TrueCam A7s – kvalitná kamera do auta s GPS a nočným videním (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 24. októbra 2021 0
TrueCam A7s
 • výrobca: Truecam
 • rozlíšenie: 2304 x 1296
 • pozorovací uhol: 130 stupňov
 • GPS: áno
 • WiFi: nie
 • nočný režim: áno
 • veľkosť pamäťovej karty: 32 GB
 • kapacita batérie: 400 mAh
 • jazyk: český
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kamery do auta
119,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Autokamera TrueCam A7s bude vaším spoločníkom na cestách, nech sa vyberiete kamkoľvek. Bude mať pod kontrolou napríklad aj vašu rýchlosť a upozorní vás aj na prípadné radary či iné obmedzenia počas vašej jazdy. Táto kamera poskytuje perfektnú kvalitu obrazu pri nahrávaní, takže vám môže dokonale poslúžiť pri objasňovaní nehody či zvedavých zlodejoch.

Model TrueCam A7s vás prekvapí množstvom skvelých a praktických funkcií. Dokonale vám poslúži ako cez deň, tak aj počas noci. V priebehu nahrávania môžete jediným stlačením tlačidla vytvoriť aj fotografiu. Ovládanie a inštalácia autokamery je skutočne jednoduchá a celé menu v nej si môžete nastaviť v českom jazyku.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
119,00 € Do obchodu Heureka.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
119,00 € Do obchodu Mall.sk

Základné informácie

TrueCam A7s je dokonalá autokamera s kvalitným obrazom s perfektným rozlíšením. Ponúka tiež mimoriadne širokouhlý formát pre nasnímanie celej vozovky vrátane protismeru. Pozorovací uhol kamery je 130 °. Pýši sa pokročilými funkciami, ktoré z nej robia dokonalý a obľúbený model.

Autokamera TrueCam A7s s držiakom

TrueCam A7s s kvalitným obrazom vo vysokom rozlíšení a s množstvom super funkcií

 

Autokamera TrueCam A7s ponúka špičkový pomer ceny a výkonu. Veľmi ľahko sa ovláda a vie robiť záznamy vo FullHD +, disponuje časovou slučku, zámkom záznamov, GPS modulom s upozornením na radary, G-senzorom, detekciou pohybu a LCD displejom s českým menu. Okrem toho vás však poteší aj ďalšími funkciami, o ktorých sa podrobnejšie dozviete nižšie.

 

➡️ Ďalšie informácie:

Pozorovací uhol130 °
Rozlíšenie videa2304 x 1296
Veľkosť fotografie5 MPix
Maximálna veľkosť pamäťových kariet32 GB
Kapacita batérie400 mAh
G-senzoráno
GPS moduláno
Automatické zapnutieáno
Podporované pamäťové kartyMicro SDHC
Detekcia rýchlostných radarováno
Detekcia vozidieláno
Detekcie jazdných pruhováno
Detekcia pohybuáno
Wi-Finie
Nočný režimáno
Rozmery103 × 51 × 40 mm

 

💡 TIP: Odporúčame aspoň raz za mesiac naformátovať kartu v PC. Zamedzíte tak vytváraniu chybných súborov, ktoré by v budúcnosti mohli kartu poškodiť.

 

Vlastnosti a funkcie kamery TrueCam A7s

Množstvo detailov

Pri nahrávkach určite oceníte vysokú kvalitu obrazu v rozlíšení Full HD+ s množstvom detailov, ako sú tváre účastníkov či ŠPZ áut pri možných dopravných nehodách so širokouhlým pomerom strán až 21:9. Snímač kamery sa chváli vysokou svetelnosťou pre natáčanie i v noci a kvalitnou optikou so 130 stupňovým zorným uhlom.

Kvalitný obraz autokamery TrueCam A7s

Prekvapí vás výborná kvalita záznamov

 

TrueCam A7 vyhotovuje video v rozlíšení až 2304 × 1296 (16: 9) alebo 2560 × 1080 (21: 9) pixelov , teda v detailnom Full HD + , a to pri 30 snímkach za sekundu. Vysoké rozlíšenie je dôležité kvôli miere detailov, kamera zachytáva ostro aj v horších svetelných podmienkach.

 

Jednoduché používanie

Držiak autokamery TrueCam A7sV dnešnej dobe si podobné prístroje vyžadujú ľahšie ovládanie a manipuláciu. Preto je otočný kĺb a konektor pre napájací kábel súčasťou pevného držiaku. Zároveň je držiak opatrený dokovacou paticou, do ktorej kameru jedným pohybom zacvaknete a môžete vyraziť. Rovnako ľahko ju z držiaku tiež vyberiete.

