Aké sú pekáče, panvice, hrnce Delimano FiveStar Legend? Naše hodnotenie

Veronika Štrbová Téma 4. októbra 2021 0

Najlepšia kombinácia, aká môže v kuchyni nastať, je šikovný kuchár, kvalitné ingrediencie a ten správny recept. Avšak, určite by to nebolo dokonalé, keby ste nepoužili kvalitný špičkový riad. Predstavujeme vám preto novú líniu riadov v 5-hviezdičkovej kvalite s názvom FiveStar Legend od výrobcu Delimano.

Názov FiveStar nevznikol len tak náhodou. Presne totiž vystihuje jeho kvalitu a dokonalosť hodnú piatich hviezdičiek. Základom úspechu je nový prelomový nepriľnavý povrch a ďalšie vlastnosti, o ktorých vám teraz povieme viac.

💡 TIP: Riady FiveStar Legend boli nahradené novou líniou Delimano Green Planet (naše hodnotenie).

 

Vďaka čomu je riad Delimano taký výnimočný?

10 rokov sa zakladatelia značky Delimano snažia ponúkať zákazníkom len to najlepšie, čo sa týka kuchynského riadu, doplnkov či spotrebičov. Ich rukami prešlo už niekoľko línií riadu Delimano, a zakaždým sa do výrobkov pokúšali vniesť niečo nové, výnimočné. Inak tomu nie je ani tento krát. Už samotný názov úplne novej línie riadu napovedá, že to bude naozaj hviezdna ponuka. Po tom, ako sa predalo vyše 8,2 milióna kusov riadu Stone Legend, sa Legenda vracia, pripravená pozdvihnúť vaše kulinárske umenie a získať si srdcia miliónov ďalších gazdiniek a kuchárov.

Delimano riad predstavuje spojenie štýlového dizajnu a najnovších technológií. Špeciálny nepriľnavý povrch umožňuje zdravú prípravu jedál len s kvapkou oleja. Hrnce, panvice, pekáče aj woky sú zároveň odolné a energeticky úsporné, vďaka čomu pripravíte jedlo rýchlejšie a lacnejšie. Navyše sú vhodné na použitie na všetkých typoch sporákov, vrátane indukčných.

 

Hlavné charakteristiky novej línie riadu FiveStar Legend

Riad Delimano FiveStar Legend sa vyznačuje novým prelomovým nepriľnavým povrchom: 8-vrstvový riad s povrchom Quantanium® je zosilnený piatimi najsilnejšími prvkami Zeme. Častice diamantov, titánu, pravého kameňa a striebra sú zmiešané ekologicky na báze vody, čo vedie k prakticky nezničiteľnému a mimoriadne odolnému povrchu.

Nový riad FiveStar Legend bol navrhnutý tak, aby sa stal skutočnou legendou vašej kuchyne, vaším osobným 5-hviezdičkovým šéfkuchárom, kulinárskou hviezdou domácnosti, s ktorou pripravíte všetky svoje obľúbené pokrmy. Na to potrebujete riad, ktorý si zamilujete.

Nová línia riadu od značky Delimano

 

Hlavné prednosti riadu:

 • Dokonalá nepriľnavosť a jednoduché čistenie.
 • Extrémna odolnosť voči poškriabaniu.
 • Najlepšia kombinácia materiálov.
 • Ten najlepší výkon pri varení.
 • Vhodná na všetky typy sporákov vrátane indukcie.
 • Najlepšie ekologické riešenia.
 • Vyrobené v súlade s prírodou.
 • Legenda zrodená z ocele a pravého kameňa.
 • Dôkladná kontrola kvality finálneho produktu.

 

Zažite 5-hviezdičkovú legendu vo vašej kuchyni

⭐ 5 hviezdičiek za povrch

Riad zložený z 8 vrstiev s povrchom Quantanium je zosilnený 5 najodolnejšími prvkami, aké možno na Zemi nájsť. Čiastočky diamantov, titánia, pravého kameňa a striebra sú spojené na báze vody, aby bol riad maximálne prírodný.

