Porovnali sme nástroje zdarma na 3D vizualizáciu / plánovač kuchyne – ktoré sú najlepšie?

Veronika Štrbová Téma 22. marca 2021 0

Navrhovanie dokonalej kuchyne by malo byť ústredným bodom každej práce bytovej architektúry. Pre väčšinu majiteľov bytov a domov je kuchyňa takým stredobodom, miestom, kde sa ľudia zhromažďujú, vychutnávajú si lahodné nápoje a jedlo, dobrú spoločnosť a rozprávajú svoje príbehy. Preto by sa tu mali cítiť pohodlne a komfortne. Rôzne dizajnérske firmy, ktoré sa špecializujú na prestavby a renovácie kuchyne, používajú nástroje, vďaka ktorým dostanú konečnú podobu vysnívaných priestorov.

Na dosiahnutie správneho dizajnu kuchyne je nevyhnutné vytvoriť verné vizuálne prvky, aby sa zaistilo, že skrinky, dosky a svietidlá spolu pracujú na vytvorení funkčného a krásneho priestoru. V tomto smere vám veľmi môžu pomôcť plánovače kuchyne, ktorých je však na internete naozaj veľa. My vám teraz predstavíme niekoľko z nich. Vy si tak dokážete presne podľa svojich predstáv kuchyňu celú naplánovať a do predajne prídete s hotovým návrhom.

Čo je online plánovač kuchýň a na čo slúži

Snívate o novej krásne kuchyni, neviete si však predstaviť pokope všetky spotrebiče, nábytok a doplnky? Presne pre tento prípad existujú plánovače kuchýň, v ktorých si môžete všetko usporiadať. Vy tak budete mať doslova interaktívny zážitok z plánovania vašej novej kuchyne. Pozrite sa teda na niekoľko z nich.

 

➡️ Planovackuchyne.sk

Tento online plánovač patrí k tým najjednoduchším. Určite sa v ňom budete vedieť orientovať aj vy. V tomto prípade nie je potrebné vôbec nič inštalovať, stačí spustiť a online navrhnúť kuchyňu presne podľa vašich predstáv. Ponuka materiálov a modelov sa tu neustále dopĺňa, a ak by vám v nej niečo chýbalo, môžete kontaktovať prevádzkovateľa tohto plánovača prostredníctvom formulára na stránke a pokúsi sa vám vyjsť v ústrety.

👉 Pozrite si krátke video, na ktorom uvidíte stručný a veľmi jednoduchý návod, ako pracovať v online plánovači planovackuchyne.sk:

PlánovačKuchyne.sk

 

Ako môžete vidieť, plánovanie kuchyne v tomto plánovači je naozaj jednoduché. Premiestňujte nábytok, vyberajte vhodné kúsky do miestnosti, laďte doplnky. Myslite na funkčnosť, estetickosť ale aj praktickosť. Veľmi dôležitú úlohu zohráva správny výber spotrebičov, povrch kuchynskej dosky či komplet kuchynskej linky. Nezabudnite na to, že aj ostrovček v kuchyni dokáže priestor pozitívne ovplyvniť.

 

➡️ Kuchyneonline.sk

Pri tvorbe novej kuchyne je dôležité starostlivo naplánovať jednotlivé kroky od návrhu až po realizáciu. Vytvorte si preto zadarmo 3D návrh kuchyne vašich snov. Kuchyneonline.sk vám po odoslaní nezáväznej objednávky v prípade záujmu vypracujú rovno aj cenovú ponuku.

Online plánovač kuchýň

 

Ani v tomto prípade nemusíte dodatočne sťahovať žiadne súbory. Stačí kliknúť na 3D plánovač a hneď budete naň presmerovaní. V tej chvíli si už len začnite upravovať kuchyňu podľa svojich predstáv. Len pomocou počítačovej myšky zoradíte všetko potrebné v miestnosti. Vyberajte nábytok, doplnky či spotrebiče v štýle, ktorý vám je blízky. Prispôsobte si náhľad, ktorý vám ukáže presný uhol pohľadu. Nezabudnite ani na steny, dvere či okná.

