Palacinkovač Delimano Utile – palacinky rýchlo, ľahko a bez zbytočného riadu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Palacinkovač Delimano Utile
 • Výrobca: Delimano
 • Priemer platne: 20 cm
 • Príkon: 800 W
 • Dĺžka prívodného kábla: 75 cm
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Palacinkovače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Palacinky sú snáď najobľúbenejším jedlom všetkých čias. Či malí, či veľkí, každý si na nich rád pochutí. Palacinkovač Delimano Utile je tu pre vás, aby vám celý proces prípravy tak trochu uľahčil. Poznáte ten pocit, keď robíte palacinky a tie vám doslova miznú z taniera len taký šuchot. Zrazu si myslíte, že nestíhate alebo sa vám nedajbože z nich neujde. Vyskúšajte vymeniť klasickú panvicu na palacinky za tento šikovný a praktický palacinkovač od značky Delimano.

Vďaka palacinkovaču nebudete musieť palacinku pretáčať na obidve strany. Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť rozohriatu platňu do cesta a pár sekúnd počkať. Následne vyklopiť hotovú palacinku na tanier a natrieť džemom, nutelou alebo jednoducho tým, čo máte najradšej. Prečítajte si v našej recenzii o tejto šikovnej náhrade za panvicu na palacinky. Dozviete sa, aké sú jej výhody či nevýhody a nájde sa aj nejaký super recept na palacinky.

Základné informácie

Palacinkovač Delimano Utile má príkon 800 W a práve ten je hlavným poháňačom tohto spotrebiča. Priemer platne je 20 cm a je zárukou toho, že všetky palacinky budú rovnako veľké. Platňa má taktiež nepriľnavý povrch, ktorý vás poteší tým, že počas prípravy palaciniek nebudete potrebovať žiadny olej alebo maslo. Palacinky sa na ňom neprilepia a pekne ich dokážete po pár sekundách otočiť a následne vyklopiť na tanier. Budú ľahučké ako pierko a určite aj veľmi lahodné.

Palacinkovač Delimano Utile

 

Keďže je to elektrický palacinkovač, nebudete potrebovať na prípravu palaciniek ani sporák. Jednoducho zapojíte kábel do zásuvky a môžete začať. Na čo by ste si však mali dať pozor, je práve prívodný kábel. Jeho dĺžka je len 75 cm, preto si nájdite pre spotrebič miesto blízko elektrickej zásuvky. Celkovo svojimi rozmermi nie je palacinkovač Delimano Utile oveľa väčší než klasické panvice, preto vám nezaberie veľa miesta.

 

Čím sa vyznačuje palacinkovač Delimano Utile

➡️ Šetrí čas

Pri sporáku už nebudete tráviť toľko veľa času a môžete ho venovať svojim najbližším. S palacinkovačom od Delimano ušetríte čas nielen pri samotnej práci, ale aj následnom umývaní riadu, pretože ho bude podstatne menej. A nakoľko je povrch platne nepriľnavý, čistenie bude pre vás hračkou. Z toho vyplýva, že palacinkovač je vhodný aj pre tých, ktorí nemajú čas dlhé hodiny stáť pri sporáku a energiu na prípravu komplikovaných jedál, po ktorých ostáva neporiadok.

 

➡️ Rovnomerne upečené palacinky

Platňa sa rovnomerne rozhorieva, to znamená, že palacinky budete piecť vždy pri rovnakej teplote. Nemusíte už preto odhadovať tú správnu teplotu na ich dokonalú prípravu. A čo je najlepšie, nepripália sa vám, nedotrhajú a budú rovnomerne upečené.

Palacinkovač namáčaný do cesta na palacinky

 

➡️ Žiadny tuk pri pečení

Ako sme už spomínali, palacinkovač má na platni nepriľnavý povrch, vďaka ktorému nebudete musieť počas prípravy používať žiadny olej ani maslo. Je ideálne úplne na začiatok pred prvou palacinkou potrieť platňu troškou masla, to je ale všetko. Ďalej pečiete úplne bez tuku a palacinky sa vám vydaria presne podľa predstáv. Zároveň to bude mať pozitívny vplyv na vaše zdravie, keďže nepoužijete zbytočne žiadny tuk.