 

⭐ 5 hviezdičiek za kvalitu

Až do 3,5x vyššia odolnosť a 2x vyššia odolnosť voči poškriabaniu v porovnaní s povrchom bežne predávaných riadov.

 

⭐ 5-hviezdičková chuť

Nelepivý povrch vám umožňuje variť s minimálnym množstvom oleja a tuku, vďaka čomu pripravujete zdravšie a chutnejšie pokrmy. Môžete sa tak tešiť na zdravšie a chutnejšie jedlá. Uchovajte chute, šťavy a všetko to dobré vo vnútri pokrmov, ktoré milujete.

 

⭐ 5 hviezdičiek za jednoduché použitie

Vhodné pre všetky typy sporákov, vrátane indukcie. Vychutnajte si preto nielen pečenie, vysmážanie, ale aj opekanie či gratinovanie.

 

⭐ 5 hviezdičiek za jednoduché čistenie

Špeciálna kombinácia prvkov vytvára super nelepivý povrch, vďaka čomu sa tento riad prakticky sám čistí.

 

⭐ 5 hviezdičiek za ekologickú uvedomelosť

Riad je šetrný k prírode, jeho výroba teraz vyžaduje až o 80% menej vody v porovnaní s rokom 2018 a balenie je vyrobené z viac ako 70% recyklovateľných materiálov.

 

Kuchynský riad FiveStar Legend si teda zaslúži 5 hviezdičiek za kvalitu, pretože vďaka svojmu povrchu má v porovnaní s bežne používaným komerčným povrchom až 3,5-krát odolnejší povrch a je 2-krát odolnejší voči poškriabaniu. Navyše, kombinácia prvkov v tomto super povrchu robí z línie Delimano FiveStar Legend extrémne nepriľnavú – až 10-krát väčšia trvácnosť nepriľnavých vlastností, ako v prípade bežne používaných komerčných povrchov. Nepriľnavosť je veľmi dôležitá aj preto, že v dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete sa počíta každá minúta a kto má čas tráviť hodiny čistením riadu, keď to môžete urobiť za pár sekúnd.

Vlastnosti riadu Delimano FiveStar Legend

5 hviezdičiek za ekologickú uvedomelosť

Energeticky úsporný riad:

Najlepší výkon a výsledky dosahuje pri varení na nižších teplotách.

Využívanie ekologickej technológie:

 • Riad je šetrný k prírode – jeho výroba teraz vyžaduje až o 80 % menej vody.
 • Balenie je vyrobené z viac ako 70 % recyklovaných materiálov.

Úroveň spotreby vody pri výrobe riadu DELIMANO® je teraz o 80 % nižšia v porovnaní s úrovňou spotreby vody v roku 2018.

Ekologická uvedomelosť riadu Delimano

 

Zloženie nového riadu Delimano FiveStar Legend

 1. Druhá vonkajšia, farebná vrstva smaltu
 2. Prvá vonkajšia, základná vrstva smaltu
 3. Vysoko kvalitná oceľ
 4. Prvá vnútorná vrstva smaltu
 5. Druhá vnútorná vrstva smaltu
 6. Quantanium® – prvá vrstva nepriľnavého povrchu
 7. Quantanium® – druhá vrstva nepriľnavého povrchu zosilnená čiastočkami kameňa, striebra, titánu a diamantov
 8. Quantanium® – tretia vrstva nepriľnavého povrchu s trblietavým efektom

Jednotlivé vrstvy tvoriace povrch riadu

 

Čistenie a údržba nového riadu od Delimano

Čistenie riadu nebolo naozaj nikdy jednoduchšie. Riad Delimano FiveStar Legend sa čistí v podstate sám. Všetko, čo musíte urobiť, je len rýchle umytie alebo vloženie do umývačky riadu. Navyše sa nemusíte starať o vonkajší povrch hrncov a panvíc – je to smalt, je to sklo, vždy zostane rovnaké, bez ohľadu na časté čistenie, pripálenie alebo poškriabanie. Tento povrch je takmer nezničiteľný.