 

➡️ Plánovač kuchýň IKEA

⭐ Podrobný plánovač kuchýň

Naplánujte si kuchyňu v podrobnom plánovači IKEA. Budete na to síce potrebovať počítač, no tento plánovač vám umožní naplánovať kuchyňu do posledného detailu vrátane ceny.

Ikea podrobný online plánovač kuchýň

 

Keď bude všetko hotové, nákresy a zoznamy výrobkov si doma vytlačte alebo uložte na stránke IKEA. Svoj návrh si potom môžete v obchodnom dome prediskutovať s niektorým z odborníkov na kuchyne. Prejde s vami jednotlivé podrobnosti a pomôže plány premeniť na skutočnosť.

👉 Na nasledovnom videu máte ukážku, ako plánovať v plánovači IKEA. Hoci je v anglickom jazyku, môže vám pomôcť pri realizácii vašej predstavy do konečnej podoby:

Ikea 3D Kitchen Planner Tutorial 2015 - Sektion

 

⭐ Interaktívny plánovač kuchýň

Interaktívny plánovač kuchýň vám uľahčí rozhodovanie pri plánovaní vysnívanej kuchyne. Vyberte si čelá dvierok a zásuviek, pracovnú dosku, úchytky aj spotrebiče a skombinujte ich podľa svojich predstáv. Tento plánovač vám ponúka už predpripravené kuchynské linky, ktoré si môžete doupravovať podľa potreby.

IKEA interaktívny online plánovač

 

Usporiadaný a minimalistický vzhľad s čistými líniami vnesie do väčšej i menšej kuchyne moderný štýl a funkcie. Tradičná kuchyňa ponúka množstvo zaujímavých možností. Napríklad môžete skombinovať pracovnú dosku z masívneho dreva a dvierka s rámom a vytvoriť vzhľad ručnej výroby. Fantázii sa medze nekladú.

 

⭐ Plánovač kuchynských pracovných dosiek

Naplánujte si vlastnú kuchynskú pracovnú dosku a získajte cenový odhad v tomto plánovači. Skombinujte pracovné dosky a drezy z rozličných materiálov, v rôznych rozmeroch a štýloch a navrhnite si pracovnú dosku podľa svojich predstáv. V plánovači pracovných dosiek na mieru si jednoducho vyskúšate rozličné možnosti a porovnáte ich ceny. Kliknite v plánovači na “Začať plánovať” a vytvorte si pracovnú dosku a drez pre svoju vysnívanú kuchyňu.

 

Postup ako plánovať v plánovačoch IKEA:

 1. Svoju predstavu vysnívanej kuchyne si nakreslite, vytvorte v plánovači a získajte úplné 3D zobrazenie svojho návrhu. Získanie podrobného prehľadu o vašej novej kuchyni v 3D je skvelý spôsob, ako získať dojem, ako bude vyzerať. Plánovače majú užívateľsky prívetivé rozhranie určené aj pre neskúsených užívateľov.
 2. Vytvorte podrobný pôdorys. Ľahko prepínajte medzi zobrazením 3D a pôdorysom. Hneď, ako začnete kresliť nový dizajn – pridaním správnych rozmerov stien a umiestnením okien, dverí, skriniek, spotrebičov atď., sa váš 3D výkres zodpovedajúcim spôsobom aktualizuje.
 3. Uvidíte aj kompletný zoznam produktov s cenou. Pri navrhovaní plánovač pridá podrobný zoznam všetkých produktov, ktoré sa rozhodnete sem zahrnúť. Názov, popis produktu, hlavný materiál a cenu.

