Rovus Smartair Plus – recenzia multifunkčného ventilátora

Petra Lyžičiarová Recenzia 17. októbra 2021 0
Rovus ventilátor Smartair Plus
 • zaradenie: elektrický ventilátor, ohrievač, aróma difúzer, zvlhčovač a sušič odevov
 • Výkon: 900 alebo 1800 W
 • Možnosť nastavenia teploty: áno
 • Diaľkový ovládač: áno
 • Časovač: áno
 • Dostupnosť: Skladom
199,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Rovus.sk

Rovus Smartair Plus je predstaviteľom novej generácie ventilátorov a jeho veľkou prednosťou je, že vo vašej domácnosti nahradí až 5 rozmerných spotrebičov. Môžete ho použiť nielen ako výkonný ventilátor, ale poslúži aj ako ohrievač, zvlhčovač, aróma difúzer či dokonca ako sušič oblečenia.

Rovus Smartair Plus je drahším zariadením určeným pre náročných zákazníkov. Poskytuje možnosť širokouhlej oscilácie, je vybavený nastaviteľným termostatom a môžete na ňom nastaviť až 12 rýchlostí a 3 režimy prúdenia vzduchu. Vďaka diaľkovému ovládaču, programovateľnému časovaču a funkcii automatického vypnutia je jeho používanie i ovládanie veľmi komfortné a jednoduché.

Čítať viac...

porovnanie cien
Rovus.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
199,90 € Do obchodu Rovus.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
199,90 € Do obchodu TopShop.sk
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
199,90 € Do obchodu Delimano.sk

Základné informácie

Štýlový inteligentný ventilátor Rovus Smartair Plus predstavuje šikovného a praktického pomocníka do domácnosti, pomocou ktorého nahradíte až 5 rozmerných spotrebičov. Môžete ho totiž použiť nielen ako ventilátor, ale tiež poslúži ako zvlhčovač, aróma difúzer či ohrievač a iné.

Je vybavený termostatom a má aj režim širokouhlej oscilácie a môžete si na ňom nastaviť až 12 rýchlostí a 3 režimy prúdenia vzduchu, vďaka čomu bude prostredie vo vašej domácnosti vždy podľa vašich predstáv. Zariadenie má kompaktné rozmery a príjemný dizajn, ktorý nebude pôsobiť rušivo. Výkon zariadenia si môžete nastaviť na hodnotu 900 alebo 1800 W a termostat je možné nastaviť na teplotu v rozpätí od 12 do 27 stupňov. Kábel ventilátora má dĺžku 1,4 metra a nádobka na vodu určenú v prípade využitia zvlhčovača má objem 350 ml, čo vydrží na 6 hodín chodu.

 

Dôležité parametre ventilátora Rovus Smartair Plus:

Výkon900 W a 1800 W
Nastavenie teploty na termostate12-27 °C
Počet stupňov rýchlosti12
Dĺžka kábla1,4 m
Kapacita nádobky na vodu350 ml
Diaľkové ovládanieáno
Časovačáno

 

Funkcie a vybavenie

Ako sme už spomínali, ventilátor Rovus Smartair Plus dokáže nahradiť hneď päť rozmerných domácich spotrebičov a môžeme o ňom povedať, že je vybavený funkciami, ktoré vám umožnia používať ho prakticky po celý rok. Okrem toho je súčasťou tohto zariadenia aj diaľkový ovládač, programovateľný časovač a ventilátor disponuje tiež funkciou automatického vypnutia. Ventilátor má tiež dve integrované svetlá.

Funkcie ventilátora Rovus Smartair Plus:

 • výkonný ventilátor – príjemne vás osvieži počas horúcich letných dní
 • ohrievač s dvoma stupňami nastavenia výkonu – v chladných mesiacoch zohreje priestor, v ktorom sa nachádzate
 • zvlhčovač vzduchu – pomáha predchádzať suchému vzduchu, s ktorým často súvisia rôzne zdravotné ťažkosti
 • aróma difúzer – príjemne prevonia vašu domácnosť
 • efektívny sušič oblečenia – postará sa o šetrné sušenie vášho oblečenia

Rovus Smartair Plus

 

Funkcia ventilátora

Rovus Smartair Plus je vybavená vstavaným ventilátorom, ktorý sa postará o rýchlu a veľmi efektívnu cirkuláciu vzduchu. Vhodný je do každej miestnosti a disponuje troma režimami prúdenia vzduchu. Vybrať si môžete normálne, prirodzené a spánkové, ktoré vás nebude rušiť počas oddychu. Okrem toho pri využití funkcie ventilátora môžete využiť aj 12 rýchlostí a režim širokouhlej oscilácie, vďaka ktorej viete nasmerovať prúdenie príjemného vánku presne tam, kam potrebujete.

