Kamera Xiaomi 70 Mai 1S – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Kamera Xiaomi 70 Mai – recenzia
 • Podporované rozhranie: Android 4.1 / iOS 8.0
 • Rozlíšenie dvojpalcového displeja: 320 x 240
 • Procesor: Hi3556V100
 • Snímač: Sony IMX335, 5 MP
 • Rozlíšenie záznamu: 2592 x 1944 / 30fps
 • Uhol snímania: 140 °
 • Pamäťová karta: microSD 16 - 64 GB
 • Kapacita batérie: 500mAh
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kamery do auta
34,67 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Spoločnosť Xiaomi uviedla na trh toto, k rozpočtu priateľské, zariadenie pre automobilových nadšencov. Ide o kameru Xiaomi 70 Minutes Smart WiFi Car DVR, ktorá má na svetovom trhu názov Xiaomi 70 Mai. Je to skvelá investícia s výkonom, ktorý porazí aj väčších hráčov. V prípade, že ste o nej ešte nepočuli, spoločnosť 70 Mai je ekosystémová spoločnosť Xiaomi, ktorá sa špecializuje na autokamery. Jej inováciou je modulárna palubná kamera, ktorá zahŕňa samostatný GPS modul (je voliteľný a umožňuje ďalšie funkcie. Modul 4G + GPS príde neskôr.)

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
34,67 € Do obchodu Heureka.sk

Xiaomi 70 Mai – základné informácie

Samotná kamera zaznamenáva video v rozlíšení 2592 x 1944 pixelov. Je to dostatočne vysoké rozlíšenie a kvalita, aby bolo možné vidieť poznávacie značky vozidiel vo vašom okolí – presne to, čo potrebujete od autokamery. Šošovka s uhlom záberu 140 stupňov a clonou F1,8 zaberá celú cestu pred sebou. Snímač Sony IMX335 a široká apretúra umožňujú aj nočnú prevádzku – (skutočnú kvalitu palubnej kamery je možné posúdiť podľa toho, ako zaznamenáva videá v noci). Algoritmus DeFog pomáha vyčistiť zakalené video. 70mai Pro disponuje vstavanou batériou 500 mAh, takže môže pokračovať v nahrávaní, aj keď je vozidlo vypnuté. Deje sa to prostredníctvom detekcie pohybu.

 

Čo obsahuje balenie?

 • Xiaomi 70Mai kameru
 • autonabíjačku
 • USB kábel
 • dve elektrostatické nálepky
 • elektroinštalačný nástroj
 • montážnu konzolu s tepelne odolným lepidlom
 • manuál 
Dôležité parametre: 
Podporované rozhranie:Android 4.1 / iOS 8.0
Rozlíšenie dvojpalcového displeja:320 x 240
Procesor:Hi3556V100
Snímač:Sony IMX335, 5 MP
Rozlíšenie záznamu:2592 x 1944 / 30fps
Uhol snímania:140 °
Pamäťová karta:microSD 16 - 64 GB
Kapacita batérie:500mAh
Rozmery:88 x 53 x 18 mm
Nabíjanie:autozapaľovač
Typ batérie:li-polymérová
Prevádzková teplota:-10 ° C až 60 ° C
G-senzor:snímač akcelerácie
Bezdrôtové pripojenie:Bezdrôtové pripojenie: Wi-Fi IEEE 802.11 b / g / n / 2,4 GHz

 

Dizajn a inštalácia

Dizajn Xiaomi 70 Mai je veľmi elegantný a nenápadný. Je to kamera, ktorá podporuje montáž pomocou elektrostatickej fólie. Je to podobné filmu, ktorý sa aplikuje na chrániče obrazovky telefónu. Akonáhle sa fólia prilepí na čelné sklo, bezpečne drží na svojom mieste a môže byť odstránená odlúpnutím jednej hrany bez zanechania zvyškov. Fóliu môžete aj voľne premiestňovať bez zanechania stôp lepidla. To vám umožní používať kameru aj v prenajatom alebo inom krátkodobom vozidle a potom ju vrátiť do hlavného vozidla.