 

Hrnce Delimano FiveStar Legend

V hrncoch od Delimano dokážete pripraviť takmer všetko. Sú to všestranní pomocníci a keďže sú hrnce dostupné v dvoch veľkostiach, môžete pripraviť viac alebo menej jedla, podľa potreby. Sú dostatočne veľké na prípravu pokrmov pre vašu rodinu a priateľov. Môžete ich používať na sporáku aj v rúre na zapekanie a pomocou dvoch úchytiek s ním budete ľahko servírovať. Použijete ho na prípravu chutných polievok a výdatných gulášov, exotického kari alebo omáčok. Či už ide o hlavné jedlo alebo prílohu, akou sú cestoviny, ryža, zemiaky alebo dusená zelenina. Zvládnu naozaj všetko.

Červený hrniec z novej línie riadu

 

Povrch hrncov je vylepšený o čiastočky striebra a diamantov, je extrémne odolný, trvácny a nepriľnavý. Nepriľnavý povrch Quantanium zabezpečuje pečenie s menším množstvom oleja alebo aj úplne bez tuku. Vďaka tomu upečiete zdravšie a chutnejšie pokrmy pre vašich blízkych. Jedlo ostane chutné a šťavnaté, presne tak, ako ho máte radi. Čistenie zvládnete za pár sekúnd, bez námahy a zbytočného drhnutia. Ako sme už spomenuli, na výber máte z dvoch veľkostí a to buď hrniec s priemerom 20 cm alebo väčší s priemerom 24 cm.

💡 TIP na produkt - Hrniec Delimano Green Planet, 24 cm
Hrniec Delimano Green Planet

Hrniec Delimano Green Planet je súčasťou ekologického riadu, ktorý je vyrobený zo 100% recyklovaného hliníka s odolným nepriľnavým povrchom PPG Eclipse. Jeho priemer je 24 cm a celková kapacita predstavuje 6,7 litra, čo úplne postačuje pre prípravu jedla pre celú rodinu. Môžete v ňom variť rôzne pokrmy, ako polievky, omáčky, prílohy, ryžu, cestoviny a mnoho iného.

Línia riadu Green Planet uľahčuje varenie aj čistenie vďaka nepriľnavému povrchu a ľahkému hliníku, z ktorého je vyrobená. Povrch je extrémne odolný a nepriľnavý, takže môžete variť takmer bez oleja. Jedlo by sa vám v hrnci nemalo pripáliť. Hrniec má na spodnej strane platničku z nerezovej ocele, takže je vhodný pre všetky typy sporákov vrátane indukcie.

💡 TIP č.1: vynikajúca kvalita a známa značka💡 TIP č.2: tovar nad 100 € možno platiť na splátky💡 TIP č.3: aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu

 

Panvice Delimano FiveStar Legend

Panvice patria k najpoužívanejším riadom v každej kuchyni. Preto potrebujete takú, ktorá je silná, atraktívna a zaručuje dlhé roky používania. Presne tieto kritériá dokonale spĺňajú panvice Delimano FiveStar Legend. Povrch panvíc je vylepšený o čiastočky striebra a diamantov, je extrémne odolný, trvácny a nepriľnavý. Zošikmené okraje uľahčujú prehadzovanie a obracanie surovín. Vďaka nelepivej povrchovej úprave môžete panvicu používať na prípravu dokonalej praženice či omelety, vláčnych palaciniek, chutných steakov, kuracieho mäsa a množstvo iného skvelého jedla.

