Pekáče, panvice a hrnce Delimano Green Planet (recenzia) – riady značky Delimano priateľské k životnému prostrediu – ako sa osvedčili v kuchyni?

Veronika Štrbová Téma 5. októbra 2021 0

Značka Delimano je známa tým, že má vo svojej ponuke riad, ktorý však časom obmieňa. Jednotlivé línie sú vždy niečím vylepšené a zväčša sa líšia aj farbou. Inak to nie je ani v prípade najnovšej línie riadu Delimano Green Planet. Riady Delimano Green Planet zahŕňajú všetky produkty, ktoré sú potrebné pre dokonalý chod kuchyne. Či už sú to panvice, hrnce, pekáč, wok alebo rajnica, všetky počas vášho varenia a pečenia naplno využijete.

Riad Delimano Green Planet má svoju špecifickú sivú farbu a povrch pripomínajúci kameň. Výrobca dbal na ekologické materiály a samozrejme, modernú technológiu, bez ktorej by to v dnešnej dobe ani nešlo. Hlavným znakom najnovšej línie tohto riadu je pozitívny vzťah k životnému prostrediu a recyklovateľnosť. Všetky ďalšie zaujímavosti, výhody a nevýhody nového riadu Delimano Green Planet vám predstavíme nižšie.

 

Značka Delimano

Delimano logoZnačku Delimano netreba extra predstavovať, určite poznáte jej produkty z televíznych obrazoviek. Okrem rôznych domácich spotrebičov a doplnkov zahŕňa jej ponuka aj riad. Ako sme už spomenuli, línie riadu sa neustále vymieňajú, vyvíjajú a vylepšujú. Každá ďalšia línia má dokonca aj svoju špecifickú farbu. Typy produktov, ktoré obsahuje, sa nezvyknú meniť, ide prevažne o ich farbu a predovšetkým vlastnosti. Práve vlastnosti, ktoré sú každou radou riadu na vyššej úrovni, predurčujú značke Delimano veľký záujem u zákazníkov.

Delimano sa snaží svoju ponuku stále obohacovať a tak si môžete zakúpiť nielen samotný konkrétny produkt, ale aj celý, väčšinou aj cenovo výhodný set Delimano Green Planet. A keď už hovoríme o výhodných cenách, netreba zabudnúť spomenúť aj členstvo v klube s názvom Club 5*. Ten vás zaujme ešte lepšími cenami všetkých produktov a atraktívnymi akciami behom celého roka.

 

Línia riadu Delimano Green Planet

Dizajn riadu

Aby sme išli pekne od začiatku, zamerajme sa na dizajn najnovšej línie riadu Delimano Green Planet. Na prvý pohľad riad pôsobí naozaj elegantne a tým pádom zapadne do každej kuchyne, a to aj do tej najmodernejšej. Svojou nerušivou sivou farbou tiež nebude mať problém splývať s prostredím, resp. s vašou kuchyňou.

Sada sivého riadu Delimano Green Planet

 

Materiál, z ktorého je riad vyrobený

Práve materiál je hlavným znakom najnovšej línie Delimano Green Planet, ktorú charakterizujú tri hlavné vlastnosti – je recyklovateľná, udržateľná a priateľská k životnému prostrediu. Pri výrobe riadu bol výrobca ovplyvnený “zelenými” technológiami inšpirovanými recykláciou, opätovným využívaním a znižovaním odpadu. Riad Delimano Green Planet má najmodernejší povrch PPG Eclipse zosilnený diamantovými čiastočkami. Je vyrobený na vodnej báze bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol…), čím prispieva k ochrane životného prostredia. Hrnce, panvice, pekáče aj woky sú zároveň odolné a energeticky úsporné, vďaka čomu pripravíte jedlo rýchlejšie a lacnejšie.

Sivá panvica zblízka

 

Základňa každého riadu je vyrobená zo 100 % recyklovaného hliníka. Rúčky obsahujú prírodné suroviny a regenerované materiály z opätovného použitia internej produkcie. Dokonca aj balenie z recyklovaného papiera je biologicky rozložiteľné. Každý produkt z tejto línie je teda z ľahkého hliníka s extrémne odolným a nepriľnavým povrchom. Je to perfektná kombinácia, vďaka ktorej bude dokonca aj umývanie riadu po varení a pečení hračkou. Tento špeciálny nepriľnavý povrch umožňuje zdravú prípravu jedál len s kvapkou oleja alebo dokonca úplne bez oleja.

