Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 – kvalitný stroj na domáce cvičenie pre nenáročných (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 6. decembra 2021 0
Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 – kvalitný stroj na domáce cvičenie pre nenáročných (recenzia)
 • Výrobca: Gymbit
 • Nosnosť: 110 kg
 • brzdný systém: magnetický
 • displej: áno
 • počet stupňov záťaže: 5
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Rotopédy
134,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
wellneo.sk

Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 je šikovný cvičiaci prístroj na domáce použitie, ktorý vás za pár týždňov dostane do vytúženej formy. Samozrejme len v tom prípade, ak budete na ňom poctivo cvičiť. Výhodou tohto rotopedu je, že nemusíte chodiť do posilňovne a nie ste pri používaní obmedzovaní časom. Preto, ak nie ste milovník behu, ale chceli by ste absolvovať aj doma spáliť nejaké kalórie, rotoped Gymbit je jednou z rozumných možností. Doprajte si skvelé kardio cvičenie v pohodlí domova kedykoľvek budete mať čas. Prečítajte si našu recenziu a dozviete sa všetko o tomto praktickom stroji na cvičenie.

Čítať viac...

porovnanie cien
wellneo.sk ⭐️ populárne produkty známe z televízie
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
134,99 € Do obchodu wellneo.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
134,99 € Do obchodu TopShop.sk

💡 Značka Gymbit

Logo značky Gymbit

Produkty značky Gymbit ponúka vo svojom portfóliu spoločnosť Wellneo. Môžete ju poznať napríklad zo známych televíznych spotov, v ktorých pútavým spôsobom prezentuje svoje produkty. Wellneo ponúka široký výber jednoduchého aj pokročilého fitness tréningového príslušenstva, beauty produktov a pomôcok na wellness, relaxáciu a chudnutie. Jedným z nich je aj magnetický rotoped Gymbit Focus S1, ktorý vám predstavíme v našej recenzii.

 

Aký je to magnetický rotoped?

Jedným z parametrov, ktoré ovplyvňujú výber rotopedov je brzdný systém. Podľa toho, akým brzdným systémom disponujú rotopedy ich rozdeľujeme na rotopedy s magnetickým brzdným systémom a rotopedy s indukčným (elektromagnetickým) brzdným systémom.

 

Magnetický brzdný systém sa v dnešnej dobe nachádza u väčšiny rotopedov. Princípom je kovový zotrvačník, okolo ktorého je z jednej strany magnet. Ako si meníte intenzitu záťaže, tým sa magnet k zotrvačníku približuje alebo vzďaľuje. Pri tomto brzdnom systéme rotopede nevzniká mechanický odpor, preto sa vyznačujú tichým chodom a dlhou životnosťou. Do tejto kategórie teda patrí aj náš Gymbit Focus S1.

 

Indukčný brzdný systém je najdokonalejším brzdným systémom. Vyznačuje sa tichým chodomvyšším rozsahom intenzity záťaže (väčšinou sa brzdný výkon udáva vo wattoch). Tento systém má aj najdlhšiu životnosť. Brzdný odpor zotrvačníka je opatrený elektrickou indukciou. Spravidla majú tieto rotopedy cez 30 stupňov záťaže. Hovoríme teda o tých drahších a modernejších modeloch.

 

Čím sa vyznačuje magnetický rotoped Gymbit Focus S1

➡️ Základné parametre stroja

Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 poskytuje 5 úrovní odporu záťaže. Tie pomáhajú meniť vaše tréningy. Môžete sa tiež zahriať a ochladiť postupným zvyšovaním alebo znižovaním úrovne záťaže. Veľmi dôležitým údajom, ktorý si treba overiť pred kúpou, je maximálna nosnosť rotopedu. Tá totiž určuje, akú maximálnu hmotnosť môže mať užívateľ cvičiaci na rotopede, aby stroj fungoval správne a nehrozilo mu v prípade preťaženia nejaké poškodenie. Maximálna nosnosť pre Gymbit Focus S1 je 110 kilogramov.

Magnetický rotoped

 

Parameter, o ktorý sa zaujímajú prevažne pokročilí športovci, je hmotnosť zotrvačníka. V tomto prípade predstavuje 5 kilogramov. Celková hmotnosť celého rotopedu je 22 kilogramov.

 

➡️ Kvalitná pevná konštrukcia

Rotoped Gymbit Focus S1 je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých športovcov, pretože má tvrdú, rúrovú oceľovú konštrukciu, ktorá zvládne aj vyššie zaťaženie. Vy tak z cvičenia dokážete vyťažiť naozaj maximum a môžete sa dostať do skvelej formy.

 

➡️ Brzdný systém s tichým chodom

Ako sme si už spomenuli, rotoped disponuje magnetickým brzdným systémom, ktorý zabezpečuje tichý chod a dlhú životnosť stroja. Tento typ brzdného systému prevláda u väčšiny rotopedov a ľudia si ich aj najviac obľúbili. Keďže zaisťuje tichý chod, môžu si na ňom pokojne zacvičiť aj ľudia v paneláku a nebudú pritom rušiť svojich susedov.