Červená panvica z novej línie riadu Delimano FiveStar Legend

Nepriľnavý povrch Quantanium zaručuje, že budete variť s menším množstvom alebo dokonca žiadnym olejom. Vaši najbližší sa tak môžu tešiť na zdravšie a chutnejšie jedlá. Uchovajte chute, šťavy a všetko to dobré vo vnútri pokrmov, ktoré milujete. Riad vyčistíte za pár sekúnd, bez drhnutia a tvrdej práce. Delimano má v ponuke niekoľko typov panvíc. Najpraktickejšia je panvica s priemerom 28 cm, v ktorej pripravíte jedlo ako pre jedného člena rodiny, tak aj pre štyroch. Ďalej si môžete zvoliť panvicu s priemerom 24 cm, 20 cm alebo hlbokú panvicu s priemerom 18 cm.

Máme pre vás aj rýchly a ľahký recept, pri ktorom využijete túto skvelú panvicu:

💡 Vajíčková omeleta so zeleninou

Vajíčková omeleta so zeleninouIngrediencie:

 • 2 veľké vajíčka
 • ½ červenej papriky, pokrájanej
 • ¼ šálky nastrúhaného syra čedar
 • niekoľko lístkov čerstvého baby špenátu
 • 4 cherry paradajky, nakrájané
 • soľ a korenie
 • ¼ čajovej lyžičky masla

 

Postup: Pokrájajte cherry paradajky, červenú papriku a špenátové listy. Na panvici nechajte roztopiť maslo. Vajíčka rozšľahajte vidličkou, osoľte a okoreňte. Zmes rovnomerne rozlejte po celej panvici. Keď začne tuhnúť, ale zároveň je ešte zvrchu tekutá, pridajte nastrúhaný syr, cherry paradajky, špenát a červenú papriku. Pomocou špachtle nadvihnite okraje omelety a rýchlo ju pretočte na druhú stranu. Druhá strana sa upečie veľmi rýchlo, postačia jej 1 – 2 minúty. Akonáhle je omeleta hotová, položte navrch panvice tanier a vyklopte ju najrýchlejšie, ako viete. Ihneď podávajte.

 

Pekáče a rajnice Delimano FiveStar Legend

Pekáč FiveStar Legend vám uľahčí, urýchli a spríjemní prácu v kuchyni. S rozmermi 35 x 21 cm sa zmestí do všetkých štandardných rúr a je ideálny na pečenie, zapekanie aj vyprážanie. Pomôže vám vytvoriť chutné a zdravšie pokrmy pre rodinu a priateľov. Či už slané alebo sladké, výsledky budú vždy famózne. Rovnakú funkciu zastávajú aj rajnice od Delimano. Tie môžete použiť ako na sporáku tak aj v rúre. Nepriľnavý povrch Quantanium zabezpečuje pečenie s menším množstvom oleja alebo aj úplne bez tuku. Vďaka tomu upečiete zdravšie a chutnejšie pokrmy presne podľa vašich predstáv.

Rajnica Delimano FiveStar Legend patrí do radu exkluzívneho, vysoko kvalitného riadu, ktorý v sebe vďaka unikátnemu procesu výroby spája vysokú odolnosť a atraktívny štýlový vzhľad. S dvoma rúčkami umožňujúcimi ľahšie prenášanie ju môžete používať na vyprážanie a pečenie v rúre, ako aj na elektrických, plynových či dokonca indukčných sporákoch na vyprážanie, prípravu polievok, omáčok a mnohých ďalších pochúťok. Unikátny proces výroby riadu z kolekcie Delimano FiveStar Legend zaručuje, že je aj táto rajnica extrémne odolná voči poškriabaniu a umožní vám variť zdravšie a úspornejšie.

 

V rajnici si môžete pripraviť napríklad aj takúto pochúťku:

💡 Focaccia s cherry paradajkami a rozmarínom

Focaccia pripravená v rajnici od DelimanoIngrediencie na 10 porcií:

 • 12 cherry paradajok, prekrojených na polovicu
 • rozmarín, čerstvý alebo sušený
 • 2 šalotky
 • 175 ml teplej vody
 • ½ lyžičky sušeného droždia
 • 250 g polohrubej múky
 • 25 ml olivového oleja
 • 1 lyžička cukru
 • 1 lyžička morskej soli

