Rotačný zametač Rovus – recenzia na bezdrôtový ergonomický zametač

Petra Lyžičiarová Recenzia 16. októbra 2021 0
Rotačný zametač Rovus
 • Výkon batérie: 7,2 V
 • Výdrž batérie: 45 minút
 • Rýchlosť otáčok: 2000/minúta
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Mopy
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Rotačný zametač Rovus je šikovný pomocník do domácnosti, s ktorým bude upratovanie jednoduché a rýchle. Zametač je bezšnúrový, dobre sa s ním manipuluje a je ľahký, takže práca s ním nebude namáhavá. Je vybavený štyrmi špeciálne navrhnutými kefami, ktoré rotujú rýchlosťou až 2000 otáčok za minútu a zachytia aj drobné čiastočky prachu.

Batéria vydrží na jedno nabitie v prevádzke až 45 minút, čo je dostatočne dlhý čas na dokonalé upratanie vašej domácnosti. Rotačný zametač Rovus môžete použiť na zametania každej miestnosti a dokáže vás zbaviť aj omrviniek z gauča či nečistôt v kúpeľni. Jeho cena nie je vysoká a keďže sa jednoducho ovláda a je ľahký, ocenia ho pri upratovaní aj seniori.

 Základné informácie

Rotačný zametač Rovus je jednoduché zariadenie, ktoré je poháňané dobíjateľnou batériou s výdržou 45 minút. Jeho prednosťou je okrem vysokého výkonu aj nízka hmotnosť, vďaka ktorej sa s ním dobre manipuluje. Keďže je tento zametač bezšnúrový, nijako vás neobmedzuje v pohybe, ako to môže byť napríklad pri vysávačoch.

Čistenie pomocou rotačného zametača Rovus

Rotačný zametač značky Rovus má nízky profil, vďaka čomu budete mať jednoduchý prístup aj na miesta, na ktoré by ste sa s vysávačom dostať nemuseli. Vybavený je štyrmi špeciálne navrhnutými kefami rotujúcimi rýchlosťou 2000 otáčok za minútu, vďaka čomu zachytia aj najmenšie čiastočky prachu.

rotačný zametač Rovus pri upratovaní

 

Vybavenie

Súčasťou zariadenia rotačného zametača Rovus je:

 • telo rotačného zametača
 • nabíjateľná batéria
 • nabíjačka
 • návod na použitie

 

Použitie

Rotačný zametač Rovus môžete použiť na odstránenie neporiadku po raňajkách, ale zbaví vás aj omrviniek na gauči, či bežného neporiadku v kúpeľni a na chodbe. Využívať ho môžete na každodenné udržiavanie poriadku vo vašej domácnosti, a to bez väčšej námahy.

Poradí si aj so zvieracou srsťou a je vhodný na použitie na akejkoľvek podlahovej ploche. Zvládne nielen dlažbu, ale aj plávajúcu podlahu, koberce či vinylové podlahy.

 

💡 TIP: Pre dokonalú čistotu vo vašej domácnosti odporúčame aj parný čistič Rovus, ktorý vašu domácnosť zbaví baktérií. Viac informácií o ňom nájdete v našej recenzii.

 

Ako funguje

Tajomstvo efektívneho upratovania s pomocou rotačného zametača Rovus spočíva v jeho výkonnej 4-strannej rotačnej kefe, ktorá je zložená zo štyroch špeciálne navrhnutých kief. Kefy pri upratovaní rotujú vysokou rýchlosťou až 2000 otáčok za minútu, vďaka čomu sa na ne zachytia aj tie najmenšie nečistoty. Čistenie domácnosti s rotačným zametačom Rovus je preto v porovnaní s bežnými bezšnúrovými zametačmi a metlami omnoho efektívnejšie.

Fungovanie rotačného zametača Rovus

Efektívnosť čistenia pomocou tohto šikovného pomocníka spočíva tiež v tom, že je vybavený rohovými kefami, ktoré vyhľadajú omrvinky a prach aj v horšie dostupných miestach. Pomocou všetkých štyroch strán hlavy zametača sa ich zbavíte jednoducho a bez veľkej námahy.

