LG 55SM8200 – 4K Smart televízor, ktorý ponúka obraz takmer ako v kine (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
LG 55SM8200
 • uhlopriečka: 139 cm/55” (palcov)
 • rozlíšenie: 3840 x 2160, 4K
 • typ obrazovky: LED
 • energetická trieda: A
 • 4x výstup HDMI
 • 2x výstup USB
 • Wi-Fi
 • Smart
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Televízory
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Ak nechcete minúť niekoľko tisíc eur za vysoko kvalitnú OLED televíziu, televízny prijímač LG 55SM8200 s Nano Cell technológiou ponúka dostupnú alternatívu a sľubuje vysokú kvalitu obrazu so žiarivými farbami. Displej s nano bunkami má výkonný farebný filter a preto je schopný zobraziť filmy v kvalite približujúcej sa kvalite kina.

LG 55SM8200 – základné informácie

Displeje s nano bunkami majú výkonný farebný filter a preto sú schopné zobraziť filmy v kvalite približujúcej sa kinu. Okrem NanoCell displeja s vysokým rozlíšením 4K má model LG 55SM8200PLA aj rozsiahle vybavenie s najnovšími funkciami SmartTV a hlasovým ovládaním. Televízory série LG SM8200 sú k dispozícii v 3 veľkostiach s uhlopriečkami obrazovky 123 cm, 139 cm a 164 cm. LG 55SM8200 má  uhlopriečku 139 cm (55 palcov).

LG 55SM8200

Dôležité parametre: 
Druh:LED
Uhlopriečka obrazovky:139 cm
Priemerný príkon:109 W
Priemerná ročná spotreba energie:151 kWh
DVB-T tuner:áno
DVB-T2:áno
DVB-S/S2:áno
DVB-C/C2:áno
Smart TV:áno
4K:áno
Modelový rok:2019
Rozostup otvorov VESA:300 x 300
Formát obrazovky:16 : 9
Rozlíšenie:3840 x 2160
Podpora HDR:áno
USB port:áno 2
Počet HDMI vstupov:4
Slúchadlový výstup:áno
Záznam na USB:áno
Ďalšie funkcie:WiFi, HbbTV, LAN konektor, podpora kodeku H.265 HEVC, hotelový mód, operačný systém webOS Smart TV
Hmotnosť:18,7 kg

 

Test LG 55SM8200

Televízor zaujme na prvý pohľad. Bezrámový dizajn s lemovaním z brúseného hliníka a podstavcom v tvare polmesiaca vyzerá kvalitne a moderne.  Použité materiály majú viac ako prijateľnú kvalitu pre cenové rozpätie, v ktorom sa nachádzajú. Podstavec je centrálneho typu, čo uľahčuje jeho umiestnenie, ak nábytok nie je príliš široký. Ak dávate prednosť pripevneniu na stenu, môžete namiesto základne použiť aj vhodnú nástennú konzolu VESA 300 x 300 (nie je súčasťou dodávky!). Televízor sa dodáva s diaľkovým ovládaním Magic Remote, ktoré má integrovaný mikrofón na ovládanie niektorých funkcií hlasom. stojanom, sieťovým káblom a káblom adaptéra, ako aj návodom na obsluhu.

 

➡️ Funkcie a vlastnosti

LG 55SM8200 má všetko, čo by ste mohli potrebovať. Počnúc 4K Triple tunerom , cez funkcie SmartTV s integrovaným hlasovým asistentom, až po inteligentné ovládanie domácnosti pre smart domáce spotrebiče. Okrem 4 portov HDMI verzie 2.0 s podporou ARC sú k dispozícii 2 rozhrania USB a analógové AV pripojenie.

 

➡️ NanoCell technológia

Špičkové zariadenia spoločnosti LG profitujú z umelej inteligencie zlepšujúcej obraz. V modelovom roku 2019 sa objavili pod označením NanoCell TV, v predchádzajúcich rokoch sa nazývali Super UHD TV. Trik nano buniek spočíva v tom, že pre obrazovku je možné vytvoriť precíznejšie farebné filtre, čo zvyšuje počet farieb, ktoré je možné zobraziť.

Srdcom každého televízora LG NanoCell je panel IPS. Toto je technológia používaná v mnohých telefónoch a tabletoch kvôli širokému uhlu pohľadu a úžasným farbám. Zjednodušene povedané, vylepšuje farby odstránením nechcených matných farieb z obrazu. Vďaka tomu sú červená a zelená čistejšie a využitím nano častíc, ktoré fungujú ako filter absorbujúci svetlo, sa odstraňujú nežiaduce vlnové dĺžky.

Čo to znamená v skutočnosti? Hladší prechod medzi farbami, ktoré sú si navzájom podobné, takže vidíte oblohu, ktorá vyzerá úplne reálne, stromy a tráva pôsobia absolútne prirodzene. Navyše, vďaka širokému sledovaciemu uhlu, nezáleží na tom či sedíte bokom – farby vyzerajú presne rovnako.