 

Zloženie jednotlivých vrstiev riadu Delimano Green Planet

Pre výrobu toho najlepšieho udržateľného riadu boli starostlivo vybraté ekologické materiály skombinované s modernou technológiou. Týmto spôsobom môžete variť ako profesionál, no pritom šetrne k životnému prostrediu a úplne bez obmedzení. Jednotlivé vrstvy riadu Delimano Green Planet:

 1. Vrchný náter: prvotriedny vrchný náter s efektom kameňa
 2. Stredný náter: čiastočne spevnená medzivrstva
 3. Základný náter: silne spevnený základný náter s diamantovým práškom
 4. Telo zo 100 % recyklovaného hliníka

Štyri vrstvy panvice Delimano Green Planet

Hlavné výhody recyklovaného hliníka:

 • tento materiál najlepšie udržiava teplotu (225 W/M°K) a excelentne rozvádza teplo, pričom sa riad rýchlo zohreje rovnomerne po celej ploche
 • je ľahký (2,7 g/ cm³), takže sa s ním dobre manipuluje
 • nehrdzavie
 • je odolný a trvácny
 • je hygienický a bezpečný (v súlade s normou pre materiály prichádzajúce do styku s potravinami)
 • výroba riadov z recyklovaného hliníku produkuje o 95 % menej škodlivého odpadu než výroba čistého hliníku
 • keď sa váš hliníkový riad opotrebuje, môžete ho dať znovu zrecyklovať bez toho, aby hliník stratil svoje vlastnosti alebo štruktúru

Vedeli ste, že hliník môže byť recyklovaný opakovane bez straty vlastností a štruktúry? Použitý hliník sa zrecykluje do čistej formy, kedy sa spotrebuje iba 5 % energie potrebnej pri bežnej výrobe hliníka extrahovaného z bauxitu. Riady sa vyrábajú zo špeciálne triedeného hliníka, ktorý spĺňa všetky požiadavky na pevnosť, odolnosť a tvarovateľnosť.

 

Vhodné typy sporákov pre tento riad

Riady Delimano Green Planet majú platničku z nerezovej ocele, takže sú vhodné na všetky typy varných dosiek vrátane indukcie.

Spodok panvice

 

Údržba riadu Delimano Green Planet

Umývanie riadu Delimano Green Planet je vskutku jednoduché. Nakoľko má skutočne odolný a nepriľnavý povrch, môžete na ňom bez obáv pripravovať vajíčka, omelety a ryby s minimálnym množstvom oleja. Po varení ľahko a hladko vykĺznu do taniera a na panvici alebo rajnici nezostanú žiadne prihorené zvyšky jedla.

Prípadné najmenšie zvyšky jedla len zotrite kuchynskou utierkou a riad je opäť čistý. Pre opätovné využitie ho ešte umyte jemnou hubkou na riad so saponátom ako bežný riad a opláchnite vodou. Utrite a uskladnite. Rátajte s tým, že žiadne náročné umývanie a už vôbec nie drhnutie vás po príprave jedla nečaká.

 

Ak by ste si to predsa len chceli uľahčiť čo najviac, výrobca uvádza, že celá línia riadu Delimano Green Planet je vhodná taktiež do umývačky riadu. Takže aj to je možnosť, avšak myslíme si, že je zbytočné vystavovať tento materiál umývačke, keď sa dá rýchlo a jednoducho umyť ručne. Je to však už len na vás, pre ktorý variant sa rozhodnete. Oba sú jednoduché a šetria váš čas.

 

Porovnanie s inými líniami riadu Delimano

Delimano vyrobilo už niekoľko línií populárnych riadov. Tie sa od seba odlišujú predovšetkým materiálom, z ktorého sú vyrobené. Taktiež ich hneď rozoznáte podľa farby. Každá línia má totiž svoju špecifickú farbu. Nevýhodou riadu Delimano je tá, že príchodom ďalšej vylepšenej línie sa postupne tie staršie prestávajú vyrábať. Čiže sa len dopredajú a na rad sa dostáva opäť nová línia. Preto sa môže stať, že ak sa vám napríklad rozbije pokrievka, ktorú ste ste si zakúpili pred rokom v staršej línii riadu, teraz ju už nekúpite. Avšak, nové línie sú vždy niečím vylepšené a stále rovnako kvalitné.

