Robotický čistič okien Hobot 268 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Robotický čistič okien Hobot 268
 • Spotreba: 80 W
 • Dĺžka predlžovacieho kábla: 4 m
 • Dĺžka lana: 5 m
 • Hlučnosť: 64 dB
 • Záložná batérie UPS: 4x Li-PO, 3,7 V
 • Rýchlosť čistenia: 1 m2 / 2,4 min
 • Rozmery: 240 x 240 x 100 mm
 • Dostupnosť: Skladom
285,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Keďže sa robotika pre domácnosť stáva čoraz viac normou, žiadna nudná činnosť v domácnosti už nie je pred ňou v bezpečí! Robotické vysávače, napríklad Roomba, v zásade outsourcovali myšlienku vysávania a Hobot si rovnako kladie za cieľ automatizovať umývanie okien pre majiteľov priateľsky naklonených k technológiám. Značka Hobot je jedným z lídrov na trhu robotov na čistenie okien a robotický čistič okien Hobot 268 patrí spolu s modelmi 288 a 298 medzi top trojku najobľúbenejších.

Čítať viac...

porovnanie cien
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
285,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
241,41 € Do obchodu Heureka.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
285,00 € Do obchodu Alza.sk

Robotický čistič okien Hobot 268 – prvý dojem

Vo vnútri krabice vás vítajú dve zapečatené vrecká obsahujúce dva rôzne typy čistiacich podložiek, diaľkové ovládanie, príručku s pokynmi, nabíjačku, zdroj nepretržitého napájania (UPS) a samotný robot. Robot samozrejme nevyžaduje žiadnu montáž. Ako bezpečnostné opatrenie je súčasťou balenia aj lano pre prípad, že čistič zostane bez dozoru a je už priamo pripevnené k spotrebiču. V skutočnosti sa tu vyžaduje iba vloženie zahrnutých AAA batérií do diaľkového ovládača a aby sa dal dohromady nabíjací kábel. Tento sa dodáva v troch častiach, ale jeho kompletizovanie trvá len pár sekúnd. Každá zástrčka v tejto zostave má svoj vlastný typ portu.

Robotický čistič okien Hobot 268

Z hľadiska dizajnu je Robot Hobot-268 pomerne minimalistický. Je lesklý a biely. Meria 240 x 240 x 100 mm a je primárne celý z plastov, takže neváži príliš veľa iba 1,2 kg. Vďaka tomu je veľmi ľahké ho zdvihnúť pomocou dobre navrhnutej rukoväte. Pôsobí odolným dojmom a nemal by vyžadovať veľa údržby. Biele sfarbenie však znamená, že na ňom vyniknú všetky častice, ktoré sa na ňom zachytia.

 

Vlastnosti a funkcie

HOBOT 268 je určený na čistenie sklenených aj obkladaných povrchov. To znamená, že je možné ho použiť na umývanie okien, zrkadiel, sprchovacích kabín aj obkladov stien kúpeľne. HOBOT 268 vyčistí jeden meter štvorcový za 2,4 minúty. Škoda že 268 nefunguje na vodorovných povrchoch ako HOBOT 188.

Tak ako takmer všetky ostatné roboty na umývanie okien, musí byť HOBOT 268 neustále pripojený k elektrickej sieti. Technicky síce má batériu, ale je to skôr zariadenie UPS než samostatný zdroj napájania. To pomáha robotu HOBOT udržať sa pripevnený k oknu asi 15 minút v prípade prerušenia napájania. Využije čas na návrat na miesto, kde ste ho umiestnili, aby ste ho mohli bezpečne odobrať z okna.

Vrchná časť je vybavená zástrčkou pre napájanie z batérie v kombinácii s UPS a vypínačom umiestneným tesne nad. Na druhej strane, smerom hore, je malý reproduktor, ktorý upozorní používateľov na eventuálne problémy a keď je čistenie dokončené. Sú tu tiež LED indikátory batérie, výstrah a napájania – a tiež diaľkový prijímač. V strede dolu sú na obidvoch stranách rukoväti umiestnené vákuové výstupy. Samotný diaľkový ovládač je rovnaký ako ktorýkoľvek iný diaľkový ovládač. Nakoniec je pozdĺž dna otvor na previazanie kotviaceho lana, ktorý odolá silám náhodného pádu, aby boli všetci pod čističom v bezpečí. Lano má sponu pre väčšiu ochranu a pevnosť v ťahu okolo 150 kg.

