Navitel R1000 FHD – malá autokamera za rozumnú cenu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Navitel R1000 FHD
 • výrobca: Navitel
 • rozlíšenie: 1920 x 1080
 • pozorovací uhol: 165 stupňov
 • veľkosť pamäťovej karty: 64 GB
 • GPS: áno
 • WiFi: áno
 • nočný režim: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kamery do auta
73,32 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Autokamera Navitel R1000 FHD vás bude sprevádzať na cestách, nech sa vyberiete kamkoľvek. Táto vysoko kvalitná kamera ponúka množstvo funkcií a skutočne kvalitný videozáznam. Hneď na prvý pohľad zaujme svojím výnimočným dizajnom. Čo poteší určite nejedného užívateľa, je možnosť prepojenia s mobilným telefónom.

Vďaka reálnemu FULL HD rozlíšeniu zaznamená tento model autokamery napríklad ŠPZ okoloidúcich vozidiel a s možnosťou vloženia SD karty veľkosti až 64 GB môžete mať uložené naozaj veľké množstvo záznamov. Disponuje aj GPS pre možnosť zobrazovania zemepisnej dĺžky a zemepisnej šírky a ďalších informácií o aktuálnej pozícií. Prečítajte si ešte viac o tejto šikovnej autokamere.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
73,32 € Do obchodu Heureka.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
77,31 € Do obchodu AndreaShop.sk

Základné informácie

Kamera do auta Navitel R1000 FHD disponuje Full HD rozlíšením, uhlom záberu 165 ° a pokročilou 6-vrstvou šošovkou. Preto vám zaručí videozáznam v najvyššej kvalite. Zaujme vás jej veľmi zaujímavý vzhľad a možnosť otáčania kamery do všetkých strán.

➡️Ďalšie informácie:

Pozorovací uhol165 °
Rozlíšenie videa1920 x 1080
Maximálna veľkosť pamäťových kariet64 GB
Kapacita batérie180 mAh
G-senzoráno
GPS moduláno
Jazykčeský, slovenský
Automatické zapnutieáno
Magnetický držiakáno
Wi-Fiáno
Displej1.2″ TN
Rozlíšenie fotografie12 Mpx
Detekcia rýchlostných radarovnie
Detekcia vozidielnie
Detekcie jazdných pruhovnie
Podporované formátyJPEG, MOV, H.264

 

Čím sa vyznačuje Navitel kamera do auta R1000 FHD

Navitel R1000 Full HD je kompaktná a bezpochyby štýlová kamera do auta, ktorá disponuje niekoľkými funkciami, ktoré sú nevyhnutné pre dokonalé nahrávanie videozáznamu. Prečítajte si, ktoré sú to.

 

Pokročilý objektív

Navitel R1000 Full HD autokamera je vybavená veľmi kvalitnou optikou, ktorej dominuje 6-vrstvová sklenená šošovka. Má dokonale ostrý obraz vďaka reálnemu FULL HD rozlíšeniu a výkonnému chipsetu (MSTAR). Nechýba ani široký uhol záberu 165 ° alebo G-senzor, ktorý pri náraze vozidla zariadenie automaticky uzamkne a uloží aktuálne video. Okrem samotného diania na ceste kamera zachytí aj dianie na chodníku alebo značenie okolo cesty.

 

Objektív autokamery Navitel R1000

 

Jedinečný dizajn

Navitel R1000 Full HD nie je len taká obyčajná kamera do auta. Upúta vás hneď na prvý pohľad svojimi malými rozmermi a pôsobivým moderným dizajnom. Kameru môžete otáčať o 360 °. Z držiaka ju vyberiete jednoducho vďaka magnetickému spracovaniu. 3M magnetický držiak teda zaisťuje ľahkú manipuláciu s kamerou. Čo sa týka tela samotnej kamery, nie je vôbec robustné, ale nejde ale ani o najmenší model, najmä výškou prekonáva vtedajší priemer, počítajte teda s 8,2 cm. Dizajnovo sa ale telo kamery výrobcovi naozaj podarilo, kruhový displej bol určite šikovný nápad.