💡 TIP

Ak by ste si chceli zakúpiť ventilátor, no neviete, na aké parametre sa pri jeho výbere zamerať, prečítajte si náš článok, v ktorom sa výberu týchto zariadení podrobne venujeme.

 

Funkcia ohrievača

Počas chladných jesenných či zimných dní vám môže padnúť vhod funkcia ohrievača, ktorou Rovus Smartair Plus tiež disponuje. Rovus ventilátor Smartair Plus pomocou tejto funkcie rýchlo vyhreje priestor, v ktorom sa nachádzate. S dvoma dostupnými teplotnými nastaveniami a termostatom pre navolenie teploty až 27 stupňov sa postará o príjemné teplo.

💡 TIP

V prípade, že si chcete zadovážiť len samostatný ohrievač, no neviete sa zorientovať v ponuke na trhu, odporúčame vám článok, v ktorom sa dozviete všetko dôležité.

 

Funkcia aróma difúzera

Ak patríte k ľuďom, ktorí majú radi pocit čistoty a sviežosti vo svojom domove, funkcia aróma difúzera sa vám bude páčiť. Zabudovaný aróma difúzer prinesie do vášho domova príjemnú sviežosť a jemne prevonia každú miestnosť vašou obľúbenou vôňou.

 

Funkcia zvlhčovača

Použitím tejto funkcie dochádza k obohateniu vzduchu o dodatočnú vlhkosť, čím sa vytvára zdravé prostredie v prekúrených domácnostiach so suchým vzduchom. Kúrenie totiž môže spôsobovať problémy, ako je napríklad suchá pleť, kašeľ a iné. Vďaka funkcii zvlhčovača sa môžete týmto problémom vyhnúť. Nádržka na vodu je dostatočne veľká na to, aby zabezpečila zvlhčovanie vzduchu počas niekoľkých hodín. Po skončení časovača sa potom zariadenie automaticky vypne.

 

Funkcia sušiča oblečenia

Vďaka funkcii širokej oscilácie a možnosti tepelného nastavenia môže ventilátor poslúžiť aj ako šetrný sušič odevov s nižšou spotrebou akú má bežná bubnová sušička bielizne.

 

Použitie

Zariadenie Rovus Smartair Plus sa jednoducho a komfortne používa, keďže má programovateľný časovač a diaľkové ovládanie. Vďaka nemu viete ventilátor ovládať aj z pohodlia svojho gauča a nemusíte vstávať. Dve integrované svetlá a dobre čitateľný displej prispievajú k užívateľskému komfortu a zobrazujú vaše nastavenia. O bezpečnosť pri používaní sa starajú viaceré prvky – automatické vypnutie v prípade prehriatia a ochrana proti prevráteniu.

 

Skúsenosti a recenzie

Zaujímalo nás, ako hodnotia multifunkčný ventilátor Rovus Smartair Plus reálni užívatelia vo svojich recenziách a hodnoteniach. Recenzie, ktoré sme našli, boli pozitívne. Užívatelia oceňovali dobrú manipulovateľnosť a výkon, hoci za menšie negatívum považovali jeho vyššiu cenu.

recenzie na Rovus Smartair Plus

 

Zhrnutie na záver

Rovus Smartair Plus je praktický multifunkčný ventilátor, ktorý síce patrí k drahším ventilátorom, no využiť ho môžete aj ako ohrievač, sušič oblečenia, aróma difúzer a zvlhčovač vzduchu. Ventilátor Rovus Smartair je výkonný a jednoducho ovládateľný, k čomu prispieva aj diaľkový ovládač, ktorý je súčasťou výbavy. Ventilátor je vybavený termostatom s možnosťou nastavenia teploty, takže si budete môcť vždy vytvoriť doma také prostredie, aké vám bude vyhovovať.

Výhody

 • štýlový dizajn
 • pohodlné ovládanie
 • 5 funkcií v jednom
 • ľahký a kompaktný

Nevýhody

 • vyššia cena

Záver recenzie: Jednoducho ovládateľný a výkonný multifunkčný ventilátor so širokými možnosťami využitia, ktorý je síce drahší, no za jeho funkcie sa oplatí priplatiť si.

Hodnotenie autora
 • Výkon
 • Jednoduchosť ovládania
 • Možnosti využitia
 • Cena

Súhrn

Jednoducho ovládateľný a výkonný multifunkčný ventilátor so širokými možnosťami využitia.

4.3

Rovus ventilátor Smartair Plus

✅ Cena: 199,90 €

Chcem Rovus Smartair Plus Rovus.sk
Vývoj ceny Rovus Smartair Plus


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.