 

Porovnanie štyroch línií riadu Delimano:

Názov línieDelimano Green PlanetDelimano Stone Legend CopperluxDelimano FiveStar LegendDelimano Stone Legend
Materiál100 % recyklovaný hliník, PPG Eclipse povrch zosilnený diamantovými čiastočkamiPovrch Quantanium® vylepšený o zložky pravej mediPovrch Quantanium® zosilnený časticami diamantov, titánu, pravého kameňa a striebraUhlíková oceľ a smalt, povrch Quantanium® s čiastočkami pravého kameňa a titánu
Farba riadusivámedenáčervenáčervená
Typy sporákovvšetky vrátane indukcievšetky vrátane indukcievšetky vrátane indukcievšetky vrátane indukcie
Nepriľnavý povrchánoánoánoáno
Odolnosť voči poškriabaniuánoánoánoáno
Vhodné do umývačky riaduánoánoánoáno

 

V porovnaní s bežne predávaným riadom sa Delimano Green Planet vyznačuje:

 • takmer 12-krát vyššou odolnosťou povrchu
 • má až do 15-krát trvácnejšie nepriľnavé vlastnosti
 • až do 2,5-krát odolnejší voči poškriabaniu
 • vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka

 

Riady Delimano Green Planet + tipy na recepty

➡️ Panvice Delimano Green Planet

Klasické panvice sú základom každej kuchyne. Pripravíte na nich najrôznejšie jedlá či udusíte zeleninu, atď. Delimano má vo svojej ponuke hneď niekoľko druhov panvíc. Okrem klasickej panvice s rozmermi 24 cm a 28 cm máte na výber aj hlbokú panvicu s priemerom 26 cm, panvicu na palacinky s priemerom 25 cm, grilovaciu panvicu s rozmermi 28 x 28 cm alebo wok s pokrievkou s priemerom 32 cm. Na každú panvicu si môžete dokúpiť pokrievku z tvrdeného skla podľa požadovaných rozmerov.

 

Klasická panvica Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Delimano Panvica Green Planet
Delimano Panvica Green Planet

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Panvica Delimano Green Planet má povrch PPG Eclipse, najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom. Je vyrobený na báze vody bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol…) a prispieva k ochrane životného prostredia. Je ekologicky vyrobená zo 100 % recyklovaného hliníka s extrémne odolným a nepriľnavým povrchom, na ktorom pripravíte zdravé jedlá len s minimálnym množstvom oleja. Čistenie je jednoduché, stačí vám jemná hubka na riad so saponátom a čistá voda alebo môžete panvice vložiť aj do umývačky riadu.

Panvica Delimano Green Planet je vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukcie. Túto klasickú panvicu si môžete kúpiť v dvoch rozmeroch a to 24 cm alebo 28 cm s objemom 1,8 l alebo 2,5 l. Nezabudnite ani na sklenené pokrievky Delimano, ktoré sú vyrobené z ekologického tvrdeného borosilikátového skla. Majú rôzne rozmery, aby presne zapasovali na vaše panvice. Okrem toho disponujú aj praktickou úchytkou na varešku, aby bolo vaše varenie pohodlnejšie.

 

Hlboká panvica Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Delimano Green Planet, 26 cm (hlboká)
Hlboká panvica Delimano Green Planet, 26 cm

Hlboká panvica Delimano Green Planet zo 100 % recyklovaného hliníka sa bude hodiť do kuchyne ako pre začiatočníka, tak aj pokročilého kuchára. V panvici s priemerom 26 cm a objemom 2,9 litra (výška je približne 6,6 cm) toho uvaríte celkom dosť – ideálna veľkosť na prípravu jedál pre dve až tri osoby.

Panvica má kvalitný nelepivý povrch, špeciálne ekologicky vyrábaný PPG Eclipse – podľa výrobcu ide o najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom, vyrobený na báze vody bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol, atď.). Panvica sa vďaka nerezovej platničke hodí na všetky druhy sporákov, vrátane indukčnej platne.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

S hlbokou panvicou Delimano Green Planet uvaríte takmer všetko – mäso, zeleninu, prílohy, cestoviny, omáčky a množstvo ďalších jedál. Je ľahučká, výborne rozvádza teplo po povrchu a je vyrobená zo 100 % recyklovaného hliníku s nepriľnavým povrchom PPG Eclipse. Priemer má 26 cm a objem 2,9 l. Panvica má ideálnu veľkosť na prípravu jedál pre dve alebo tri osoby.

A keďže línia riadov Green Planet od Delimano obsahuje vstavanú indukčnú platňu, môžete variť na akomkoľvek type sporáku. Po skončení panvicu ľahko umyjete ako bežný riad s jemnou hubkou alebo ju vložte bez obáv aj do umývačky riadu. Taktiež si môžete zaobstarať aj pokrievku s požadovaným priemerom.

 

Panvica na palacinky Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Panvica na palacinky Delimano Green Planet
Panvica na palacinky

Panvica na palacinky Delimano Green Planet sa vyznčauje novým povrchom šetrným k prírode s názvom PPG Eclipse. Je posilnený diamantovým práškom a vyrobený na báze vody bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol…). Priemer panvice je 25 cm, čo je dostatočné pre klasické palacinky. Panvica rovnomerne rozvádza teplo, preto budú vždy vaše palacinky rovnako upečené.