Postup: Zmiešajte droždie s teplou vodou a cukrom a nechajte odstáť na teplom mieste, kým sa nezačnú tvoriť bubliny. Zmiešajte v miske múku so soľou, následne pridajte zmes s droždím a vymieste. Pridajte olej a mieste ešte ďalších 5 minút. Prikryte vlhkou utierkou a nechajte cesto odstáť, aby narástlo na dvojnásobok. Opäť premieste a potom cesto vložte do Delimano FiveStar Legend rajnice s priemerom 24 cm, pozatláčajte doňho cherry paradajky a šalotky, posypte rozmarínom a morskou soľou. Pečte 40 – 45 minút, resp. dozlatista, pri teplote 180 °C.

 

Stavte na celú sadu

Nový riad Delimano FiveStar sa stane novou hviezdou vo vašej kuchyni. Hrnce, panvice či pekáče si zamilujete hneď pri prvom použití. Ak zatúžite vlastniť aj ďalšie kúsky z tejto línie riadu, využiť môžete aj ponuku, ktorá sa neodmieta a to hneď sadu riadu. Buď 3 ks sadu, ktorá obsahuje panvicu, hlbokú panvicu, rajnicu a krájač Brava pre ľahšiu prípravu surovín alebo väčšiu sadu 10 ks, v ktorej nájdete hlbokú panvicu, 3 rajnice, pekáč, 2 hrnce a 3 panvice. Využijete ich nielen pri každodennej príprave jedál pre vašu rodinu, ale aj pri väčších oslavách, kedy je potrebné nachystať veľké množstvo jedla rôzneho druhu. S týmto všetkým vám nová línia riadu Delimano FiveStar Legend pomôže.

 

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s brand manažérkou pre značku DELIMANO – Janou Pondelíkovou

Jana PondelíkováNa niekoľko otázok ohľadom kuchynského riadu Delimano FiveStar Legend sme sa opýtali aj Janky Pondelíkovej, ktorá je brand manažérkou pre značku DELIMANO v spoločnosti Studio Moderna. Prezradila nám, okrem iného, čím je výnimočná nová línia riadu od Delimano. Ako nám Janka povedala: “Delimano je značka, ktorej hlavnou vášňou je varenie. Všetko sa začalo keramickým riadom, ale Delimano rýchlo rozširuje a inovuje svoje portfólio. Naším cieľom je stať sa poprednou značkou kuchynských výrobkov v Európe a poskytovať kvalitné, technologicky vyspelé, inovačné a kreatívne riešenia kuchynského sortimentu, ktorý zaručí zdravú a chutnú prípravu jedál.”

Dodomacnosti.sk: Značka Delimano prišla na trh s úplne novou líniou riadu FiveStar Legend. Čím je výnimočná?

Jana Pondelíková: Oceľová základňa potiahnutá smaltom a s nepriľnavým povrchom Quantanium je spoločnou črtou všetkých riadov Delimano Legend. Teraz je však zosilnená najodolnejšími prvkami – obsahuje častice titánu, pravého kameňa, striebra a diamantov, vďaka ktorým je táto línia ešte odolnejšia a trvácnejšia.

Dodomacnosti.sk: Vyžaduje si tento riad extra špeciálne ošetrenie a následne čistenie či údržbu?

Jana Pondelíková: Riady FiveStar Legend sa vďaka nepriľnavému povrchu čistia naozaj jednoducho. Zvyšky jedla stačí utrieť papierovým obrúskom alebo opláchnuť vodou. Samozrejme, sú vhodné aj do umývačky riadu, takže s ich čistením sa naozaj nebudete trápiť. Pred prvým použitím, ako aj pri iných riadoch, sa odporúča všetky hrnce a panvice umyť, vysušiť a zapečatiť ich povrch olejom. Stačí na vnútorný povrch naniesť papierovým obrúskom tenkú vrstvu rastlinného oleja. Predĺži to životnosť nepriľnavého povrchu a zlepší spôsob prípravy jedla.

Dodomacnosti.sk: Je pravda, že pri používaní riadu Delimano nie je potrebný takmer žiadny tuk alebo olej?

