Remoska R21 F Original – klasika, ktorá nikdy nesklame (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
REMOSKA R21 F ORIGINAL
 • Výrobca: Remoska
 • Príkon: 400 W
 • Objem: 2 l
 • Hmotnosť: 2 kg
 • Priemer: 22 cm
 • Dostupnosť: Vypredané
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Remoska R21 F Original je skvelý pomocník do kuchyne, ktorý je veľmi dobre známy už vyše 60 rokov. Každá generácia ju využila po svojom. Babičky v nej varili obedy pre viacpočetné rodiny, mamičky zase zdravé jedlá pre svoje ratolesti a ich dcéry robili, a doteraz aj robia, vďaka Remoske svoje prvé kulinárske špeciality. Určite vás preto pochytí trochu nostalgie pri čítaní tejto recenzie.

Elektrický hrniec pod názvom Remoska predstavuje veľmi zdravý a rýchly spôsob prípravy najrôznejších jedál. Potraviny si počas varenia zachovávajú svoju chuť, dôležité vitamíny a ďalšie látky. Remoska je skutočne multifunkčná. Nahradí vám panvicu, mikrovlnnú rúru, ryžovar, toustovač či domácu pekáreň. Dokáže toho naozaj veľa. Prečítajte si, na čo všetko sa dá využiť, a možno aj vy zatúžite po novom spotrebiči do vašej domácnosti.

Základné informácie

Remoska R21 F Original významne šetrí spotrebovanú energiu v porovnaní s rúrou. Pripravíte v nej takmer všetko. Je vhodná na pečenie, dusenie, smaženie, ohrievanie, zapekanie a rozmrazovanie. Pripravíte v nej všetky druhy mäsa, hydinu, ryby, zeleninu, pizzu, zemiakové placky, koláče, buchty, torty, bábovky, múčniky z piškótového aj kysnutého cesta a podobne. Príkon elektrickej misy na pečenie je 400 W.

Misa Remosky má objem 2 litre. Takýto objem dokonale vystačí na prípravu jedál pre dve a viac osôb. Ďalšou praktickou časťou je dômyselne uspôsobené veko, ktoré je navrhnuté pre ľahké odloženie na pracovnú plochu s vykurovacou časťou smerom nahor. V porovnaní s elektrickou rúrou navyše spotrebuje až o 80 % menej energie, čím ušetrí váš drahocenný čas aj peniaze. Vďaka svojej veľkosti a skladnosti je vhodná nielen pre klasické domácnosti, ale aj chaty, internáty, kempy, ubytovne atď.

 

➡️ Ďalšie informácie:

VýrobcaRemoska
Príkon400 W
Objem2 l
Povrchteflon
Sklenená pokrievkaáno
Varenie v parenie
Nastaviteľná teplotanie
Farbanerez/čierna
Priemer22 cm
Hĺbka10 cm
Napätie220 – 240 V ~ 50 Hz
Odporúčaná výška pokrmu6,5 cm
Hmotnosť (brutto / netto)3 kg / 2 kg

 

Časti Remosky R21 F Original

Remoska sa skladá z troch častí:

Veko

 • je v ňom umiestnené výhrevné teleso (vykurovacia špirála s príkonom 400 W)
 • horná časť veka je vyrobená z nerezového plechu so zrkadlovou vrstvou
 • vo veku je umiestnené sklo
 • dolná časť veka je potiahnutá nepriľnavým materiálom Teflon
 • prívodný kábel je pripojený pevne k držadlu
 • na držadle je umiestnený hlavný vypínač

 

Misa

 • je vyrobená z hliníka s nepriľnavou povrchovou úpravou Teflon
 • misa je vybavená dvomi plastovými držadlami
 • má objem 2 litre

 

Stojan

 •  rovnako ako držadlo a opierka, je vyrobený z termoplastu (plast odolný vysokým teplotám)
 • disponuje dvomi plastovými držadlami pre ľahšiu manipuláciu

Tri časti Remosky R21 F ORIGINAL

 

Využitie Remosky

Tento multifunkčný spotrebič je skvelý spôsob prípravy rýchlych, chutných a pritom zdravých jedál. Zároveň si potraviny počas prípravy pokrmov v Remoske zachovávajú svoju chuť, dôležité vitamíny a ďalšie látky. Vyskúšajte aj vy nové recepty a ušetrite až 80 % elektrickej energie. Pre vašu predstavu, náklady na predhriatie elektrickej rúry po dobu 10 minút sú rovnaké ako 1 hodina prevádzky Remosky.