Celková maximálna kapacita panvice Green Planet je 1 liter. Panvica má vstavanú indukčnú platňu, takže ju môžete používať na všetkých typoch sporákov vrátane indukcie. Povrch je Je veľmi odolný a nepriľnavý, preto na prípravu jedál nebudete potrebovať takmer žiadny olej. Cenovo patrí panvica na palacinky medzi lacnejšie produkty.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Panvica na palacinky má priemer 25 cm, čo je ideálny rozmer na prípravu nielen obľúbených palaciniek, ale viete na nej pripraviť aj lievance, placky či lokše. Odolný nepriľnavý povrch PPG uľahčuje varenie a šetrí prírodu. Vďaka nemu sa vám palacinky nebudú prilepovať na povrch a veľmi ľahko ju doslova vykĺzne rovno na tanier.

Je vyrobená z ľahkého, ale odolného hliníka, dobre sa prenáša a skvele rozvádza teplo. Má nepriľnavý povrch, takže vystačíte s kvapkou oleja. Panvica má vstavanú indukčnú platňu, takže ju môžete používať na všetkých typoch sporákov vrátane indukcie. Panvicu jednoducho po varení vytrite kuchynskou utierkou alebo v prípade potreby jemne umyte hubkou so saponátom a vodou. Využiť môžete samozrejme aj umývačku riadu. Odporúčam tiež pozrieť veľmi jednoduchý a rýchly recept na jemné a chutné palacinky.

💡 TIP: V samostatnom článku si môžete prečítať celú recenziu na palacinkovú panvicu Delimano Green Planet.

 

Grilovacia panvica Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Delimano Grilovacia panvica Green Planet
Delimano Grilovacia panvica Green Planet

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Grilovanie si môžete vychutnať aj v nepriaznivom počasí v pohodlí vášho domova. Postačí vám na to grilovacia panvica od Delimano. S pomocou ľahkej kvalitnej grilovacej panvice Green Planet vyrobenej zo 100 % recyklovaného hliníka s nepriľnavým povrchom upečiete dobroty chrumkavé zvonku a šťavnaté vo vnútri.

Jej rozmer je 28 x 28 cm. Povrch panvice je rovnako nepriľnavý a vystačíte si s kvapkou oleja. Po dovarení sa nemusíte trápiť s drhnutím a zoškrabovaním zbytkov jedla z riadu. Tak, ako všetky iné typy riadu Delimano, aj grilovacia panvica je vhodná pre všetky typy sporákov vrátane indukcie. Na grilovaciu panvicu nepotrebujete snáď ani žiadny recept. Jednoducho si na nej ugrilujete všetko, na čo dostanete chuť.

 

Wok s pokrievkou Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Delimano Wok s pokrievkou Green Planet
Delimano Wok s pokrievkou Green Planet

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Tento ľahký a šikovný wok s pokrievkou vám poslúži na prípravu obeda či akéhokoľvek jedla, na ktoré dostanete chuť. Je vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníku s nepriľnavým povrchom PPT, ktorý bez problémov a bez pripálenia pripraví aj rôzne ázijské pochúťky. Súčasťou je aj pokrievka z pyrexového skla. Priemer woku je 32 cm a objem predstavuje 5,7 litra.

Keďže je wok Green Planet vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka, je šetrný k prírode a prispieva k udržateľnosti a ochrane životného prostredia. Povrch je extrémne odolný a nepriľnavý, takže by sa vám na ňom nemalo nič pripáliť. Wok má vstavanú indukčnú platničku na spodnej strane a preto je vhodný na všetky typy varných dosiek vrátane indukcie.

 

👉 Recept na obed pripravený na panvici Delimano Green Planet

💡 Kuracie rizoto s čínskou zeleninou z jednej panvice

 • Rizoto na panvici400 g kuracieho mäsa
 • 300 g čínskej zeleninovej zmesi
 • 150 g ryže basmati
 • 3 PL olivového oleja
 • 1 cibuľu
 • 2 PL sójovej omáčky
 • čierne korenie, kari korenie, mletá paprika, sušený petržlen, soľ

 

Postup: Na oleji popražte cibuľku, pridajte nakrájané kuracie mäso a porestujte. Pridajte zeleninovú zmes, umytú basmati ryžu, sójovú omáčku, koreniny a soľ. Všetko zalejte vriacou vodou tesne nad povrch ryže. Varte asi 20 minút na miernom ohni pod pokrievkou do mäkka. Rýchly, jednoduchý a hlavne chutný obed alebo večera je hotová raz dva. A čo je najlepšie, celý pokrm pripravíte naraz v jednej panvici.