 

➡️ Praktické funkcie zobrazené na displeji

Tento model rotopedu disponuje aj veľkým, dobre čitateľným elektronickým monitorom, ktorý meria váš čas, rýchlosť, vzdialenosť, tepovú frekvenciu a spálené kalórie. Pomôcť si taktiež môžete aj s multifunkčným tachometrom, ktorý je vhodný na celkové výpočty. Všetky čísla tak budete mať po celý čas vždy pod kontrolou.

Displej na rotopede

 

➡️ Nastavenie sedadla

Sedadlo na rotopede by malo byť maximálne pohodlné počas celého cvičenia, pretože na ňom strávite veľa času. Toto sedadlo je možné nastaviť v oboch smeroch, teda vertikálne a horizontálne, a tým pádom vyhovie rozličným typom postavy.

Sedadlo na rotopede

 

👉 Ako správne nastaviť sedadlo:

Výška sedadla je prvým krokom k nastaveniu vášho bicykla a závisí od vašej výšky a dĺžky nôh. Aby ste si sedadlo nastavili do vhodnej výšky, mali by ste postupovať nasledovne:

 • Postavte sa vedľa bicykla a nastavte výšku do výšky bedrovej kosti (keď stojíte bok po boku s bicyklom). To je dobrý východiskový bod pre väčšinu ľudí.
 • Potom sadnite na bicykel, položte svoje päty na pedál bicykla a natiahnite jednu nohu do spodku rozmachu pedála. Ak máte veľmi mierny ohyb v kolene s pätou na pedále, vaše sedadlo je v správnej výške aj pre vaše nohy.
 • Nastavenie príliš nízkej výšky sedadla vedie k zbytočnému namáhaniu kolien, najmä pri vysokých stúpaniach a vysokom odpore. Príliš vysoká výška sedadla bude mať za následok namáhanie chodidiel, členkov a bokov.

 

➡️ Prispôsobiteľné pedále

Samozrejmosťou sú luxusné pedále s prispôsobiteľnými popruhmi. Vďaka tomu, že si môžete popruhy vždy nastaviť podľa potreby, bude vaše cvičenie bezproblémové a nohy vám nebudú počas cvičenia na rotopede „lietať“. Okrem pedálov oceníte aj posuvné kolieska, vďaka ktorým môžete bezpečne a jednoducho rotoped presúvať z miesta na miesto, presne tam, kde ho potrebujete.

Pedál s popruhom na rotopede

 

Technické parametre rotopedu:

VýrobcaGymbit
Brzdný systémmagnetický
Displejáno
Hmotnosť zotrvačníka5 kg
Maximálna hmotnosť používateľa110 kg
Odpor5 úrovní
Senzor pulzu na rukovätiáno
Nastavenie sedadlavertikálne aj horizontálne
Počet funkcií7
Hmotnosť rotopedu22 kg
Posuvné kolieskaáno
Rozmery93,5 x 45 x 124 cm

 

Čo treba zvážiť pred nákupom rotopedu

Skôr, ako si rotoped zakúpite, zodpovedajte si niekoľko otázok, ktoré vám dajú jednoznačnú odpoveď na to, či je pre vás tento typ cvičiaceho stroja naozaj vhodný. Aby sa nestalo, že z vášho nového rotopedu sa o pár dní stane tzv. „nemý sluha“ a nakoniec ho budete doma len obchádzať. Rotoped totiž má svoje konkrétne využitie a vzhľadom na to, že všetko si na ňom viete nastaviť, vyhovuje takmer všetkým ľuďom, záleží už len na vašich preferenciách a prioritách.

 

👉 Pred kúpou si položte nasledovné otázky:

 • Kto a ako často bude rotoped používať? Či rekreačný cvičenec, starší človek na rehabilitáciu, viac osôb (celá rodina), alebo profesionálny športovec?
 • Akú váhu a výšku má budúci užívateľ? (rešpektujte odporučené hodnoty zaťaženia rotopedu). Pre veľmi vyťažené rotopedy požadujte najvyššiu kvalitu.
 • Aké kvalitné ma rotoped sedlo? Zamerajte sa na jeho anatomické prevedenie a materiál.
 • Mám doma dostatok priestoru pre konkrétny typ rotopedu? Dôležité z hľadiska priestoru a umiestnenia stroja.
 • Aké sú moje finančné možnosti?

 

💡 TIP: Máte pocit, že pre vaše dlhodobé ciele je rotoped nedostatočný cvičiaci stroj? V tom prípade si prečítajte všetko o Airbikoch v našom článku Vyberáme najlepší Air bike a zaručene si prídete na svoje.

 

Ako cvičiť na rotopede

Zahrievacie triky pred tréningom

Pred každým tréningom nezabudnite na zahrievacie cviky. Predídete tak nepríjemným zraneniam, natiahnutiam svalov a pod. Tu je niekoľko príkladov, aké cvičenia môžete vykonávať pred vaším tréningom.

 

⭐ Pretiahnutie vnútornej strany stehna – Sadnite si na podlahu a pokrčte nohy v kolenách tak, že sa vaše chodidlá dotýkajú. Snažte sa tlačiť chodidlá čo najbližšie k panve a lakťami tlačte kolená jemne smerom dole k podlahe. V krajnej polohe zotrvajte po dobu 15 sekúnd.

