Roundup Klasik PRO 1 l postrek na burinu – recenzia na listový herbicíd

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
Roundup Klasik PRO 1 l
 • Objem: 1 liter
 • Použitie: poľnohospodárska i nepoľnohospodárska pôda
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Herbicídy, Záhrada
12,80 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Roundup Klasik PRO je totálny listový herbicíd, ktorý má systémový účinok. Do rastlín sa dostáva výlučne ich zelenými časťami a potom sa asimilačným prúdením dostáva do celej rastliny, vrátane jej koreňovej štruktúry.

Roundup Klasik PRO má formu kvapalného rozpustného koncentrátu a je určený na ničenie vytrvalých jednoročných burín vo vašej zýhrade, na ornej pôde, v ovocných sadoch i vinohradoch. Poslúži však aj na likvidáciu starých porastov trávnikov a na zničenie nežiadúcej vegetácie. V našej recenzii sme sa pozreli podrobnejšie na to, ako tento herbicíd funguje a tiež na to, ako ho používať.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
12,80 € Do obchodu Heureka.sk

Čo je Roundup Klasik PRO?

Ako sme už v úvode našej recenzie povedali, Roundup Klasik PRO je listový herbicíd so systémovým účinkom. Znamená to, že tento postrek rastliny prijímajú svojimi zelenými časťami, nie koreňom, ani plodmi. Avšak vďaka asimilačnému prúdeniu je prípravok rozvedený do celej rastliny, dokonca aj do jej koreňového systému. Práve vďaka tomu dôjde k zničeniu celej rastliny, nielen jej zelenej časti.

Účinnou látkou, ktorú tento herbicíd obsahuje, je glyphosate, pričom v jednom litri herbicídu je až  360g tejto účinnej látky.

 

Na čo je určený

Keďže má Roundup Klasik PRO systémový účinok, ide o herbicíd vhodný na hubenie vytrvalých a hlboko zakorenených burín. Môžete ho použiť na postrekovanie poľnohospodárskej, ale aj nepoľnohospodárskej pôdy.

Je vhodný na:

 • cesty medzi záhonmi
 • chodníky
 • okolie plotov
 • ihriská
 • poľnohospodársku pôdu pred výsadbou a výsevom
 • vinice
 • ovocné sady, avšak okrem sadov s broskyňami

 

Ako používať Roundup Klasik PRO

Veľmi dôležité však je, aby mala rastlina v čase postreku dostatočne vytvorenú plochu listov. Tým dôjde k čo najväčšiemu môžnému príjmu postreku do rastliny. Najväčšia účinnosť postreku je zabezpečená v čase nasadenia pukov, prípadne po odkvitnutí, kedy je rastlina v plnom raste.

Príznaky toho, že postrek účinkuje správne, sa môžu objaviť jeden až tri týždne po jeho aplikácii. Vtedy sa objaví postupné vädnutie, zasychanie, žltnutie listov a napokon hnednutie a odumretie celej rastliny. Platí, že čím je vyššia intenzita svetla a relatívna vlhkosť vzduchu, tým je účinok postreku Roundup Klasik PRO výraznejší a rýchlejší.

V prípade toho, že sa do 6 hodín po postrekovaní objaví dážď, musíte rátať s tým, že sa účinok postreku znižuje. Upozorňujeme tiež na to, že všetky kultivačné práce sa môžu vykonávať až v čase, kedy sa príznaky účinkov na buriny prejavili v plnej miere.

Pozrite si video, v ktorom je vysvetlené, ako Roundup Klasik PRO funguje:

Ešte ste nevyskúšali Roundup?!

 

Dávkovanie

Na jednoročné buriny sa odporúča použiť 20 až 30 ml tohto herbicídu na liter vody na 100 m2 plochy. Odolnejšie druhy burín však musíte postriekať až dvojnásobnou dávkou. Ak chcete zničiť nežiadúcu vegetáciu na nepoľnohospodárskej pôde, môžete na liter vody a 100 m2 plochy použiť 50 až 100 ml prípravku Roundup Klasik PRO. Presné dávkovanie nájdete na obale výrobku.

 

Upozornenia

Výrobca upozorňuje, že prípravok Roundup Klasik PRO sa nesmie aplikovať kovovými postrekovačmi a tiež sa nesmie skladovať v kovových nádobách. V kontakte s kovmi totiž reaguje a vytvára ľahko zápalný plyn. Z tohto dôvodu je tiež zakázané počas postrekovania a práce s herbicídom manipulovať s ohňom.

 

Skúsenosti a recenzie

Zaujímalo nás, aké majú zákazníci skúsenosti s používaním herbicídu Roundup Klasik PRO, a tak sme sa pozreli na niekoľko recenzií. Väčšina skúseností hovorí v prospech tohto produktu, ľudia si chvália jeho účinnosť a spoľahlivosť. Zároveň tiež pozitívne hodnotia jeho neškodnosť voči prírode, keďže je rýchlo odbúrateľný.

Recenzie na postrek Roundup Klasik PRO

Recenzie na postrek Roundup Klasik PRO

V recenziách sme nenašli žiaden negatívny názor či skúsenosť s prostriedkom proti burine Roundup Klasik PRO.

Skúsenosti s postrekom Roundup Klasik PRO

Skúsenosti s postrekom Roundup Klasik PRO

 

Zhrnutie na záver

Roundup Klasik PRO je overený herbicíd so systémovým účinkom. Recenzie vyzdvihujú jeho silný účinok proti rôznym druhom burín, pričom si poradí aj s tými odolnými, a zákazníci oceňujú jeho spoľahlivosť. Je vhodný na poľnohospodársku pôdu, do viníc i sadov a rovnako dobre poslúži aj na postrekovanie nežiadúcej vegetácie okolo chodníkov či obrubníkov. 

Ak neviete, ako si vybrať vhodný postrek na burinu, užitočné informácie a praktické rady nájdete v našom článku venovanom tejto téme.

Výhody

 • silný účinok
 • jednoduché použitie
 • osvedčený výrobok na našom trhu

Nevýhody

 • zníženie účinku po daždi

Záver recenzie: Učinný herbicíd so systémovým účinkom, vhodný na poľnohospodársku aj nepoľnohospodársku pôdu.

Hodnotenie autora
 • Účinnosť
 • Všestrannosť použitia
 • Cena
4.5

Roundup Klasik PRO 1 l

✅ Cena: 12,80 €

Chcem Roundup Klasik PRO 1 l Heureka.sk
Vývoj ceny Roundup Klasik PRO 1 l


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.