Stojí za zmienku, že aj keď je robotický čistič okien Hobot 268 tichší ako predchádzajúce modely, nie je úplne nehlučný. Vákuum potrebné na to, aby bol pripevnený k oknu, je podstatne tichšie ako priemerný vysávač pre domácnosť, nie však to, čo by sme nazvali tiché, pri deklarovaných 64 dB.

 

➡️ Špecifikácie v skratke

 • mechanizmus nasávania vzduchu
 • AI-technology 3.0
 • nárazník na rozpoznávanie rámu
 • čistí sa až po rám vďaka senzorom rozpoznávania rámu
 • systematické čistenie okna
 • maximálna bezpečnosť vďaka ochrane proti pádu
 • čistenie mikrovláknom
 • malá spotreba energie
 • vysoko kvalitná lítium-iónová batéria
 • snímač pre bezrámové plochy
 • čistí tiež zrkadlá a sprchovacie kúty
 • diaľkové ovládanie

 

Diaľkové ovládanie

 

➡️ Princíp fungovania

Prevrátenie modelu Hobot-268 odhalí, ako robot funguje. V každom rohu sú senzory na detekciu hrán, okenných rámov a ďalších objektov, ktoré by vám mohli prekážať. Zistí tiež, keď narazí, čo zvyšuje presnosť pri čistení okien. Pásiky so suchým zipsom na pridržanie čistiacich podložiek zabezpečia, aby sa handrička dostala na každý okraj okna alebo skla, zatiaľ čo štvorcový tvar zaručuje, že rohy nebudú vynechané. Suchý zips tiež zabraňuje skĺzavaniu utierok do mechanizmu alebo kolies a zachytávaniu sa vecí.

Dva gumené behúne poháňajú robota na danom povrchu v priemere 12 cm za sekundu. Vákuové otvory v strede pomáhajú udržať robota na okne alebo inom sklenenom povrchu pomocou algoritmu, ktorý pomáha odhadnúť prekážky a zabrániť pádu robota. Toto vákuum tiež zabráni tvoreniu „blata“ z prachu pri tvorbe vlhka a pri následnom mokrom čistení. Je však potrebné zdôrazniť, že tu vôbec neexistuje hydroizolácia. Kvôli elektrickej energii sa tiež sa neodporúča, aby sa používali čistiace prostriedky, ktoré sú horľavé.

Hobot 268 - princíp fungovania

 

Čistenie

Čo sa týka čistenia, z každého typu čistiacej utierky z mikrovlákna sú tri a je ich možné jednoducho vyprať v práčke. Vďaka tomu je možné vyčistiť pomerne veľký povrch, hoci to, ako veľký bude závisieť od toho, aké špinavé sú okná alebo dlaždice. Hrubšie modré utierky sú určené na suchú prevádzku. Ak sa má robot používať na exteriérovej strane okien, je dôležité si najskôr prečítať príručku, pretože je možné, že bude potrebné ich používať za iných podmienok. Žlté utierky sú určené na na leštenie a na čistenie s čistiacimi prostriedkami. Umožňujú robotovi automaticky aplikovať vyšší stupeň trenia. V niektorých situáciách môže byť potrebné prepnúť späť na modré podložky, ak sa robot kvôli kombinácii faktorov zasekne. Spravidla sa to deje v závislosti na nedokonalostiach skla a celkovej hladkosti látky alebo na tom, ako je látka vlhká. Aj keď to znie ako poriadny chaos, uvidíte, že pri prvom spustení Hobot 268 trvá iba chvíľu experimentovania, aby ste zistili, ktoré podložky fungujú najlepšie a kedy.