Jana Pondelíková: Áno, je to naozaj pravda. Vďaka nepriľnavému povrchu nepotrebujete jedlo utopiť v tuku. Počas varenia sa Vám neprilepí a po povrchu bude pekne kĺzať. Stačí naozaj kvapka oleja pre chuť. 🙂 

Dodomacnosti.sk: V dnešnej dobe veľmi veľa ľudí zaujíma aj ekologická stránka. Dá sa povedať, že riad FiveStar Legend je určitým spôsobom šetrný aj k prírode?

Jana Pondelíková: Určite, a to hneď z viacerých pohľadov. Ide o vysokokvalitné kuchynské riady vyrobené z prírodných materiálov, ako som už aj spomínala, a navyše sú počas výroby všetky prvky zmiešavané ekologicky, na báze vody. Na druhej strane, aj samotný riad je energeticky efektívny. Najlepšie výsledky dosahuje pri varení na nižších teplotách, takže šetríte aj energiu.

Dodomacnosti.sk: Čoho by sa mali zákazníci pri používaní riadu Delimano vyvarovať?

Jana Pondelíková: Platia asi rovnaké pravidlá ako pri iných riadoch. Hrnce a panvice by ste nemali prehrievať, pokiaľ sú prázdne, mohli by sa poškodiť. A, samozrejme, nemali by ste ich nechávať počas varenia bez dozoru, aby Vám jedlo nezhorelo. Vďaka extrémnej odolnosti voči poškriabaniu môžete v našich riadoch používať aj kovové náradie. Robte to však bežným a šetrným spôsobom, pretože nadmerné a agresívne používanie môže časom poškodiť aj ten najodolnejší povrch.

Dodomacnosti.sk: Ponúka výrobca záruku na tieto produkty?

Jana Pondelíková: Na všetky naše výrobky samozrejme platí zákonná záruka 2 roky. Naši zákazníci však pri mnohých produktoch majú možnosť si túto záruku predĺžiť. Platí to aj pri hrncoch a panviciach FiveStar Legend.

 

Predĺžte životnosť svojho riadu

Pri každom novom výrobku je dôležité prečítať si odporúčania výrobcu. Ak totiž chcete, aby váš obľúbený riad vydržal dlhé roky, je potrebné sa oň starať. Tu je zopár rád, ako na to:

 • Pred prvým použitím riad umyte, opláchnite a zľahka vymastite jeho vnútro kvapkou rastlinného oleja.
 • Prázdny riad neprehrievajte, mohla by sa poškodiť nepriľnavosť povrchu.
 • Ak máte indukčnú dosku, používajte strednú teplotu. Tým optimalizujete čas prípravy a predĺžite životnosť produktu.
 • Keďže ide o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota sa neodporúča a mohla by riad poškodiť.
 • Dôležité upozornenie – na sporáku nepoužívajte funkciu BOOST.
 • Pre zachovanie hladkého vzhľadu riadov bez poškriabania nepoužívajte kovové naberačky a nože. Hoci sa po ich použití riad neznehodnotí a ostáva plne funkčný, môže to ovplyvniť vzhľad produktu.
 • Vyhýbajte sa kúpe od neoverených predajcov. Mohlo by ísť o napodobeninu s podobným vzhľadom, avšak inými vlastnosťami.

 

Záver

Varenie a pečenie v kuchyni sa nezaobíde bez naozaj kvalitného riadu. Vtedy sú aj hodiny strávené pri sporáku doslova hračkou. Riad Delimano FiveStar Legend si zamiluje každá gazdinka či vášnivý kuchár. Zaujme aj vaše malé ratolesti, pre ktoré bude radosť vám pri práci pomáhať. Ak sa rozhodnete pre túto novú líniu riadu riadu od značky Delimano, určite nič nestratíte, pretože ak nebudete s výrobkom spokojní, môžete ho do 14 dní od doručenia vrátiť a peniaze dostanete späť.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.