 

➡️ Hrnce Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Hrniec Delimano Green Planet, 24 cm
Hrniec Delimano Green Planet

Hrniec Delimano Green Planet je súčasťou ekologického riadu, ktorý je vyrobený zo 100% recyklovaného hliníka s odolným nepriľnavým povrchom PPG Eclipse. Jeho priemer je 24 cm a celková kapacita predstavuje 6,7 litra, čo úplne postačuje pre prípravu jedla pre celú rodinu. Môžete v ňom variť rôzne pokrmy, ako polievky, omáčky, prílohy, ryžu, cestoviny a mnoho iného.

Línia riadu Green Planet uľahčuje varenie aj čistenie vďaka nepriľnavému povrchu a ľahkému hliníku, z ktorého je vyrobená. Povrch je extrémne odolný a nepriľnavý, takže môžete variť takmer bez oleja. Jedlo by sa vám v hrnci nemalo pripáliť. Hrniec má na spodnej strane platničku z nerezovej ocele, takže je vhodný pre všetky typy sporákov vrátane indukcie.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Hrnce sú snáď najpoužívanejším riadom v kuchyniach. Pripravíte v nich polievky, omáčky, cestoviny a mnoho ďalších pokrmov. Hrniec Delimano Green Planet preto tiež nechýba v tejto bohatej ponuke. Hoci máte na výber tento hrniec len v jednom rozmere a to 24 cm, jeho objem je až 6,7 litra. Máte tak skutočne dostatok miesta pre prípravu jedla pre celú vašu rodinu. Tento hrniec uľahčuje varenie aj čistenie vďaka nepriľnavému povrchu a ľahkému hliníku, z ktorého je vyrobený.

Hrniec Green Planet má povrch PPG Eclipse, najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom. Je extrémne odolný a nepriľnavý, takže môžete variť takmer bez oleja. Hrniec má platničku z nerezovej ocele, takže je vhodný pre všetky typy sporákov vrátane indukcie. K dispozícii máte samozrejme aj pokrievku s rovnakým priemerom, ktorá by vám určite nemala chýbať. Zakúpiť si ju môžete spolu s hrncom na stránke výrobcu.

 

👉 Recept na obed pripravený v hrnci Delimano Green Planet

💡 Domáci hovädzí vývar

 • Vývar v hrnci300-500 g hovädzieho predného s kosťou alebo zvlášť hovädzie, kosti a tuk
 • 3 litre vody (keďže sa vývar dlho varí, bude treba vodu priebežne dolievať)
 • 3 ks mrkvy
 • 2 ks petržlenu
 • 1/2 kalerábu
 • 1/8 zeleru
 • kel
 • cibuľu
 • pór
 • čierne korenie, soľ, cesnak, petržlenová vňať

 

Postup: Do hrnca Delimano Green Planet nalejte vodu a dajte variť hovädzie mäso. Asi po hodinke pridajte zeleninu, soľ, všetky koreniny a dochucovadlá. Varte ďalšiu asi hodinu a pol. Podľa potreby počas varenia dolievajte vodu. V inom menšom hrnci uvarte vo vriacej osolenej vode vaše obľúbené rezance a môžete podávať. Dobrú chuť!

 

➡️ Rajnica Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Rajnica Delimano Green Planet, 28 cm
Sivá rajnica Delimano Green Planet

Rajnica Delimano Green Planet je jeden z produktov najnovšej línie riadu od známej tejto známej značky. Ako vždy, aj teraz je povrch a materiál riadu vylepšený o ďalšie prvky a dokonca línia Green Planet je šetrná k životnému prostrediu. Je to z toho dôvodu, že je vyrobená z recyklovaného ľahkého hliníka. Rajnica je navyše vhodná ako na sporák, tak aj do rúry.

Priemer rajnice je 28 cm a objem predstavuje 3,2 litra. Rajnica Green Planet má povrch PPG Eclipse, najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom. Základňa má platňu z nerezovej ocele. vďaka čomu je riad vhodný aj na indukčné sporáky. Nepriľnavý povrch PPG Eclipse vám umožní varenie s minimálnym množstvom tuku. Je odolný voči poškriabaniu a ľahko sa čistí.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Rajnica Delimano Green Planet je, dá sa povedať, najuniverzálnejší riad, aký je v ponuke. Môžete v nej totiž začať pripravovať jedlo na sporáku a v prípade potreby ho v rajnici dopiecť pohodlne v rúre. Bez toho, aby ste špinili ďalší riad a pridávali si ďalšiu prácu s umývaním iných riadov. Je to naozaj praktická vecička. Pripravíte v nej ako cestoviny, ryžu, zeleninu alebo omáčky, tak aj sladké pochúťky v podobe rôznych koláčov.