 

➡️ Triple Tuner 4 K

LG 55SN8200 je ideálne vybavený pre televízny príjem. Vstavaný Triple tuner je schopný pracovať s rozlíšením 4K a dokonca ponúka možnosť nahrávania televíznych programov na externý pevný disk USB.

 

➡️ SmartTV s hlasovým ovládaním Alexa a Google Assistant

LG 55SM8200 je internetová SmartTV najnovšej generácie. Operačný systém WebOS 4.5 pracuje rýchlo a plynulo a jednoducho sa obsluhuje. Všetko, čo potrebujete, máte poruke. Od bežných streamingových služieb, cez mediálne knižnice až po internetový webový prehľadávač na surfovanie. Umelá inteligencia ThinQ, ktorú vyvinulo LG sa používa na typické televízne funkcie vrátane vyhľadávania v relevantných aplikáciách na streamovanie. Ak pripojíte bezdrôtovú klávesnicu Bluetooth s dotykovou podložkou, televízor LG sa dá prevádzkovať takmer ako normálny počítač. Navyše je tu zabudovaný Google Assistant a Amazon Alexa na vyhľadávanie všetkých druhov informácií. Asistent funguje veľmi dobre. Rozpozná hlas bez problémov a takmer nikdy sa nevyskytnú chyby. Pomocou aplikácie Google Assistant je možné vyhľadávať akýkoľvek typ obsahu alebo informácií, nastavovať budíky atď. Užívateľská skúsenosť je omnoho lepšia ako s Bixby od spoločnosti Samsung.

 

➡️ Diaľkový ovládač Magic Remote

Ocenený operačný systém webOS vám umožní objavovať skvelý obsah. A toto je ešte jednoduchšie vďaka Magic Remote, ktorý jednoducho nasmerujete na obrazovku a pomocou kurzora vyberiete položku, ktorú si želáte. V predvolenom nastavení sa kurzor pohybuje príliš rýchlo je však možné upraviť jeho rýchlosť. Súčasťou ovládača je aj mikrofón na hlasové ovládanie.

Sledovanie televízora LG NanoCell

➡️ Kvalita obrazu

LG 55SM8200 je vybavený Ultra HD displejom s nano bunkami s vysokým rozlíšením 4K a veľkosťou obrazovky 139 cm, resp. 55 palcov. Na rozdiel od vyšších modelových variantov série SM8XXX má tento model základnej úrovne iba 50 Hz panel s technológiou Edge LED namiesto rýchleho 100 Hz panela. Ponúka však vynikajúcu kvalitu obrazu s brilantnými farbami.

Okrem rozšíreného farebného priestoru až o 1 miliardu farieb dokáže LG zobraziť americkým kinematografickým priemyslom favorizovaný farebný priestor DCI-P3 na viac ako 80%. Farby vyzerajú veľmi prirodzene. LG dokáže nielen dokonale zobrazovať súčasné 4K filmy s podporou HDR, ale aj starší obsah SD a HD je veľmi dobre upravený a ostrý ako britva. Táto technológia dosahuje svoje limity pri analógových signáloch.

 

➡️ Kvalita čiernej

LG 55SM8200, využíva panel typu IPS, ktorý LG používa vo všetkých svojich LED televízoroch, s výnimkou rozmerov 50 a 70, ktoré sú VA. Tento typ obrazovky ponúka nižšiu úroveň čiernej ako na obrazovkách VA. Rozdiel je však zrejmý najmä vtedy, keď je televízor sledovaný v tme alebo pri veľmi slabom osvetlení. Ak je sledovaný v dostatočne jasnom prostredí, úroveň čiernej je viac ako prijateľná, hoci zjavne nie je tak čistá ako v modeloch OLED alebo prémiových LED modeloch s panelom VA.

Na vylepšenie čiernej používa televízor lokálne stmievanie. Lokálny systém stmievania je však veľmi obmedzený – pretože je to Edge LED TV, nie je možné nastaviť osvetlenie po malých sektoroch. Čierne zóny sú trochu sivé a keďže lokálny systém stmievania nie je účinný, odporúčame ho deaktivovať, najmä ak je TV sledované pri slabom osvetlení.

 

➡️ Oneskorený vstup

Pre používanie videohier, model LG 55SM8200 obsahuje režim hry, ktorý je možné aktivovať z ponuky. Potom je tu druhá možnosť s názvom Okamžitá reakcia na hru, ktorú môžeme aktivovať, ak je zariadenie pripojené prostredníctvom HDMI. Po aktivácii herného režimu je vstupné oneskorenie okolo 14 ms, čo predstavuje veľké zlepšenie zo strany LG v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

 

➡️ Uhol sledovania

Tento typ obrazovky má výhodu v tom, že pozorovacie uhly sú lepšie ako v prípade obrazoviek VA. Pri pohľade zboku v uhle 45 ° je strata veľmi malá a farba a kontrast zostávajú takmer identické s farbami a kontrastmi pri pohľade spredu.

