyklu došlo k prerušeniu dodávky elektrického prúdu, nič nestláčajte. Zariadenie sa reštartuje hneď po jeho opätovnom uvedení pod napätie.

 

Zhodnotenie na záver

S kávovarom KRUPS EA 815E Espresseria Auto Pisa S line si vychutnáte všetky chute perfektne vyváženej kávy a espressa. Kompaktný dizajn tohto plne automatického espresso kávovaru nerobí žiadne kompromisy. Pripravte si lahodnú kávu behom okamihu vďaka mimoriadne veľkému LCD displeju a získajte dokonalú kontrolu nad vašou kávou vďaka možnosti nastavenia úrovne teploty a hrubosti mletia kávy podľa vašich potrieb. Ľahko si tiež môžete uložiť vašu obľúbenú kávu vďaka praktickému memo režimu. Tento model kávovaru od značky Krups vás prekvapí v mnohých smeroch a výnimkou nie je ani jeho cena. Tá sa totiž pohybuje už od 259,00 €, čo nie je za taký skvelý prístroj až taká vysoká cena.

 

💡 TIP: V prípade, že si chcete prezrieť aj iné modely či značky automatických kávovarov, prečítajte si náš článok Test 10 automatických kávovarov.

Výhody

 • jednoduché ovládanie vďaka mimoriadne veľkej LCD obrazovke
 • 3 úrovne teploty
 • 3 stupne hrubosti mletia kávy
 • parná tryska pre prípravu mliečnych špecialít
 • kompaktný systém Thermoblock
 • pamäťový režim pre uloženie receptov
 • tlak 15 barov a hydraulické utláčanie pre najlepšiu extrakciu chuti

Nevýhody

 • neobsahuje nádobu na šľahanie mlieka

Záver recenzie: Skvelý, plne automatický kávovar, ktorý vám pripraví vašu obľúbenú kávu ako z reštaurácie a to len za pár sekúnd. A to všetko za naozaj prijateľnú cenu.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Kvalita
 • Cena
 • Hlučnosť
 • Funkcie

Súhrn

Skvelý, plne automatický kávovar, ktorý vám pripraví vašu obľúbenú kávu ako z reštaurácie a to len za pár sekúnd. A to všetko za naozaj prijateľnú cenu.

4.5

KRUPS EA 815E

✅ Cena: 259,00 €

Chcem Krups EA 815E Mall.sk
Vývoj ceny Krups EA 815E


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.