Za veľmi dôležitý prvok môžeme označiť možnosť stáleho umiestnenia držiaka. Napájací kábel vedie priamo, do už umiestneného držiaka, čím odpadá ďalšia starosť s nabíjaním. Na vás teda čaká len jednoduché nacvaknutie kamery a je to.

 

Nekonečné nahrávanie

Nekonečné nahrávanie záznamov na autokamere TrueCam A7sPamäťová karta formátu Micro SDHC dokáže nahrať videozáznam veľký až 32 GB. Vďaka funkcii cyklického nahrávania sa však v prípade nedostatku pamäti začne automaticky odzadu vymazávať najstarší neuzamknutý záber, takže vám nikdy nebude chýbať miesto na aktuálne natáčanie.

 

Uzamknutie videí

Uzamknutie záznamov na autokamere TrueCam A7sAby ste mali istotu, že staršie video ani omylom neprepíšete aktuálnym, môžete si ho jednoduchým stlačením tlačidla zámku uzamknúť. Zamykať sa dá v priebehu zhotovovania záznamu aj pri prechádzaní galérie , jednoduché je samozrejme aj opätovné odomknutie. Počas nahrávania či spätnej prehliadky teda možno použiť tlačidlo pre archiváciu, čím sa video alebo fotografie uzamknú a neprepíšu sa. Tento proces možno ručne zrušiť s následným vymazaním.

 

LCD displej a menu v češtine

Kvalitný LCD displej na autokamere TrueCam A7sPre váš dokonalý prehľad je pripravený 2,7 palcov veľký LCD displej, z ktorého môžete kontrolovať práve zaznamenávaný záber, robiť fotografie, zamykať vami zvolené záznamy a tiež sledovať aktuálnu polohu, rýchlosť či upozornenie na radary. Všetko prehľadne a kompletne v češtine. Displej je možné po dobu jazdy vypnúť, aby vás jeho podsvietenie nerušilo. Rovnako tak sa dá jednoducho vypnúť aj nahrávanie zvuku.

 

GPS modul

GPS modul v autokamere TrueCam A7sAutokamera TrueCam A7 sa môže pochváliť vstavaným GPS modulom, ktorý poskytuje veľa informácií o vašej jazde. Okrem klasického záznamu trasy v spolupráci s Google Maps, možno tiež merať rýchlosť jazdy. Na výber máte dve možnosti, buď rýchlosť napevno zobrazíte už v zázname, alebo necháte generovať GPS log so všetkými informáciami. Ak nechcete tieto údaje zobrazovať vo videu, môžu sa ukladať bokom do samostatného súboru alebo môžete túto funkciu jednoducho deaktivovať v nastaveniach.

 

Detektor radarov

Detektor radarov v autokamere TrueCam A7sAutokamera je schopná kontrolovať vašu maximálnu povolenú rýchlosť v danom úseku a upozorniť vás pri jej prekročení. Tento detektor stacionárnych a úsekových radarov navyše upozorňuje aj na ďalšie miesta, kde je potrebné dbať na zvýšenú pozornosť. Unikátna je pravidelne aktualizovaná databáza rýchlostných radarov vo viac ako 33-tisíc miestach v 36 štátoch Európy a Rusku. Jej aktualizácia je zadarmo. S vodičom komunikuje hlas herca Karla Zimy.

 

Nočný režim a HDR

Nočný režim v autokamere TrueCam A7sTejto autokamere nechýba ani funkcia nočného režimu, vďaka ktorej môžete nahrávať či fotografovať i po zotmení. Umožňuje to vysoká svetelnosť a prémiová optika. HDR, čiže High Dynamic Range je funkcia, vďaka ktorej kamera lepšie zvláda zhotovovania veľmi kontrastných záberov (napríklad hra svetla a tieňa, protiidúce autá so zapnutými svetlami a pod.). Kamera scénu jednoducho zaznamená v celej jej šírke.

 

Inteligentný asistent

Inteligentný asistent v autokamere TrueCam A7sAko najpokročilejší model ponúka TrueCam A7s bezpečnostnú asistenčnú funkciu, ktorá si kladie za cieľ radikálne znížiť nehodovosť. Kamera sleduje prípadné opustenie jazdného pruhu, nedodržanie bezpečnej vzdialenosti od vozidla pred vami a pomôže vám i s rozjazdom na semaforoch. Funkcia je pravidelne aktualizovaná pre čo najlepší efekt.

 

Rýchlosť vždy pod kontrolou

Digitálny tachometer v autokamere TrueCam A7sModel A7s dokáže behom jazdy zobrazovať digitálny tachometer spolu so smerom jazdy na praktickom kompase, aktuálnu povolenú rýchlosť v danom úseku cesty a vzdialenosť k najbližšiemu radaru. Tento praktický šetrič obrazovky bol navyše navrhnutý tak, aby vás v noci neoslňoval.