Príkon elektrickej misy na pečenie Remoska je 400 W. S takýmto výkonom dokáže nielen piecť a zapekať, ale aj dusiť, vyprážať, grilovať, pripravovať toasty, ohrievať aj rozmrazovať a rozpekať. Nemá problém pripraviť všetky druhy mäsa, hydinu, ryby, zeleninu, pizzu, zemiakové placky, koláče, buchty, torty, bábovky, múčniky z piškótového aj kysnutého cesta a pod. Stačí ju len zapnúť jedným tlačidlom.

Na miešanie a uvoľňovanie pokrmov od stien alebo dna alebo pri porciovaní nepoužívajte ostré a kovové predmety. Mohol by sa poškodiť nepriľnavý povrch Teflon. Vždy používajte iba drevené alebo plastové nástroje.

 

➡️ Taký jednoduchý spotrebič a tak multifunkčný:

Začíname s Remoskou: Videonávod Remoska® Prima

 

Ako funguje príprava jedla v Remoske R21 F Original teflon?

Výhrevné teleso je umiestnené vo veku, teplo je prenášané stenami misy až na jej dno. Potraviny sú tak ohrievané zo všetkých strán rovnomerne. Prebytočná para je odvádzaná cez ventily vo veku a potraviny sa tak nevysušujú, zostávajú mäkké a zachovávajú si svoju vôňu.

Remoska nemá reguláciu, pretože pracuje rovnomerne a nemusíte sa teda obávať, že sa jedlo pripáli. Priebeh prípravy pokrmov môžete navyše kontrolovať aj bez snímania veka cez sklenený priezor. Odporúčame zdvíhať veko počas prípravy pokrmov iba
v najnevyhnutnejších prípadoch, lebo pokrm sa pri častom otváraní vysúša.

Vďaka Remoske uvaríte rýchle jedlo pre dvoch, romantickú večeru aj obed pre viacčlennú rodinu. Remoska R21 F Original sa vyznačuje, okrem iného, aj týmito tromi vlastnosťami:

 1. Ani kvapka oleja a aj tak sa v Remoske vďaka nepriľnavému povrchu Teflon nič nepripáli.
 2. S Remoskou varíte bez straty akýchkoľvek vitamínov a minerálov.
 3. Vďaka unikátnemu pečeniu zhora pripravíte v Remoske vždy chutné jedlo s prepečenou kôrkou.

 

💡 Nezabudnite: Elektrické misy na pečenie s nepriľnavým povrchom Teflon možno používať do teploty max. 260° C.

 

➡️ Verili by ste, že v Remoske viete pripraviť aj takýto skvelý malinový cheesecake ?

Malinový cheesecake z Remosky Prima

 

Čistenie a údržba Remosky

Vďaka nepriľnavej teflónovej povrchovej úprave sa Remoska R21 F Original ľahko čistí a tým šetrí váš čas. Veko sa nesmie ponoriť do vody! Na jeho
umývanie taktiež nepožívajte ani umývačku riadu. Pred prvým použitím misu s nepriľnavým povrchom Teflon umyte čistou teplou vodou so saponátom a vysušte.

Veko (spodnú časť) utrite vlhkou špongiou (nepoužívajte jej drsnú plochu). Misu čistite bežným spôsobom bez použitia práškov a môžete ju vložiť aj do umývačky riadu. Vrchná časť veka z antikorového materiálu môže pod vplyvom teploty po dlhšej dobe používania „zožltnúť“. Pôvodný vzhľad dosiahnete použitím špeciálnych čistiacich prostriedkov na antikoro (steinless). Vrchná časť veka je vyrobená z lešteného antikorového materiálu. Ani v tomto prípade nikdy nepoužívajte čistiace prášky alebo drsnú plochu umývacej špongie. Veko by sa mohlo poškriabať.