Priemer rajnice je 28 cm a objem 3,2 litra. Rajnica je vyrobená z vysokokvalitného hliníka, ktorý sa rýchlo zohreje a rovnomerne rozvádza teplo po celej ploche. Základňa má platňu z nerezovej ocele. vďaka čomu je riad vhodný aj na indukčné sporáky. Rajnica Green Planet je ideálna na recepty, ktoré si prichystáte na sporáku a zapečiete v rúre. Môže sa používať do 230 °C. Má dve pohodlné rúčky, vďaka ktorým bude aj manipulácia s rajnicou bezproblémová.

 

👉 Koláč pripravený v rajnici Delimano Green Planet

💡 Hruškový koláč

 • Hruškový koláč v rajnici Delimano Green Planet150 g špaldovej hladkej múky
 • 3 vajcia
 • 100 ml vody
 • 4 PL medu
 • 3 hrušky
 • 100 ml acidofilného (môže byť aj obyčajné) mlieka
 • 1 PL perníkového korenia
 • 1 PL prášku do pečiva

 

Postup: Bielky vyšľahajte do tuha. V druhej miske si rozmiešajte múku s práškom do pečiva, perníkovým korením, vodou, acidofilným mliekom, žĺtkami a medom. Následne do cesta jemne vmiešajte sneh z bielkov. Cesto vylejte do rajnice Delimano Green Planet. Nemusíte použiť ani kvapku oleja, máme to skutočne vyskúšané. Na cesto následne naukladajte nadrobno nakrájané kúsky hrušiek. Koláč pečte približne 35 minút pri 180 stupňoch do zlatista, kým nie je vnútro dopečené. 

 

➡️ Pekáče Delimano Green Planet

💡 TIP na produkt - Pekáč Delimano Green Planet
Sivý pekáč Delimano Green Planet

Pekáč Delimano Green Planet si veľmi rýchlo obľúbite pri príprave vašich chutných pokrmov. V pekáči dokážete uvariť jedlo pre celú vašu rodinu, nakoľko je dostatočne veľký. Jeho rozmery sú 35 x 27 cm. Celková kapacita predstavuje 5,8 litra. Výhodou pri tomto produkte je, že ho môžete používať ako v rúre, tak aj na sporáku.

Vďaka nepriľnavému povrchu nemusíte pekáč vôbec drhnúť. V závislosti od toho, aké jedlo pripravujete, použite len minimálne množstvo oleja alebo dokonca žiadny olej. Zaujímavosťou línie Green Planet je, že je vyrobená s prihliadnutím na šetrnosť k životnému prostrediu, nakoľko ju tvorí 100 % recyklovateľný hliník. Pekáč je vhodný aj do umývačky riadu, preto s jeho čistením nebudete mať žiadne problémy.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

Kvalitný pekáč ocení isto každá gazdinka. Pekáč Delimano Green Planet univerzálny, odolný a ekologicky vyrábaný. Je vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka s nelepivým povrchom PPG Eclipse, pri ktorom budete potrebovať len kvapku oleja. Pripravíte v ňom ako slané, tak aj sladké pokrmy. Má ideálne rozmery 35 x 27 cm a objem 5,8 litra.

Nepriľnavý povrch PPG Eclipse je naozaj odolný a trvácny. Vydrží vám dlhé roky. Navyše riad je ľahučký, takže sa s ním dobre manipuluje. Všetko jedlo pripravené v tomto pekáči bude rýchlo hotové a rovnomerne prepečené. Pekáč je skutočne univerzálny. Môžete s ním piecť v rúre, ale je vhodný aj na varenie na plynovom sporáku.

 

➡️ Praktické pokrievky Delimano Green Planet

Pokrievka Delimano Pokrievka
7,64 €
Do obchodu Delimano.sk
Delimano Stone Legend Pro Pokrievka Stone Legend Pro
11,90 €
Do obchodu Delimano.sk

Novú ekologickú líniu riadov tvoria rôzne hrnce a panvice, ktoré ľahko skombinujete s pokrievkami. Priehľadná pokrievka je ideálna na sledovanie prípravy pokrmov počas varenia. Vybrať si môžete z rôznych rôznych veľkostí, aby presne sedeli na všetok zvyšný riad Delimano Green Planet.

Praktické pokrievky na dusenie, varenie na pare alebo restovanie sú navrhnuté tak, aby pasovali na rôzne hrnce a panvice. Sú vyrobené z tvrdeného skla a ocele ekologickým spôsobom s praktickým úchytom na varešku. Tú si tam teda počas varenia môžete pohodlne položiť a v prípade potreby ju budete mať hneď po ruke. Pokrievky sú univerzálne a dodávané v rôznych veľkostiach: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Pokrievka Delimano je vyrobená z ekologicky spracovaného tvrdeného borosilikátového skla. Tvrdené sklo je zhruba štyrikrát pevnejšie, než bežné sklo, ktoré sa zvykne rozbiť na ostré črepy. Tvrdené sklo sa láme na menšie kusy bez ostrých okrajov, takže nehrozia nehody. Tvrdené borosilikátové sklo je tiež odolné voči poškriabaniu a má dlhú trvácnosť. Je odolné voči chemikáliám a šetrí spotrebu energie.