⭐ Pretiahnutie kolenných šliach – Sadnite si a napnite pravú nohu. Chodidlo ľavej nohy pritiahnite k vnútornej strane stehna pravej nohy. Snažte sa pritiahnuť hornú polovicu tela čo najbližšie k palcu. V krajnej polohe zotrvajte po dobu 15 sekúnd. Opakujte cvik na obe nohy.

⭐ Krúženie hlavou – Nakloňte hlavu smerom k pravému ramenu, mali by ste cítiť pretiahnutie ľavej strany krku. Potom hlavu zakloňte, ústa nechajte otvorené. Nakloňte hlavu smerom k ľavému ramenu, a nakoniec hlavu predkloňte a snažte sa ju pritiahnuť k hrudníku.

⭐ Striedavé zdvíhanie ramien – Zdvíhajte striedavo ramená smerom nahor a zotrvajte vždy v krajnej polohe aspoň 1 sekundu.

⭐ Pretiahnutie lýtka a Achillovej šľachy – Oprite sa o stenu, ľavú nohu prisuňte bližšie k stene a pravú posuňte smerom dozadu, ramená smerujú smerom dopredu. Vystrite pravú nohu a chodidlo ľavej nohy držte na zemi. Pokrčte ľavú nohu a snažte sa pritiahnuť panvu smerom k stene. Zotrvajte v krajnej polohe počas aspoň 15 sekúnd. Potom pretiahnite rovnakým spôsobom ľavú nohu.

⭐ Pritiahnutie k palcom – Pomaly sa predkloňte, pozvoľna spúšťajte chrbát a ramená smerom dole po palce. V krajnej polohe zotrvajte po dobu aspoň 15 sekúnd.

⭐ Pretiahnutie bočnej strany trupu – Voľne zdvihnite ruky nad hlavu. Snažte sa jednu ruku zdvihnúť čo najvyššie a ťahať ju smerom nahor. V krajnej polohe zotrvajte aspoň 1 sekundu a potom pretiahnite rovnakým spôsobom druhú stranu tela.

 

Strečing a cvičenie

Okrem rozcvičky je veľmi dôležitou súčasťou aj strečing. Hneď po ňom môžete začať makať na vašom rotopede. Aby sme vám to trochu uľahčili, na nasledovnom videu uvidíte, ako má vyzerať poriadny strečing a tréning na rotopede. Bez ohľadu na model rotopedu vo videu nám teraz ide konkrétne o strečing a cvičenie. Tak čo, dáte sa na to tiež?

Jak cvičit na cyklotrenažéru - inSPORTline Trénink

 

Zhodnotenie na záver

Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 je cvičiaci stroj, ktorý je určený pre začiatočníkov, ale aj pokročilých. Vzhľadom na počet a dostupnosť funkcií sa jedná o jeden z tých základnejších modelov pre nenáročných užívateľov. Konštrukciu má však kvalitnú oceľovú, preto mu nerobí problém ani väčšie zaťaženie. Samozrejme za predpokladu, že to nepreženiete s maximálnou nosnosťou, ktorá predstavuje v tomto prípade 110 kilogramov.

Recenzie na tento produkt sme na internete nenašli, nakoľko sa jedná o produkt, ktorý nie je na trhu príliš dlho. Treba sa teda riadiť parametrami a vašimi preferenciami, iba tak prídete na to, či je pre vás tento model vhodný. Cena je viac než prijateľná a činí približne 134,99 €. Takže, ak nemáte príliš veľké nároky pre rotoped a chcete sa udržať v kondičke v domácom prostredí, mohol by vám tento model vyhovovať. Ak ste však profesionál a snažíte sa stále napredovať, voľte určite kvalitnejší rotoped.

 

💡 TIP – test rotopédov:

Prečítajte si náš článok ako vyberať rotopéd a spoznáte ďalšie modely a značky rotopedov, z ktorých možno práve jeden skončí u vás doma.

🔝 toto je top 6 rotopédov z testu ⤵

💡💡 u nás nájdete celý test rotopédov

 

Výhody

 • kvalitná oceľová rúrová konštrukcia
 • vhodný pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých
 • tichý chod vďaka magnetickému brzdnému systému
 • veľmi priaznivá cena

Nevýhody

 • málo programov a stupňov záťaže
 • nedá sa prepojiť s mobilom

Záver recenzie: Kvalitný magnetický rotoped pre domáce využitie pre nenáročných užívateľov.

Hodnotenie autora
 • Manipulácia
 • Funkcie a programy
 • Hlučnosť
 • Bezpečnosť
 • Cena

Súhrn

Kvalitný magnetický rotoped pre domáce využitie pre nenáročných užívateľov.

4.4

Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 – kvalitný stroj na domáce cvičenie pre nenáročných (recenzia)

✅ Cena: 134,99 €

Chcem Magnetický rotoped Gymbit Focus S1 wellneo.sk
Vývoj ceny Magnetický rotoped Gymbit Focus S1


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.