Jedinečný dizajn autokamery Navitel R1000

 

Praktické funkcie

Kamera disponuje záznamom zvuku a vďaka citlivému mikrofónu sa postará o kvalitnú audio stopu. Nechýba mu GPS anténa, displej s pomerom strán 16:9 ani slot na pamäťovú kartu. Do autokamery je možné vložiť pamäťovú kartu s označením Micro SD, ide o najbežnejší typ, a jej maximálna kapacita môže byť 64 GB, čo je v porovnaní s ostatnými modelmi ľahký nadpriemer. Kapacita batérie 180 mAh je na druhej strane ľahko podpriemerná. Avšak, niekoľko modelov ani batériou nedisponuje, je teda šikovné mať ju aspoň s menšou kapacitou, aby ste mohli kameru núdzovo využiť aj na obstaranie záberov v exteriéri auta. Plynulosť záznamu zaisťuje frekvencia snímania 30 snímok za sekundu. Nenápadná záznamová kamera s 1.2 palcovým displejom vám pomôže aj pri identifikácii vinníkov pri nehode a podobných prípadoch.

Funkcie autokamery Navitel R1000

 

Záznam do slučky

Toto nastavenie umožňuje automaticky ukladať video súbory po niekoľkých minútach. Pokiaľ bude napríklad nastavená hodnota 5 minút, video s trvaním jednej hodiny bude uložené ako 12 samostatných súborov dĺžky 5 minút. Pokiaľ je pamäťová karta plná, budú všetky nechránené (neuzamknuté) súbory postupne prepísané v poradí, v ktorom boli vytvorené.

 

Parkovací režim

V prípade, že je zariadenie v pohotovostnom režime a zaregistruje vibrácie, automaticky začne nahrávať videozáznam. Pokiaľ sa nič nestane dlhšie ako minútu, zariadenie sa opäť prepne do pohotovostného režimu.

 

Detekcia pohybu

Funkcia “Detekcia pohybu” je k dispozícii v parkovacom režime (v základnom nastavení je funkcia vypnutá). V režime Video vyberte možnosť „Motion event REC“. Pokiaľ zariadenie zaregistruje pohyb, automaticky začne nahrávať záznam. V prípade, že zariadenie neregistruje pohyb dlhšie ako 10 sekúnd, záznam sa automaticky zastaví.

 

Šetrič obrazovky

Navitel kamera do auta R1000 FHD automaticky vypne displej kvôli zníženiu spotreby energie. Časový interval je možné nastaviť v menu šetrič obrazovky.

 

Podpora APP

Vďaka Wi-Fi pripojeniu môžete autokameru Navitel R1000 FHD jednoducho prepojiť so svojim smartfónom. Urobené videá a snímky si môžete prezerať a zdieľať prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie. Nainštalujte si aplikáciu do mobilného zariadenia a pripojte sa k DVR cez Wi-Fi sieť. Môžete si tak prezerať či zdieľať vytvorené záznamy, prispôsobiť nastavenie kamery a mnoho ďalšieho. S navigáciou v menu nebudete mať žiadny problém, keďže je dostupné v českom aj slovenskom jazyku.

Prepojenie autokamery Navitel R1000 so smartphonom

 

Obsah balenia

 • autokamera
 • držiak na kameru
 • USB kábel
 • handrička na čistenie
 • nabíjačka
 • náhradnú lepiacu pásku na držiak
 • užívateľská príručka

Obsah balenia autokamery Navitel R1000

 

Pozrite si video, na ktorom uvidíte komplet balenie a recenziu na autokameru Navitel R1000 Full HD:

Navitel R1000 - kamera do auta s WiFi a GPS

 

Ako nainštalovať autokameru

Kameru do auta Navitel R1000 Full HD nainštalujete veľmi jednoducho. V balení nájdete podložku s 3M páskou, ktorú nalepíte priamo na čelné sklo. Kameru na podložke udrží samotná magnetická sila, pretože jej podstavec je vybavený práve magnetickým plátkom. Konštrukcia je navyše veľmi prakticky navrhnutá, vďaka otočnému čapu môžete kamerou otáčať v rozsahu až 360 °.