 

G – senzor

G-senzor v autokamere TrueCam A7sG-senzor zaznamenáva pohyb v troch osiach a sníma mieru preťaženia, takže sa v prípade nehody či intenzívnejšieho brzdenia aktuálny záznam automaticky uzamkne proti náhodnému prepísaniu, aby ste mali danú nahrávku neskôr k dispozícii. Uzamknutie sa dá v prípade potreby učiniť i manuálne pomocou špeciálneho tlačidla – a to behom nahrávania i už spravených záberov či fotografií.

 

Špeciálne filtre

Špeciálne CPL a UV filtre v autokamere TrueCam A7sK autokamere je možné dokúpiť špeciálne CPL a UV filtre. Tie chránia objektív a zaisťujú ešte vyššiu kvalitu záznamu. CPL filter rieši odrazy svetla a ďalšie odlesky, UV zase sýtosť a živosť farieb. Stačí ich len namontovať na zvláštny závit objektívu.

 

➡️ Ďalšie vlastnosti:

Počet USB 2.0 portov1x
Počet HDMI portov1x
Vstavaný displejáno
DisplejLCD
Uhlopriečka displeja6,86 centimetra (2.7″)
Audio recordingáno
Podporované obrazové formátyJPG
Typ zdrojaAC, Batérie
Dodávané kábleHDMI,USB
Držiakáno
Maximálny počet snímok za sekundu60 fps
Jazykčeský

 

Autokamera TrueCam A7s je vybavená aj ďalšími doplnkovými funkciami a vlastnosťami. Patrí medzi ne napríklad podsvietenie tlačidiel, softvérová aplikácia, zobrazenie mena vodiča v zázname, prisvietenie LED diódami, ručné nastavenie jasu, voliteľné zobrazenie polohy a iné. V nasledujúcej tabuľke máte vysvetlené, čo znamenajú jednotlivé stavy svietenia LED diód.

 

➡️ Zoznam stavov LED diód:

Svetlo diódyStavVýznam
Svetlo stavu (modré)1. bliká

2. svieti

3. nesvieti

1. Zariadenie nahráva

2. Zariadenie je v pohotovostnom alebo prehrávacom režime

3. Zariadenie je vypnuté

Svetlo nabíjania (červené)1. svieti

2. nesvieti

1. Nabíjanie batérie

2. Nabíjanie dokončené

 

Nabíjanie autokamery TrueCam A7s

Nabíjačkou prepojte USB kábel a vstupný port autonabíjačky, potom naštartujte motor. Kamera sa automaticky zapne a začne nahrávať.

Pozn.: Na zariadení sa nachádzajú dva Mini USB porty – jeden na videokamere, druhý na držiaku kamery. Pripojením nabíjačky ku kamere získate dodávku elektriny len pre videokameru, pri zapojení do držiaku získate dodávku prúdu taktiež aj pre GPS / detektor rýchlostných radarov. Ak plánujete pracovať i s GPS / detektorom rýchlostných radarov, zapojte nabíjačku do Mini USB portu na držiaku kamery, nie priamo do kamery.

 

Presvedčte sa o kvalite tejto autokamery a pozrite si nasledovné video:

 

TrueCam A7s promovideo CZE

 

Detekcia pohybu

 1. V režime nahrávania stlačte tlačidlo Menu pre vstup do nastavenia, potom vyberte funkciu Detekcia pohybu.
 2. Ak kamera vo svojom dosahu zaznamená pohybujúce sa objekty, objaví sa na obrazovke blikajúca červená bodka a zariadenie začne nahrávať. Hneď, ako zariadenie prestane zaznamenávať pohybujúce sa objekty v zábere, automaticky ukončí svoje
  nahrávanie. Veľkosť pohybu, ktorá spustí nahrávanie, záleží na zvolenej citlivosti detekcie pohybu. Pozor, pri zvolení vysokej
  citlivosti môže čoskoro dôjsť k zaplneniu pamäťovej karty.

Pozn.: Neodporúčame používať funkciu detekcie pohybu a záznam do slučky naraz.

 

Prečo si zakúpiť autokameru TrueCam A7s:

 

Kamera do auta s GPS a detekcí rychlostních radarů - Představení TrueCam A5s & A7s

 

Obsah balenia

V balení dostanete okrem samotnej autokamery aj ďalšie príslušenstvo, a tým je:

 • Videokamera
 • Nabíjačka
 • Držiak pre kameru
 • 3M samolepiaci držiak
 • HDMI kábel
 • USB kábel
 • Používateľská príručka
 • Modul GPS / detektor rýchlostných radarov
 • CD

Pozrite si návod, kde umiestniť v aute autokameru:

 

Jak umístit kameru do auta? Vyhněte se pokutě.