 

➡️ Špeciálne upravený palacinkovač

Táto tzv. elektrická panvica je špeciálne upravená tak, aby ste si na nej dokázali pripraviť skvelé palacinky, ale aj lokše a to rýchlo, ľahko, čisto a bez zápachu. Jednoducho ju namočíte do cesta, na ktoré dostanete aj prislúchajúcu nádobu. S touto elektrickou platňou nepotrebujete rúru ani panvicu a čistenie je rýchle a jednoduché.

Nádoba na cesto palacinkovača

 

➡️ Rukoväť nie je nikdy horúca

Nemusíte sa báť, že by ste sa počas prípravy obľúbených palaciniek popálili. Bezpečnosť je u výrobcu na prvom mieste, preto na ňu dbal aj pri tomto produkte. Palacinkovač Delimano Utile je vybavený automatickým teplomerom, ktorý zaručuje optimálnu teplotu, a samozrejme rukoväťou, ktorá ostane vždy chladná, takže vám nehrozí popálenie.

Indikátor teploty na rukoväti palacinkovača

 

Ako funguje palacinkovač Delimano Utile

Spotrebič zapojíte do zásuvky, počkáte kým sa nahreje a idete priamo s platňou do pripraveného cesta. Nepriľnavú platňu otočte, jemne ju namočte do cesta, znovu ju otočte platňou nahor a počkajte niekoľko minút, kým sa palacinka upečie. Následne ju otočte ešte na okamih z druhej strany a vyklopte na tanier. Nádoba na namáčanie je súčasťou balenia.

Celkový postup so zapojením:

 • Palacinkovač umiestnite na rovný, stabilný povrch a medzi jeho krajom a stenou nechajte dostatočný priestor, aby sa mohlo teplo uvoľňovať bez toho, aby poškodilo kuchynskú linku a stenu.
 • Zapojte napájací kábel do štandardnej elektrickej zásuvky. Keď sa prístroj začne zahrievať, rozsvieti sa červená kontrolka indikátora. Kontrolka sa vypne, keď prístroj nadobudne správnu teplotu. Tento výrobok je vybavený ochranou proti prehriatiu – v tomto prípade sa zariadenie vypne/zapne striedavo, čo bude zakaždým jasne indikovať svetelná kontrolka.
 • Nalejte pripravené cesto na palacinky do nádoby na namáčanie a prikryte ho vyhrievacou platňou. Keď bude z jednej strany hotová, obráťte palacinku na druhú stranu.
 • Vyberte palacinku a celý postup opakujte, kým neminiete cesto.
 • Po použití vypnite vypínač prístroja, následne ho odpojte z elektrickej siete a nechajte ho úplne vychladnúť, až potom ho umyte.

 

👉 Názorná ukážka používania palacinkovača:

Recept na šťavnaté palacinky s horúcimi jablkami - Delimano Slovensko

 

💡 TIP: Neviete, ktorú panvicu na palacinky kúpiť? Prečítajte si Naše porovnanie panvíc a možno práve tu si vyberiete tú pravú pre vás.

 

Údržba spotrebiča

S cieľom predísť elektrickému úrazu neponárajte do vody ani do žiadnej inej tekutiny kábel, zástrčku ani samotné zariadenie. Ak prístroj nepoužívate alebo ho idete čistiť, odpojte ho zo siete. Pred nasadením alebo odobratím niektorých častí zariadenia, ho najskôr nechajte úplne vychladnúť. To isté platí pred čistením prístroja

Čistenie zariadenia:

 • Veľmi dôležité je pred čistením prístroj vždy odpojiť z elektrickej siete a nechať ho úplne vychladnúť. Nikdy ho neponárajte do vody ani do žiadnej inej tekutiny.
 • Utrite plastový podnos a vyhrievaciu platňu pomocou vlhkej handričky a môžete použiť neabrazívny čistič alebo prípravok na umývanie riadu.
 • Potom zariadenie vysušte čistou, mäkkou handričkou a dôkladne ho vyutierajte do sucha.
 • Skladujte tento spotrebič vždy na čistom a suchom mieste.