 

➡️ Odrážanie svetla

Tento televízor má polomatnú povrchovú úpravu, ktorá do značnej miery eliminuje odraz svetla. Preto je tento model vhodný na  sledovanie počas dňa, aj keď svetlo preniká oknami.

 

➡️ Kvalita zvuku

Pokiaľ ide o zvuk, nemali by ste očakávať príliš veľa. Zvukový systém sa skladá z 2 reproduktorov s výkonom 10 W. Kvalita zvuku je vo všeobecnosti dosť nízka, ako je tomu u väčšiny televízorov v tomto rozsahu. Vstavané reproduktory neznejú zle, ale pocit domáceho kina neexistuje. Zvuk nie je vysielaný spredu, takže neponúka realistický pocit. Frekvenčný rozsah, ktorý reprodukuje je veľmi obmedzený a keďže nedokáže reprodukovať nízke frekvencie, zvuk je dosť plochý. Môžeme ho upraviť, ale výsledok nie je o nič lepší. Ako vždy, ak chcete dosiahnuť dobrú kvalitu zvuku, neexistuje iný spôsob, ako pridať externé zvukové zariadenie, soundbar alebo domáce kino.

 

💡 TIP Ak je LG 55SM8200 pre vašu obývačku príliš veľký, prečítajte si recenziu menšieho zástupcu série SM8200 – LG 49SM8200, ktorú nájdete tu.

 

Čo sa nám na LG 55SM8200 páči?

 • NanoCell robí zázraky vo farbách (ale nie je ideálny pre čiernu)
 • široký sledovací uhol
 • spracovanie signálu so špeciálnou implementáciou HDR10 a HLG
 • nový webOS 4.5 vrátane “LG ThinQ AI”
 • hlasové ovládanie
 • Bluetooth Audio s kompatibilitou AptX
 • neutrálny, jednoduchý dizajn
 • k peňaženke priateľská cena
 • oneskorenie vstupu pre videohry

 

Čo sa nám na LG 55SM8200 nepáči?

 • zvukový výstup príliš slabý
 • nie je kompatibilný s dynamickými HDR štandardmi
 • čierna nie je za všetkých okolností dokonalá
 • lokálne stmievanie nie je príliš efektívne

 

Recenzie zákazníkov

Podobne, ako model LG 49SM8200, ani LG 55SM8200 zatiaľ nie je na Slovensku hodnotený, napriek tomu, že ho predávajú všetky z obľúbených predajní, či už je to Alza, Nay, alebo Datart. Nie. Aby sme boli úplne presní, 1 hodnotenie Heureka priniesla. U českých zákazníkov je však tento televízor vcelku obľúbený a hodnotený na 92% kladne. Výhrady, ktoré sa objavili, sa zhodujú s našimi zisteniami. Veď nakoniec presvedčte sa sami:

LG 55SM8200 - recenzie

a ešte tá jedna negatívna recenzia

 recenzia

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Cena LG 55SM8200 je 506,05 € a je tak v súčasnosti najdostupnejším nano bunkovým modelom. 55 palcová obrazovka vyzerá elegantne a náročne. Kvalita obrazu, najmä vysoká farebná brilantnosť, je presvedčivá. Pokiaľ ide o inteligentné funkcie, operačný systém funguje hladko a rýchlo. Slabou stránkou modelu je zobrazenie v tmavom prostredí, kedy čierna nie je úplne čierna a poddimenzovaný zvukový výstup, ktorý však jednoducho vylepšíte externým soundbarom.

Výhody

 • displej „4K NanoCell“
 • široký pozorovací uhol
 • spracovanie signálu so špeciálnou konverziou HDR10 a HLG
 • posledný webOS 4.5 vrátane "LG ThinQ AI"
 • hlasové ovládanie
 • neutrálny dizajn
 • priaznivá cena

Nevýhody

 • interný zvukový výstup je síce dobrý, ale o niečo slabší
 • žiadna kompatibilita s dynamickými štandardmi HDR

Záver recenzie: Realistický obraz, celkovo výborné parametre za výbornú cenu robia z tejto TV prvú voľbu medzi LED televízormi na trhu.

Hodnotenie autora
 • kvalita obrazu
 • kvalita zvuku
 • dizajn
 • smart funkcie
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Televízor, ktorý vám vďaka svojmu operačnému systému bude slúžiť aj ako centrála vašej Smart domácnosti.

4.8

LG 55SM8200

✅ Cena: 506,05 €

Chcem LG 55SM8200 Heureka.sk
Vývoj ceny LG 55SM8200


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.