Dva druhy utierok

 

V každom prípade sú všetky operácie ovládané pomocou priloženého diaľkového ovládača, ale na čistenie je potrebné najskôr umiestniť robota. na čistený povrch. Začiatok je jednoduchý. Po vložení podložky, zasunutí do zásuvky a zaistení ukotvenia zariadenia – čo sa odporúča pre vyššie položené okná alebo povrchy bez balkóna alebo rímsy, aby sa robot pri páde zachytil – stačí otočiť vypínačom. To zapne podtlak a pridržaním robota k oknu ho prilepíte k povrchu. Pre nasledujúci krok je dôležité, aby bolo umiestnenie vykonané správne, takže sa ubezpečte, že robot je umiestnený vodorovne alebo zvisle pred stlačením ľubovoľného tlačidla na diaľkovom ovládaní. V prípade prvého by vypínač a zástrčka mali byť v dolnej časti s nápismi na stredovej nálepke otočenými priamo. Pri druhom umiestnení stačí otočiť v smere hodinových ručičiek z vodorovného umiestnenia.

 

➡️ Proces čistenia

Existujú dva spôsoby čistenia a to manuálne alebo automatické. Automatický režim funguje rôzne podľa toho, ktoré z troch tlačidiel je stlačené, a ktorým smerom je robot otočený. Stlačením tlačidla automatického čistenia „hore“ poviete robotovi Hobot 268, aby začal hľadať svoju pozíciu a potom celý povrch cikcakovite vyčistil. Ľavé Auto tlačidlo hovorí, že sa má najskôr čistiť doľava, respektíve hore, a potom vyčistiť zvyšok povrchu cikcakovitým spôsobom. Pravé Auto tlačidlo funguje rovnako, ale vpravo a dole. Robot Hobot 268 sa zastaví automaticky po vyčistení celého povrchu a pípnutím upozorní svojho majiteľa, že je pripravený na vypnutie a zloženie. Ak je potrebné robota pozastaviť, umožňuje to tlačidlo pozastavenia, zatiaľ čo stlačenie tlačidla „OK“ zastaví čistenie.

Robotický čistič okien Hobot 268 v akcii

 

Hobot 268 je dodávaný s laserovým senzorom, pomocou ktorého detekuje tvar povrchu, ktorý má čistiť. Vďaka laseru je model efektívny pri identifikácii najlepšej trasy, vďaka ktorej je Hobot 268 oveľa účinnejší ako robot na čistenie okien, ktorý pracuje náhodne. Ak máte pocit, že robotovi niektorá časť unikla, môže byť ručne presunutý späť hore, dole doľava alebo doprava pomocou klávesov so šípkami. To znie na papieri ako veľmi zložitý proces, ale zistíte, že akonáhle začnete spotrebiču dôverovať a necháte ho bežať, dokončí prácu na štandardizovaných oknách veľmi rýchlo.

 

Údržba

Čo sa týka údržby, je Hobot-268 navrhnutý tak, aby jej vyžadoval čo najmenej. To znamená, že majitelia musia pamätať iba na to, aby raz za čas vyčistili nášľapné pásy a nezabudli na správne vyčistenie odnímateľných utierok. Tie je potrebné čistiť pomocou studeného pracieho cyklu a nedávať ich do sušičky. Nemali by sa používať ani bielidlá a nemali by sa žehliť, ani chemicky čistiť. Okrem toho je potrebné len utieranie robota od nečistôt a prípadne očistenie senzorov. Na väčšie opravy poskytuje HOBOT záruku a ponúka autorizovaných predajcov na opravy alebo výmeny dielov.

 

Cena

Ako prémiové produkty sa čističe okien Hobot (a nielen tie) zvyčajne nachádzajú na vyššej hranici cenového rozpätia. Robotický čistič okien Hobot 268 svojou cenou 285,00 € eur nevytŕča z radu a nadšenci technologických noviniek ju budú pravdepodobne ochotní zaplatiť.

A takto vyzerá Hobot 268 „naživo“:

Robotický čistič oken Hobot 268 v akci

 

💡 TIP: Ak vás Hobot 268 zatiaľ úplne nepresvedčil a potrebujete základ pre porovnanie, nevynechajte recenziu ďalšieho modelu tejto značky – Hobot 188.

 

Čo sa nám na Hobot 268 páči?

 • schopný vyčistiť 1 meter štvorcový za asi 2,5 minúty.
 • je relatívne tichý
 • zvládne veľké okná / plochy
 • použiť sa dá na okná, zrkadlá a aj kachličkové steny
 • dodáva sa s diaľkovým ovládaním
 • má funkciu suchého čistenia
 • používa laserový senzor na detekciu tvaru okna

 

Čo sa nám na Hobot 188 nepáči?