Spôsob inštalácie pomocou elektrostatickej nálepky si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu:

LEVNÁ KAMERA DO AUTA - XIAOMI 70mai│česky│Unboxing - TEST - návod -TRIKY - recenze CZ - Car DVR

 

Kamera sa pripevní k čelnému sklu tak, že LCD displej a tlačidlá sú namontované vo fixnej polohe oproti čelnému sklu. Je to vynikajúca voľba pre veľkú väčšinu vozidiel, ale u niektorých dodávkových vozidiel alebo automobilov, ktoré majú veľké predné sklo namontované pod nízkym uhlom, môže byť prístup komplikovaný.

Samotné zariadenie má valcový tvar a je vyrobené z kvalitného ABS plastu. Oko kamery je na prednej strane. Prepínač „On“ je na ľavej strane, to isté tlačidlo sa používa na prepínanie medzi režimami videa Xiaomi 70mai. Okolo tlačidla sa nachádza svetelná dióda. Mikrofón hlasového ovládania je tiež na ľavej strane. Na pravej strane je slot pre microSD, nabíjanie a USB porty, ako aj tlačidlo Reset.

Na každej strane zariadenia sú vetracie otvory, ktoré úspešne plnia svoje funkcie. Počas nepretržitých testov so zapnutým kúrením sa nezistil žiadny prípad zahrievania. Kotvenie pre pripevnenie zariadenia na čelné sklo je v hornej časti zariadenia. Kotvenie je rovnaké ako u iných kamier, ale je tu malý rozdiel: výška rozstupu nie je univerzálna a nezhoduje sa s inými zariadeniami. Keď sa kamera namontuje vyzerá skôr ako vstavaný kus automobilu, než doplnok prilepený na čelné sklo. Napájací kábel USB je dostatočne dlhý (3,5 m) a mal by umožniť nenápadnú montáž kábla kamery v rôznych automobiloch. Buďte opatrní, aby ste nebránili funkcii airbagov.

 

Prevádzka

Návod na použitie poskytuje prehľad o použití a prevádzke. Kamera a elektrostatické držiaky sú navyše vybavené chráničmi obrazovky s inštruktážnym textom. Chránič kamery indikuje funkciu tlačidiel, a že jednotku je možné resetovať podržaním vypínača po dobu 15 sekúnd. Elektrostatický chránič filmu popisuje pokyny na pripevnenie fólie a kamery. Kamera poskytne niektoré informácie aj pri prvom použití, ale neexistuje žiadny spôsob, ako tieto informácie opätovne zobraziť v submenu pomocníka.

Do kamery si budete musieť zaobstarať svoju vlastnú microSD kartu. V príručke sa odporúča karta s kapacitou 16 až 64 GB, ale bez problému viete použiť aj 128 GB kartu, získate prístup k celej kapacite. Kamera zaznamená video v jednominútových intervaloch a vymaže najstaršie video, keď je kapacita pamäťovej karty takmer vyčerpaná.

Karta musí byť naformátovaná v kamere a musí mať štyri adresáre na ukladanie videa: normálne video, ktoré je nahrávané v slučke, núdzové video, ktoré sa spúšťa prudkým zrýchlením počas jazdy, parkovacie video, ktoré sa spúšťa pohybom akcelerometra po vypnutí napájania a ukladanie fotografií. Prekvapujúco, aj núdzové video sa nahráva v slučke. Záznamy majú konštantnú bitovú rýchlosť a každé video má zvukovú stopu, aj keď sa zvuk nezaznamenáva.

 

➡️ Videozáznam

Kamera je schopná zaznamenať video v 4 rôznych rozlíšeniach. Vyššie rozlíšenia sú zaznamenané v H.265, ktoré nemusia byť natívne podporované na všetkých zariadeniach a nižšie rozlíšenia sú zaznamenané v H.264. Každý segment videa má tiež ukážkové video s rozmermi 640 × 360, ktoré sa stiahne do mobilnej aplikácie ako náhľad. Fotografie sa robia s rozlíšením, v ktorom kamera pracuje. Každá fotografia je uložená v 5 MB súbore. Ani fotografia s najvyšším rozlíšením by nemala byť väčšia ako 2 MB. Po vypnutí napájania zostane kamera v pohotovostnom režime. Ak detekuje v tomto stave akýkoľvek pohyb, zaznamená video. Kamera zaznamená video aj keď sa vozidlo pohybuje a dôjde k náhlemu zrýchleniu. Algoritmus odmlžovania  DeFog zaostruje video nasnímané v snehu, dyme alebo hmle, ale bez možnosti vypnutia.