 

➡️ SIKO plánovač kuchýň

SIKO vám prináša interaktívny zážitok, pretože vďaka úplne novému plánovaču sa môžete z inšpiratívnych obrázkov kuchýň na webe prepnúť rovno do konfigurácie alebo plánovanie tej, ktorá sa vám páči. Plánovanie bude pre vás hračkou. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať rozmery priestoru, kam plánujete novú kuchyňu umiestniť. Potom už len vyberáte podľa vašich predstáv a vizualizujete vlastné nápady. Behom chvíľky tak máte pred sebou profesionálnu 3D vizualizáciu vašej kuchyne snov, vrátane nákupného zoznamu.

Online plánovač kuchýň SIKO

 

Uložený návrh môžete kedykoľvek upraviť alebo celý zmeniť. A to koľkokrát budete chcieť. A rovno uvidíte aj orientačnú cenu navrhnutej kuchyne. Vašu vysnívanú kuchyňu môžete naplánovať z rôznych radov kuchýň, v rôznych štýloch a upraviť si tak návrh na mieru vašej cenovej predstave.

👉 Pozrite sa na video návod, ktorý vás prevedie Easy plánovačom až na objednanie kuchyne:

Easy plánovač kuchýň

Plánovač kuchýň SIKO vás môže obmedzovať len v tom smere, že si ho budete musieť spustiť cez internetový prehliadač Microsoft Edge, Chrome alebo FireFox. Užívateľské rozhranie plánovača je však naozaj jednoduché, aj napriek tomu, že ponúka množstvo funkcií. Už v návrhu si dokonca môžete vyskúšať, ako sa vyklápajú horné skrinky alebo otvárajú zásuvky.

Pri tomto plánovači je však potrebné sa zaregistrovať. Po registrácii sa vám zobrazí zoznam skriniek a spotrebičov vrátane cien. Pod váš účet si potom môžete ukladať aj všetky ďalšie návrhy kuchýň, ktoré si vytvoríte a kedykoľvek sa k nim môžete vrátiť. SIKO ponúka dokonca možnosť vyžiadať si cenovú ponuku, ale na základe vášho zoznamu aj 3D návrh vo foto kvalite.

 

➡️RoomSketcher.com

Tento plánovač kuchýň je o niečo zložitejší ako predošlé, aj vzhľadom k tomu, že je celý v angličtine. Je taktiež potrebné sa zaregistrovať, využiť ho však následne môžete zadarmo. Ponúka tisícky možností, ako si svoju kuchyňu dokonale zariadiť. Z každého produktu či materiálu máte na výber stovky produktov. Vytvoriť pôdorysy a 3D návrhy si môžete na klasickom stolnom počítači, Mac alebo aj na tablete.

👉 Takto si viete v plánovači vytvoriť svoju vysnívanú kuchyňu:

Home Design with RoomSketcher

 

Všetky funkcie RoomSketcher.com sú ľahko použiteľné a zrozumiteľné, takže môžete začať ihneď. Užívateľské rozhranie umožňuje kreslenie stien a pridávanie okien, dverí a nábytku. Ľahko vyskúšajte rôzne rozmiestnenia stien a nábytku, zmeňte farby a povrchové úpravy stien, stropov a podláh a pozrite si ich v 3D. Platená funkcia Live 3D umožňuje interaktívne zobrazenie živého 3D v pôdoryse, akoby ste tam skutočne boli.

 

➡️ Möbelix plánovač kuchýň

Hoci nemusíte sťahovať žiadne súbory, plánovač od Möbelixu sa nám načítaval najdlhšie zo všetkých. Registrácia je potrebná len v tom prípade, že by ste si chceli svoje návrhy ukladať a v budúcnosti sa k ním následne vrátiť. Plánovač je samozrejme zadarmo. V porovnaní s ostatnými plánovačmi je tento, dá sa povedať, “menej kvalitný”.

Nevýhodou je tiež aj to, že nevidíte vo svojom návrhu ceny jednotlivých produktov, ani počas plánovania a ani po jeho ukončení. Cenovú ponuku vám pošlú až pracovníci Möbelixu po vašom vyžiadaní. Samotná vizualizácia tiež nie je taká kvalitná ako pri iných plánovačoch.