Ako postupovať pri inštalácii autokamery:

 1. Vložte microSD kartu do zariadenia. Použite vysokorýchlostnú SD kartu (Trieda 10 a vyššia); kapacita by mala byť v rozmedzí 8-64 GB.
 2. Pripevnite držiak so zariadením na čelné sklo.
 3. Pripojte autonabíjačku do zásuvky zapaľovača.
 4. Pripojte mini-USB koniec autonabíjačky k zariadeniu.
 5. Nastavte pozíciu kamery.
 6. Naštartujte motor; skontrolujte, či je zariadenie správne nainštalované.

Poznámka: pokiaľ je zariadenie nainštalované správne, rozsvieti sa červená kontrolka; zariadenie sa spustí a začne nahrávať (blikajúca modrá kontrolka).

 

Recenzie na autokameru Navitel R1000 FHD

Kamera do auta je čoraz viac žiadanejším produktom na trhu. Sčasti za to môže aj veľa nehôd na cestách. Práve pri nich vám dokáže Navitel R1000 Full HD autokamera pomôcť. Určite vás zaujíma, čo na ňu hovoria zákazníci, ktorú si ju v minulosti už zakúpili. Chvália si jedinečný dizajn kamery a jej malé rozmery. Aj veľkosť pamäťovej karty je  postačujúca, avšak horšie je to už s jej vkladaním do kamery, ktoré je vraj trochu obtiažne. Taktiež viacerým užívateľom prekážalo upevnenie kamery na sklo, nakoľko obojstranná lepiaca páska sa môže po čase začať odlepovať.

Recenzie zákazníkov na autokameru Navitel R1000 Skúsenosti užívateľov s autokamerou Navitel R1000

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie na záver

Navitel kamera do auta R1000 FHD zaujme hneď na prvý pohľad svojím osobitým vzhľadom. Zaujímavé na nej je, že sa dá po pripnutí na magnetický držiak otáčať na všetky strany. Ponúka kvalitný obraz a zvuk. Použiť môžete pamäťovú kartu, ktorá má kapacitu až 64 GB. Samozrejme, disponuje niekoľkými funkciami, ktoré sú nevyhnutné pre jej užívanie počas jazdy. Má však aj svoje muchy, z ktorých by sme spomenuli krátku výdrž batérie alebo nie celkom dobré riešenie prilepenia držiaka na sklo. Cenovú kategóriu by sme mohli zaradiť do takej strednej triedy, keďže si ju môžete zakúpiť už za 73,32 €.

Výhody

 • dokonale ostrý obraz vďaka reálnemu FULL HD rozlíšeniu a výkonnému chipsetu
 • širokouhlý objektív s uhlom záberu 165°
 • magnetický držiak s 3M nálepkou pre veľmi jednoduchú inštaláciu
 • možnosť otáčania kamery o 360 ° vďaka magnetickému držiaku
 • Wi-Fi pre komunikáciu so špeciálnou aplikáciou
 • GPS pre zobrazenie aktuálnej polohy

Nevýhody

 • pri dlhom používaní sa môže prehrievať
 • nedostačujúci návod
 • slabá výdrž batérie

Záver recenzie: Autokamera, ktorú definuje atraktívny dizajn, rozumná cena a malé rozmery. Má však aj svoje muchy.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • Cena
 • Nahrávanie záznamu

Súhrn

Autokamera, ktorú definuje atraktívny dizajn, rozumná cena a malé rozmery. Má však aj svoje muchy.

4.2

Navitel R1000 FHD

✅ Cena: 73,32 €

Chcem Navitel R1000 FHD Heureka.sk
Vývoj ceny Navitel R1000 FHD


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.