 

Upozornenia od výrobcu

 • Nepoužívajte prístroj, ak má poškodený napájací kábel alebo zástrčku, je pokazený alebo bol akýmkoľvek spôsobom poškodený.
 • Obráťte sa na autorizovaný servis, ktorý preskúša, prípadne opraví alebo nastaví váš palacinkovač.
 • Použitie iného príslušenstva, než odporúča výrobca tohto zariadenia, môže spôsobiť zranenia.
 • Na otáčanie palaciniek používajte iba neabrazívne (plastové alebo drevené) kuchynské náčinie.
 • Nedotýkajte sa horúcich povrchov.
 • Používajte iba rukoväť.
 • Nepoužívajte prístroj na iný účel, než na aký je určený.

 

Recenzie na palacinkovač

Hoci väčšina ľudí radšej zostáva pri overenej klasike a používa panvicu na palacinky, aj palacinkovač Delimano Utile má už veľa fanúšikov. Svedčia o tom aj recenzie zákazníkov, ktoré hovoria o tom, že tento spotrebič je naozaj praktický a šikovný. Výhodou je omnoho menej času stráveného prípravou a naozaj ľahké čistenie. Taktiež mnohí oceňujú fakt, že počas pečenia palaciniek nemusíte používať žiadny olej či maslo. Odporúčame vám však nájsť si na stránke delimano.sk ten správny recept, ak máte radšej hrubšie palacinky.

Recenzie zákazníkov na palacinkovač Delimano Utile

 

Recept

💡 Palacinky

Máme pre vás aj jeden overený recept, podľa ktorého sa nám palacinky vždy podarili a nepotrhali. Je veľmi jednoduchý a určite ho zvládne úplne každý.

Palacinkovač a palacinky s ovocímIngrediencie:

 • 300 ml mlieka
 • 200 ml vody
 • 100 ml oleja
 • 2 vajíčka
 • 200 g hladkej múky
 • štipka soli

 

Postup:

Všetko spolu dôkladne premiešajte metličkou na hladké cesto, nechajte pár minút postáť a robte palacinky. Ochutiť si ich môžete čímkoľvek, na čo máte chuť, napr. džemom, grankom, nutelou, tvarohom, ovocím, šľahačkou  alebo zmrzlinou atď. Dobrú chuť!

 

A ak by ste dostali chuť na slané palacinky, máme tu pre vás ešte jeden veľmi zaujímavý recept vo videu:

 

Recept na dymovo čierne slané palacinky – Delimano Slovensko

 

Zhodnotenie na záver

Palacinkovač Delimano Utile je naozaj pratickým a šikovným pomocníkom do domácnosti. Rýchlo a ľahko si na ňom pripravíte nielen chutné palacinky, ale aj obľúbené lokše. Tento spotrebič vám šetrí drahocenný čas a to ako pri pečení, tak aj pri umývaní, keďže nezašpiníte toľko riadu ako zvyčajne a nepriľnavý povrch platne jednoducho utriete handričkou. Palacinkovač si môžete zakúpiť už za 19,99 €. Objednajte si ho v pohodlí domova cez overený eshop www.delimano.sk a kuriér vám ho prinesie až k vám domov.

 

💡 TIP: Ak máte radšej prípravu palaciniek na klasickej panvici, pozrite si recenziu na palacinkovú panvicu Delimano FiveStar Legend, prípadne aktuálny test pavníc.

Výhody

 • šetrí čas pri pečení aj umývaní
 • môžete na ňom pripraviť palacinky aj lokše
 • má automatický teplomer, ktorý zaručuje optimálnu teplotu
 • balenie obsahuje aj nádobu na cesto
 • pečenie bez oleja či masla
 • palacinky sa na ňom nepripália ani netrhajú

Nevýhody

 • krátky prívodný kábel
 • na dokonalé palacinky treba najprv trošku praxe

Záver recenzie: Palacinkovač od známeho výrobcu, ktorý vám ušetrí čas a pripraví zdravé jedlo bez oleja.

Hodnotenie autora
 • Nepriľnavosť povrchu
 • Rovnomernosť vedenia tepla
 • Odolnosť voči poškriabaniu
 • Obsluha
 • Cena

Súhrn

Palacinkovač od známeho výrobcu, ktorý vám ušetrí čas a pripraví zdravé jedlo bez oleja.

4.5

Palacinkovač Delimano Utile

✅ Cena: 19,99 €

Chcem Delimano Utile palacinkovač Heureka.sk
Vývoj ceny Delimano Utile palacinkovač


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.