Veko Remosky nevkladajte do umývačky riadu

Nezabúdajte, že veko nie je vhodné do umývačky riadu

 

💡 TIP: Ak budete mať technický problém, riaďte sa pokynmi v návode na použitie.

 

Bezpečnostné upozornenia pri manipulácii s Remoskou

 • Vo veku je umiestnené vyhrievacie teleso. Veko je počas prípravy pokrmov veľmi horúce a zostáva horúce aj po vypnutí hlavného vypínača. Počas prípravy pokrmov sa nedotýkajte povrchu veka ani ostatných kovových častí. Na manipuláciu s vekom používajte iba plastové držadlo (príp. plastovú opierku).
 • Veko neodkladajte spodnou, vyhrievacou časťou na podložku alebo pracovný stôl, ale položte ho vždy na opačnú stranu. Na túto polohu je navrhnuté držadlo i opierka.
 • Po ukončení prípravy pokrmu vypnite hlavný vypínač a prístroj odpojte od elektrickej siete. Nechajte ho vychladnúť.

 

Recenzie na Remosku R21 F Original

Remoska je veľmi obľúbený, praktický a moderný spotrebič, ktorý sa v niektorých prípadoch dedí z generácie na generáciu. Preto nie je nezvyčajné nájsť zaujímavé recenzie zákazníkov na tento produkt. A v tomto prípade sú viac ako zaujímavé. Takmer všetky sú totiž pozitívne. Je to dôkazom toho,, že Remoska je kvalitná, praktická, multifunkčná a využijete ju každodenne. Prečítajte si, čo o nej píšu užívatelia v recenziách.

Recenzie zákazníkov na Remosku R21 F Original Skúsenosti užívateľov s Remoskou R21 F Original

Viac recenzií → nájdete tu

 

💡 TIP: Trh ponúka svojím zákazníkom samozrejme aj iné značky a modely. Prečítajte si a porovnajte ich aj vy v našom teste Vyberáme „remosky“, elektrické panvice na pečenie a možno si vyberiete svojho favorita práve tu.

 

Zhodnotenie na záver

Tento tradičný český výrobok, elektrická misa na pečenie Remoska, ktorá sa v českých kuchyniach používa už od roku 1957, je stále veľmi obľúbená. Vďaka širokému použitiu si našla svojich zákazníkov i v zahraničí. Inak tomu nie je ani u nás na Slovensku. Remoska patrí k osvedčeným a veľmi obľúbeným elektrospotrebičom na tepelné spracovanie pokrmov. Môžete v nej pripraviť všetky druhy mäsa, zeleninu, slané aj sladké pokrmy.

Najvhodnejšie použitie je na pečenie a zapekanie, ale rovnako ju možno využiť aj na zohrievanie alebo rozmrazovanie. Príprava jedál zodpovedá zdravej výžive i diétam. Tohto skvelého pomocníka si môžete zakúpiť jednoducho napríklad prostredníctvom internetu, kde ho na rôznych eshopoch môžete získať za cenu okolo 136,70 €. Naozaj jednoduchý, rýchly a praktický pomocník na prípravu každodenných jedál.

Výhody

 • nízka hmotnosť
 • vhodná na cestovanie
 • šetrí spotrebovanú energiu v porovnaní s rúrou
 • misa z hliníka potiahnutá nepriľnavým Teflónom
 • vhodná na pečenie, dusenie, smaženie, zapekanie a rozmrazovanie

Nevýhody

 • vhodná len pre menšie domácnosti

Záver recenzie: Kompaktná obľúbená remoska pre menšiu domácnosť, ktorú si vďaka nízkej hmotnosti môžete pribaliť aj na cesty.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita
 • Využitie
 • Cena
 • Manipulácia

Súhrn

Kompaktná obľúbená remoska pre menšiu domácnosť, ktorú si vďaka nízkej hmotnosti môžete pribaliť aj na cesty.

4.5

REMOSKA R21 F ORIGINAL

✅ Cena: 136,70 €

Chcem Remoska R21 F Original Heureka.sk
Vývoj ceny Remoska R21 F Original


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.