 

Ako prepojiť autokameru s Tv alebo s počítačom

Videokameru je možné nastaviť pre výstup videa do iného zariadenia (televízor alebo počítačový monitor) a spustiť prehrávanie či nastavenie.

Prepojenie s televízorom

 1. Vložte pamäťovú kartu do videokamery.
 2. Použite HDMI kábel k prepojeniu TV či monitoru s kamerou.
 3. Zapnite obe zariadenia.
 4. Na monitore alebo TV nastavte kanál obrazového príjmu na HDMI.
 5. Prepojené

Pri prepojení kamery s TV je možné sledovať živý prenos videa

 

Prepojenie s počítačom

 1. Vložte pamäťovú kartu do videokamery.
 2. Použite USB kábel k prepojeniu počítača s kamerou. Na obrazovke počítača sa objaví rozpoznanie nového vymeniteľného disku.
 3. Otvorte zložku vymeniteľného disku a prehrajte ľubovoľný súbor

 

Recenzie na autokameru TrueCam A7s

Nakoľko tento model autokamery je veľmi obľúbený, nebudete mať problém nájsť veľa recenzií od reálnych zákazníkov. Aj my sme sa pozreli bližšie na to, ako hodnotia autokameru užívatelia. Celkovo sú s ňou veľmi spokojní, nájdu sa však aj nejaké negatíva. Prevládajú však pozitíva, medzi ktoré patria, okrem iného, kvalita obrazu s vysokým rozlíšením, skvelý pomer cena / výkon, množstvo funkcií či GPS modul. Čo naopak zákazníci vytýkajú tomuto modelu, je nutnosť dokúpenia filtrov, trochu nezrozumiteľný manuál a fakt, že musí byť väčšinu času napojená v aute na nabíjačku. Všetko má svoje pre a proti a nie je to inak ani v tomto prípade. Je už len na vás, ako sa rozhodnete. Prečítajte si aj ďalšie recenzie zákazníkov:

 

Recenzie zákazníkov na autokameru TrueCam A7s Reálne skúsenosti užívateľov s autokamerou TrueCam A7s

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zásady používania autokamery TrueCam A7s

 • Pre zaistenie vlastnej bezpečnosti nepoužívajte ovládacie prvky tohto prístroja pri riadení.
 • Pri používaní rekordéra v aute je nutný okenný držiak. Rekordér umiestnite na vhodné miesto tak, aby nebránil vo výhľade vodiča ani v aktivácií bezpečnostných prvkov (napr. airbagov).
 • Objektív kamery nesmie byť ničím blokovaný a v blízkosti objektívu sa nesmie nachádzať žiadny reflexný materiál.
 • Uchovávajte objektív čistý.
 • Ak je čelné sklo automobilu zafarbené reflexnou vrstvou, môže to obmedzovať kvalitu záznamu.
 • Pre bežnú funkciu neodporúčame mať zapnutú detekciu pohybu. Môže dôjsť k rýchlemu zaplneniu pamäťovej karty.
 • Kamera je primárne určená ku chodu pod neustálym napájaním.

 

💡 TIP: Autokameru TrueCam A7s si môžete porovnať aj s inými modelmi v našom teste pod názvom najlepšie kamery do auta v roku 2021.

 

Zhodnotenie na záver

Autokamera TrueCam A7s patrí medzi top produkty svojej kategórie. Ponúka naozaj množstvo funkcií, ktoré reálne využijete. Niektorí si chvália pomer kvality a ceny, pretože si ju môžete zakúpiť už za 119,00 €. Táto kamera ponúka naozaj všetko, čo by ste od kvalitného produktu vyžadovali. Čo je najlepšie, môže vám pomôcť aj pri nepríjemných nehodách, či už odhaliť vinníka alebo iné detaily. Nezabudnite si ju však umiestniť tak, aby sám nezavadzala vo výhľade.

Výhody

 • kvalitný obraz s vysokým rozlíšením
 • vstavaný GPS modul
 • jednoduchá orientácia v českom menu
 • rozumná cena a skvelý pomer s kvalitou
 • možnosť vytvoriť fotografiu počas nahrávania

Nevýhody

 • CPL filter je potrebné dokúpiť
 • originálna nabíjačka môže rušiť niektoré rádiá
 • vyrába sa iba v čiernej farbe

Záver recenzie: Model vybavený mnohými super funkciami, s výborným pomerom kvalita / cena.

Hodnotenie autora
 • Kvalita obrazu
 • Kvalita zvuku
 • Prevedenie
 • Dĺžka nahrávania
 • Cena

Súhrn

Model vybavený mnohými super funkciami, s výborným pomerom kvalita / cena.

4.3

TrueCam A7s

✅ Cena: 119,00 €

Chcem TrueCam A7s Heureka.sk
Vývoj ceny TrueCam A7s


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.