 

➡️ Sady riadu Delimano Green Planet

Ak sa vám nová línia riadu Delimano Green Planet zapáčila, určite by ste mali porozmýšľať aj nad jednou z dostupných sád riadu. Sú totiž cenovo výhodné a získate tak hneď niekoľko pomocníkov do kuchyne naraz. Pozrite sa, čo všetko obsahujú jednotlivé sady riadu Delimano Green Planet.

Pozrieť ďalšie

 

Delimano Set riadov Green Planet Mega:

 • Rajnica, 28 cm – Vaša prvá voľba na prípravu rizota, stejkov, rýb či lahodných koláčov. Je vyrobená z ľahkého hliníku s nelepivým spevneným povrchom.
 • Pekáč, 35×27 cm – Ľahký a dostatočne veľký pekáč je ideálny na nedeľné pečené kura, lasagne, či čokoládový koláč. Je nepriľnavý, takže sa nemusíte obávať pripaľovania.
 • Hrniec, 24 cm – Pripravíte v ňom obľúbené polievky, omáčky a prílohy. Vďaka nízkej hmotnosti sa dobre prenáša a ľahko sa čistí.
 • 2 panvice, 24 a 28 cm – Keďže jedna panvica je málo, v tomto sete nájdete hneď dve. Super ľahký recyklovaný hliník a nepriľnavý povrch sú vlastnosti, ktoré určite oceníte.
 • Panvica na palacinky, 25 cm – Vo vysokokvalitnej panvici s nepriľnavým povrchom PPG je radosť otáčať palacinky.
 • 2 pokrievky, 24 a 28 cm – 2 pevné sklenené pokrievky s bakelitovými úchytmi.

 

Delimano Set riadov Green Planet Essential:

 • Panvica, 24 cm – Extra ľahká panvica ideálna na každodenné používanie s nepriľnavým povrchom pre ľahké čistenie.
 • Hrniec, 24 cm – Pripravíte v ňom obľúbené polievky, omáčky a prílohy. Vďaka nízkej hmotnosti sa dobre prenáša a ľahko sa čistí.
 • Pokrievka, 24 cm – Pevná sklenená pokrievka s bakelitovým úchytom.

 

Delimano Set riadov Starter Green Planet:

💡 TIP na produkt - Delimano Set riadov Starter Green Planet
Delimano Set riadov Starter Green Planet

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

 • Panvica, 24 cm (objem 2,1 l) na bežné úlohy v kuchyni – pripravte si lahodné palacinky, volské oká, praženicu, stejky a oveľa viac.
 • Hlboká panvica, 16 cm (objem 1,5 l) na prípravu lahodných omáčok, dezertov, pudingu, krémov alebo príloh.
 • Rajnica 26 cm (objem 3,7 l) ideálnu na prípravu zemiakov, zeleniny, ryže, koláčov, pečeného mäsa, zapekaných cestovín a lasagní.
 • Odnímateľná rúčka – pasuje ku všetkým panviciam so setu, ľahko sa vymieňa (stačí zacvaknúť) a drží pevne na mieste.

 

Delimano Set riadov Green Planet Basic:

 • Hlboká panvica, 26 cm – Ideálna veľkosť panvice na prípravu večere pre 2-3 osoby. Panvica je ideálna na vyprážanie, opekanie, prípravu omáčok, zeleniny a mäsa.
 • Hrniec, 24 cm – Pripravíte v ňom obľúbené polievky, omáčky a prílohy. Vďaka nízkej hmotnosti sa dobre prenáša a ľahko sa čistí.
 • Rajnica, 28 cm – Vaša prvá voľba na prípravu rizota, stejkov, rýb či lahodných koláčov. Je vyrobená z ľahkého hliníku s nelepivým spevneným povrchom.
 • Pokrievka, 24 cm – Pevná sklenená pokrievka s bakelitovým úchytom.