Rotoačná hlava sa otáča v 360 stupňoch a špeciálny bežec sa pohybuje vo všetkých smeroch, a tak je dosiahnutá veľmi dobrá manipulácia a flexibilita so zametačom.

Detailný pohľad na kefy - Rovus zametač

 

Výhody používania

Používanie rotačného zametača Rovus so sebou prináša rôzne výhody. Jednou z najväčších je to, že ide o bezkáblové zariadenie, a tak vám pri čistení nebudú zavadzať žiadne káble. Oceníte aj dostatočne dlhú výdrž batérie, ktorá je 45 minút, a po vybití ju môžete dobiť pomocou dodanej nabíjačky.

Manipulácia s rotačným zametačom Rovus

Seniori, no nielen oni, ocenia aj nízkoprofilový dizajn. Vďaka nemu sa dostanete bez zohýbania a bolestí chrbtice. Výhodou rotačného zametača Rovus je tiež to, že nepotrebujete žiadne vrecká na prach ani lopatku. Po skončení upratovania stlačíte tlačidlo a nahromadené nečistoty vysypete rovno do smetného koša.

Čistenie - Rovus rotačný zametač

Praktické je tiež to, že po ukončení zametania môžete zametač jednoducho zložiť. Magnetická poistka sa postará o to, aby zostal zametač zložený. Slučka na zavesenie nachádzajúca sa na vrchnej časti zametača vám umožní praktické skladovanie aj v tesných priestoroch.

Takto vyzerá používanie rotačného zametača Rovus v praxi:

Električni čistač Rovus Swivel Sweeper 360

 

Rotačný zametač Rovus – naše odporúčania na záver

Aký je teda náš verdikt? Ak hľadáte cenovo dostupného pomocníka, ktorý vám rýchlo, jednoducho, efektívne a bez väčšej námahy pomôže udržať čistotu v domácnosti, Rovus rotačný zametač je výbornou investíciou. Je ľahký a veľmi ohybný, takže sa s ním dostanete aj na ťažšie dostupné miesta. Páči sa nám, že je bezdrôtový, a tak sa môžete s ním pohybovať prakticky bez obmedzenia. Je poháňaný batériou, ktorá má výdrž približne 45 minút, čo je na jedno upratovanie tak akurát.

Oceňujeme, že zametač môžete používať nielen na tvrdé povrchy, ale aj na koberce či na gauč. Poradíte si s omrvinkami, ale aj so zvieracou srsťou. Menšou nevýhodou je, že veľké nečistoty nemusí uspokojivo upratať. Páči sa nám tiež jednoduchá údržba a čistenie, ktoré spočíva vo vysypaní obsahu nádoby priamo do smetného koša. Vďaka jednoduchej manipulácii a ergonómii zariadenia je tento zametač výborný pre seniorov či ľudí s bolesťami chrbtice.

Výhody

 • bezkáblový
 • ľahký
 • jednoducho sa používa
 • vyčistíte i ťažko dostupné miesta
 • skladnosť
 • nízka cena

Nevýhody

 • s veľkými nečistotami si nemusí dokonale poradiť

Záver recenzie: Ergonomický, cenovo dostupný a dobre manipulovateľný bezdrôtový zametač, s ktorým bude čistenie domácnosti rýchle a efektívne.

Hodnotenie autora
 • Výdrž batérie
 • Dizajn
 • Jednoduchosť použitia
 • Cena

Súhrn

Cenovo dostupný, ľahký a ergonomický bezdrôtový zametač, s ktorým bude čistenie domácnosti rýchle a efektívne.

4.2

Rotačný zametač Rovus

✅ Cena: 31,12 €

Chcem Rotačný zametač Rovus Rovus.sk
Vývoj ceny Rotačný zametač Rovus


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.