 • napájací kábel je dosť krátky, len 4 metre
 • musí byť neustále pripojený k elektrickej sieti
 • nepracuje na horizontálnych povrchoch

 

Recenzie zákazníkov

Robotický čistič okien Hobot 268 patrí medzi zákazníkmi obľúbené spotrebiče, skóre jeho hodnotenia je 93%. Jeho hodnotenia však len potvrdzujú to, že všetko je relatívne. Väčšina recenzentov je s jeho čistiacim výkonom spokojná a hodnotí ho ako dokonalý, a na druhej sa nájdu hodnotenia, ktoré pripomienkujú práve nedokonalé výsledky. Pozrime sa na ne aj spolu.

Hobot 268 - recenzie

Hobot 268 recenzie

 

Zhrnutie na záver

Najzrejmejším prípadom použitia tohto druhu pomocníka pri upratovaní by bolo podnikanie, kde je množstvo veľkých sklenených plôch, výkladných skríň alebo sklenených priečok. Ale v rušnej domácnosti má tiež celkom zmysel. Najväčšou nevýhodou je napájací kábel. Premiestňovanie je iba malým problémom, ale zo subjektívneho hľadiska môže byť nie veľmi komfortné, ak okná domu alebo bytu nie sú dostatočne veľké. Pozitívne je, že vďaka bezpečnostným prvkom je čistenie vysokých alebo vyššie umiestnených okien oveľa ľahším procesom. Či už teda robotický čistič ako Hobot 268 skutočne stojí za to, alebo nie, bude závisieť od individuálneho spotrebiteľa.

 

Najčastejšie otázky k robotickému čističu okien Hobot 268

❓ 1. Dokáže vyčistiť aj balkónové zábradlie zo skla? Zábradlie je vyrobené iba zo skla a nemá v hornej časti rám?

Zariadenie dokáže vyčistiť zvislé okná / tabule s rámami aj bez rámov, takže by to nemal byť problém.

❓ 2. V mojich oknách zimnej záhrady zostalo veľa múch, dajú sa vyčistiť bez predčistenia?

Nie! Tento robot odstraňuje nanajvýš prach z okien. Nepoddajnú špinu iba rozmazáva.

❓ 3. Máme vnútorné priečky v tabuľkách; narúšajú senzor čistiaceho robota? Prestane preto pracovať?

Nie, toto robotovi neprekáža.

❓ 4. Dokáže robot vyčistiť sklenenú strechu zimnej záhrady?

Nie, na čistenie sklenených striech môžete použiť Hobot-188 alebo Hobot-388.

❓ 5. Dá sa robot použiť aj na čistenie trojuholníkových okien?

Áno, ale čistenie by sa malo začať v najširšej časti trojuholníka.

❓ 6. Dá sa použiť aj s jednoduchým zasklením alebo budú tabule skákať v dôsledku podtlaku?

Hrúbka skla nie je dôležitá. Robot je vhodný pre všetky hrúbky skla, to znamená aj pre viacnásobné (dvojité, trojité) alebo jednoduché zasklenie.

Výhody

 • nie náhodné, ale systematické čistenie
 • silný vákuový motor
 • funkcia suchého čistenia
 • relatívne tichý
 • pomerne rýchly

Nevýhody

 • nečistí horizontálne povrchy
 • relatívne krátky kábel

Záver recenzie: Hobot 268 je tým pravým robotom pre vás, keď hľadáte robota, ktorý dokáže vyčistiť rôzne povrchy, na čistenie máte veľa bezrámových okien, čistená plocha nepresahuje 30 m2 a v domácnosti sú ťažko dostupné okná, ktoré nechcete alebo nemôžete vyčistiť sami.

Hodnotenie autora
 • Rýchlosť čistenia
 • Kvalita čistenia
 • Jednoduchosť ovládania
 • Pomer cena/výkon

Súhrn

Robotický čistič okien Hobot 268 poskytuje jednoduché, ale dynamické funkcie. Je prekvapivo silný a svoju prácu vykonáva veľmi efektívne.

4.7

Robotický čistič okien Hobot 268

✅ Cena: 285,00 €

Chcem Robotický čistič okien Hobot 268 roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny Robotický čistič okien Hobot 268


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.