 

Delimano Set riadu Bella Italia Green Planet:

💡 TIP na produkt - Delimano Set riadu Bella Italia Green Planet
Delimano Set riadu Bella Italia Green Planet

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

 • Hrniec na špagety, 22 cm (objem 5,2 l) – pre dokonale uvarené cestoviny, ľahké scedenie, na varenie polievky či dusenie zeleniny.
 • Panvica, 24 cm (objem 1,8 l)- ideálna na bežné úlohy v kuchyni – pripravte v nej palacinky, volské oká, omelety, mäso či ryby.
 • Wok, 28 cm (objem 3,5 l)- skvelý na prípravu zeleniny, čínskych rezancov, na restovanie aj vyprážanie.
 • Grilovacia panvica, 28 x 28 cm – premení váš sporák na gril v akomkoľvek ročnom období.
 • Plech na pizzu, 30 cm – skvelý na prípravu domácej pizze a koláčov.
 • Pokrievka s cedidlom, 22 cm – má dierky pre ľahšie scedenie vody z cestovín, zeleniny a ryže bez neporiadku.

 

Životnosť riadu a ako ju predĺžiť

Pri každom novom výrobku je dôležité prečítať si odporúčania výrobcu. Ak totiž chcete, aby váš obľúbený riad vydržal dlhé roky, je potrebné sa oň starať. Tu je zopár rád, ako na to:

 • Pred prvým použitím riad umyte, opláchnite a zľahka vymastite jeho vnútro kvapkou rastlinného oleja.
 • Prázdny riad neprehrievajte, mohla by sa poškodiť nepriľnavosť povrchu.
 • Ak máte indukčnú dosku, používajte strednú teplotu. Tým optimalizujete čas prípravy a predĺžite životnosť produktu.
 • Keďže ide o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota sa neodporúča a mohla by riad poškodiť.
 • Dôležité upozornenie – na sporáku nepoužívajte funkciu BOOST.
 • Pre zachovanie hladkého vzhľadu riadov bez poškriabania nepoužívajte kovové naberačky a nože. Hoci sa po ich použití riad neznehodnotí a ostáva plne funkčný, môže to ovplyvniť vzhľad produktu.
 • Vyhýbajte sa kúpe od neoverených predajcov. Mohlo by ísť o napodobeninu s podobným vzhľadom, avšak inými vlastnosťami.

 

Recenzie a skúsenosti ľudí s Delimano Green Planet

Delimano je veľmi známa a obľúbená značka. Svedčia o tom aj mnohé recenzie od zákazníkov, ktoré sú prevažne pozitívne, avšak nájdu sa aj nespokojní užívatelia. Predsa len, riad je produkt, ktorý by mal byť v prvom rade kvalitný, preto si človek dáva pozor na všetky detaily. Najväčšími prednosťami riadu Delimano Green Planet podľa recenzií sú vlastnosti týchto produktov, resp. ich nepriľnavý povrch a ľahká hmotnosť.

Recenzie zákazníkov na riad Delimano Green Planet

Čo sa ľuďom naopak nepáči je fakt, že povrch nie je nepoškriabateľný ako to uvádza výrobca, preto si dávajte pozor na ostré kuchynské náradie, ktoré používate pri varení. Používajte radšej drevené. Taktiež sa niektorí zákazníci vyjadrili, že ich riad, prevažne to bola panvica, sa už po prvom použití v strede vydula. Ťažko povedať, či to boli práve chybné kusy, no stalo sa. My sme testovali celú jednu sadu riadu Green Planet a nestalo sa to pri žiadnom z produktov.

Skúsenosti užívateľov s riadom Delimano Green Planet

Viac recenzií → nájdete tu

 

Záver

Varenie a pečenie s novou líniou riadu Delimano Green Planet vám nielen, že ušetrí čas a peniaze, ale je aj šetrná k životnému prostrediu. To je v dnešnej dobe veľmi pozitívnym aspektom, a preto sa tento riad stáva srdcu blízkym mnohým zákazníkom. Na pohľad elegantný dizajn, kvalitný materiál a povrch nepriľnavý. Základné vlastnosti, vďaka ktorým sa riady Delimano Green Planet stanú hlavnými pomocníkmi v každej kuchyni. Ak aj vás zaujali vyššie uvedené produkty, môžete si ich zakúpiť pohodlne cez internet. Môžete začať jedným výrobkom, avšak odporúčame napríklad aj sady riadu Delimano Green Planet, ktoré sú cenovo výhodné a zahŕňajú všetky potrebné riady do domácnosti. V ponuke ich je hneď niekoľko, stačí si len vybrať podľa vašich potrieb.

Čo sa týka kúpy riadu Delimano Green Planet, určite vám odporúčame sa obrátiť na oficiálnu stránku výrobcu www.delimano.sk, na ktorej nájdete všetky produkty. Ak by sa stalo, že nebudete spokojný s objednaným tovarom, môžete ho vrátiť do 14 dní od jeho doručenia a predajca vám vráti peniaze naspäť. Okrem toho si môžete za príplatok ľubovoľne predĺžiť aj záručnú dobu na uvedené produkty a to na 1, 2 alebo až 3 roky.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.