Plánovač kuchýň Möbelix

 

💡 TIP: Do novej kuchyne budete potrebovať aj vhodné osvetlenie. V našom článku Svetlá do kuchyne sa dozviete, ako postupovať pri výbere.

 

Niekoľko rád pri plánovaní vašej kuchyne

Plánovanie kuchyne vám dá dosť zabrať, ak však máte svoju predstavu, nezaberie vám to až tak veľa času. Pri plánovaní však treba myslieť aj na niektoré praktické záležitosti, čo sa celého priestoru týka, preto máme pre vás niekoľko rád, na ktoré myslite:

 • pohyb medzi jednotlivými zónami tzv. pracovného trojuholníka, čiže medzi zónou na varenie, chladničkou a mrazničkou by mal byť plynulý a nenáročný
 • tvar kuchyne sa musí zvyčajne prispôsobiť tvaru miestnosti, čo ale neznamená, že aj vaša nová kuchyňa sa musí takto obmedzovať
 • lineárna kuchyňa je vhodnejšia do malej kuchyne, ako do veľkej
 • môžete pridať ostrovček a budete mať viac úložného priestoru a zároveň môže byť miestom na stolovanie či rozhovor alebo oddelí miestnosť
 • kuchyňa do tvaru písmena L vytvára výborný pracovný trojuholník a poskytuje veľa úložného priestoru
 • kuchyňa v tvare písmena U poskytuje množstvo úložného aj pracovného priestoru a je vhodná predovšetkým do veľkých miestností
 • paralelná kuchyňa poskytne pracovný priestor na dvoch pracovných plochách, nepotrebuje veľa miesta a na konci môžu byť umiestnené dvere, ak dodržíte vzdialenosť 120 cm, budete môcť otvárať dvierka na obidvoch stranách naraz
 • ak si necháte miesto po stranách varnej dosky, budete mať kde odložiť horúce hrnce, ak nemáte dosť miesta, nechajte voľný priestor medzi drezom a varnou doskou
 •  pri umiestňovaní digestora sa riaďte odporúčaniami výrobcu
 • ak umiestnite rúru vo výške očí, budete sa menej zohýbať a deti na ňu nedočiahnu
 • náčinie, hrnce a panvice uložte blízko varnej dosky, aby ste ich mali vždy na dosah, poháre a príbory zase v blízkosti umývačky riadu, zjednodušíte si tým nakladanie a vykladanie umývačky
 • neumiestňujte rúru ani umývačku riadu do rohu, mohlo by to totiž obmedzovať otváranie zásuviek a skriniek
 • neumiestňujte rúru vedľa steny, pretože ju vystavíte nadmernému teplu
 • zásuvky v rohu by zas mohli obmedziť otváranie skriniek a mohli by tiež poškodiť dvierka alebo úchytky

💡 TIP:

Pri zariaďovaní novej kuchyne sa budete určite zaoberať otázkou ohľadom spotrebičov. Ktoré sú najlepšie a ako si vybrať? Budú sa vám hodiť do interiéru? Kliknite na nasledovné odkazy a dozviete sa viac:

 

Zhodnotenie na záver

Online plánovač kuchýň je naozaj praktická vec. Svoju predstavu o vysnívanej kuchyni dokážete pretaviť do výslednej vizualizácie, čo vám v konečnom dôsledku uľahčí výber konkrétnych produktov, prípadne uvidíte hneď aj cenovú ponuku. Ako môžete vidieť, plánovačov existuje veľmi veľa, my sme vám popísali len pár z nich a môžeme povedať, že s ľahkosťou zvládnete ako začínajúci užívateľ napríklad IKEA či SIKO plánovač alebo prvé dva spomenuté online plánovače. Aj ostatné stoja za zmienku, ich užívateľské rozhranie je však zložitejšie, čo vás bude zbytočne zdržiavať.

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.