 

➡️ G – senzor

Vstavaný G-senzor je určený na detekciu náhlych zmien pohybu a spustenie núdzového záznamu. Po spustení sa video uloží do príslušného priečinka. Keďže citlivosť sa dá zmeniť, odporúčame ju nastaviť na nízku, pretože pri vysokej citlivosti aj bežné brzdenie vášho vozidla môže aktivovať núdzové nahrávanie.

 

➡️ Aplikácia  “70mai Dash Cam”

Aplikácia pre kameru vám umožňuje spravovať všetky miniaplikácie Xiaomi 70 Mai. Aplikácia ponúka album videí a fotografií, ktoré si do aplikácie stiahnete. Nastavenia aplikácie umožňujú vymazať vyrovnávaciu pamäť aplikácií a poskytnúť spätnú väzbu. Hlavnou obrazovkou aplikácie je okno s náhľadom kamery a umožňuje užívateľovi fotografovať pomocou tlačidla v aplikácii. Aplikácia sa spáruje s kamerou prostredníctvom Wi-Fi.

 

➡️ Výkon

Celkovo sú videá jasné. Poznávacie značky sú viditeľné a čitateľné. Xiaomi 70 mai dokáže niečo, čo iné autokamery nie, a to ovládanie hlasom (len v angličtine). Používa sa to hlavne na jednoduché akcie, takže nemusíte hľadať tlačidlá. Môžete povedať napríklad „take a photo” (sprav fotku)“ alebo „record a video“ (nahraj video) a kamera to urobí. Iba jednoduché akcie, ale je to veľmi šikovné, celkom spoľahlivé (asi 95% úspešnosť) ani nehovoriac o tom, že reaguje takmer okamžite a šetrí čas.

 

Čo sa nám na kamere Xiaomi 70 Mai páči?

 • dizajn
 • používateľské rozhranie
 • aplikácia
 • dobré zábery pri nočnom videní
 • rýchle a spoľahlivé hlasové ovládanie
 • jednoduché použitie – dobré pre začiatočníkov
 • poskytuje takmer kompletný balík

 

Čo by sa mohlo vylepšiť?

 • ADAS
 • GPS integrácia
 • prevádzka za extrémneho počasia
 • zasunutie a vyňatie microSD karty je trochu zložité
 • karta by mohla byť súčasťou balenia

 

Recenzie zákazníkov

Veľa ich zatiaľ na slovenských a českých stránkach nie je, ale tie, ktoré Heureka prináša sú prevažne pozitívne. Kladne je hodnotená ako cena, tak aj nenápadné rozmery a samozrejme aj výkon. Pozrime sa na niektoré hodnotenia spoločne:

Recenzie Xiaomi 70 MaiĎalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Xiaomi 70 mai ponúka naozaj dobrú hodnotu za danú cenu pretože všetko, okrem pamäťovej karty je súčasťou balenia, ponúka možnosť ovládania hlasom, video kvalita vôbec nie je zlá a pri slabom osvetlení podáva oveľa lepší výkon, ako by ste očakávali. Elektrostatická nálepka je oveľa spoľahlivejšia ako tradičné prísavné držiaky alebo obojstranné pásky. Ak hľadáte lacnú a spoľahlivú autokameru, so Xiaomi 70 Mai nesiahnete vedľa.

Výhody

 • skvelá hodnota za danú cenu
 • dizajn
 • výborná kvalita videa, aj nočného

Nevýhody

 • hlasové povely sú k dispozícii iba v angličtine/čínštine
 • pamäťová karta nie je súčasťou balenia

Záver recenzie: Vďaka malej veľkosti, jednoduchému ovládaniu a prijateľnej cene táto kamera nielenže nezaberie priestor vo vašom aute, ale ani nevypáli dieru vo vašej peňaženke.

Hodnotenie autora
 • užívateľské rozhranie
 • rozlíšenie videa
 • pomer cena/hodnota
 • dizajn

Súhrn

Je to pravdepodobne jedna z najlepších samostatných kamerových jednotiek v danej cenovej hladine. Xiaomi 70 Mai je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivú a užívateľsky prívetivú autokameru.

4.1

Kamera Xiaomi 70 Mai – recenzia

✅ Cena: 34,67 €

Chcem Xiaomi 70 Mai Heureka.sk
Vývoj ceny Xiaomi 70 Mai


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.